X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Klara35 Koleżanka
    Postów: 53 7

    Wysłany: 18 lipca 2020, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza Mia wrote:
    Ja w przypadku problemów immuno to w 12. Nie wiem jak w przypadku osób zdrowych.
    Mam problemy immunologiczne lecze się u Wilczynskiego. Tylko on się wahał co do podania Encortonu i biorę na własną rękę. Dziś mamy 16 dpt i beta dalej rośnie 🥰 nie wiem czy dobre wieści to za sprawą Encortonu, ale chce to brać do 3 miesiąca. Wizytę u Wilczynskiego mam dopiero za 3 miesiące, a K boję się przyznać , że w ogóle biorę ten sterydy. Czyli Esperanza Mia w 12 tyg ciąży zmniejszamy dawkę na 5, w 13 na 2,5 mg później w 14 t koniec Encortonu?

  • Esperanza Mia Autorytet
    Postów: 6077 4460

    Wysłany: 18 lipca 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara35 wrote:
    Mam problemy immunologiczne lecze się u Wilczynskiego. Tylko on się wahał co do podania Encortonu i biorę na własną rękę. Dziś mamy 16 dpt i beta dalej rośnie 🥰 nie wiem czy dobre wieści to za sprawą Encortonu, ale chce to brać do 3 miesiąca. Wizytę u Wilczynskiego mam dopiero za 3 miesiące, a K boję się przyznać , że w ogóle biorę ten sterydy. Czyli Esperanza Mia w 12 tyg ciąży zmniejszamy dawkę na 5, w 13 na 2,5 mg później w 14 t koniec Encortonu?
    Jak masz problemy immuno to bierz do 12 tc.
    Od 13 tc 5 mg a cały 14 tc 2,5 i koniec.

    age.png
    age.png
    "Cokolwiek zasiejesz, po jakimś czasie zbierzesz ! Twoje myśli to ziarno i od nich będą zależeć żniwa ".
    21.03.2022 transfer 2AA
    5 dpt 21,4 7 dpt 61,2 10 dpt 205,9 14 dpt 955 23 dpt 💗
    7.06.22 prenetralne, synek
    18.07.22 pierwsze ruchy 19+5
    22.07.2020 20+2 waga 329g połówkowe
    30.09.22 3 genetyczne 30+2 1445g
    12.12.2022 40+5 56 cm, 3550 g, g.15.55 😍
    02.01.2020 *IVF *ICSI MACS
    15.01.2020 punkcja ❄❄ ❄
    15.02.2020 transfer 3AA
    6 dpt 49,5 9 dpt 181,5 11 dpt 286 13 dpt 446 16 dpt 1446 19 dpt 3893
    26 dpt ❤️ 12.03.2020
    18.06.2020 20+3 połówkowe- waga 385 g szczęścia 💕 będzie synek
    19.06.2020 pierwsze ruchy💗
    21.07.2020 25+1 waga 776 g
    21.08.2020 29+5 gene 1502g
    09.09.2020 waga 1944g
    34+2 waga 2200, 35+2 waga 2600
    09.10.2020 36+4 - 54 cm, 2620g godz 23.21 😍
  • Klara35 Koleżanka
    Postów: 53 7

    Wysłany: 18 lipca 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza Mia wrote:
    Jak masz problemy immuno to bierz do 12 tc.
    Od 13 tc 5 mg a cały 14 tc 2,5 i koniec.
    Dziękuję kochana❤

    Esperanza Mia lubi tę wiadomość

  • Mimi87 Ekspertka
    Postów: 212 125

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara35 wrote:
    A w którym tygodniu ciazy trzeba za czas schodzić z Encortonu?

    Mi dr Paśnik kazał zacząć schodzić od 8tc wg schematu jaki podała Esperanza Mia. Tak samo zalecił mi Prof. Wilczyński. Mam przeciwciała przeciwłożyskowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2020, 12:30

    0d1yqqmzn6wu2mud.png
  • Promyk Koleżanka
    Postów: 47 27

    Wysłany: 18 lipca 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki ile czeka sie na wizytę do dr Pasnika tak mniej wiecej

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 19 lipca 2020, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyk wrote:
    Kobietki ile czeka sie na wizytę do dr Pasnika tak mniej wiecej

    Ok.3 miesięcy.

    Dziewczyny, czy na histeroskopii lakier na paznokciach u stóp też musi być zmyty?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2020, 08:45

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 19 lipca 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Ok.3 miesięcy.

    Dziewczyny, czy na histeroskopii lakier na paznokciach u stóp też musi być zmyty?
    Raczej nie. Ja miałam, mało tego dwukrotnie byłam w skarpetkach 😉

    Sunray lubi tę wiadomość

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
  • Justyna_83 Ekspertka
    Postów: 212 80

    Wysłany: 19 lipca 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Ok.3 miesięcy.

    Dziewczyny, czy na histeroskopii lakier na paznokciach u stóp też musi być zmyty?

    Na 100% nie ja też miałam skarpetki ale u rąk koniecznie ponieważ zakładają pulsometr.
    Chociaż nie do końca to rozumiem ponieważ w czwartek dziewczyny po punkcji miały lakier na wszystkich paznokciach u rąk specjalnie zwróciłam na to uwagę 😉 a mnie za każdym razem kazali mieć zmyte 😌
    Może zależy od lekarza wykonującego 🙄

    Sunray lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2020, 21:41

  • Promyk Koleżanka
    Postów: 47 27

    Wysłany: 19 lipca 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Ok.3 miesięcy.

    Dziewczyny, czy na histeroskopii lakier na paznokciach u stóp też musi być zmyty?
    Nie musi być zmyty

    Sunray lubi tę wiadomość

  • Mimi87 Ekspertka
    Postów: 212 125

    Wysłany: 19 lipca 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyk wrote:
    Kobietki ile czeka sie na wizytę do dr Pasnika tak mniej wiecej

    Rzeczywiście normalny termin wyznaczają za jakieś 3 miesiące, ale czasami wpisują na listę rezerwową, jak zależy Ci na wcześniejszym terminie i wtedy nawet za 2 tyg może się trafić wizyta. Ja tak miałam. Polecam spróbować :)
    Powodzenia :)

    0d1yqqmzn6wu2mud.png
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 19 lipca 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które chodzą do dr K. po jakim czasie od pierwszego usg ciążowego miałyście kolejna wizytę? 🤔 bo ja mam się pokazać po miesiącu dopiero...

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 19 lipca 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Dziewczyny które chodzą do dr K. po jakim czasie od pierwszego usg ciążowego miałyście kolejna wizytę? 🤔 bo ja mam się pokazać po miesiącu dopiero...
    W normie. Tym bardziej że teraz ma urlop. 1 i 2 trymestr wyznaczał wizyty co 4 tygodnie.

    Maaaa lubi tę wiadomość

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2020, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, chciałam zrobić rozeznanie w łódzkich klinikach 😊

    Mam sporo badań: hormony, mutacje, immunologia, drożne jajowody, a mąż ma dobre wyniki nasienia.

    Szukam lekarza, który w klinice poprowadziły stymulację. Na IVF póki co nie jestem gotowa, szczególnie z uwagi na to, że do moich wyników ani męża nie można się przyczepić.

    Jak wiadomo wyników nikt idealnych nie ma, ale w moim odczuciu czegoś nam brakuje.

    Moja ginekolog niebardzo chciała wprowadzić stymulację, bo stwierdziła, że mam swoje owulacje i nie ma takiej potrzeby, żeby mi mieszać.

    Więc tak reasumując: jeśli możecie polećcie mi nazwisko lekarza, który będzie otwarty na stymulację i analizę wyników badań bez nacisków na IUI oraz IVF.

    Dzięki 😊

  • Mimi87 Ekspertka
    Postów: 212 125

    Wysłany: 21 lipca 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Hej Dziewczyny, chciałam zrobić rozeznanie w łódzkich klinikach 😊

    Mam sporo badań: hormony, mutacje, immunologia, drożne jajowody, a mąż ma dobre wyniki nasienia.

    Szukam lekarza, który w klinice poprowadziły stymulację. Na IVF póki co nie jestem gotowa, szczególnie z uwagi na to, że do moich wyników ani męża nie można się przyczepić.

    Jak wiadomo wyników nikt idealnych nie ma, ale w moim odczuciu czegoś nam brakuje.

    Moja ginekolog niebardzo chciała wprowadzić stymulację, bo stwierdziła, że mam swoje owulacje i nie ma takiej potrzeby, żeby mi mieszać.

    Więc tak reasumując: jeśli możecie polećcie mi nazwisko lekarza, który będzie otwarty na stymulację i analizę wyników badań bez nacisków na IUI oraz IVF.

    Dzięki 😊

    Najważniejsze rokowniczo badanie dla Ciebie to AMH, jeśli je masz to myślę, że większość ginekologów z Salve byłaby otwarta. Ja na taka okoliczność polecam dra Sylwestra Kubika. Jak powiesz, że zależy Ci na stymulacji do starań naturalnych bez IUI czy IVF, to myślę, że on się podejmie.

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    0d1yqqmzn6wu2mud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi87 wrote:
    Najważniejsze rokowniczo badanie dla Ciebie to AMH, jeśli je masz to myślę, że większość ginekologów z Salve byłaby otwarta. Ja na taka okoliczność polecam dra Sylwestra Kubika. Jak powiesz, że zależy Ci na stymulacji do starań naturalnych bez IUI czy IVF, to myślę, że on się podejmie.

    AMH jeszcze nie badałam, bo to moje badanie na czarną godzinę 🤣 Wiem, że jest ważne trzy miesiące tylko, a póki co krążę wokół naturalnych starań jeszcze. Natomiast badanie myślę, że wykonam na jesieni, a póki co chciałabym spróbować jeszcze stymulacji.

    Dziękuję za opinię 😊

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 21 lipca 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    AMH jeszcze nie badałam, bo to moje badanie na czarną godzinę 🤣 Wiem, że jest ważne trzy miesiące tylko, a póki co krążę wokół naturalnych starań jeszcze. Natomiast badanie myślę, że wykonam na jesieni, a póki co chciałabym spróbować jeszcze stymulacji.

    Dziękuję za opinię 😊

    Wiesz co, nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że w Salve badanie AMH respektują przez pół roku. Ja w Salve powtarzałam je raz w roku. Prawdę powiedziawszy AMH to jedno z podstawowych badań w diagnostyce niepłodności, więc zanim wybierzesz się na wizytę, zrób je sobie, co byś nie musiała umawiać następnej wizyty tylko po to, żeby omówić następny krok diagnostyki czy leczenia na podstawie Twojego AMH.

    Nie wiem, gdzie Cię do tej pory prowadzono, ale jeśli robił to zwykły ginekolog to oni nie bardzo znają się na temacie niepłodności. Fakt podstawy znają, ale jeśli problem jest grubszy to nie bardzo potrafią w tej kwestii pomóc. No a poza tym to nie jest tak, że od razu skierują Was do IVF. Owszem, jeśli wyniki na to wskazują to tak, ale jeśli nie ma wskazań, to wiesz mi, że trochę się najeździsz do kliniki i stwierdzisz, że nie ma zbyt dynamicznej akcji. Jeśli wczytasz się w wątek to nie jedna z nas narzekała, że pewne kroki ze strony lekarza są podejmowane zbyt wolno.... Mnie IVF zaproponowano rok po tym jak nie mogłam z ich pomocą zajść w ciążę, a dwa lata od początku starań. Ach i tak jak Ty co miesiąc mam owulację. Badania też nie wychodziły najgorzej. Poza immunologią oczywiście ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2020, 14:31

    Mimi87, Kitka_87 lubią tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Mimi87 Ekspertka
    Postów: 212 125

    Wysłany: 21 lipca 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam tak jak Sunray - AMH powinnaś zrobić przed wizytą. Dla lekarza, który zna się na rzeczy to jest podstawa diagnostyki. Ja miałam zrobione je chyba w 2017 roku i drugi raz mi je zlecono dopiero teraz przy IVF, także to nie jest tak, że co 3-6 miesięcy będziesz wydawać 200 zł na to badanie :)

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    0d1yqqmzn6wu2mud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2020, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Wiesz co, nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że w Salve badanie AMH respektują przez pół roku. Ja w Salve powtarzałam je raz w roku. Prawdę powiedziawszy AMH to jedno z podstawowych badań w diagnostyce niepłodności, więc zanim wybierzesz się na wizytę, zrób je sobie, co byś nie musiała umawiać następnej wizyty tylko po to, żeby omówić następny krok diagnostyki czy leczenia na podstawie Twojego AMH.

    Nie wiem, gdzie Cię do tej pory prowadzono, ale jeśli robił to zwykły ginekolog to oni nie bardzo znają się na temacie niepłodności. Fakt podstawy znają, ale jeśli problem jest grubszy to nie bardzo potrafią w tej kwestii pomóc. No a poza tym to nie jest tak, że od razu skierują Was do IVF. Owszem, jeśli wyniki na to wskazują to tak, ale jeśli nie ma wskazań, to wiesz mi, że trochę się najeździsz do kliniki i stwierdzisz, że nie ma zbyt dynamicznej akcji. Jeśli wczytasz się w wątek to nie jedna z nas narzekała, że pewne kroki ze strony lekarza są podejmowane zbyt wolno.... Mnie IVF zaproponowano rok po tym jak nie mogłam z ich pomocą zajść w ciążę, a dwa lata od początku starań. Ach i tak jak Ty co miesiąc mam owulację. Badania też nie wychodziły najgorzej. Poza immunologią oczywiście ;(

    Dzięki za poradę, jak pół roku to nie tak źle 😊 W sumie ja do badania AMH podchodzę sceptycznie poniekąd, bo wiele razy już choćby tutaj na forum spotykałam się z tym, że ono się waha... A przecież to rezerwa jajnikowa, więc nie przybędzie żadnej z nas jajeczek. Ale wiem, że jest wymagane w klinikach.

    Mnie nie prowadzi na tę chwilę żaden lekarz. Diagnozuję się sama, bo gdyby nie to dziś tkwiłabym w martwym punkcie.

    Za mną rok starań, a z ważniejszych spraw wiele mi nie zostało - histeroskopia diagnostyczna, rozszerzone wyniki nasienia czy AMH właśnie.

    Jestem też pacjentką Paśnika oraz mam pakiet staraniowy: bromergon/euthyrox/glucophage, ale typowo profilaktycznie, bo tak naprawdę wyniki mam dobre.

    A jakiego lekarza byś poleciła?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2020, 19:14

  • Promyk Koleżanka
    Postów: 47 27

    Wysłany: 21 lipca 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Wiesz co, nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że w Salve badanie AMH respektują przez pół roku. Ja w Salve powtarzałam je raz w roku. Prawdę powiedziawszy AMH to jedno z podstawowych badań w diagnostyce niepłodności, więc zanim wybierzesz się na wizytę, zrób je sobie, co byś nie musiała umawiać następnej wizyty tylko po to, żeby omówić następny krok diagnostyki czy leczenia na podstawie Twojego AMH.

    Nie wiem, gdzie Cię do tej pory prowadzono, ale jeśli robił to zwykły ginekolog to oni nie bardzo znają się na temacie niepłodności. Fakt podstawy znają, ale jeśli problem jest grubszy to nie bardzo potrafią w tej kwestii pomóc. No a poza tym to nie jest tak, że od razu skierują Was do IVF. Owszem, jeśli wyniki na to wskazują to tak, ale jeśli nie ma wskazań, to wiesz mi, że trochę się najeździsz do kliniki i stwierdzisz, że nie ma zbyt dynamicznej akcji. Jeśli wczytasz się w wątek to nie jedna z nas narzekała, że pewne kroki ze strony lekarza są podejmowane zbyt wolno.... Mnie IVF zaproponowano rok po tym jak nie mogłam z ich pomocą zajść w ciążę, a dwa lata od początku starań. Ach i tak jak Ty co miesiąc mam owulację. Badania też nie wychodziły najgorzej. Poza immunologią oczywiście ;(
    No ja to nawet dwa lata do gameta jeździłam i nic... bo wyniki tez ok i nikt przez dwa lata nawet mi inseminacji nie proponował. Teraz mialam pierwsza inseminacje A immunologie mam zamiar robic i zapisac sie

‹‹ 664 665 666 667 668 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ