X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • aśś Autorytet
    Postów: 1016 1383

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    Daj znać odnośnie tej bemfola, czy miałaś jakieś skutki uboczne?

    Z tego co widziałam trzeba ja trzymać w lodówce.
    Czy jak się kupi może być 24h-36h bez lodówki?

    Ovitrelle jak kupiłam to w aptece mówili że do 30 dni bez lodówki a jak używam jutro to już nie chować.

    Ja dzisiaj 21dc ale raczej nic z tego. Od kolejnego cyklu mam mam lametta przez 5 dni i 3x bemfola.
    Mi mówili że od razu po przyjściu do domu ovitrelle do lodowki koniecznie.

    Rozpoczęcie starań 06.2022
    💁‍♀️PCOS, owulacja przywrócona na stymulacji, oba jajowody drożne,
    Lametta 5-9 dc 1x2, NAC 5-9 dc 3x1, Proovulin, Resweratrol (250 mg), omega 3 (EPA 1000 mg, DHA 500 mg), Wit D3, Wiesiołek 1- 12 dc 3x1, L-arginina 6-12 dc 3x2, Wit E 1-12 dc 3x1, Pregna start, selen 100 mcg, cynk 30 mg, wit C 1000 mg, zioła ojca Sroki, Ovitrelle x2
    Trombofilia:
    MTHFR_677C>T Układ homozygotyczny ❌️
    PAI-1 4G Układ heterozygotyczny ❌️

    14 cykl stymulowany (wczesniej prawie 2 lata)
    💁‍♂️
    L- karnityna 3x1 (1800 mg), L- arginina 3x2 (3000 mg), acetyl L-karnityna 2x1 (1000 mg), Q10 3x1 (600 mg), selen 100 mcg, wit E 1x1, likopen 1x1 (20 mg), NAC 2x1 (1000 mg), omega 3 2x1 (EPA 1000 mg, DHA 500 mg), smoothie + zmielone siemie lniane z dodatkiem oleju z czarnuszki
    Morfologia nadal 1%, ale w normie w przeliczeniu na ejakulat,
    DFI 15%, HBA 74%, MAR test 0%
  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    Daj znać odnośnie tej bemfola, czy miałaś jakieś skutki uboczne?

    Z tego co widziałam trzeba ja trzymać w lodówce.
    Czy jak się kupi może być 24h-36h bez lodówki?

    Ovitrelle jak kupiłam to w aptece mówili że do 30 dni bez lodówki a jak używam jutro to już nie chować.

    Ja dzisiaj 21dc ale raczej nic z tego. Od kolejnego cyklu mam mam lametta przez 5 dni i 3x bemfola.



    Hej Bemfole odrazu w lodówce trzeba trzymać,ja jak ja odbierałam w aptece to było na dworze gorąco więc w torbie trzymającej zimno mi wydawały.
    Na chwilę obecna żadnych skutków ubocznych nie odczuwam jedynie wzmożony apetyt ale miałam też tak po lameccie i czułam po zastrzyku jak preparat się rozchodzi pod skórą. Zobaczymy ją po drugiej dawce będzie ,a będę ją robiła jutro bo tak lekarz kazał 5:7:9 dzień cyklu zastrzyk z bemfolu i lametta od 2-6dnia cyklu.
    A Ty który miesiąc stymulowany masz?

  • Patty23 Koleżanka
    Postów: 58 19

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    Daj znać odnośnie tej bemfola, czy miałaś jakieś skutki uboczne?

    Z tego co widziałam trzeba ja trzymać w lodówce.
    Czy jak się kupi może być 24h-36h bez lodówki?

    Ovitrelle jak kupiłam to w aptece mówili że do 30 dni bez lodówki a jak używam jutro to już nie chować.

    Ja dzisiaj 21dc ale raczej nic z tego. Od kolejnego cyklu mam mam lametta przez 5 dni i 3x bemfola.

    Mi bemfole kazali od razu do lodówki a ovitrelle jak będę robić tego samego dnia to już nie muszę, ale żeby była w temperaturze pokojowej. Skutków ubocznych po Bemfoli nie miałam. Tylko po lamettcie.

    Starania od 2022, w klinice od 3.2023.
    AMH 7,26, PCOS, IO
    2.2023 - prawdopodobnie ciąża biochemiczna
    1 cs Lametta
    2 cs Lametta (większa dawka)
    3 cs Lametta + Bemfola (13dc-pęcherzyk 24mm, endometrium 10mm), Ovitrelle
    cykl przerwy 'wakacyjnej' od cs
    4 cs Lametta + Bemfola, metformina i euthyrox (12dc-2 pęcherzyki 21mm, endometrium 8,5), Ovitrelle
    5 cs Lametta + Bemfola, metformina i euthyrox (1 pęcherzyk z lewego, 2 z prawego, endo 7mm)
    6 cs Lametta + Bemfola (zwiększona dawka), metformina, euthyrox, miovelia pcos (dużo małych pęcherzyków do max 14 mm, endometrium 8)
    7 cs Lametta + Bemfola (powrót do mniejszej dawki), metformina, euthyrox, fertistim (jeden pęcherzyk na lewym jajniku 19mm, endo 9mm)

    koniec cs. robimy przerwę, szukamy innego lekarza i wracamy za kilka miesięcy.
  • Tika Ekspertka
    Postów: 261 93

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pala34 wrote:
    Hej Bemfole odrazu w lodówce trzeba trzymać,ja jak ja odbierałam w aptece to było na dworze gorąco więc w torbie trzymającej zimno mi wydawały.
    Na chwilę obecna żadnych skutków ubocznych nie odczuwam jedynie wzmożony apetyt ale miałam też tak po lameccie i czułam po zastrzyku jak preparat się rozchodzi pod skórą. Zobaczymy ją po drugiej dawce będzie ,a będę ją robiła jutro bo tak lekarz kazał 5:7:9 dzień cyklu zastrzyk z bemfolu i lametta od 2-6dnia cyklu.
    A Ty który miesiąc stymulowany masz?

    Teraz mam 3 cykl na samej lametta i 22dc.
    Kolejny będzie lametta i bemfola identycznie jak Ty. Potem zakładam że, Ovitrele na pęknięcie.

    Przez sezon urlopowy poszłam na monitoring do normalnego ginekologa ale nie umiał stwierdzić czy pękło 🤣 a byłam 3 dni po zastrzyku. Zakładam że mi nie pękają :/
    Śmieszne też jest to że chodzę do kliniki a lekarz prowadzący chce wizyty 11-13 dc cyklu i koniec. Widzimy się w kolejnym cyklu jak się nie uda.

    Ona: PCOS, AMH 12.22 - 6.5, 05.24 - 9.3, hormony w normie
    On: morfologia 12.23 - 3%, 07.24 - 0%?
    Starania od 2022 w klinice:
    1. Lametta
    2. Lametta + ovitrelle
    3. Lametta + ovitrelle
    4. Lametta + ovitrelle + bemfola
    5. Lametta + ovitrelle + bemfola
    6. Lametta + ovitrelle + bemfola

    07.24 kwalifikacja do programu InVitro
    08.24 start stymulacji?

    Naturalny cud:
    06.08 Beta 754,01 - 32dc
    08.08 Beta 1504,12 -34 dc

    5t+6d mamy ❤

    s-preg.png
  • Morena Koleżanka
    Postów: 55 42

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Moja torbiel czynnościowa się ładnie wchłonęła przy pierwszej @ i zaczynam 2 cykl z Aromkiem 4-8dc. Mam nadzieję, że w tym cyklu pójdzie lepiej z pękaniem pęcherzyka. Nowy lekarz, ale kontynuujemy tą samą strategię stymulacji. Dostałam dodatkowo od 1dc Pabi-Dexametayhason 0,5 tabletki na obniżenie androgenów (mam testosteron w okolicach górnej granicy, czasem nieco przekraczam).
    Monitoring w 11dc, zobaczymy co dalej.

    Tika lubi tę wiadomość

    preg.png

    👩👨32
    Starania od 03.2023

    👩
    Nieregularne cykle, PCOS

    30.08.2023 ⏸️
    💔 6/8tc - poronienie zatrzymane, trisomia 15
    12.2023 - aromek + ovitrelle + glucophage
    01.2024 ⏸️
    Veragene niskie ryzyka, chłopiec 💙
  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    Teraz mam 3 cykl na samej lametta i 22dc.
    Kolejny będzie lametta i bemfola identycznie jak Ty. Potem zakładam że, Ovitrele na pęknięcie.

    Przez sezon urlopowy poszłam na monitoring do normalnego ginekologa ale nie umiał stwierdzić czy pękło 🤣 a byłam 3 dni po zastrzyku. Zakładam że mi nie pękają :/
    Śmieszne też jest to że chodzę do kliniki a lekarz prowadzący chce wizyty 11-13 dc cyklu i koniec. Widzimy się w kolejnym cyklu jak się nie uda.


    Mi lekarz kazał przyjść na monitoring między 10a 15 dniem cyklu. I starania własne od 8dnia cyklu mają być.

  • Tika Ekspertka
    Postów: 261 93

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pala34 wrote:
    Mi lekarz kazał przyjść na monitoring między 10a 15 dniem cyklu. I starania własne od 8dnia cyklu mają być.

    To też jest ok Jeśli samo pęka to super.
    U Ciebie który cykl stymulowany?

    Pala34 lubi tę wiadomość

    Ona: PCOS, AMH 12.22 - 6.5, 05.24 - 9.3, hormony w normie
    On: morfologia 12.23 - 3%, 07.24 - 0%?
    Starania od 2022 w klinice:
    1. Lametta
    2. Lametta + ovitrelle
    3. Lametta + ovitrelle
    4. Lametta + ovitrelle + bemfola
    5. Lametta + ovitrelle + bemfola
    6. Lametta + ovitrelle + bemfola

    07.24 kwalifikacja do programu InVitro
    08.24 start stymulacji?

    Naturalny cud:
    06.08 Beta 754,01 - 32dc
    08.08 Beta 1504,12 -34 dc

    5t+6d mamy ❤

    s-preg.png
  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    To też jest ok Jeśli samo pęka to super.
    U Ciebie który cykl stymulowany?


    Lametta miałam 4 cykle stymulowane i nic się nie działo,później doktor zlecił badanie nasienia które jest bardzo dobre. Miałam dwa miesiące bez stymulacji. I teraz jest znowu lametta i bemfola. Ja mam zespół policystycznych jajników.

  • Tika Ekspertka
    Postów: 261 93

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pala34 wrote:
    Lametta miałam 4 cykle stymulowane i nic się nie działo,później doktor zlecił badanie nasienia które jest bardzo dobre. Miałam dwa miesiące bez stymulacji. I teraz jest znowu lametta i bemfola. Ja mam zespół policystycznych jajników.

    Też mam PCOS, amh 6.5 ng/ml. Badania nasienia w normie.

    Ona: PCOS, AMH 12.22 - 6.5, 05.24 - 9.3, hormony w normie
    On: morfologia 12.23 - 3%, 07.24 - 0%?
    Starania od 2022 w klinice:
    1. Lametta
    2. Lametta + ovitrelle
    3. Lametta + ovitrelle
    4. Lametta + ovitrelle + bemfola
    5. Lametta + ovitrelle + bemfola
    6. Lametta + ovitrelle + bemfola

    07.24 kwalifikacja do programu InVitro
    08.24 start stymulacji?

    Naturalny cud:
    06.08 Beta 754,01 - 32dc
    08.08 Beta 1504,12 -34 dc

    5t+6d mamy ❤

    s-preg.png
  • Patty23 Koleżanka
    Postów: 58 19

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    Teraz mam 3 cykl na samej lametta i 22dc.
    Kolejny będzie lametta i bemfola identycznie jak Ty. Potem zakładam że, Ovitrele na pęknięcie.

    Przez sezon urlopowy poszłam na monitoring do normalnego ginekologa ale nie umiał stwierdzić czy pękło 🤣 a byłam 3 dni po zastrzyku. Zakładam że mi nie pękają :/
    Śmieszne też jest to że chodzę do kliniki a lekarz prowadzący chce wizyty 11-13 dc cyklu i koniec. Widzimy się w kolejnym cyklu jak się nie uda.

    To jest nas 3 Tika i Pala 🙈 Mam identyczny schemat. I mi tez nie kazał przyjść, a mam wrażenie, że nie pękł pęcherzyk. W tym cyklu jak nie zaproponuje sam to ja go poproszę o sprawdzenie, bo może drugi ovitrelle trzeba.
    A z ciekawości, ile płacicie za bemfole jeśli też 75j?

    Starania od 2022, w klinice od 3.2023.
    AMH 7,26, PCOS, IO
    2.2023 - prawdopodobnie ciąża biochemiczna
    1 cs Lametta
    2 cs Lametta (większa dawka)
    3 cs Lametta + Bemfola (13dc-pęcherzyk 24mm, endometrium 10mm), Ovitrelle
    cykl przerwy 'wakacyjnej' od cs
    4 cs Lametta + Bemfola, metformina i euthyrox (12dc-2 pęcherzyki 21mm, endometrium 8,5), Ovitrelle
    5 cs Lametta + Bemfola, metformina i euthyrox (1 pęcherzyk z lewego, 2 z prawego, endo 7mm)
    6 cs Lametta + Bemfola (zwiększona dawka), metformina, euthyrox, miovelia pcos (dużo małych pęcherzyków do max 14 mm, endometrium 8)
    7 cs Lametta + Bemfola (powrót do mniejszej dawki), metformina, euthyrox, fertistim (jeden pęcherzyk na lewym jajniku 19mm, endo 9mm)

    koniec cs. robimy przerwę, szukamy innego lekarza i wracamy za kilka miesięcy.
  • Tika Ekspertka
    Postów: 261 93

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak bemfola 75, w aptece przy klinice mam za 80zl. Ja będę potrzebowała za tydzień więc jeszcze mam czas poszukać.

    Ona: PCOS, AMH 12.22 - 6.5, 05.24 - 9.3, hormony w normie
    On: morfologia 12.23 - 3%, 07.24 - 0%?
    Starania od 2022 w klinice:
    1. Lametta
    2. Lametta + ovitrelle
    3. Lametta + ovitrelle
    4. Lametta + ovitrelle + bemfola
    5. Lametta + ovitrelle + bemfola
    6. Lametta + ovitrelle + bemfola

    07.24 kwalifikacja do programu InVitro
    08.24 start stymulacji?

    Naturalny cud:
    06.08 Beta 754,01 - 32dc
    08.08 Beta 1504,12 -34 dc

    5t+6d mamy ❤

    s-preg.png
  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patty23 wrote:
    To jest nas 3 Tika i Pala 🙈 Mam identyczny schemat. I mi tez nie kazał przyjść, a mam wrażenie, że nie pękł pęcherzyk. W tym cyklu jak nie zaproponuje sam to ja go poproszę o sprawdzenie, bo może drugi ovitrelle trzeba.
    A z ciekawości, ile płacicie za bemfole jeśli też 75j?


    Ja za Bemfole płaciłam 106zł za opakowanie. Ale co tam pieniądze,byle się udało i pomogło

  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patty23 wrote:
    To jest nas 3 Tika i Pala 🙈 Mam identyczny schemat. I mi tez nie kazał przyjść, a mam wrażenie, że nie pękł pęcherzyk. W tym cyklu jak nie zaproponuje sam to ja go poproszę o sprawdzenie, bo może drugi ovitrelle trzeba.
    A z ciekawości, ile płacicie za bemfole jeśli też 75j?


    A który twój cykl stymulowany?

  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    To też jest ok Jeśli samo pęka to super.
    U Ciebie który cykl stymulowany?


    Dzisiaj mam drugi zastrzyk z bemfoli. Zobaczymy jak się będę czuła ale już ci mogę powiedzieć że po pierwszym czuje jajniki i mam nabrzmiały brzuch.

  • Tika Ekspertka
    Postów: 261 93

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pala34 wrote:
    Dzisiaj mam drugi zastrzyk z bemfoli. Zobaczymy jak się będę czuła ale już ci mogę powiedzieć że po pierwszym czuje jajniki i mam nabrzmiały brzuch.

    To mam nadzieję że ładnie rosną 😁 napewno większy wpływ niż lametta. Lekarz mi tłumaczył że bemfola to czyste LH. A lametta ma tylko oszukać podwzgórze ze LH jest dużo i stymulować jajniki do pracy.

    Patty23 lubi tę wiadomość

    Ona: PCOS, AMH 12.22 - 6.5, 05.24 - 9.3, hormony w normie
    On: morfologia 12.23 - 3%, 07.24 - 0%?
    Starania od 2022 w klinice:
    1. Lametta
    2. Lametta + ovitrelle
    3. Lametta + ovitrelle
    4. Lametta + ovitrelle + bemfola
    5. Lametta + ovitrelle + bemfola
    6. Lametta + ovitrelle + bemfola

    07.24 kwalifikacja do programu InVitro
    08.24 start stymulacji?

    Naturalny cud:
    06.08 Beta 754,01 - 32dc
    08.08 Beta 1504,12 -34 dc

    5t+6d mamy ❤

    s-preg.png
  • Morena Koleżanka
    Postów: 55 42

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    To mam nadzieję że ładnie rosną 😁 napewno większy wpływ niż lametta. Lekarz mi tłumaczył że bemfola to czyste LH. A lametta ma tylko oszukać podwzgórze ze LH jest dużo i stymulować jajniki do pracy.
    Dostajecie bemfole dodatkowo do lametty żeby pęcherzyki lepiej rosły tzn. szybciej (przy długiej owulacji) lub więcej (bo na samej lametcie rósł np. 0 lub 1 pęcherzyk)? Ja na razie mam stymulację na samym aromku, ale jestem ciekawa jak lekarze tłumaczą dodanie bemfoli.

    preg.png

    👩👨32
    Starania od 03.2023

    👩
    Nieregularne cykle, PCOS

    30.08.2023 ⏸️
    💔 6/8tc - poronienie zatrzymane, trisomia 15
    12.2023 - aromek + ovitrelle + glucophage
    01.2024 ⏸️
    Veragene niskie ryzyka, chłopiec 💙
  • Tika Ekspertka
    Postów: 261 93

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morena wrote:
    Dostajecie bemfole dodatkowo do lametty żeby pęcherzyki lepiej rosły tzn. szybciej (przy długiej owulacji) lub więcej (bo na samej lametcie rósł np. 0 lub 1 pęcherzyk)? Ja na razie mam stymulację na samym aromku, ale jestem ciekawa jak lekarze tłumaczą dodanie bemfoli.

    Mi lekarz powiedział że chce większą odpowiedź czyli więcej pęcherzyków. Chociaż po lametta teraz miałam w 11 dc dwa pęcherzyki 19 i 23 mm, ovitrele ale raczej nie pękły...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2023, 16:56

    Ona: PCOS, AMH 12.22 - 6.5, 05.24 - 9.3, hormony w normie
    On: morfologia 12.23 - 3%, 07.24 - 0%?
    Starania od 2022 w klinice:
    1. Lametta
    2. Lametta + ovitrelle
    3. Lametta + ovitrelle
    4. Lametta + ovitrelle + bemfola
    5. Lametta + ovitrelle + bemfola
    6. Lametta + ovitrelle + bemfola

    07.24 kwalifikacja do programu InVitro
    08.24 start stymulacji?

    Naturalny cud:
    06.08 Beta 754,01 - 32dc
    08.08 Beta 1504,12 -34 dc

    5t+6d mamy ❤

    s-preg.png
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    Mi lekarz powiedział że chce większą odpowiedź czyli więcej pęcherzyków. Chociaż po lametta teraz miałam w 11 dc dwa pęcherzyki 19 i 23 mm, ovitrele ale raczej nie pękły...


    Hej. Trochę ryzykowne. Więcej pęcherzyków = większa szansa na ciążę mnogą. Myślę że te dwa pęcherzyki w 11dc to świetny rezultat i raczej bym nie ryzykowała więcej ze stymulacja a bardziej postawiła na pęknięcie tych pęcherzyków skoro lub raczej nie pękły.

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morena wrote:
    Dostajecie bemfole dodatkowo do lametty żeby pęcherzyki lepiej rosły tzn. szybciej (przy długiej owulacji) lub więcej (bo na samej lametcie rósł np. 0 lub 1 pęcherzyk)? Ja na razie mam stymulację na samym aromku, ale jestem ciekawa jak lekarze tłumaczą dodanie bemfoli.


    Mi lekarz powiedział że przy moim PCOS i przez to że 4 miesiące na lamettcie nic nie było jest to potrzebne.

  • Karlaa Przyjaciółka
    Postów: 84 30

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem w szoku. Ponad Rok starań, kilka miesięcy stymulacji, przez ostatnie dwa miesiące odpuściliśmy i dzisiaj bladziutka kreseczka… Ostatni okres 6 lipca. Czy jutro warto iść na betę i progesteron czy za wcześnie? Czy możecie polecić dobry kwas foliowy, który wartości wybrać ?
    Jestem w takim szoku, że nie wiem co robić

‹‹ 1240 1241 1242 1243 1244 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ