X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja - AROMEK /OVITRELLE/ DUPHASTAN
Odpowiedz

Stymulacja - AROMEK /OVITRELLE/ DUPHASTAN

Oceń ten wątek:
  • Spoczko Koleżanka
    Postów: 50 6

    Wysłany: 1 października 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No trudno... Podziękuję :)

  • MalgoMG Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 5 października 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daggi wrote:
    U mnie dziś 17 dc. W środę 23.09 mam iść ma usg, zobaczyć czy w ogóle pęcherzyki mi pękły. Stwierdzono u mnie cykle bezowulacyjne :( Staramy się od dwóch lat. Na szczęście trafiłam w końcu na wspaniałego lekarza. Od razu skierował mnie na drożność. Okazało się, że jajowody drożne :) tsh, prolaktyna, fsh, lh wszystko w normie.. Mam nadzieję, że w końcu się uda! Nie liczę, że będzie to za pierwszym razem. Trzymam kciuki również za Ciebie! 😊😊

    Cześć. Jak sytuacja u Ciebie ? Jestem tu nowa. W sumie zarejestrowałam się po zobaczeniu Twojego posta. Mam bardzo podobną sytuację. Staramy się od prawie dwóch lat. Po 1,5roku starań w końcu znalazłam dobrego ginekologa. Mam mutację MTHFR, a ostatnio na monitoringu wyszło że nie pękł pęcherzyk. Teraz pierwszy cykl jestem na stymulacji CLO oraz Ovitrelle. Oprócz tego cały czas heparyna oraz garść różnych witamin. W obrazie USG 4 pęcherzyki. Dziś jestem 3 dzień po podaniu Ovitrelle. Jutro USG- okaże się, czy pęcherzyki pękły.

    Jak rozwinęła się u Ciebie sytuacja w cyklu stymulowanym?

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 5 października 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalgoMG wrote:
    Cześć. Jak sytuacja u Ciebie ? Jestem tu nowa. W sumie zarejestrowałam się po zobaczeniu Twojego posta. Mam bardzo podobną sytuację. Staramy się od prawie dwóch lat. Po 1,5roku starań w końcu znalazłam dobrego ginekologa. Mam mutację MTHFR, a ostatnio na monitoringu wyszło że nie pękł pęcherzyk. Teraz pierwszy cykl jestem na stymulacji CLO oraz Ovitrelle. Oprócz tego cały czas heparyna oraz garść różnych witamin. W obrazie USG 4 pęcherzyki. Dziś jestem 3 dzień po podaniu Ovitrelle. Jutro USG- okaże się, czy pęcherzyki pękły.

    Jak rozwinęła się u Ciebie sytuacja w cyklu stymulowanym?
    Na mutacje MTHRF kwas foliowy metylowany trzeba brac

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 5 października 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oddam tabletki ORLIFIQUE 1 blister 28 tab, 0,10mg + 0,02 mg nowe zapakowane opakowanie wazne do 2022

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2020, 14:05

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • MalgoMG Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 5 października 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Na mutacje MTHRF kwas foliowy metylowany trzeba brac

    Cześć. Tak, wiem. Oprócz wspomnianego teraz Clo, Ovitrelle i heparyny biorą także Actifolin, Bromergon (miałam podwyższoną prolaktynę), Wit.E, Wit.B12, wit.K, Dekristol i Ovarin.

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 6 października 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalgoMG wrote:
    Cześć. Tak, wiem. Oprócz wspomnianego teraz Clo, Ovitrelle i heparyny biorą także Actifolin, Bromergon (miałam podwyższoną prolaktynę), Wit.E, Wit.B12, wit.K, Dekristol i Ovarin.
    Jaki miałaś wynik prolaktyny ?

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • MalgoMG Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 6 października 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Jaki miałaś wynik prolaktyny ?

    27,5 ng/ml

    Po wprowadzeniu Bromergonu 1/2 tabletki spadło do 13,7, a aktualnie jest na poziomie 18.

  • mylenne Koleżanka
    Postów: 43 11

    Wysłany: 29 maja 2022, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Jestem tu nowa, zastanawiam się czy może ktoś przegląda jeszcze ten wątek, rozpoczyna stymulację owulacji i potrzebuje się podzielić przeżyciami i emocjami? ;)

    👩🏼 31 🧑🏻 34
    Rozpoczęcie starań - 03.2020
    Przerwa w staraniach - 08.2020 - 05.2022 Reumatoidalne zapalenie stawów + Metotreksat...

    cykle bezowulacyjne
    AMH 7.3609 ng/mL

    06.2022 - start stymulacji Aromek + Pregnyl
    07.2022 - drożność jajowodów - oba drożne
    09.2022 - 1 IUI - nieudana X
    10.2022 - 2 IUI - test 9.11. <3
  • Immunity Przyjaciółka
    Postów: 119 126

    Wysłany: 31 maja 2022, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Jesteście w temacie z tad moje pytanie.
    Ponad pół roku temu mielismy mieć podejście do pierwszej IUI jednak mąż uległ wypadkowi, znacznie pogorszyły się wyniki nasienia, teraz zaczynamy ponownie przygotowania. Wyniki się poprawiły, powtarzamuly wszytskie potrzebne badania. Od 3 do 7 dc Aromek, dziś w 9 dc wymazy i przy okazji monitoring - dwa pęcherzyki 15,16mm w prawym jajniku. Dostałam zalecenie wykonania zastrzyku ovitrelle w piątek i działanie w niedzielę. I właśnie jako że jesteście już doświadczone mam pytanie odnośnie tego. Czy jest jakaś najlepsza pora dnia do zastrzyku bo zapomniałam zapytać - może i głupie pytanie ale niewiem jak się zA to zabrać, a drugie pytanie to czy działać zaraz po zastrzyku czy faktycznie dopiero 2 dni później.
    W nasteonym cyklu bede miała robiona drożność i potem przygotowania do IUI ale stwierdziliśmy że warto spróbować w tym cyklu stymulowanym 🙂
    Z góry wam dziękuję za odpowiedzi

    13.04.2023 12:42 Wojtuś 💙
    🙎‍♀️28

    🧔29
    Starania od 2019 roku.
    Niedoczynność tarczycy, pcos.
    Stymulacja owulacji.
    Przygotowanie do IUI
    27.07 badanie sono HSG
    13.08 ll kreski 😲🥰
    14.08 beta 109,1
    16.08 beta 254,4
    23.08 beta 5238
    01.09 jest serduszko ❤️
    14.10 65mm człowieka

  • mylenne Koleżanka
    Postów: 43 11

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że najlepiej trzymać się zaleceń lekarza, już w kilku miejscach czytałam, że faktycznie lepiej się wstrzymać dzień po zastrzyku i działać w 2 dniu. Ale nie miałam nigdy zastrzyku, nie wiem o jakiej porze powinnaś go zrobić, więc to tylko na podstawie tego co czytałam na forach.

    Słyszałam, że powinno być 6 prób stymulacji z potwierdzonym brakiem owulacji bądź innymi powodami niepowodzeń aby zakwalifikować do IUI, to prawda czy zależy od przypadku?

    A czemu miałaś zlecone wymazy 9 dc?

    👩🏼 31 🧑🏻 34
    Rozpoczęcie starań - 03.2020
    Przerwa w staraniach - 08.2020 - 05.2022 Reumatoidalne zapalenie stawów + Metotreksat...

    cykle bezowulacyjne
    AMH 7.3609 ng/mL

    06.2022 - start stymulacji Aromek + Pregnyl
    07.2022 - drożność jajowodów - oba drożne
    09.2022 - 1 IUI - nieudana X
    10.2022 - 2 IUI - test 9.11. <3
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2152 1184

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunity wrote:
    Hej dziewczyny.
    Jesteście w temacie z tad moje pytanie.
    Ponad pół roku temu mielismy mieć podejście do pierwszej IUI jednak mąż uległ wypadkowi, znacznie pogorszyły się wyniki nasienia, teraz zaczynamy ponownie przygotowania. Wyniki się poprawiły, powtarzamuly wszytskie potrzebne badania. Od 3 do 7 dc Aromek, dziś w 9 dc wymazy i przy okazji monitoring - dwa pęcherzyki 15,16mm w prawym jajniku. Dostałam zalecenie wykonania zastrzyku ovitrelle w piątek i działanie w niedzielę. I właśnie jako że jesteście już doświadczone mam pytanie odnośnie tego. Czy jest jakaś najlepsza pora dnia do zastrzyku bo zapomniałam zapytać - może i głupie pytanie ale niewiem jak się zA to zabrać, a drugie pytanie to czy działać zaraz po zastrzyku czy faktycznie dopiero 2 dni później.
    W nasteonym cyklu bede miała robiona drożność i potem przygotowania do IUI ale stwierdziliśmy że warto spróbować w tym cyklu stymulowanym 🙂
    Z góry wam dziękuję za odpowiedzi

    Lek, który dał Ci lekarz jest na pęknięcie pęcherzyków. Pora nie ma większego znaczenia (czy to dzień, czy wieczór), ważny jest dzień cyklu i wielkość pecherzyka, chyba, że lekarz powie inaczej. I faktycznie dobrze poczekać dzień - dwa że współżyciem, bo chwilę trwa nim lek zacznie działać. Zastrzyk podajesz w dolnej części brzucha. Dezynfekujesz miejsce, łapiesz za skórę wbijasz igłę i już. :) chwilę posiedź bo mi zrobiło się po tym słabo. A i nie testuj zbyt szybko, tylko poczekaj na dzień miesiączki, bo ten lek daje zafałszowany wynik dodatni. Bardzo długo może się utrzymać w organizmie.

    preg.png
  • Anna78 Koleżanka
    Postów: 156 16

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dlaczego producent Ovitrelle podaje na ulotce, że należy współżyć w dzień podania zastrzyku i dzień po? Mi lekarze każą starać się dokładnie tak. Ewentualnie na 3 ci dzień też. Na usg zawsze do tej pory pecherzyka nie było po 48 godzinach po podaniu zastrzyku. Wedlug różnych lekarzy i zrodel pęcherzyk po Ovitrelle pęka do 24 godzin albo miedzy 36 a 48 godzin. Plemniki powinny czekać na komórkę jajowa, bo one muszą przejść proces uzdatniania, czyli kapacytacji, by mogły być zdolne do zapłodnienia. Współżycie 2 dni po Ovitrelle to chyba za późno.

‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ