X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisii wrote:
    Abilify05 zauważyłam u siebie również zylki na klatce piersiowej i na piersiach. Są lekko widoczne w lustrze
    To całkiem dobry znak :) wiem ze niełatwo jest się powstrzymać od codziennego sprawdzania nowych objawow. Oby okazały się 2 kreski na teście :)

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    Staraczka22 trzymam kciuki :-)
    A ja dziś zrobiłam test ciążowy (24 dc) I oczywiście negatywny... Cykle mam 27 dniowe więc test raczej wiarygodny... Kolejny miesiąc, kolejne rozczarowanie.... :(

    Ja to już przestałam robić bo zawsze jest mi strasznie przykro jak widzę negatywny :(

    antubis84 lubi tę wiadomość

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • Ola_ Koleżanka
    Postów: 52 46

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wytrzymałam i zrobiłam dziś test w 10 dpo. Oczywiście negatywny. Oczywiście niby jeszcze wcześnie, ale już się chyba nie nastawiam w tym cyklu na dobre wieści.

    PCOS; 24 cykle starań

    m3sxrjjgimr0s0e1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jaka jest szansa,że stymulacja letrozolem się uda niż clo?

    Bo ja 5 cykli miałam bezskutecznie clo,i mi pęcherzyki wg nie rosły czy tak z dnia na dzień można zacząć brać aromek? Mam przypisany od 2-6 dc 2x1.
    Czy któraś z was bierze metformine dodatkowo ?

  • Ola_ Koleżanka
    Postów: 52 46

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Dziewczyny a jaka jest szansa,że stymulacja letrozolem się uda niż clo?

    Bo ja 5 cykli miałam bezskutecznie clo,i mi pęcherzyki wg nie rosły czy tak z dnia na dzień można zacząć brać aromek? Mam przypisany od 2-6 dc 2x1.
    Czy któraś z was bierze metformine dodatkowo ?

    Evell ja miałam taką sytuację. Brałam 6 cykli clo bezskutecznie (pęcherzyki raz rosły, raz nie, ale większym problemem było endometrium, które w ogóle nie roslo). Teraz przeszłam na letrozol, 2 tabletki przez 5 dni + metformina własnie.

    Letrozol jest bardziej skuteczny bo nie upośledza endometrium + podobno u kobiet z PCOS powinien być lekiem pierwszego wyboru. U mnie faktycznie endometrium teraz ładnie rośnie. Ale póki co jeszcze bez sukcesów.
    Wg mnie nie ma przeciwskazań żeby zacząć go brać z dnia na dzień - kwestia tylko, żeby brać w określonych dniach cyklu, ale to po clo już napewno wiesz :)

    Evell lubi tę wiadomość

    PCOS; 24 cykle starań

    m3sxrjjgimr0s0e1.png
  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już wszystko wiem cykl bezowulacyjnym po lamecie normalna sprawa, że okres przyszedł w 18dc. Tak powiedział lekarz w klinice. Teraz mam odczekać tydzień i wywołać okres duphastonem, który dostanę w styczniu i zacząć ostatni raz (2) lamette 3x1 od 3-7dc. Nie mogę zacząć stymulacji od tego cyklu bo był za krótki. Zobaczymy jak dwie tabletki nie zadziałały to może 3 zadziałają. Jak nie to już gonatropiny w zastrzykach, a wiadomo, że to kosztowne. Nie nakręcam się na ten cykl z lamettą bo już mnie zawiodła. Po clo zawsze miałam cykle owulacyjne. Zobaczymy.

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś brał taka dawkę lametty ?.

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biorę lamette już 3 cykl i na razie efektów w postaci ciąży brak, za to są przeważnie 2 ładane pęcherzyki i endo. Tylko u nas PCOS to nie jedyny problem.
    Lamette biorę 2 tabletki dziennie. A jak teraz się nie uda to czeka mnie fostimon(zastrzyki)

  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka22 wrote:
    Ja już wszystko wiem cykl bezowulacyjnym po lamecie normalna sprawa, że okres przyszedł w 18dc. Tak powiedział lekarz w klinice. Teraz mam odczekać tydzień i wywołać okres duphastonem, który dostanę w styczniu i zacząć ostatni raz (2) lamette 3x1 od 3-7dc. Nie mogę zacząć stymulacji od tego cyklu bo był za krótki. Zobaczymy jak dwie tabletki nie zadziałały to może 3 zadziałają. Jak nie to już gonatropiny w zastrzykach, a wiadomo, że to kosztowne. Nie nakręcam się na ten cykl z lamettą bo już mnie zawiodła. Po clo zawsze miałam cykle owulacyjne. Zobaczymy.
    Dobrze zrozumiałam, że piszesz że cykl po letrozolu się tak skraca? Sama raz miałam 19 dni ale myślałam, że to przez zapomnianą dawkę luteiny i nieopatrznie go wywołałam. Jeśli taki cykl jest normalny to znaczy, że o wiele za krótka faza lutealna i może to przeszkodzić w zapłodnieniu?

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka22 wrote:
    Ktoś brał taka dawkę lametty ?.
    Czytałam, że jedna z dziewczyn brała x5 więc x3 to raczej też normalne :)

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 wrote:
    Dobrze zrozumiałam, że piszesz że cykl po letrozolu się tak skraca? Sama raz miałam 19 dni ale myślałam, że to przez zapomnianą dawkę luteiny i nieopatrznie go wywołałam. Jeśli taki cykl jest normalny to znaczy, że o wiele za krótka faza lutealna i może to przeszkodzić w zapłodnieniu?
    Tak krótki cykl nie jest niczym dobrym czy zdrowym. Ale może się zdarzyć przy cyklu bezowulacyjnym. U ciebie moglo się do tego przyczynić pominięcie luteiny. Ja pierwszy raz tak miałam. Ja dalej nie rozumiem dlaczego clo 2x1 na mnie działało, a lametta która niby jest taka super na mnie nie działa. To jest mega dziwne !. Tybardziej, że lamette podaje się gdy kobieta nie reaguje na clo. A u mnie widocznie jest odwrotnie clo działa lametta nie.

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    biorę lamette już 3 cykl i na razie efektów w postaci ciąży brak, za to są przeważnie 2 ładane pęcherzyki i endo. Tylko u nas PCOS to nie jedyny problem.
    Lamette biorę 2 tabletki dziennie. A jak teraz się nie uda to czeka mnie fostimon(zastrzyki)
    Jak na PCOS masz małe AMH więc dlatego ładnie reagujesz na stymulację. Ja mam AMH 17,00. Chociaż clo działał

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zwichrowana wrote:
    Ja to już przestałam robić bo zawsze jest mi strasznie przykro jak widzę negatywny :(
    No mi tym razem jak zobaczyłam negatyw nie było smutno...bylam po prostu wściekła. I ku... nadal jestem....

  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zapraszam was na mojego Instagrama, gdzie także znajdziecie mnie pod nickiem staraczka22 opisuję tam swoje zmagania i walkę z niepłodnością. Znajdziecie tam również wiele kobiet z różnymi problemami z zajściem w ciążę . Prowadzimy tak tzw. grupę wsparcia, która na prawdę podnosi na duchu

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laski. Tak ja biorę 5 tabletek latrozolu przez 5 dni, od 2 do 6 dnia cyklu. Rosną piękne pęcherzyki. Jak na razie nic złego się nie dzieje.

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka22 wrote:
    Ktoś brał taka dawkę lametty ?.
    Ja biorę 5 tabletek dziennie :)

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka22 mogę zapytać ile masz lat?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_ wrote:
    Evell ja miałam taką sytuację. Brałam 6 cykli clo bezskutecznie (pęcherzyki raz rosły, raz nie, ale większym problemem było endometrium, które w ogóle nie roslo). Teraz przeszłam na letrozol, 2 tabletki przez 5 dni + metformina własnie.

    Letrozol jest bardziej skuteczny bo nie upośledza endometrium + podobno u kobiet z PCOS powinien być lekiem pierwszego wyboru. U mnie faktycznie endometrium teraz ładnie rośnie. Ale póki co jeszcze bez sukcesów.
    Wg mnie nie ma przeciwskazań żeby zacząć go brać z dnia na dzień - kwestia tylko, żeby brać w określonych dniach cyklu, ale to po clo już napewno wiesz :)

    Od kiedy bierzesz metę czy masz IO czy pcos? Ja biorę dopiero dwa tygodnie mam stwierdzone IO i hiperinsulinemie jakkolwiek to znaczy ?
    Słyszałam,że meta też ma za zadanie poprawić owulację.
    Ja teraz czekam na @ i biorę letrozol ciekawe jak to się potoczy ;)

  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    Staraczka22 mogę zapytać ile masz lat?
    Mam 22 lata

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    Ja biorę 5 tabletek dziennie :)
    Takiej dawki to już bym się bała bo jednak jest ryzyko przestymulowania. A na mniejszej dawce nie rosły pęcherzyki, że lekarz przepisał ci taką dawkę?

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
‹‹ 523 524 525 526 527 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ