X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • Mania 123 Koleżanka
    Postów: 59 16

    Wysłany: 16 października 2016, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam normalnie tak jak co miesiąc.U mnie była kwestia sprawdzenia czy wszystko jest ok a co za tym idzie nie było żadnych dodatkowych zabiegów podczas laparoskopi. Wczesniej jak mialam robiona 3 lata temu to mialam wypalane ogniska endometriozy i cykl trwał ponad 40 dni.

    Mania 123
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 16 października 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania 123 wrote:
    Ja dostałam normalnie tak jak co miesiąc.U mnie była kwestia sprawdzenia czy wszystko jest ok a co za tym idzie nie było żadnych dodatkowych zabiegów podczas laparoskopi. Wczesniej jak mialam robiona 3 lata temu to mialam wypalane ogniska endometriozy i cykl trwał ponad 40 dni.

    A regularnie @? bo ja własnie regularnie nie mam zawsze miałam @ wywoływaną. A teraz się szykuje na HSG i histeroskopię dlatego sie pytam czy w miarę regularnie powinno być.

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 17 października 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess, ja nie wiem, od lat biorę luteinę. Duphastonu nigdy nie brałam.

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • Bikini31 Ekspertka
    Postów: 202 81

    Wysłany: 17 października 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie po Duphastonie zaczęło mdlić dopiero pod koniec cyklu, a tak wcześniej żadnych objawów. Oczywiście się nakręciła, że to coś znaczy, ale oczywiście nie potrzebnie.

    05.2013 rok pierwsze poronienie :(
    10.2015 HSG, jajniki drożne
    02.2016 rok ciąża biochemiczna
    I IUI 28.09.2016 :(
    II IUI 31.10.2016 :(
    starania od 2012 roku, PCOS, Hashimoto
    dalej czekamy...
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 18 października 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie po duphaston nie bylo nic ale za to luteine zle znosiłam

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 18 października 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess HSG robi się w szpitalu między innym na 2. Przychodzisz rano, dają łóżko na ginekologi biorą na rendgen i po badaniu się wychodzi do domu. Tak mi ona mówiła...USG u nas w Rzeszowie nie ma tylko w Lublinie. Wprowadzaja kontrast i robią zdjęcia. Kiedy byłas u lekarki?

    Bikini31 lubi tę wiadomość

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 18 października 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam sonohsg. czyli wprowadzają sól fizjologoczną cewnikiem a potem lekarz robi usg i patrzy jak się rozchodzi ta sól. badanie wykonywane w zwyklym gabinecie

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Bikini31 Ekspertka
    Postów: 202 81

    Wysłany: 18 października 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam na pełnym pęcherzu. Normalnie zostałam przyjęta do szpitala, szybkie badanie ginekologiczne, potem zastrzyk w dupkę i na salę zabiegową już mnie na wózku zawiezli. Trwało to chwilę, wprowadza wziernik, zakłada taki aparat na szyjkę macicy (dla mnie to bardzo bolesne było) wpuszcza kontrast i w tym czasie pod rentgenem robi się zdjęcia. Podczas tego kontrastu uczucie rozpierania w jajnikach. Po wszystkim na godzinę na salę do łóżka i potem do domu z wypisem. Dla mnie osobiście badanie bardzo bolesne, dwa dni przelezalam w domu obolała i krwawiąca. Niektóre dziewczyny piszą, że nic nie bolało, ale to chyba chodzi o próg bólu, ja mam niski.

    05.2013 rok pierwsze poronienie :(
    10.2015 HSG, jajniki drożne
    02.2016 rok ciąża biochemiczna
    I IUI 28.09.2016 :(
    II IUI 31.10.2016 :(
    starania od 2012 roku, PCOS, Hashimoto
    dalej czekamy...
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 18 października 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eee daktylek to jest coś podobne do drożności co się robi w Lublinie? To nowa technika? Czy ja mylę pojęcia? Ja mam mieć pod narkozą ale to co pisała Bikini. Tyle że w Asklepiosie. A to co Jannes pisze to tylko badanie czy udrażnianie też?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 18 października 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie Bezchmurne to nowa technika i u nas na podkarpaciu robi to tylko jeden lekarz i nie oglasza sie z tym. Trafilam do niego przypadkiem. Chcialam żeby zrobił mi wymazy do tego badania i chcialam je robic w krakowie a okazalo sie że on to robi.

    Pecherz mialam pusty. To badanie w ogole nie boli w przeciwieństwie do tradycyjnego hsg z rtg. Tam zakłada sie kulociag na szyjke. Tutaj wprowadza cewnik jak makaron spaghetti i tyle. Przed badaniem wzielam apap i ibuprofen i tyle. Raz mialam skurcz jak przy okresie.

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 18 października 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A możesz na pisać czy ta nowa technika ma też na celu usuwanie zrostów? Bo wiem że w Lublinie to robią. Możesz napisac jaki to lekarz robi? bo wydaje mi się że już nie tylko jeden robi. A zreszta jak zapytalam mojej o ta nowa technike to powiedziała że to w Lublinie się robi, wiec moze nie do konca to samo?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 18 października 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezchmurne to nie to samo. W lublinie usuwają zrosty. Sonohsg to tylko badanie czy jajowody są drozne. Ale sonohsg jest nowym stosunkowo badaniem

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) mi ostatnio lekarka po pobraniu wymazow powiedziała że następnym razem robimy droznosc , więc się zapisałam idę we wtorek , ale im więcej czytam tym bardziej zaczynam się bać :/
    Czy któraś z was miała robiona droznosc w Parens ? Jak to tam wygląda ? Jedyna informację jaka uzyskałam to pół godziny przed zażyć tabletkę przeciwbólowe. ....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i oczywiście przyjść z osobą dorosłą ..:)

  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 19 października 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sonohsg jest najmniej inwazyjne i plyn podawany przy tym badaniu udrożni ale tylko niewielkie zatory. przy laparo kontrast jest podawany z o wiele większym ciśnieniem i wtedy juz jest wieksza szansa na udrożnienie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2016, 10:22

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak czytam o droznosci to az mnie ciarki przechodza, tez czytalam ze to boli a moja mama miala normalnie pod narkoza robiona.

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 19 października 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już zgłupiałam. Asiek ja miałam laparoskopię 3 tyg temu i przy niej wyszły masywne zrosty w jamie brzysznej. Dlatego zdecydowała lekarka o zrobieniu drożności razem z histeroskopią pod narkozą, aby sprawdzić czy w jajowodach i macicy też są zrosty. Jeśli będą to nie wiem czy jest jakaś szansa na usunięcie ich.

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 19 października 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znam przypadek dziewczyny udrażnianej w lublinie. potwierdzam - to akurat boli niestety i robili na żywca jedynie przy środkach przeciwbólowych

    Lipa melduj co u Ciebie!!!

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Asiek, Tobie drożność będzie robiła dr Homa? Z tego co wiem, to z kobiet tylko ona tam pracuje :)
    Czy w Parensie płacisz coś za to badanie?

    Tak dr Homa :)
    A co do płatności to 400 zł koszt badania, nie miałam wcześniej laparoskopi itp. To pierwsze badanie w kierunku droznosci jajowodów, mimo iż trzy lata temu poroniłam w ósmym tyg od poprzedniego lekarza słyszała tylko że "jest ok ma Pani jeszcze dużo czasu" a czas mija rok , dwa i tak dalej ...cykle zaczęły się niepokojaco wydluzac ...a nasze starania pozostawały bezowocne....
    Dopiero Pani dr potraktowała mnie poważnie a chodzę do niej od sierpnia wiec w sumie nie długo
    Tylko właśnie się zastanawiam jak wygląda badanie droznosci w Paens, samego bólu moze nie do końca się boję , jednak lubię wiedzieć na czym stoję i wszelkie obawy są raczej z niepewnością związane ....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess nie wiem jak jest u niej w prywatnym gabinecie ale za każdym razem jak u niej jestem jest miła a co najważniejsze konkretna, naprawdę póki co jestem z niej bardzo zadowolona :)

‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ