X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Reprofit Ostrava
Odpowiedz

Reprofit Ostrava

Oceń ten wątek:
  • Sas Autorytet
    Postów: 1686 1306

    Wysłany: 27 czerwca, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Mieszkam w północnej części Polski, dalsze okolice Bydgoszczy,Torunia. Odpoczniemy i pewnie za niedługo będziemy szukać lekarza, tym bardziej że teraz też jest ta "refundacja", więc jakiś tam koszt nam odejdzie. Tak się jeszcze zastanawiam nad tym czy nie zrobić dodatkowych badań typu kir i hla-c. Zawsze te badania nam by cos powiedziały czy tu może nie leży problem.

    Masz na myśli jakaś konkretna klinikę? 🙂

    Cieszę się, że zrobiłam ta betę w 8dpt, bo pewnie do 14dpt już by nic nie było. Zastanawiam się też czy ten wynik z 8dpt to nie pozostałości po ovitrelle, ale chyba po 15 dniach poziom nie byłby taki "wysoki".
    Szczesliwe sa gamety :) A ty masz tam chyba w gdyni i sa z niej tutaj dzieci :) Nie wiem jak z tymi badaniami ja oprocz histero i wyleczenia stanu zapalnego nie robilam zadnych innych badan lekarka moja mowila ze po 3 nieudamym transferze zaczniemy na szczescie 3 sie udal. A z drugiej strony nie wiem czy bym nie sfiksowala od tych lekarzy czlowiek zamiast sie nastawiac pozytywnie tylko mysli i sie doluje.
    W pewnym momencie odstawilam nawet witaminy baralam tylko kwas lepiej sie z tym czulam zaczelo mnie dobijac garsc tabletek i do tego czulam sie gorze. Pomyslalam taka patologia ma dzieci nie bada sie nie bierze nic i sa a ja jak ta glupia leki lekarze i nie moge trudno co ma byc to bedzie los pokaze i zaufalam lekarzowi tylko to co onmowil swiete. Moja glowa psychicznie tez odpoczela raz na miesiac wizyta kontrolna i czekanie na ten dzien. Mam wrazenie ze to mi pomoglo bo nic na sile sie przyspieszyc niestetynie da czlowiek chce niecierpliwi sie goni a im bardziej chce tym bardziej sie nie udaje.
    Mysle ze i tobie sie uda troszke cierpliwosci poczekaj na ten swoj zarodek.

    Ewe*, PawieOczko lubią tę wiadomość

  • Ewe* Przyjaciółka
    Postów: 62 76

    Wysłany: 27 czerwca, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Szczesliwe sa gamety :) A ty masz tam chyba w gdyni i sa z niej tutaj dzieci :) Nie wiem jak z tymi badaniami ja oprocz histero i wyleczenia stanu zapalnego nie robilam zadnych innych badan lekarka moja mowila ze po 3 nieudamym transferze zaczniemy na szczescie 3 sie udal. A z drugiej strony nie wiem czy bym nie sfiksowala od tych lekarzy czlowiek zamiast sie nastawiac pozytywnie tylko mysli i sie doluje.
    W pewnym momencie odstawilam nawet witaminy baralam tylko kwas lepiej sie z tym czulam zaczelo mnie dobijac garsc tabletek i do tego czulam sie gorze. Pomyslalam taka patologia ma dzieci nie bada sie nie bierze nic i sa a ja jak ta glupia leki lekarze i nie moge trudno co ma byc to bedzie los pokaze i zaufalam lekarzowi tylko to co onmowil swiete. Moja glowa psychicznie tez odpoczela raz na miesiac wizyta kontrolna i czekanie na ten dzien. Mam wrazenie ze to mi pomoglo bo nic na sile sie przyspieszyc niestetynie da czlowiek chce niecierpliwi sie goni a im bardziej chce tym bardziej sie nie udaje.
    Mysle ze i tobie sie uda troszke cierpliwosci poczekaj na ten swoj zarodek.

    Dokładnie się pod tym zgadzam im bardziej człowiek chce tym więcej rzeczy idzie pod górę . Rok temu udało się przy inseminacji i naprawdę nie miałam takiego napięcia i poszło. Teraz 3 transfer i 3 nieudany - mam wrażenie że człowiek wpada w takie kółko jak chomik. Ja wpadłam w jakiś głupi pęd i nawet racjonalnie nie myślałam, źle się czułam ale lekarz mówi transfer świeży to robiłam bo przecież może się uda …

  • Strelitzia Ekspertka
    Postów: 145 180

    Wysłany: 27 czerwca, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Dziewczyny! Z całego serca chciałabym Wam podziękować za słowa otuchy, za wsparcie. Niestety nasza przygoda z Reprofit na chwilę obecną się kończy. Odebrałam dzisiaj wynik bety, jest 8.10. Nie wiem czy jest sens powtarzać wynik w 14dc. Najchętniej to już dzisiaj odstawiłabym wszystkie leki, bo raczej kontynuowanie ich nie ma sensu.

    Jest mi bardzo przykro! Ściskam Cię wirtualnie i życzę, żebyś miała tak bardzo dużo sił i pozytywnej energii do dalszej walki.

    Nie poddawaj się, walcz, bądź silna! 💪 ❤️

    👩‍🔧- zdrowa w 100 %
    🙎‍♂️- azoospermia

    5 luty 2024 - transfer nr 1

    5dpt - prog. 21,01
    7dpt - prog. 18,84 / Beta 40,4
    9dpt - prog. 33,30 / Beta 106,0
    11dpt - prog. 22,19/Beta 285,7
    15dpt - prog. 25,48/ Beta 1653,9
    17dpt- beta 3014 - szpital , lekkie krwawienie (3h) , krwiak
    19dpt- beta 2971 - szpital
    21dpt - beta 4424 - szpital
    24dpt - prog. 33,60/ beta 8522,0
    30dpt - prog. 33,0 / beta 21708,0
    32dpt beta 20921,0
    Brak serduszka, później samoistne poronienie 😢

    24 czerwca 2024 - transfer nr 2

    4dpt - prog. 22,60
    5dpt - ⏸️
    8dpt - beta 102,0
    11dpt - beta 533,0 prog. 15,56
    14dpt - beta 2513,0 prog. 15,40
    18dpt - beta 7268,0 prog. 25,60
    18dpt - (12.07), 1 usg , jest pęcherzyk ciążowy ❤️ zarodek 2,5mm
    30dpt - beta 49350,0 prog. 38,83
    32 dpt - beta 61918,0
    32dpt - (26.07), 2 usg : jest ❤️

    Estrofem 3x1, cyclogest 400 3x1, prolutex/agolutin

    Zostały ❄️❄️
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 28 czerwca, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strelitzia wrote:
    Jest mi bardzo przykro! Ściskam Cię wirtualnie i życzę, żebyś miała tak bardzo dużo sił i pozytywnej energii do dalszej walki.

    Nie poddawaj się, walcz, bądź silna! 💪 ❤️


    Dziękuję za miłe słowa. 🙂

    A ja trzymam za Ciebie kciuki, żeby tym razem wszystko dobrze się ułożyło.

    Strelitzia lubi tę wiadomość

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1316 2045

    Wysłany: 28 czerwca, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Mieszkam w północnej części Polski, dalsze okolice Bydgoszczy,Torunia. Odpoczniemy i pewnie za niedługo będziemy szukać lekarza, tym bardziej że teraz też jest ta "refundacja", więc jakiś tam koszt nam odejdzie. Tak się jeszcze zastanawiam nad tym czy nie zrobić dodatkowych badań typu kir i hla-c. Zawsze te badania nam by cos powiedziały czy tu może nie leży problem.

    Masz na myśli jakaś konkretna klinikę? 🙂

    Cieszę się, że zrobiłam ta betę w 8dpt, bo pewnie do 14dpt już by nic nie było. Zastanawiam się też czy ten wynik z 8dpt to nie pozostałości po ovitrelle, ale chyba po 15 dniach poziom nie byłby taki "wysoki".
    Na pewno znalezienie lekarza, któremu zaufacie jest podstawą. Jednak zastanów się czy na pewno już warto robić wszystkie badania. Niestety, ale to mógł być po prostu pech, bo nawet przy idealnych warunkach i przebadanym zarodku nie każdy transfer się uda. Może lepiej iść taką drogą, że najpierw kolejna stymulacja i w oparciu o efekty hodowli zarodków decyzje o kolejnych badaniach? Jeśli będziecie mieć ich dużo, to wtedy można sobie pozwolić na jeszcze jeden transfer. Zastanówcie się na spokojnie, bo teraz na pewno jest dużo emocji.
    A przypomnij mi proszę czy w Reproficie cokolwiek powiedzieli o tym, że tylko 1 z 6 zarodków dotrwał? I jakie macie wyniki nasienia? Tam wszystko jest ok?

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo 🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 -> prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98 gram malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️
    ⏳ 24.10 III USG prenatalne

    preg.png
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 28 czerwca, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Szczesliwe sa gamety :) A ty masz tam chyba w gdyni i sa z niej tutaj dzieci :) Nie wiem jak z tymi badaniami ja oprocz histero i wyleczenia stanu zapalnego nie robilam zadnych innych badan lekarka moja mowila ze po 3 nieudamym transferze zaczniemy na szczescie 3 sie udal. A z drugiej strony nie wiem czy bym nie sfiksowala od tych lekarzy czlowiek zamiast sie nastawiac pozytywnie tylko mysli i sie doluje.
    W pewnym momencie odstawilam nawet witaminy baralam tylko kwas lepiej sie z tym czulam zaczelo mnie dobijac garsc tabletek i do tego czulam sie gorze. Pomyslalam taka patologia ma dzieci nie bada sie nie bierze nic i sa a ja jak ta glupia leki lekarze i nie moge trudno co ma byc to bedzie los pokaze i zaufalam lekarzowi tylko to co onmowil swiete. Moja glowa psychicznie tez odpoczela raz na miesiac wizyta kontrolna i czekanie na ten dzien. Mam wrazenie ze to mi pomoglo bo nic na sile sie przyspieszyc niestetynie da czlowiek chce niecierpliwi sie goni a im bardziej chce tym bardziej sie nie udaje.
    Mysle ze i tobie sie uda troszke cierpliwosci poczekaj na ten swoj zarodek.

    Jak w we wtorek odebrałam wynik bety to właśnie pomyślałam o Gamecie Gdynia, mamy tam tylko 150 km, więc 1.5h autostrada i jesteśmy, a czytałam o tej klinice dużo opinii. Dobrze też wiemy jak jest, każdy poleca tam gdzie mu się udało. Jeszcze czytałam dobre opinie o MedArt Poznań, ale z podjęciem decyzji chwilę poczekam. Musimy trochę ochłonąć. Za chwilę zaczynamy urlop, więc może po urlopie zaczniemy jeździć po klinikach.

    Każda nieudana procedura zbliża nas do "upragnionego celu", więc już jakiś pogląd co do stymulacji i transferu jest, więc może następnym razem pójdzie trochę lepiej.

    Nie dziwię Ci się, że wszystko odstawiłaś. Jak ciągle chodzi się po lekarzach, bierze te zastrzyki, suplementy i inne specyfiki to naprawdę można poczuć się jak osoba chora, a głowa ma też duże znaczenie. Mi się wydawało, że jesteśmy super przygotowani, zdrowo jedliśmy od dłuższego czasu, dieta przeciwzapalną, z niskim indeksem, która kupiliśmy na wszystkie sezony z Akademii Płodności, zero alko, ograniczyłam też używanie chemicznych preparatów, a wynik stymulacji mnie trochę zaskoczył. Chyba miesiąc przed rozpoczęciem stymulacji zrezygnowałam z robienia paznokci hybrydowych i do tej pory ich nie robiłam i transfer też nie poszedł, więc może też tak jest, że musi przyjść ten czas i ten zarodek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca, 08:51

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1316 2045

    Wysłany: 28 czerwca, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po prenatalnych i wszystko jest ok 😊 Marcela napisała, że będzie dziewczynka 💗

    Anka84, aaaania87, Hania2010, Sas, Magra3, WiosnyFanka, Strelitzia, The_sleeping_beauty, mlia, Ewa3bit, I gave up, Tigra lubią tę wiadomość

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo 🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 -> prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98 gram malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️
    ⏳ 24.10 III USG prenatalne

    preg.png
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 28 czerwca, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    Na pewno znalezienie lekarza, któremu zaufacie jest podstawą. Jednak zastanów się czy na pewno już warto robić wszystkie badania. Niestety, ale to mógł być po prostu pech, bo nawet przy idealnych warunkach i przebadanym zarodku nie każdy transfer się uda. Może lepiej iść taką drogą, że najpierw kolejna stymulacja i w oparciu o efekty hodowli zarodków decyzje o kolejnych badaniach? Jeśli będziecie mieć ich dużo, to wtedy można sobie pozwolić na jeszcze jeden transfer. Zastanówcie się na spokojnie, bo teraz na pewno jest dużo emocji.
    A przypomnij mi proszę czy w Reproficie cokolwiek powiedzieli o tym, że tylko 1 z 6 zarodków dotrwał? I jakie macie wyniki nasienia? Tam wszystko jest ok?

    Wyniki nasienia nie są dobre, do tego w Polsce morfologia była 2 proc, a w Czechach dostaliśmy informację, że morfologia jest 0.5 proc, więc szału nie ma, ilość też jest poniżej normy, ale już nie pamiętam dokładnie wartości. Dodatkowo przez nieprawidłowy kariotyp dużo zarodków podczas hodowli po prostu pada, więc spodziewaliśmy się że tak może być. U osób, które mają pobrane kilkanaście komórek te szansę są zawsze wyższe niż u mnie jeśli dojrzałych było tylko 7 komórek.

    Z tego co czytam jeśli podejdziemy do refundacji to podczas procedury niby nie można poszerzać diagnostyki, więc z tego co widzę dużo osób tą diagnostykę poszerza przed przystąpieniem do stymulacji. Trochę chore to jest, no ale takie są zasady. Zgadzam się z Tobą, mógłby to po prostu pech. Ciężko stwierdzić. Ja jestem też taka osoba, że najchętniej to bym wszystko zbadała, ale może to rzeczywiście nie ma sensu.

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 28 czerwca, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    My już po prenatalnych i wszystko jest ok 😊 Marcela napisała, że będzie dziewczynka 💗

    GRATULACJE. Ale słodko. 🩷🩷

    Sas lubi tę wiadomość

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1312 1149

    Wysłany: 28 czerwca, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    My już po prenatalnych i wszystko jest ok 😊 Marcela napisała, że będzie dziewczynka 💗

    Gratulacje 😊

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava
    11.07.24r.-transfer 6AA
    11dpt. Beta <0,5
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 1196 1791

    Wysłany: 28 czerwca, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu przutulas. Naladujcie baterie, zbierzcie siły i mam nadzieje ze gdzie indziej się uda ✊🏻

    Woczekiwaniu lubi tę wiadomość

    age.png

    Synek 👶🏼 Ur 17.11.2023 54cm, 3kg 🥰
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 1196 1791

    Wysłany: 28 czerwca, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    My już po prenatalnych i wszystko jest ok 😊 Marcela napisała, że będzie dziewczynka 💗

    Gratulacje ❤️ wreszcie jakaś dziewczyna 😉

    age.png

    Synek 👶🏼 Ur 17.11.2023 54cm, 3kg 🥰
  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 680 1559

    Wysłany: 28 czerwca, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    My już po prenatalnych i wszystko jest ok 😊 Marcela napisała, że będzie dziewczynka 💗
    Gratuluje 🦄 ❤️ dokładnie w końcu jakaś dziewczynka 🍀

  • Sas Autorytet
    Postów: 1686 1306

    Wysłany: 28 czerwca, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Wyniki nasienia nie są dobre, do tego w Polsce morfologia była 2 proc, a w Czechach dostaliśmy informację, że morfologia jest 0.5 proc, więc szału nie ma, ilość też jest poniżej normy, ale już nie pamiętam dokładnie wartości. Dodatkowo przez nieprawidłowy kariotyp dużo zarodków podczas hodowli po prostu pada, więc spodziewaliśmy się że tak może być. U osób, które mają pobrane kilkanaście komórek te szansę są zawsze wyższe niż u mnie jeśli dojrzałych było tylko 7 komórek.

    Z tego co czytam jeśli podejdziemy do refundacji to podczas procedury niby nie można poszerzać diagnostyki, więc z tego co widzę dużo osób tą diagnostykę poszerza przed przystąpieniem do stymulacji. Trochę chore to jest, no ale takie są zasady. Zgadzam się z Tobą, mógłby to po prostu pech. Ciężko stwierdzić. Ja jestem też taka osoba, że najchętniej to bym wszystko zbadała, ale może to rzeczywiście nie ma sensu.
    Jezeli nasienie jest slabej jakosci i malo plemnikow to janie katowalabym sie z tym badaniem Ciebie. Bo tak na zdrpwy rozum zdrowy facet ma miliony plemnikow i czasami ciezko zaplodnic to jedno jajo a co dopiero jak lekarz musi z kilkudziesieciu plemnikow wybrac gdzie one juz sa nienajlepszej jakosci. Przykre to jest ale czasami prawdziwe. Niestety z wiekiem i kazdym wyproznieniem jakos plemnikow tez spada.

  • Magra3 Autorytet
    Postów: 985 1978

    Wysłany: 28 czerwca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    My już po prenatalnych i wszystko jest ok 😊 Marcela napisała, że będzie dziewczynka 💗
    Super, że wszystko ok no i gratulacje 💛

    10.2023 nasza miłość 💚
    age.png
  • PawieOczko Autorytet
    Postów: 288 142

    Wysłany: 28 czerwca, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Jak w we wtorek odebrałam wynik bety to właśnie pomyślałam o Gamecie Gdynia, mamy tam tylko 150 km, więc 1.5h autostrada i jesteśmy, a czytałam o tej klinice dużo opinii. Dobrze też wiemy jak jest, każdy poleca tam gdzie mu się udało. Jeszcze czytałam dobre opinie o MedArt Poznań, ale z podjęciem decyzji chwilę poczekam. Musimy trochę ochłonąć. Za chwilę zaczynamy urlop, więc może po urlopie zaczniemy jeździć po klinikach.

    Każda nieudana procedura zbliża nas do "upragnionego celu", więc już jakiś pogląd co do stymulacji i transferu jest, więc może następnym razem pójdzie trochę lepiej.

    Nie dziwię Ci się, że wszystko odstawiłaś. Jak ciągle chodzi się po lekarzach, bierze te zastrzyki, suplementy i inne specyfiki to naprawdę można poczuć się jak osoba chora, a głowa ma też duże znaczenie. Mi się wydawało, że jesteśmy super przygotowani, zdrowo jedliśmy od dłuższego czasu, dieta przeciwzapalną, z niskim indeksem, która kupiliśmy na wszystkie sezony z Akademii Płodności, zero alko, ograniczyłam też używanie chemicznych preparatów, a wynik stymulacji mnie trochę zaskoczył. Chyba miesiąc przed rozpoczęciem stymulacji zrezygnowałam z robienia paznokci hybrydowych i do tej pory ich nie robiłam i transfer też nie poszedł, więc może też tak jest, że musi przyjść ten czas i ten zarodek.
    MedArt przechodzi oblężenie i kontakt z lekarzem może być bardzo utrudniony, przynajmniej jeśli chodzi o Panią K. P. Wg mnie to nie jest dobry adres żeby uzyskać wiele zarodków, piszę to ze swojego doświadczenia i 3 przypadków z forum. Ale to oczywiście nie jest żadna statystyka, bo jednostki z urodzajem zarodków też się zdarzają. Często dużo jaj pobierają a mało zarodków z tego wychodzi. Jeśli ktoś pragnie pogłębionej diagnostyki i wielu badań krwi w trakcie procedury, to Medart będzie mu odpowiadał. Ale wg mnie kluczem jest zarodek a żeby go uzyskać trzeba podejść do stymulacji i zapłodnienia w możliwie dobrym labie embriologicznym. Każdy cykl/miesiąc może dać zupełnie inne wyniki stymulacji. Warto pamiętać że nigdy nie poznamy fizjologii własnego organizmu i co zaważyło o tym że akurat się udało lub nie. W Medart na pewno sprawdzili by wszystkie możliwe zakażenia, endometrium, urea, myco-plasma, chlamydia, posiew, H. Pylori w żołądku, a potem antybiotyki do skutku jeśli stan zapalny albo bakterie w pochwie. Ale były dziewczyny które już nie chciały kolejnych kuracji i ryzykowały transferem który okazywał się szczęśliwy. Więc czasem warto odpuścić spiralę diagnostyczną.

    Ona: 82r., Hashimoto Eutx75, jajowody drożne, CD138 ✅️
    On: 81 r., Oligoz.II, Teratoz.III ,fragmentacja 15%✅️, t(13;14) rob.
    Medart: od 2021.10 do 2022.08 3 x ivf , łącznie 33 🥚> zapłodnionych 13 > blastek ❄️❄️❄️❄️❄️, (3x 5.1.1, 4.1.1, 4.2.2), wszystkie nieprawidłowe ☹️
    Eurofertil: 2023.03 do 2023.06 2x ivf mini, łącznie 10 🥚> 9 zapłodnionych > blastek ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (2 euploidalne) :)

    2023.11 FET, hcg: 6dpt 35, 10dpt 242, 14 dpt 1569, 10+2 3,87cm, 19+2 317g dziewczynki, 40+2 3650g szkraba, 41+5 CC 3830g Kluseczki
    age.png
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 28 czerwca, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PawieOczko wrote:
    MedArt przechodzi oblężenie i kontakt z lekarzem może być bardzo utrudniony, przynajmniej jeśli chodzi o Panią K. P. Wg mnie to nie jest dobry adres żeby uzyskać wiele zarodków, piszę to ze swojego doświadczenia i 3 przypadków z forum. Ale to oczywiście nie jest żadna statystyka, bo jednostki z urodzajem zarodków też się zdarzają. Często dużo jaj pobierają a mało zarodków z tego wychodzi. Jeśli ktoś pragnie pogłębionej diagnostyki i wielu badań krwi w trakcie procedury, to Medart będzie mu odpowiadał. Ale wg mnie kluczem jest zarodek a żeby go uzyskać trzeba podejść do stymulacji i zapłodnienia w możliwie dobrym labie embriologicznym. Każdy cykl/miesiąc może dać zupełnie inne wyniki stymulacji. Warto pamiętać że nigdy nie poznamy fizjologii własnego organizmu i co zaważyło o tym że akurat się udało lub nie. W Medart na pewno sprawdzili by wszystkie możliwe zakażenia, endometrium, urea, myco-plasma, chlamydia, posiew, H. Pylori w żołądku, a potem antybiotyki do skutku jeśli stan zapalny albo bakterie w pochwie. Ale były dziewczyny które już nie chciały kolejnych kuracji i ryzykowały transferem który okazywał się szczęśliwy. Więc czasem warto odpuścić spiralę diagnostyczną.

    Dziękuję Ci bardzo za podzielenie się swoim doświadczeniem. Jeszcze za wiele nie czytałam na temat tej kliniki, bo nie miałam na to siły, wpadło mi w oko kilka dobrych opinii o niektórych lekarzach, więc zaczęłam się nad nią zastanawiać. Akurat jeśli chodzi o dr. K to opinie teraz nie są dobre, więc raczej byśmy jej nie wybrali.
    U nas, aby były jakieś szanse na powodzenie musimy uzyskać więcej komórek niż ostatnio, a dodatkowo tak jak piszesz znaleźć dobre labo embriologiczne.

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1316 2045

    Wysłany: 28 czerwca, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za gratulacje 😊 Lekarz na prenatalnych wstępnie powiedział, że chyba chłopiec, ja też miałam ogólnie takie przeczucie, a jednak nie 😁

    Strelitzia jak tam u Ciebie? Kiedy testujesz?

    Strelitzia, Ewa3bit, Sas lubią tę wiadomość

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo 🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 -> prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98 gram malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️
    ⏳ 24.10 III USG prenatalne

    preg.png
  • Strelitzia Ekspertka
    Postów: 145 180

    Wysłany: 28 czerwca, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    Dziękuję za gratulacje 😊 Lekarz na prenatalnych wstępnie powiedział, że chyba chłopiec, ja też miałam ogólnie takie przeczucie, a jednak nie 😁

    Strelitzia jak tam u Ciebie? Kiedy testujesz?

    Gratuluję ogromnie! ❤️❤️❤️❤️💝🎀

    Dzisiaj, 4dpt zrobiłam progesteron : 22,60 więc ok.
    Będę się testować w poniedziałek/wtorek .

    Ale, albo mam schizę i chce czuć objawy, albo są! Od wczoraj boli mnie jajniki, podbrzusze . Ogólnie do przeżycia, ale czuję.. zaczynam też czuć bolące piersi. Przy poprzedniej ciąży, piersi bolały mnie baaardzo jakiś tydzień po transferze . Jestem też senna , spałam dzisiaj w dzień 2h . Także zobaczymy.. jestem dobrej myśli, ale też podchodzę do tego bardzo spokojnie.
    Wiem, co może mnie czekać i chyba czuję taki wewnętrzny spokój.

    Ale oczywiście wierzę w mojego 🍉. Tak mówię do swojego brzuszka :)

    Sas, Milvaaa lubią tę wiadomość

    👩‍🔧- zdrowa w 100 %
    🙎‍♂️- azoospermia

    5 luty 2024 - transfer nr 1

    5dpt - prog. 21,01
    7dpt - prog. 18,84 / Beta 40,4
    9dpt - prog. 33,30 / Beta 106,0
    11dpt - prog. 22,19/Beta 285,7
    15dpt - prog. 25,48/ Beta 1653,9
    17dpt- beta 3014 - szpital , lekkie krwawienie (3h) , krwiak
    19dpt- beta 2971 - szpital
    21dpt - beta 4424 - szpital
    24dpt - prog. 33,60/ beta 8522,0
    30dpt - prog. 33,0 / beta 21708,0
    32dpt beta 20921,0
    Brak serduszka, później samoistne poronienie 😢

    24 czerwca 2024 - transfer nr 2

    4dpt - prog. 22,60
    5dpt - ⏸️
    8dpt - beta 102,0
    11dpt - beta 533,0 prog. 15,56
    14dpt - beta 2513,0 prog. 15,40
    18dpt - beta 7268,0 prog. 25,60
    18dpt - (12.07), 1 usg , jest pęcherzyk ciążowy ❤️ zarodek 2,5mm
    30dpt - beta 49350,0 prog. 38,83
    32 dpt - beta 61918,0
    32dpt - (26.07), 2 usg : jest ❤️

    Estrofem 3x1, cyclogest 400 3x1, prolutex/agolutin

    Zostały ❄️❄️
  • Strelitzia Ekspertka
    Postów: 145 180

    Wysłany: 29 czerwca, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , nie wytrzymałam zrobiłam sikańca.
    Wyszła mi druga kreska! Nie jest jakoś bardzo intensywną kolorem, ale dobrze widoczna :)

    Także wierze, ze on tam nadal jest 🍉❤️

    Tigra, Milvaaa, Anka84, Sas, Magra3, I gave up lubią tę wiadomość

    👩‍🔧- zdrowa w 100 %
    🙎‍♂️- azoospermia

    5 luty 2024 - transfer nr 1

    5dpt - prog. 21,01
    7dpt - prog. 18,84 / Beta 40,4
    9dpt - prog. 33,30 / Beta 106,0
    11dpt - prog. 22,19/Beta 285,7
    15dpt - prog. 25,48/ Beta 1653,9
    17dpt- beta 3014 - szpital , lekkie krwawienie (3h) , krwiak
    19dpt- beta 2971 - szpital
    21dpt - beta 4424 - szpital
    24dpt - prog. 33,60/ beta 8522,0
    30dpt - prog. 33,0 / beta 21708,0
    32dpt beta 20921,0
    Brak serduszka, później samoistne poronienie 😢

    24 czerwca 2024 - transfer nr 2

    4dpt - prog. 22,60
    5dpt - ⏸️
    8dpt - beta 102,0
    11dpt - beta 533,0 prog. 15,56
    14dpt - beta 2513,0 prog. 15,40
    18dpt - beta 7268,0 prog. 25,60
    18dpt - (12.07), 1 usg , jest pęcherzyk ciążowy ❤️ zarodek 2,5mm
    30dpt - beta 49350,0 prog. 38,83
    32 dpt - beta 61918,0
    32dpt - (26.07), 2 usg : jest ❤️

    Estrofem 3x1, cyclogest 400 3x1, prolutex/agolutin

    Zostały ❄️❄️
‹‹ 958 959 960 961 962 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ