X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • katson Autorytet
    Postów: 486 294

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardolka wrote:
    Przy laparoskopii dostaje się zarówno środek, jak i jest wykonana sama lewatywa.
    Nie ma się co przed tym bronić, twoja laparoskopia będzie raczej długa biorąc pod uwagę ilość planowanych czynności, musi więc być pewność, że jelita puste.
    Naprawdę żadna to tragedia, ani nie boli, ani nie ma jakiś drastycznych skutków, pół minuty i po ptokach. Zresztą, moim zdaniem, trzeba się trochę podporządkować służbom medycznym. Skoro ktoś tak to zaplanował, że po takim a takim zabiegu zostaje się tyle a tyle w szpitalu, to sądzę, że nie jest to bez powodu. Co Ci tak spieszno do tego domu? I tak jak Ci zrobią zabieg, to do wieczora będziesz spać po narkozie, noc zleci a na drugi dzień dopiero się tak naprawdę powraca do jakiegoś funkcjonowania, tak miały te panie, z którymi w II leżałam na sali po ich zabiegach. Moim zdaniem nie powinnaś sobie stawiać celu w ten sposób, żeby jak najkrócej tam być, tylko żeby zrobić wszystko, żeby zabieg się udał, żeby lekarz osiągnął postawione cele, a reszta się przecież sama ułoży. Domem się jeszcze nacieszysz :)
    Teraz akurat na lwowskiej robią tylko lewatywę nie pije się fortransu :-)

    mhsv9vvjik6eumb7.png

    endometrioza, plamienia, AHM 0,5, FSH 29
    Laparoskopia 02/2015
    Laparoskopia 10/2017, usunięcie ognisk endo, udrożnienie jajowodów
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katson wrote:
    Teraz akurat na lwowskiej robią tylko lewatywę nie pije się fortransu :-)

    No kuzwa. Dolujecie mnie. Jeszcze tam nie trafilam a mam ochotę wogole nie iść :/

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki gdzie najtaniej zrobię badanie DHEA-S?? Orientujecie się ile ono kosztuje?

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Dziewczynki gdzie najtaniej zrobię badanie DHEA-S?? Orientujecie się ile ono kosztuje?

    Na warzywnej 22zl podaj że

    AniaT lubi tę wiadomość

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Dziewczynki gdzie najtaniej zrobię badanie DHEA-S?? Orientujecie się ile ono kosztuje?
    Według mnie najlepsze ceny są na Warzywnej.

    AniaT lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezchmurne jak się cieszę, że zajrzałam na ten wątek. W połowie czerwca też mam laparo zaplanowane na Lwowskiej u dr O. Też wspominał o resekcji klinowej...W pierwszej kolejności mam mieć usunięcie polipa...ale mam też to nieszczęsne PCOS i dlatego lekarz rozważa dodatkowo resekcję. Powiem Ci że ja się zastanawiam czy mam się zgodzić na to...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 21:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do polipa nie mam wątpliwości. Dodatkowo ma być sprawdzona drożność... Heh sama nie wiem czy panikuję...Miałam iść 10.06 ale okres mi się wtedy akurat zaczyna...więc pewnie tydzień później się pojawię

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imari wrote:
    Bezchmurne jak się cieszę, że zajrzałam na ten wątek. W połowie czerwca też mam laparo zaplanowane na Lwowskiej u dr O. Też wspominał o resekcji klinowej...W pierwszej kolejności mam mieć usunięcie polipa...ale mam też to nieszczęsne PCOS i dlatego lekarz rozważa dodatkowo resekcję. Powiem Ci że ja się zastanawiam czy mam się zgodzić na to...

    Witaj. Jesteś z rzeszowa?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imari wrote:
    Co do polipa nie mam wątpliwości. Dodatkowo ma być sprawdzona drożność... Heh sama nie wiem czy panikuję...Miałam iść 10.06 ale okres mi się wtedy akurat zaczyna...więc pewnie tydzień później się pojawię

    No ja 18 czerwca mam byc. Kochana choc na priv. Powspieramy sie razem <3

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • Betka_Rz Przyjaciółka
    Postów: 67 23

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    u mnie sytuacja po drugiej wizycie u dr U. wygląda następująco: hiperprolaktynemia - na co dostałam bromergon, i dalsze badania hormonów. Zobaczymy co jeszcze wybada dr, ale póki co nie każe nawet prowadzić obserwacji cyklu (ja raczej problemu z owulacjami nie mam i cykle mam regularne więc może dlatego).

    38 lat - starania od 01.2013 ..
    05.2015 hsg - jajowody drożne
    05.2016 poronienie samoistne 6t
    05.2017 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna
    05.2019 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna (początki endometriozy)
    01.2020 histeroskopia (usunięcie częściowej przegrody)
    Hiperprolaktynemia, AMH 2,63 (08.2018); 1,33 (07.2020)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, z Rzeszowa. Wysłamam zaproszenie;)

  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezchmurne Niebo, ja sie nauczylam na sobie i wlasnych doswiadczeniach ze ile kobiet tyle opinii, jedne sa zadowolone inne nie. Mi sie trafila bardzo dobra zmiana poloznych. No jedna kobieta tylko byla wredna ale ona mnie przyjmowala tylko, pozniej juz jej nie widzialam na szczescie.

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D_basiula wrote:
    Bezchmurne Niebo, ja sie nauczylam na sobie i wlasnych doswiadczeniach ze ile kobiet tyle opinii, jedne sa zadowolone inne nie. Mi sie trafila bardzo dobra zmiana poloznych. No jedna kobieta tylko byla wredna ale ona mnie przyjmowala tylko, pozniej juz jej nie widzialam na szczescie.

    Taka Prawda, ta kolezanka poszła ze względu na lekarza tam pracującego. Podczas jej pobytu w szpitalu byl tylko raz. A położne i pilegniarki byly tak zajete soba ze kolezanka mowila ze mogli dzieci normalnie wykrasc :)

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • rosamare Koleżanka
    Postów: 60 14

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) Chciałam zapytać czy któraś z Was drogie dziewczyny, korzystała z pomocy Dr Romana Kluzy?
    Mam problemy z owulacją i wszystko wskazuje na to, że czeka mnie stymulacja. Zastanawiam się do kogo warto się udać? Będę wdzięczna za każdą pomoc :)

    Angelllll28 lubi tę wiadomość

    👰🔹Brak owulacji🔹Hiperprolaktynemia
    🤵 ✔️
    VpdKp1.png

    03.2022 11 tc nasz Aniołek Marysia 👼💔
  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betka_Rz wrote:
    Cześć dziewczyny,
    u mnie sytuacja po drugiej wizycie u dr U. wygląda następująco: hiperprolaktynemia - na co dostałam bromergon, i dalsze badania hormonów. Zobaczymy co jeszcze wybada dr, ale póki co nie każe nawet prowadzić obserwacji cyklu (ja raczej problemu z owulacjami nie mam i cykle mam regularne więc może dlatego).
    Może dlatego właśnie bo ja też jestem dopiero po dwoch wizytach. Też dostałam bromergon i lamette w 3 dc. Mam obserwowac i zapisywać cykle bo moj naturalny cykl w kwietniu miał 42 dni i był bezowulacyjny. Tak mam wiec u mnie ciężko wstrzelic sie w owu o ile wogole ją mam. Kiedy masz przyjść na kolejną trzecią wizytę?

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosamare wrote:
    Witajcie :) Chciałam zapytać czy któraś z Was drogie dziewczyny, korzystała z pomocy Dr Romana Kluzy?
    Mam problemy z owulacją i wszystko wskazuje na to, że czeka mnie stymulacja. Zastanawiam się do kogo warto się udać? Będę wdzięczna za każdą pomoc :)
    Stymulacje od ręki robią w Parensie ale nie polecam jak zresztą większość chyba dziewczyn tutaj. Ja tam 6 cykli mialam stymulowanych w tym 3 iui i ciąży brak a badań nie chcieli robić mi żadnych.
    Nie wiem gdzie można w Rzeszowie mieć jeszcze stymulowany cykl. Ja też bym była tym zainteresowana to daj znać jakbyś sie czegoś dowiedziała

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Stymulacje od ręki robią w Parensie ale nie polecam jak zresztą większość chyba dziewczyn tutaj. Ja tam 6 cykli mialam stymulowanych w tym 3 iui i ciąży brak a badań nie chcieli robić mi żadnych.
    Nie wiem gdzie można w Rzeszowie mieć jeszcze stymulowany cykl. Ja też bym była tym zainteresowana to daj znać jakbyś sie czegoś dowiedziała

    Lucy i rosmare - ja byłam stymulowana i u dr Chmielowiec (teraz jest tylko prywatnie), potem dr Homa (prywatnie), a teraz nie dawno miałam mieć trzy cykle na lamettce od dr Fryźlewicz. Kobieta konkretna, trochę zamknięta w sobie ale mega dokładna. Jak uda mi się zajść w ciążę to właśnie do niej będę chodziła.
    Nawet jak teraz byłam to juz wiedziała że z ciązy nic nie będzie - także ją polecam

    ps. Nie wiem jak jest z nowymi pacjentkami :)

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • katson Autorytet
    Postów: 486 294

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BezchmurneNiebo wrote:
    Lucy i rosmare - ja byłam stymulowana i u dr Chmielowiec (teraz jest tylko prywatnie), potem dr Homa (prywatnie), a teraz nie dawno miałam mieć trzy cykle na lamettce od dr Fryźlewicz. Kobieta konkretna, trochę zamknięta w sobie ale mega dokładna. Jak uda mi się zajść w ciążę to właśnie do niej będę chodziła.
    Nawet jak teraz byłam to juz wiedziała że z ciązy nic nie będzie - także ją polecam

    ps. Nie wiem jak jest z nowymi pacjentkami :)
    Właśnie ja do u niej żałosna mam druga kartę ciąży bo w medyku przyjmuje na enel med więc mam wizyty i badania za darmo na firmę. Głównym prowadzącym jest dr Obrzut ale potwierdzam, jest bardzo szczegółowa, zawsze poświęca dużo czasu ma usg, pytania, wywiad itp :-)

    mhsv9vvjik6eumb7.png

    endometrioza, plamienia, AHM 0,5, FSH 29
    Laparoskopia 02/2015
    Laparoskopia 10/2017, usunięcie ognisk endo, udrożnienie jajowodów
  • Marryy Autorytet
    Postów: 618 312

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego dziewczyny nie polecacie stymulacji w parents? Mam tam wizytę w tym Miesiącu i nie wiem co myśleć

    2019 ♥️👩🏻

    Starania od 09.2017
  • Betka_Rz Przyjaciółka
    Postów: 67 23

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Może dlatego właśnie bo ja też jestem dopiero po dwoch wizytach. Też dostałam bromergon i lamette w 3 dc. Mam obserwowac i zapisywać cykle bo moj naturalny cykl w kwietniu miał 42 dni i był bezowulacyjny. Tak mam wiec u mnie ciężko wstrzelic sie w owu o ile wogole ją mam. Kiedy masz przyjść na kolejną trzecią wizytę?
    Mam sie umówić na wizytę końcem czerwca jak zrobię jeszcze dodatkowe badania hormonalne, póki co mam zażywać tylko bromergon i nic więcej zobaczymy co z tego wyniknie

    38 lat - starania od 01.2013 ..
    05.2015 hsg - jajowody drożne
    05.2016 poronienie samoistne 6t
    05.2017 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna
    05.2019 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna (początki endometriozy)
    01.2020 histeroskopia (usunięcie częściowej przegrody)
    Hiperprolaktynemia, AMH 2,63 (08.2018); 1,33 (07.2020)
‹‹ 292 293 294 295 296 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ