X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • glittergold Autorytet
    Postów: 594 440

    Wysłany: 2 maja 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u mnie beta rosła (a teraz już nie badam). W piątek byłam na usg i potwierdzona jest ciąża wewnątrz maciczna. Było jeszcze za wcześnie żeby cokolwiek więcej zobaczyć ale zależało mi na tym usg, bo wyjechaliśmy na majówkę za granice. Lekarka nie miała żadnych przeciwwskazań. A teraz dostaje świra, nie mam zupełnie żadnych objawów. Czuje się dobrze ale jestem przerażona czy wszystko jest Ok. Zamiast na kolejne usg po powrocie chyba będę musiała iść prosto do psychiatry. A wizyta dopiero 13 maja... nie wiem jak do tego czasu wytrzymam, nie wytrzymam chyba.

    anulka-b5, Jola17a, freta, Smerfelinka, Monia#, Niusja lubią tę wiadomość

    dqpr9vvjyz29b92v.png
  • anulka-b5 Autorytet
    Postów: 826 245

    Wysłany: 2 maja 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi 1984 wrote:
    Ja kiedyś zapytałam lekarza po co ponownie mąż ma robić badania to odpowiedział ze to dla bezpieczeństwa czy gdzieś się nie zaraził czymś a później mógł zarazić mnie.
    Dla mnie to bez sensu tylko wydawanie pieniędzy.
    No właśnie skoro ja robię te badania to po co i on ma je robić?

    anulka
    34 lata
    2017 AMH 3.5
    Słabe nasienie
    09.2017 Start ICSI w Salve
    03.2018 usunięcie torbieli
    05.2018 ICSI
    06.2018 I transfer 4AA udany 8tc:(
    11.2018 II Transfer 3AB
    04.12.2018 BETA HCG 260 6 tc:(
    03.06.2019 III Transfer 3AB z Accofilem Beta nie drgneła:(

    2019 AMH 2.42
    Sierpień 2019 drugie ICSI
    18 komorek - uzyskano 5 blastocyst (3AB, 2x4AA, 2x2BB)
    12 sierpień 2019 I transfer 3AB - beta nie drgnela:(

    Halotyp BX
    Brak ważnych KIR: 2DL5A, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1
    NK 12%
  • anulka-b5 Autorytet
    Postów: 826 245

    Wysłany: 2 maja 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glittergold wrote:
    Cześć dziewczyny, u mnie beta rosła (a teraz już nie badam). W piątek byłam na usg i potwierdzona jest ciąża wewnątrz maciczna. Było jeszcze za wcześnie żeby cokolwiek więcej zobaczyć ale zależało mi na tym usg, bo wyjechaliśmy na majówkę za granice. Lekarka nie miała żadnych przeciwwskazań. A teraz dostaje świra, nie mam zupełnie żadnych objawów. Czuje się dobrze ale jestem przerażona czy wszystko jest Ok. Zamiast na kolejne usg po powrocie chyba będę musiała iść prosto do psychiatry. A wizyta dopiero 13 maja... nie wiem jak do tego czasu wytrzymam, nie wytrzymam chyba.
    Nie denerwuj się, myśl pozytywnie:)

    anulka
    34 lata
    2017 AMH 3.5
    Słabe nasienie
    09.2017 Start ICSI w Salve
    03.2018 usunięcie torbieli
    05.2018 ICSI
    06.2018 I transfer 4AA udany 8tc:(
    11.2018 II Transfer 3AB
    04.12.2018 BETA HCG 260 6 tc:(
    03.06.2019 III Transfer 3AB z Accofilem Beta nie drgneła:(

    2019 AMH 2.42
    Sierpień 2019 drugie ICSI
    18 komorek - uzyskano 5 blastocyst (3AB, 2x4AA, 2x2BB)
    12 sierpień 2019 I transfer 3AB - beta nie drgnela:(

    Halotyp BX
    Brak ważnych KIR: 2DL5A, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1
    NK 12%
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 2 maja 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Ja już po wizycie u dr Golańskiej. Potwierdzam. Pierwsze wrażenie robi dobre.
    Dziś 10 dc i endometrium 8,5 mm. Oby nie wystrzeliło za mocno. Tym się martwię najbardziej. Mam zrobić proga przed poniedziałkową wizytą.
    Jak to jest z tym progesteronem? Jak zacznę go brać, to endometrium przestaje rosnąć?

    Glittergold będzie dobrze :) kiedy masz wizytę serduszkową?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2019, 19:38

    anulka-b5, Maja25 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freta wrote:
    Cześć Dziewczyny. Ja już po wizycie u dr Golańskiej. Potwierdzam. Pierwsze wrażenie robi dobre.
    Dziś 10 dc i endometrium 8,5 mm. Oby nie wystrzeliło za mocno. Tym się martwię najbardziej. Mam zrobić proga przed poniedziałkową wizytą.
    Jak to jest z tym progesteronem? Jak zacznę go brać, to endometrium przestaje rosnąć?

    Glittergold będzie dobrze :) kiedy masz wizytę serduszkową?

    Oj, Freta Ty się martwisz by w wystrzeliło bardziej a ja już drugi cykl z rzędu mam je bardzo, bardzo kiepskie :(
    Miałam 2-gi monitoring i endo od pierwszej wizyty nic nie urosło, a może i zmalalo, pomimo leków. ( 13 dc, endo ok 5.5 mm)
    Kolejna wizyta pojutrze i się okaże czy coś podroslo choć wątpie...
    Zeby odbył się transfer progesteron musi być poniżej 1.5 max 1.7
    Nie wiem co jest na obniżenie, ale wiem, że ja na pogrubienie biorę estradiol w dużych ilościach a tam i dupa...

  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 2 maja 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wiem, że jestem wyjątkiem. Będąc dzisiaj u dr G. powiedziała, że jestem jej pierwszą pacjentką z takim problemem i że mogłabym obdarować kilka osób ;)
    I tak źle i tak niedobrze. Nawet staram się nie jeść za dużo białka, żeby nie przyszalało. A estrofemu biorę standardowo (w salve) 3x1, chociaż sugerowałam mojej dr zmniejszenie. Ale bała się, że mi nie zablokuje pęcherzyków, bo nigdy nie dawała dziewczynom mniej.

    A próbowałaś właśnie więcej białka? Orzechy, wino czerwone? Joga hormonalna, żeby dotlenić dół? Aku ? Nie wiem co tam jeszcze -ozonoterapia (mogłam przekręcić).

  • anulka-b5 Autorytet
    Postów: 826 245

    Wysłany: 2 maja 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki macie poziom wit D3? Ja dziś odebrałam wyniki i mam niewystarczające stężenie witaminy d3 : 26 .

    anulka
    34 lata
    2017 AMH 3.5
    Słabe nasienie
    09.2017 Start ICSI w Salve
    03.2018 usunięcie torbieli
    05.2018 ICSI
    06.2018 I transfer 4AA udany 8tc:(
    11.2018 II Transfer 3AB
    04.12.2018 BETA HCG 260 6 tc:(
    03.06.2019 III Transfer 3AB z Accofilem Beta nie drgneła:(

    2019 AMH 2.42
    Sierpień 2019 drugie ICSI
    18 komorek - uzyskano 5 blastocyst (3AB, 2x4AA, 2x2BB)
    12 sierpień 2019 I transfer 3AB - beta nie drgnela:(

    Halotyp BX
    Brak ważnych KIR: 2DL5A, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1
    NK 12%
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 2 maja 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka-b5 wrote:
    A jaki macie poziom wit D3? Ja dziś odebrałam wyniki i mam niewystarczające stężenie witaminy d3 : 26 .

    Ja mam około 60, ale biorę jakieś 6 tys. jednostek dziennie. Jak brałam 2 tys. dziennie, to wyszła mi 35 (norma od 30). Przy chorobach m.in. tarczycy wynik powinien być wyższy.

    Musisz pobrać trochę więcej. Polecam lek: Vigantol bez recepty (tylko teraz nie mogłam kupić), albo Juvit D3 czy Devikap na receptę.

    anulka-b5, Niusja lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glittergold wrote:
    Cześć dziewczyny, u mnie beta rosła (a teraz już nie badam). W piątek byłam na usg i potwierdzona jest ciąża wewnątrz maciczna. Było jeszcze za wcześnie żeby cokolwiek więcej zobaczyć ale zależało mi na tym usg, bo wyjechaliśmy na majówkę za granice. Lekarka nie miała żadnych przeciwwskazań. A teraz dostaje świra, nie mam zupełnie żadnych objawów. Czuje się dobrze ale jestem przerażona czy wszystko jest Ok. Zamiast na kolejne usg po powrocie chyba będę musiała iść prosto do psychiatry. A wizyta dopiero 13 maja... nie wiem jak do tego czasu wytrzymam, nie wytrzymam chyba.

    Myśl pozytywnie i nie stresuj się niepotrzebnie. W ciąży nie zawsze są objawy. Ja nie miałam praktycznie żadnych - poza bolacym biustem, mimo, że mam bliźniaki i teoretycznie mówią, że bywa 2 razy gorzej. Do tej pory nie narzekam - i tak jest dobrze, nie ma czego żałować, tylko się cieszyć.

  • Monia# Przyjaciółka
    Postów: 73 30

    Wysłany: 3 maja 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brała któraś fraxiparine ? Dosyć ze igły ktore nie chcą przebić skóry to jeszcze ogromne siniaki. Zaczynam sie martwić czy tak ma być?

  • anulka-b5 Autorytet
    Postów: 826 245

    Wysłany: 3 maja 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia# wrote:
    Brała któraś fraxiparine ? Dosyć ze igły ktore nie chcą przebić skóry to jeszcze ogromne siniaki. Zaczynam sie martwić czy tak ma być?
    Ja brałam do dwóch transferów. Niestety igły ciężko wchodzą są bardzo tempe i robią się śiniaki . Możesz przed podaniem schłodzić kostka lodu miejsce, w które będziesz się wkuwac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2019, 10:02

    Monia#, Jola17a lubią tę wiadomość

    anulka
    34 lata
    2017 AMH 3.5
    Słabe nasienie
    09.2017 Start ICSI w Salve
    03.2018 usunięcie torbieli
    05.2018 ICSI
    06.2018 I transfer 4AA udany 8tc:(
    11.2018 II Transfer 3AB
    04.12.2018 BETA HCG 260 6 tc:(
    03.06.2019 III Transfer 3AB z Accofilem Beta nie drgneła:(

    2019 AMH 2.42
    Sierpień 2019 drugie ICSI
    18 komorek - uzyskano 5 blastocyst (3AB, 2x4AA, 2x2BB)
    12 sierpień 2019 I transfer 3AB - beta nie drgnela:(

    Halotyp BX
    Brak ważnych KIR: 2DL5A, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1
    NK 12%
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 3 maja 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka-b5 wrote:
    Ja brałam do dwóch transferów. Niestety igły ciężko wchodzą są bardzo tempe i robią się śiniaki . Możesz przed podaniem schłodzić kostka lodu miejsce, w które będziesz się wkuwac.

    Albo zastosować sposób Belli (już kilka razy o tym było), że przestrzykujesz do zwykłej strzykawki z małą igłą (np.0,3). A siniaki to standard, ale póki co mam tylko jednego :)

  • Justyna_83 Ekspertka
    Postów: 212 80

    Wysłany: 3 maja 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freta wrote:
    Albo zastosować sposób Belli (już kilka razy o tym było), że przestrzykujesz do zwykłej strzykawki z małą igłą (np.0,3). A siniaki to standard, ale póki co mam tylko jednego :)

    Tam jest taki mały pęcherzyk we fraxiparinie przelewając on zniknie a dr Stefanowicz kazała mi go nie upuszczać tylko wstrzyknąć z nim szczerze nie zapytałam jaki to ma wpływ która teraz będzie u lekarza może niech zapyta sama jestem ciekawa dlaczego no i jakie podejście ma inny lekarz

  • Monia# Przyjaciółka
    Postów: 73 30

    Wysłany: 3 maja 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez nie kazała wypuszczać pęcherzyka, niby zapobiega siniakom. Kilka już mam a tu 30 zastrzyków . Dzieki za podpowiedzi bede próbować każdy sposób.

  • Justyna_83 Ekspertka
    Postów: 212 80

    Wysłany: 3 maja 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia# wrote:
    Mi tez nie kazała wypuszczać pęcherzyka, niby zapobiega siniakom. Kilka już mam a tu 30 zastrzyków . Dzieki za podpowiedzi bede próbować każdy sposób.

    A to spoko jeżeli chodzi tylko o siniaki to można przelewać ja wbijając igłę robię ruch jak bym wkręcała ją i mnie osobiście pomaga wchodzi dość lekko 😌
    Czemu masz 30 zastrzyków samej fraxipariny?

  • Monia# Przyjaciółka
    Postów: 73 30

    Wysłany: 3 maja 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz nie mialam transferu wiec 10 do @a pozniej przerwa i znowu trzeba brac do 11 dnia cyklu i pierwsza wizyta. Reszte dowiem sie póżniej u p.doktor jak to dalej trwa szykowanie do transferu z mrozonek

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freta wrote:
    Właśnie wiem, że jestem wyjątkiem. Będąc dzisiaj u dr G. powiedziała, że jestem jej pierwszą pacjentką z takim problemem i że mogłabym obdarować kilka osób ;)
    I tak źle i tak niedobrze. Nawet staram się nie jeść za dużo białka, żeby nie przyszalało. A estrofemu biorę standardowo (w salve) 3x1, chociaż sugerowałam mojej dr zmniejszenie. Ale bała się, że mi nie zablokuje pęcherzyków, bo nigdy nie dawała dziewczynom mniej.

    A próbowałaś właśnie więcej białka? Orzechy, wino czerwone? Joga hormonalna, żeby dotlenić dół? Aku ? Nie wiem co tam jeszcze -ozonoterapia (mogłam przekręcić).

    Właśnie nie sądziłam, że to będzie taki problem... Po punkcji tak się zadziało, że słabo rośnie, choć w sumie wcześniej jak chodziłam na monitoringi to też nie pozwalalalo grubością...
    Jem orzechy brazylijskie, olej z wiesiołka, pije winko, ale przez 2 dni to pewnie na niewiele się zda—jutro się dowiem, ale pewnie transferu nie będzie :/

  • glittergold Autorytet
    Postów: 594 440

    Wysłany: 4 maja 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freta wrote:

    Glittergold będzie dobrze :) kiedy masz wizytę serduszkową?

    13 maja dopiero. Teraz Stefanowicz jest chyba na urlopie? Bo było bardzo ciężko z jakimkolwiek wcześniejszym terminem. Może po niedzieli jeszcze zadzwonię i zapytam czy coś się zwolniło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2019, 11:43

    dqpr9vvjyz29b92v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna_83 wrote:
    Tam jest taki mały pęcherzyk we fraxiparinie przelewając on zniknie a dr Stefanowicz kazała mi go nie upuszczać tylko wstrzyknąć z nim szczerze nie zapytałam jaki to ma wpływ która teraz będzie u lekarza może niech zapyta sama jestem ciekawa dlaczego no i jakie podejście ma inny lekarz

    Ten pęcherzyk powoduje, że jak jest od góry, to wstrzykujesz cała dawkę leku - nic nie zostaje w strzykawce. Polecam robić zastrzyki w 'boczki' robię tak odkąd brzuch jest większy. Zdecydowanie mniej siniakow niż na środku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freta, jak Twoje endometrium? Byłaś na kolejnym monitoringu?
    U mnie dziś bez zmian - 5.8 nie przyrosło ale też nie zmalalo jak ostatnio.
    Dostałam leki przygotowujące do transferu, więc jeśli progesteron będzie w normie to chyba podchodzę do transferu.
    Sama już nie wiem czy to dobry pomysł...

‹‹ 364 365 366 367 368 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ