X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak wyglądają zapisy do dr P.? Lista rezerwowa? Czy lepiej startować do Krakowa czy do Tarnowa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2018, 16:46

  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 25 lipca 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do Krakowa chyba szybciej , bo mniej osób na pewno jak w Tarnowie , ale nie mam pewności . Czy jest lista rezerwowa teraz już chyba nie :/ wgl odkąd jest RODO to jest porażka :/
    Musisz dzwonić i pytać o zapisy , w Tarnowie chyba teraz od listopada czy jakoś . Najlepiej podzwonić i Ci powiedzą dokładnie , bo to się zmienia :)

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • enia80 Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 25 lipca 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 25 lipca 2018, 18:26

    pesymistyczna lubi tę wiadomość

  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 25 lipca 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, odkąd jest RODO to ponoć nie mozna odstąpić komuś wizyty itp.
    paranoja :/

    do Krakowa ponoć lepiej,mniejsze kolejki, bo w Tarnowie to naprawde jak w PRL...

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, nie śpieszy mi się jakoś szczególnie. Jeśli udałoby się na późną jesień tego roku to będzie ok... Dziękuję za informacje :)

  • pesymistyczna Ekspertka
    Postów: 192 69

    Wysłany: 25 lipca 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dzięki ;)

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 25 lipca 2018, 18:27

    12.2017 poronienie

    23.06.2020 Wiktorek ❤️
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 25 lipca 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- handel lekami.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 26 lipca 2018, 10:28

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 lipca 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelkova a jesli możesz to napisz , jakie masz zaburzenia konkretnie na myśli, pytam pod kątem accofilu ;) chodzi o problemy genetyczne czy immunologiczne?

    Karmelkovaa lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 26 lipca 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wiesz co , u mnie typowo genetyczne :/ brak receptorów odpowiadających najprościej mówiąc za zagnieżdżenie , implantację i komunikację między zarodkiem a mamą .
    Mi brakuje tych najważniejszych receptorów i w moim przypadku to się akurat odbiło na ciążach :/ Mój organizm ma jakby ubytek w genetyce , tego naprawić się nie da :/ jedynie można kombinować uzupełnić braki , wymyślili , że accofilem podskórnie co 3dni brałam , < nie polecam domacicznie bo sieje spustoszenie , dużo koleżanek gorzej sobie narobiło niz przed > , aby podnieść granulocyty powywrcać wzystko do góry nogami . Dzięki Bogu u nas podziałało , chociaż w skutkach jest nie ciekawy tez poczatki były trudne , jednak nie było wyboru , bo albo próbowac tym albo każda ciąża kończyłaby się tak samo .
    Każda moja ciąża kończyła się do 10tc pierwsza skończona zabiegiem własnie w 10tc , a kolejne coraz , krócej samoistnie , dzidziusie zatrzymywały się w rozwoju , 7 6 5 4 tc ... także ewidentnie pokazywało to na siłe problemu .
    Do tego mam mutację zbijałam homocysteinę metylkami , tarczycę pilnowałam dawki tabl. bo mam niedoczynność , brałam metkę , bo niby wyniki były ok ale lekko insulina nie spadła więc powiedziałam edno zeby mi dał najmniejsza dawke nie zaszkodzi i brałam do 14tc , profilaktycznie clexan , accofil do 12tc , no i miałam hiperprolaktynemię własnie wynikała z badań po obciążeniu zbijałam przed ciążą dostinexem ,przez to też mój progesteron zawsze był ok . 10 , bo wyszła przez to niewydolnośc ciałka < po zbiciu prl było ok > brałam też ovarin , potem miovarian piłam . Od owulacji brałam duże dawki progesteronu 3x1 dupek + dopochwowo besins200mg 2x2 :)
    Zaszłam w drugim cyklu , pierwszy był szał na leki reakcja z owulacją pokręconą , a teraz moja ciąża z owulacja w 12dc 14dpo beta 190 progesteron 58 :) wybadałam wszystko nie ma juz co badać u mnie , każde jedno badanie zrobiłam , od błachego po te najbardziej skomplikowane :/ ale upartość się opłaciła , i w końcu strafiłam na lekarza , który otwarcie powiedział gdzie leży problem , a nie " próbuj pani dalej , kiedyś sie uda " , bo by się nie udało ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2018, 09:59

    Fiferka30, Rucola lubią tę wiadomość

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • belly_love Ekspertka
    Postów: 205 118

    Wysłany: 27 lipca 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:)
    Jestem nowa na ovu no i jestem z Rzeszowa więc pozwoliłam sobie dołączyć do wątku :) jak staranka?

    Marzena1991 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2018
    Kwiecień 2019 - [*] 6 tc
    30.09.2019 - beta 124,5 ❤️ (4t+5)
    02.10.2019 - beta 430,6 ♥️ (5t+0)
    10.10.2019 - beta 5673,0 ♥️ (6t+2)
    14.10.2019 - jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym
    28.10.2019 - jest już ♥️, fasolka ma 1,5 cm

    Encorton
    Duphaston
    Heparyna
    Euthyrox
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 lipca 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelkovaa a które konkretnie badanie wykazało, ze macie ten problem? Przepraszam, ze tak drążę temat, ale od kiedy sami mieliśmy problemy to chcę jak najwięcej wiedzieć o problemach z płodnością.
    Bardzo Ci gratuluję determinacji w walce do upragnionego celu!!!

    Karmelkovaa lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 27 lipca 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Karmelkovaa a które konkretnie badanie wykazało, ze macie ten problem? Przepraszam, ze tak drążę temat, ale od kiedy sami mieliśmy problemy to chcę jak najwięcej wiedzieć o problemach z płodnością.
    Bardzo Ci gratuluję determinacji w walce do upragnionego celu!!!

    Rozumiem ;* wiesz co oprócz tamtych ubocznych to KIR , tak się nazywa to badanie deficyt KIR , przez to braki w genetyce ... lekarz jak spojrzał na moją historię 4 poronienia plus brak jakichkolwiek konkretnych przyczyn skierował mnie właśnie na Prokocim to dorobić , po czym stwierdził , że niewydolność ciałka plus genetyka nawalona to się równało z tym , że dzidzia nie miała szansy na dalszy rozwój , bo źle się implantowała , a później już wcale , bo nie mam tego co ma za zadanie jej w tym pomóc :<
    Długo szukałam , i jak na złość ja nie znałam tego badania , jak już nie było gdzie szukać to mi wynalazł :)
    I dzięki Bogu accofil coś zrobił , bo gdyby nie to , to tylko adopcja...
    więc prosimy o kciuki za nas aby nasz cud narodził się w grudniu <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2018, 21:12

    Imari, pesymistyczna, katson, Rucola, k91, Bellakawa lubią tę wiadomość

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 28 lipca 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelkova tak podejrzewałam, ze chodziło o KIRy, pewnie brakowało Ci hamujących przez co komórki NK niszczyły zarodek. Dobrze, ze do tego doszliście a na tym etapie już na pewno wszystko będzie dobrze!!!

    Karmelkovaa lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 29 lipca 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Karmelkova tak podejrzewałam, ze chodziło o KIRy, pewnie brakowało Ci hamujących przez co komórki NK niszczyły zarodek. Dobrze, ze do tego doszliście a na tym etapie już na pewno wszystko będzie dobrze!!!

    No mi brakowało tych najwazniejszych niestety :/ tak nie do końca z tymi NK ... u mnie to było bardzo skomplikowane bo NK miałam tylko 3,3 , także taki przypadek trochę nie spójny , bo wydawałoby się , że NK powinny atakowac , a ja miałam dobre , także było główkowanie nad tym , a i tak lekarze stwierdzili , że jestem skopana w jakiś dziwny sposób hehe .
    Takie to wszystko pokićkane , grunt ze coś zadziałało , bo nie wiadomo już było czego się łapać :)

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 lipca 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmekova przy braku hamujących receptorów KIR, NK mozesz mieć w normie, ale nie ma hamowania, więc najniższe wartości NK są groźne, a jak brakowało Ci tych głównych to tym bardziej (pomyśl sobie, ze jeśli miałabyś bardzo wysokie NK to wtedy byłby problem i najpierw trzebaby było zbijać NK i dopiero potem leczenie). Dobrze, ze accofil Ci pomógł, bo niestety nie zawsze jest skuteczny w tym przypadku przede wszystkim przy wysokich NK z tego, co dziewczyny pisza na wątku immunologicznym. Najważniejsze, ze się udało!!! Wasze maleństwo to prawdziwy CUD !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2018, 11:56

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Anielka82 Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 30 lipca 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pesymistyczna wrote:
    Masz namiary może tam do Przemyśla?
    Pesymistyczna jak chcesz mogę Ci dać namiary na ta babeczkę która prowadzi badania śluzu. Byłam na wizycie w Przemyślu u Chazana i on wystawił mi skierowanie na badanie śluzu oraz dał namiar do niej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2018, 08:54

    Angelllll28 lubi tę wiadomość

  • pesymistyczna Ekspertka
    Postów: 192 69

    Wysłany: 30 lipca 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielka82 wrote:
    Pesymistyczna jak chcesz mogę Ci dać namiary na ta babeczkę która prowadzi badania śluzu. Byłam na wizycie w Przemyślu u Chazana i on wystawił mi skierowanie na badanie śluzu oraz dał namiar do niej.

    Mam nr do kobiety z Przemyśla co prowadzi ten model creightona. Czy Ty masz jeszcze kogoś innego na myśli? Zapraszam Cię do przyjaciółek, bo na forum nie można podawać namiarów. To napisz do mnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2018, 14:25

    12.2017 poronienie

    23.06.2020 Wiktorek ❤️
  • Florka2 Koleżanka
    Postów: 32 16

    Wysłany: 30 lipca 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jakiś czas temu pisałam na tym forum i ponownie proszę Was o poradę. Jestem po trzech iui każda zakończyła się ciąża biochemiczna. Poradzicie mi w takiej sytuacji jest sens podchodzić do in vitro ? Po pierwsze mam spory dylemat moralny ale najważniejsze czy jest sens skoro raczej nie mam problemu z samym zajściem w ciążę? Dr Homa zaleca ten zabieg a ja mam ochotę wypić butelkę wina i wyc do księżyca.

    Florka2
  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 31 lipca 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Florka uważam że jest sens, wiele dziewczyn po nieudanych iui przechodzi na in vitro i wcześniej lub później udaje im się.
    A może jeszcze spróbuj zmienić lekarza na innego specjalistę. Bardzo chwalony jest Przybycień. Może on znajdzie sposób na twoje ciąże biochemiczne i wymyśli coś by Ci pomóc.
    Ja byłam raz u Homy ale bez szału.

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • Cichaa Autorytet
    Postów: 711 466

    Wysłany: 31 lipca 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Florka2 wrote:
    Hej dziewczyny. Jakiś czas temu pisałam na tym forum i ponownie proszę Was o poradę. Jestem po trzech iui każda zakończyła się ciąża biochemiczna. Poradzicie mi w takiej sytuacji jest sens podchodzić do in vitro ? Po pierwsze mam spory dylemat moralny ale najważniejsze czy jest sens skoro raczej nie mam problemu z samym zajściem w ciążę? Dr Homa zaleca ten zabieg a ja mam ochotę wypić butelkę wina i wyc do księżyca.
    Hej, ja proponuję zmianę klikini. Może potrzeba ci więcej badań aby znaleźć przyczynę ciąż biochemicznych?

    Rucola lubi tę wiadomość

    Starania od 05.2014
    1 procedura - 4 transfery 😔
    2 procedura - 3 ❄️: 1😔
    JA: mięśniaki, skopane cytokiny, kir Bx, AMH 2,92,

    ....i nie wiem co dalej
‹‹ 311 312 313 314 315 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ