Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Reprofit Ostrava
Odpowiedz

Reprofit Ostrava

Oceń ten wątek:
  • mlia Autorytet
    Postów: 960 1865

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Giosiek super wieści :)

    Ja po wizycie i wszystko jest modelowo, tzn jest ta niedomykalność zastawki ale minimalna i cudowna dr (naprawdę super mi się z nią rozmawiało) powiedziała że dużo ludzi taką ma i nawet o tym nie wie :) i że mam się nie martwić.
    Dziękuję za wszystkie kciuki 💚💙💛

    P. S. Wiercipięta rośnie i ma już 706g

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2023, 13:15

    aaaania87, Giosiek, Magra3, Salome, The_sleeping_beauty, Milvaaa, Anika1983, Mati W., Zenula, nick nieaktualny, Lilkam, mała, Ewa3bit, Monika29 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Magra3 Autorytet
    Postów: 1081 2236

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    Giosiek super wieści :)

    Ja po wizycie i wszystko jest modelowo, tzn jest ta niedomykalność zastawki ale minimalna i cudowna dr (naprawdę super mi się z nią rozmawiało) powiedziała że dużo ludzi taką ma i nawet o tym nie wie :) i że mam się nie martwić.
    Dziękuję za wszystkie kciuki 💚💙💛

    P. S. Wiercipięta rośnie i ma już 706g
    Super 💚 ale kawał chłopaczka.
    Jeszcze tylko I give up nam na wieczór została i mamy piękny dzień 😊

    mlia, mała lubią tę wiadomość

  • Giosiek Autorytet
    Postów: 1709 3008

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    Giosiek super wieści :)

    Ja po wizycie i wszystko jest modelowo, tzn jest ta niedomykalność zastawki ale minimalna i cudowna dr (naprawdę super mi się z nią rozmawiało) powiedziała że dużo ludzi taką ma i nawet o tym nie wie :) i że mam się nie martwić.
    Dziękuję za wszystkie kciuki 💚💙💛

    P. S. Wiercipięta rośnie i ma już 706g

    Mlia, cudownie, że wszystko z Wiercipiętą dobrze! 😊

    To prawda, że dużo ludzi ma niedomykalność zastawki i o tym nie wie. Dwa lata temu wylądowałam w szpitalu z zatruciem pokarmowym i przypadkiem podczas usg brzucha, lekarz odkrył niedomykalność u mnie. Żyłam w nieświadomości tyle lat i nie miało to żadnego wpływu na moje życie. Po diagnozie zmieniło się tylko tyle, że muszę chodzić na coroczną kontrolę.
    Także nie masz się czym przejmować 😊

    P.S. Kawał chłopa!! 😍

    Salome, Magra3, mlia lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2702 3486

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katszo wrote:
    Dziewczyny, po kolejnym poronieniu moja gin z Polski zleciła mi następujące badania: histeroskopia i cd138, mikrobiom, test be ready.
    Robiłyście te badania? Czy to ma sens? Stracę przez to kolejne pół roku i jestem już po prostu załamana.

    Ja robiłam histeroskopię diagnostyczną, CD138 oraz test ERA. Do tego biocenozę i wszystkie posiewy.
    Teraz w piątek powtarzam CD138, żeby mieć pewność przed kolejnym transferem że żadne zapalenie się nie przyplątało. Będziemy mieć zarodki przebadane i immunoglobuliny, także musze mieć pewność, że wszystko inne będzie okej.
    Dla mnie wykonanie tych badań to dogmat - zwłaszcza po poronieniu. Zobaczysz jak te pół roku szybko zleci, a przynajmniej będziesz miała pewność że wszystko jest okej.

    katszo lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mati W. Autorytet
    Postów: 3352 5255

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    Giosiek super wieści :)

    Ja po wizycie i wszystko jest modelowo, tzn jest ta niedomykalność zastawki ale minimalna i cudowna dr (naprawdę super mi się z nią rozmawiało) powiedziała że dużo ludzi taką ma i nawet o tym nie wie :) i że mam się nie martwić.
    Dziękuję za wszystkie kciuki 💚💙💛

    P. S. Wiercipięta rośnie i ma już 706g

    Wspaniałe wieści 💚💚💚

    mlia lubi tę wiadomość

    42 lat
    kariotyp-ok,AMH-0,48,FSH-16mIU/ml,Kir Bx, NK-17%,cytokiny-ok.

    Reprofit:5.06 ET ( biochem)☹️,13.07 FET - ☹️
    06.12 FET - ❤️🙏❤️
    2dpt - prog. 47.96 ng\ml
    5dpt - prog. 33.10 ng\ml
    7dpt - beta 85.02 mIU/ml, prog. 26.5 ng/ml
    9dpt - beta 225 mIU/ml, prog. 68 ng/ml
    12dpt - beta 1010 mIU/ml, prog. 45 ng/ml
    14dpt - beta 2930 mIU/ml
    22dpt - beta 24855 mIU/ml
    23dpt mamy ❤️
    9+6 - CRL 3.19cm
    15.02 prenatalne ok, będzie synuś 👶🥰
    17+6 - 233g chłopczyka 😍
    20+4 II prenatalne - 460g 😍

    Klinika Bocian
    - 09.2022 - II procedura IVF, 2 zarodki
    FETx 2 😞
    - 06.2022- I procedura IVF , 2 zarodki
    FETx2 😞

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    Giosiek super wieści :)

    Ja po wizycie i wszystko jest modelowo, tzn jest ta niedomykalność zastawki ale minimalna i cudowna dr (naprawdę super mi się z nią rozmawiało) powiedziała że dużo ludzi taką ma i nawet o tym nie wie :) i że mam się nie martwić.
    Dziękuję za wszystkie kciuki 💚💙💛

    P. S. Wiercipięta rośnie i ma już 706g

    🥳🥳🥳🥳🥳🥳 Pieknie! Jaki juz duzy chlopczyk 😍

    mlia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Ja robiłam histeroskopię diagnostyczną, CD138 oraz test ERA. Do tego biocenozę i wszystkie posiewy.
    Teraz w piątek powtarzam CD138, żeby mieć pewność przed kolejnym transferem że żadne zapalenie się nie przyplątało. Będziemy mieć zarodki przebadane i immunoglobuliny, także musze mieć pewność, że wszystko inne będzie okej.
    Dla mnie wykonanie tych badań to dogmat - zwłaszcza po poronieniu. Zobaczysz jak te pół roku szybko zleci, a przynajmniej będziesz miała pewność że wszystko jest okej.

    Cale stado kciukow za szybki i prawidlowy synik CD138 :) Wlewy bedzie Ci robil dr Litmanowicz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katszo wrote:
    Moja gin twierdzi, że CD138 i mikrobiomu nie można zrobić w tym samym cyklu, bo skoro jest stan zapalny, to najpierw trzeba przeleczyć antybiotykami, probiotykami, a dopiero później robić mikrobiom. Potrwa to 3 miesiące, a później kolejne 3 miesiące na diphereline, żeby wyciszyć u mnie endometriozę.

    Strasznie mi przykro, ze tyle musisz czekac :( Mam nadzieje, ze jesli sie zdecydujesz, czas ten minie Ci blyskawicznie i milo. Mimo wszystko moze stanu zapalnego nie bedzie, wiec skroci sie to o polowe ✊️✊️✊️✊️✊️ ✊️

    katszo lubi tę wiadomość

  • mlia Autorytet
    Postów: 960 1865

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magra3 wrote:
    Super 💚 ale kawał chłopaczka.
    Jeszcze tylko I give up nam na wieczór została i mamy piękny dzień 😊
    I jeszcze Sasanka :)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    age.png
  • Magra3 Autorytet
    Postów: 1081 2236

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    I jeszcze Sasanka :)
    Tak, masz rację 😊 chodziło mi o USG na dzisiaj. Sasanka55 👊👊👊🍀🍀🍀 pięknego wyniku 😊

    nick nieaktualny, mlia lubią tę wiadomość

  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1515 2455

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Giosiek, mlia super 🥳 I gave up ogromne kciuki za USG i Sasanko za dzisiejsza betę ✊✊

    Dziewczyny jeszcze ja wracam z pytaniem o badania, a konkretnie - chcę sprawdzić czy powinnam stosować heparynę całą ciążę. I tak, z neta wyczytałam (i trochę z wcześniejszych info na forum), że powinnam sprawdzić

    1. zespół antyfosfolipidowy -> to zlecił Reprofit jako "APLA screen IgM, IgG (przy pozytywnym wyniku uzupełnienie APLA profil)" jeśli się nie pomyliłam w odszyfrowaniu tego
    2. badanie na trombofilie czyli te genetyczne mutacje (Salome Ty chyba wrzucałaś link gdzie badania sa wszystkie zebrane w test dna)
    3. białko C i białko S

    I czy to jest wszystko czy jeszcze jakieś badanie pominęłam? Tak żeby być 100% przebadanym na to czy stosować heparynę czy nie

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 I prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98g malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️ 28+6 III USG prenatalne 🎀 1320g

    Córeczka ur. 31.12.2024r., 2980g, 53 cm 🥰
    age.png
  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1515 2455

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Hej kochane, melduje ze jestem z Wami serduchem i trzymam kciuki za Was 😘
    Milvaa jeśli jesteś zainteresowana mam chyba 4 op neoparinu dla Ciebie , odezwij się na priv 😘
    wysłałam zaproszenie ;)

    Monika29 lubi tę wiadomość

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 I prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98g malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️ 28+6 III USG prenatalne 🎀 1320g

    Córeczka ur. 31.12.2024r., 2980g, 53 cm 🥰
    age.png
  • mała Autorytet
    Postów: 2819 3948

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    Giosiek super wieści :)

    Ja po wizycie i wszystko jest modelowo, tzn jest ta niedomykalność zastawki ale minimalna i cudowna dr (naprawdę super mi się z nią rozmawiało) powiedziała że dużo ludzi taką ma i nawet o tym nie wie :) i że mam się nie martwić.
    Dziękuję za wszystkie kciuki 💚💙💛

    P. S. Wiercipięta rośnie i ma już 706g
    Mlia cudowne wiadomości 🥰 Bardzo się cieszę, że wszystko jest dobrze. A synuś rośnie jak na drożdżach 💙

    mlia lubi tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4893 7473

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa na heparyne jest specjalnie badanie anty xa. Robi się to dokładnie 4h po podaniu zastrzyku. Wynik pokazuje czy nalezy brac heparyne, czy masz za duza/mala dawke.

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam juz wyniki mojego wyjatkowego leniuszka... Wierze, ze odbije za kilka dni i dogoni kolegow, chocby tez tych leniwych :)

    2dpt - prog 14 ng/ml
    4dpt - beta 1.1, prog 10.8 ng/ml
    6dpt - beta 7.4, prog 13.4 ng/ml
    9dpt - beta 18.1, prog 26.4 ng/ml
    12dpt - beta 64.8, prog 26.7 ng/ml

    WiosnyFanka, Mati W., Salome, Misiaa, aaaania87, Mysza123, Makino., Milvaaa, Jeżóweczka, Giosiek, mlia, Magra3, Ewa3bit, The_sleeping_beauty, Hania123, mała, Hania2010 lubią tę wiadomość

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6663

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    Giosiek, mlia super 🥳 I gave up ogromne kciuki za USG i Sasanko za dzisiejsza betę ✊✊

    Dziewczyny jeszcze ja wracam z pytaniem o badania, a konkretnie - chcę sprawdzić czy powinnam stosować heparynę całą ciążę. I tak, z neta wyczytałam (i trochę z wcześniejszych info na forum), że powinnam sprawdzić

    1. zespół antyfosfolipidowy -> to zlecił Reprofit jako "APLA screen IgM, IgG (przy pozytywnym wyniku uzupełnienie APLA profil)" jeśli się nie pomyliłam w odszyfrowaniu tego
    2. badanie na trombofilie czyli te genetyczne mutacje (Salome Ty chyba wrzucałaś link gdzie badania sa wszystkie zebrane w test dna)
    3. białko C i białko S

    I czy to jest wszystko czy jeszcze jakieś badanie pominęłam? Tak żeby być 100% przebadanym na to czy stosować heparynę czy nie

    Myślę, że tyle styknie!

    Milvaaa lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6663

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55.. wrote:
    Mam juz wyniki mojego wyjatkowego leniuszka... Wierze, ze odbije za kilka dni i dogoni kolegow, chocby tez tych leniwych :)

    2dpt - prog 14 ng/ml
    4dpt - beta 1.1, prog 10.8 ng/ml
    6dpt - beta 7.4, prog 13.4 ng/ml
    9dpt - beta 18.1, prog 26.4 ng/ml
    12dpt - beta 64.8, prog 26.7 ng/ml

    No niech pędzi ten maluszek, żeby mamusia i jej koleżanki były spokojne! Pędź, kreciku, pędź! 🤞🤞🤞🤞

    Mati W., nick nieaktualny, Magra3, The_sleeping_beauty lubią tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Mati W. Autorytet
    Postów: 3352 5255

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55.. wrote:
    Mam juz wyniki mojego wyjatkowego leniuszka... Wierze, ze odbije za kilka dni i dogoni kolegow, chocby tez tych leniwych :)

    2dpt - prog 14 ng/ml
    4dpt - beta 1.1, prog 10.8 ng/ml
    6dpt - beta 7.4, prog 13.4 ng/ml
    9dpt - beta 18.1, prog 26.4 ng/ml
    12dpt - beta 64.8, prog 26.7 ng/ml

    Piękny przyrost Sasanka 😍😍😍
    Co za leniuchy ostatnio się trafiają ale najważniejsze że ładnie rosną i niech siedzą w brzuchach 9mcy 🍀🤞🍀🤞🍀

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    42 lat
    kariotyp-ok,AMH-0,48,FSH-16mIU/ml,Kir Bx, NK-17%,cytokiny-ok.

    Reprofit:5.06 ET ( biochem)☹️,13.07 FET - ☹️
    06.12 FET - ❤️🙏❤️
    2dpt - prog. 47.96 ng\ml
    5dpt - prog. 33.10 ng\ml
    7dpt - beta 85.02 mIU/ml, prog. 26.5 ng/ml
    9dpt - beta 225 mIU/ml, prog. 68 ng/ml
    12dpt - beta 1010 mIU/ml, prog. 45 ng/ml
    14dpt - beta 2930 mIU/ml
    22dpt - beta 24855 mIU/ml
    23dpt mamy ❤️
    9+6 - CRL 3.19cm
    15.02 prenatalne ok, będzie synuś 👶🥰
    17+6 - 233g chłopczyka 😍
    20+4 II prenatalne - 460g 😍

    Klinika Bocian
    - 09.2022 - II procedura IVF, 2 zarodki
    FETx 2 😞
    - 06.2022- I procedura IVF , 2 zarodki
    FETx2 😞

    age.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2940 2943

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanko super ze idzie do przodu 🥰

    Reprofit cos wyciagnal leniwe zarodki ostatnio chyba 🤣

    Dziewczyny, bardzo sie ciesze ze sa dzis dobre informacje 🙂

    nick nieaktualny, Magra3 lubią tę wiadomość

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Zielone.Słońce Autorytet
    Postów: 2609 4362

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanko, zaglądam tu specjalnie dla Ciebie.
    Super, że beta rośnie. Dzielny maluszek. ♥️
    Niech beta teraz szybuje wyyyyyysoko. 🚀

    Pozdrawiam resztę forumowiczek i życzę samych pięknych przyrostów i tłustych bobasów na usg. 😉

    Mati W., nick nieaktualny, Magra3, Salome, mała lubią tę wiadomość

    4,5 roku starań
    Endometrioza II/III st, adenomioza, PCOS
    🔹06.21 1 ICSI - ❄️❄️❄️❄️ 1cb ❌
    🔹02.2023 2 ICSI - ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    _____________________________
    🔹31.03.23 FET 4.2.1 cykl n.
    4dpt ⏸️, 5dpt -9,3 👣,6dpt - 24,7👣, 8dpt - 101,4👣, 11dpt - 390,3👣, 12dpt 530👣, 13dpt 770👣, 17dpt 3566🍀🙏
    🔹27.04 27dpt. Szok! Mamy dwa serduszka. 0,64cm♥️ 0,63cm♥️
    🔸 28.05-4.06 3 krwotoki
    🔹 14+4tc - 103g 👶 i 104g 👶
    SANCO zdrowe chłopaki 💙💙
    🔹19+2 - 261g i 309g 👶👶
    🔹 27+2 - 1113g🐸 i 1122g🐸
    🔹29+2 - 1318g🦔 i 1365g 🦔
    🔹34+2 - 2460g🌞 i 2363g🌞

    Witaj świecie! ✋
    PROM 34+5/6
    10.11.23 Leoś 2490g 💙, Filipuś 2120g💙

    age.png
‹‹ 647 648 649 650 651 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ