X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Skąd wysoka prolaktyna pomimo brania BROMERGONU!!
Odpowiedz

Skąd wysoka prolaktyna pomimo brania BROMERGONU!!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Izunia30 Koleżanka
    Postów: 60 4

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! Juz nie mam sił, prawie miesiac brałam bromergon na zbicie prolaktyny ( była w gornej granicy 23,3). Lekarz chcial troszke zbic ja wiec brałam go przez 20 dni. Po kuracji zrobiłam wynik 10 dc i wyszedł 39!! Jak myślicie dlaczego taka podwyzszona?? w ten dzien miałam plamienie okołoowulacyjne wiec moze owulacja tak zadziałała?? w dodatku 3 dni po owulacji bola mnie jajniki i boje sie ze to niepekniety pecherzyk przez ta owulacje.. jak myslicie??

    Iza
  • Angel28 Koleżanka
    Postów: 45 16

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo brania tabletek prolaktyna moze skoczyć np przez serduszkowanie wieczor przed badaniem. Nawet sama stymulacja piersi podnosi prolaktyne. Jak mi lekarz powiedzial to wynik moze byc rozny nawet w przeciagu 15 minut. Ja mimo brania bromku tez raz mialam wysoka a potem poczytalam i ani nie wolno serduszkowac a przed pobraniem krwi trzeba minimum 15 minut odpoczac no i sie nie stresowac.

  • iwi87 Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze owulacja. Powinnas zbadac prolaktyne z obciazeniem. Ale to 2-5 dzien cyklu. Ja tez niewiedzialam ze nie robi sie w okresie okoloowulacyjnym i tez mi eyszla bardzo wysoka. Z tym zr ja mam wyciek z piersi i tez biore bromergon.

    a9942c9fc55479cd13ab4a15f80f8e8e.png
  • Angel28 Koleżanka
    Postów: 45 16

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam takie coś:
    Oznaczanie poziomu prolaktyny jest wykonywane w 2. połowie cyklu owulacyjnego, najczęściej około 21. dnia cyklu. Prolaktynę można także zbadać za pomocą metoklopramidu, wykonując test pobudzenia wydzielania prolaktyny.

  • Izunia30 Koleżanka
    Postów: 60 4

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za odp. Też mi sie tak wydaje bo wtem dzień miałam plamienie okoloowulacyjne. Pójdę jeszcze raz w 21dc.

    Iza
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja zaszlam z prolaktyna 26 :))

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Leine Koleżanka
    Postów: 40 16

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!

    Mi Bromergon pomógł za pierwszym razem (miałam 49,99)ale zaraz po odstawieniu wzrósł i ponownie przyjmowanie nie dało efektów a nawet prolaktyna wzrosła!
    Musiałam zmienić na Dostinex. Dopiero on mi pomógł i wydłużył czas działania po odstawieniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2016, 12:07

  • Aniss Przyjaciółka
    Postów: 68 27

    Wysłany: 13 maja 2016, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izunia jak sie rozwiazala sytuacja? I jak Twoje tsh? Ja mam podobnie, jeszcze wyzsza prolaktyna ale tsh bardzo zawyżone mimo lekow.

    02.2015 moj Aniołek <3
    10.2016 mój Aniołek <3
    Niedoczynność tarczycy Hashimoto,
    Przebyta chlamydia i ureaplasma
    Czynnik meski- 2% prawidłowych plemnikow
    Fragmentacja plemnikow ok
    12.2016 jajowody drożne
    komórki nk- 20 % - intralipid dozylnie
    Przygotowanie do laparoskopii termin na 23.04.2018
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 maja 2016, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leków na PRL nie powinno odstawiać się do czasu pozytywnego testu ciazowego. PRL ma to do siebie, że wzrasta z prędkością światła po odstawieniu leków. Próbować odstawić takie leki można po kilku latach brania. Wtedy można liczyć, że być może poziom utrzyma się na stałym niskim poziomie, ale też niekoniecznie. Te leki nie leczą wysokiego poziomu PRL tylko utrzymuje się go w ryzach dzięki nim.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Misiaimis Autorytet
    Postów: 514 124

    Wysłany: 14 maja 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie był 10krotny wzrost po obciążeniu. Lekarz kazał mi brać dosłownie ćwiartkę tabletki o 18, żeby przespać ewentualne skutki uboczne. Miałam zacząć brać od 1 dnia cyklu, ale nie powiedział do kiedy a ja zapomniałam zapytać. I teraz tak biorę i biorę i nie wiem czy to cały czas brać, czy np po owu się odstawia? jak to jest?

    Brak wiary w lepsze jutro... 18msc, 16cs...

    16mscy, 15cs...5t0d (*)
    12 mscy, 10cs...5t6d (*)
  • asiak1985 Przyjaciółka
    Postów: 158 34

    Wysłany: 18 maja 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od czasu kiedy sie staram mam problem z prolaktyna po bronku szybko spadała a jak odstawilam to szybko wzrastała, przy okazji wszyszło ze tsh za wysokie i on dziala pobudzajaco na prolaktyne. na razie biore leki na zmniejszenie tsh

    niedoczynnosc tarczycy
    amh 0,68
    11.06.16 iui :(
    25.10.16 iui :(
    23.11.16 iui stymulacja :(
    30.06.17 iui stymulacja :(
    04/2019 brak komórek jajowych
    01/2020 przerwany długi protokół
    07/2020 nieudana procedura z jednym zarodkiem
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 20 maja 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi tsh wyszło dobre ,ale prolaktyna 51,9 w 27dc robiłam. Idę jeszcze raz sprawdzić w poniedziałek, czyli to będzie 8 dc.
    Za dwa tygodnie dopiero mam wizytę u ginekologa więc jeszcze nic nie biorę na zbicie.:)

    justi
  • asiak1985 Przyjaciółka
    Postów: 158 34

    Wysłany: 20 maja 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tsh miesci sie w normi tzn mam 3,77 przy normie 4,2 ale mimo wszystko to ona powoduje ze mam podwyzszona prolaktyne biore od kilku dni leki na zbicie

    a wy jakie macie wyniki tsh?

    niedoczynnosc tarczycy
    amh 0,68
    11.06.16 iui :(
    25.10.16 iui :(
    23.11.16 iui stymulacja :(
    30.06.17 iui stymulacja :(
    04/2019 brak komórek jajowych
    01/2020 przerwany długi protokół
    07/2020 nieudana procedura z jednym zarodkiem
  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej !
    Moja przygoda z prl zaczela sie jakies 3 lata temu , kiedy pojawily mi sie brazowe plamienia w okolo 10 dc, poczytalam i wskazano zrobic poziom prl. Tak tez zrobilam...Wyszla 41:( wiec zalamka. Poszlam do swojego ginekologa i stwierdzil ze takim poziomem nie trzeba sie przejmowac(pomyslalam glupi), ale jak mnie to nurtuje to moge skonsultowac to z edno.
    Tak tez sie stalo. Dala mi na zbicie bromergon, wiec ucieszona mowie bedzie po nim spokoj. Zrobilam po 3 miesiacach badanie, wyszlo 37, wiec spoko spada, ale cos za malo;/. Dostalam kolejne dawki na 3 miesiace i wtedy kazala mi zrobic test z obciazeniem . I co i wynik przed obciazeniem 51! a po 156! Wiec wzrost tylko 3 razy.
    Poszlam z tymi wynikami a Ona ze wynik nie wksazuje na mikrogroczulaka (bo raczej jakbym miala kolo 100 ) ale dala mi skierowanie na rezonas...No to juz mysle...tragedia.
    Wyniki rezonansu super, nie ma zadnego groczulaka! Jupi !
    Dostalam Norprolac , dalej nic, wynik kolo 60.
    Potem Dostinex , tez nic , dalej kolo 60...
    Masakra , rozumiecie zaden lek nie dziala ! Co jest ze mna;(
    Postanowialsymy odstawic leki bo Endo stwierdzila ze jest cos takiego jak PROLAKTYNA ZWIAZANA, czyli taka ze jest w organizmie ale nie powoduje niczego zlego, a wyniki laboratoryjen wskazuja jej duzy wzrost i jak najwyzej nie ebde mogla zajsc w ciaze to bedzie mnie faszerowac.
    No i nie zachodze:( kolejny miesiac, chyba juz 10.
    Dala mi Eutyrox na zbicie TSh z 2,6 spadlo na 1,6 czyli ladnie ale mowi ze FT4 powinno byc troche wieksze, wiec podwyzszyla mi dawke Eutyroxu i spadlo mi do 0,19 TSH. Przestaalm brac bo sie wystraszylam i dzis ide do Niej bo przez dwa miesiace nie branaia TSH wzroslo do 2,8:(
    A dodam ,ze tamte plamienia mi sie skonczyly, cykle w miare regularne , nawet przy podwyzszonej prl mialam owulacje, ladny pecherzyk, ale nie wiem czy pekl.
    Takze moz eu mnie to wlasnie jest ta PRL ZWIAZANa;/
    Juz sama nie wiem....
    Ciekawe czy sa jakies badania laboratoryjne zeby to potwierdzic, mialabym chociaz spokojna glowe;/

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dodam , ze zmnienilam ginegologa i ten drugi powiedzial, ze moj poziom prl uwarunkowany jest jajnikami drobnopecherzykowatymi, wiec beda miala ja podwyzszona....Ale przy podwyzszonej prlpodobno progesteron jest niski, a ja przy potwierdzonej owulacji mialam progesteron tylko 4,12...
    Ehhhh....:(

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ