X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 wrote:
    Antubis84 a czy w cyklu, w którym nie czułaś pęcherzyków miałaś jakieś mimo to? Ja jestem 3 cykl z clo i lametta i w 1 był pęcherzy ale miałam tez silne bóle dołu brzucha, a teraz oba cykle bez bólu :/ w poprzednim nie było żadnego pęcherzyka a na kontrole obecnego idę jutro. Nie spodziewam się wiele bo tez nke bolało. Może delikatnie czułam lewy jajnik. Jestem załamana ze nic nie działa :( stad tez pytanie do innych kobitek na lekach - czy zawsze was bolało gdy miałyście pecherzyki czy zdarzyło się ze rosły bez bólu?
    Nic się nie załamuj, ja w cyklu w którym raczej nic nie czułam miałam 3 piękne pęcherzyki, 2 pękły.
    Ja obecnie biorę dawkę 5 tabletek od 2 do 6 dnia cyklu. Zaczęłam od 1 tabletki dziennie ale efekt był słaby, potem 3 dawki, efekt był lepszy ale mój gino nie był zadowolony, bo były tylko 2 pęcherzyki. Potem dał mi dawkę 5 tabletek dziennie, w pierwszym cyklu wyhodowałam właśnie 3 pęcherzyki z których 2 pękły, a teraz w tym cyklu mam 4 pęcherzyki. W sumie tylko podczas tego cyklu czułam ból w jajnikach więc, to że nie boli nie oznacza że nic się nie dzieje :)
    Dodam, że jestem stymulowana żeby to trochę przyśpieszyć jak to określił mój gino, bo bez wspomagaczy owulacje też miałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 21:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja od nowego cyklu będę zaczynała stymulacje letrozolem(aromek) kurcze boje,śie,ze nic z tego nie wyjdzie bo niestety 5 cykli z clo nieudanych pęhcerzyki były,ale nie rosły mi ...

  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 wrote:
    No właśnie ja nie zareagowałam a byłam jednocześnie na clo i lamettcie. Ale pieresza reakcja była dobra potem już nie i nie wiem dlaczego. Ginekolog nie tłumaczyła tylko mówi ze próbujemy dalej.

    Ale zaragowalaś na początku a ja na razie wcale. Mam nadzieję że przy większej dawce będzie lepiej .

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Dziewczyny ja od nowego cyklu będę zaczynała stymulacje letrozolem(aromek) kurcze boje,śie,ze nic z tego nie wyjdzie bo niestety 5 cykli z clo nieudanych pęhcerzyki były,ale nie rosły mi ...

    Dopóki nie spróbujesz to się nie dowiesz. Ja na clo reagowalam. A teraz przeszlam na lamette jeździłam do kliniki wydałam 600zł w tym miesiącu i nie zobaczyłam żadnych efektów. Zależy od organizmu. Teraz będę zwiększać dawkę mam nadzieję że zaaraguje jak nie to kolejny krok to gonatropiny

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yłam dziś w klinice u Sroki.
    Jestem 3 cykl na lamettcie. Pęcherzyk w prawym 22mm a w lewym 18mm. Endo 11mm. Dziś mam zrobić ovitrelle a jak się nie uda to znów lametta i teraz dochodzi fostimon i potem USG 11-13dc. I będą dwa takie cykle, a jak się nie uda to Sroko powiedział, że wyśle mnie na laparoskopie. Przerażona jestem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ostatnio byłam sprawdzić czy była owulka,ale niestety pecherzyk miałam tylko 13 mm ehh. ..

    Anka1987 a po co laparoskopia w jakim celu ? Ja bym chciała hsg ale lekarz nie bardzo chce mi to zrobić :( ja ogólnie się dowiedziałam, że mam IO może w tym jest problem.?

  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    yłam dziś w klinice u Sroki.
    Jestem 3 cykl na lamettcie. Pęcherzyk w prawym 22mm a w lewym 18mm. Endo 11mm. Dziś mam zrobić ovitrelle a jak się nie uda to znów lametta i teraz dochodzi fostimon i potem USG 11-13dc. I będą dwa takie cykle, a jak się nie uda to Sroko powiedział, że wyśle mnie na laparoskopie. Przerażona jestem

    W jakiej dawce brałaś lamette ?

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antubis84 czy dobrze zrozumiałam ze bierzesz aż 5 tabletek letrozolu dziennie? :o daje mi to niemała nadzieje, bo może dwie to za mało i tez powinnam brać więcej? Kurczę muszę pogadać o tym z gina.
    Staraczka22 tak, na clo w ogóle nie reagowałam, a ma to combo tylko raz, być może tez masz za mała dawkę. Tak to jest z lekami, ze trzeba się czasem dobrze wstrzelić, bo na każdego działa inaczej.

    Efekt jesteś w „dobrej” sytuacji, bo w takim wypadku wystarczy czasem schudnąć, a wszystko się reguluje i ładne owulacje są.

    Anka1987 moja nie chce mnie wysyłać na laparoskopię tylko na zastrzyki do kliniki. Nie wiem jaki jest schemat leczenia, czy to każdy gin dobiera sobie indywidualnie.

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja bardziej nalegałam-naciskałam na HSG. Bo znam dziewczyny z forum które 8 cykli miały stymulację a potem okazało się że jajowody niedrożne. A on mi wyskoczył z laparoskopią itp. I zastanawiam się czy jest mi ona potrzebna?? Ja tylko HSG chciałam by sprawdzić drożność. Szczerze mówią to nawet do końca nie wiem na czym polega ta laparoskopia. I mój ginekolog to gdybym nie zapytała to raczej faszerowałby mnie ciągle hormonami.
    Abilify05 a czemu nie chcę cię wysłać na laparoskopie??
    Staraczka 22 biorę lamette 2 razy dziennie przez 5 dni.

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 wrote:
    Antubis84 czy dobrze zrozumiałam ze bierzesz aż 5 tabletek letrozolu dziennie? :o daje mi to niemała nadzieje, bo może dwie to za mało i tez powinnam brać więcej? Kurczę muszę pogadać o tym z gina.
    Staraczka22 tak, na clo w ogóle nie reagowałam, a ma to combo tylko raz, być może tez masz za mała dawkę. Tak to jest z lekami, ze trzeba się czasem dobrze wstrzelić, bo na każdego działa inaczej.

    Efekt jesteś w „dobrej” sytuacji, bo w takim wypadku wystarczy czasem schudnąć, a wszystko się reguluje i ładne owulacje są.

    Anka1987 moja nie chce mnie wysyłać na laparoskopię tylko na zastrzyki do kliniki. Nie wiem jaki jest schemat leczenia, czy to każdy gin dobiera sobie indywidualnie.

    Dokładnie tak kochana, biorę 5 tabletek dziennie przez 5 dni :) Zaczynałam od 1, potem 3 i teraz drugi cykl 5 sztuk dziennie. Efekty są bo teraz miałam 4 pęcherzyki. Jak lekarz mi zaproponował 5 tabletek to trochę się przestraszyłam, ale zaufałam temu lekarzowi bo nieraz już pokazał że zna się na rzeczy. A świetne opinie o nim na znanym lekarzu nie są przesadzone.

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    Dziewczyny ja bardziej nalegałam-naciskałam na HSG. Bo znam dziewczyny z forum które 8 cykli miały stymulację a potem okazało się że jajowody niedrożne. A on mi wyskoczył z laparoskopią itp. I zastanawiam się czy jest mi ona potrzebna?? Ja tylko HSG chciałam by sprawdzić drożność. Szczerze mówią to nawet do końca nie wiem na czym polega ta laparoskopia. I mój ginekolog to gdybym nie zapytała to raczej faszerowałby mnie ciągle hormonami.
    Abilify05 a czemu nie chcę cię wysłać na laparoskopie??
    Staraczka 22 biorę lamette 2 razy dziennie przez 5 dni.

    Widocznie Twój gin chce zastosować laparoskopowe badanie drożności jajowodów. Ale chyba najpierw powinno się zrobić HSG albo sonoHSG ...W końcu laparoskopia to zabieg operacyjny ... Alenie chce się wymądrzać, ponieważ sama nie miałam jeszcze badanej drożności jajowodów, mój gin chciał mnie trochę postymulować. W lipcu byłam w ciąży więc gino wychodzi z założenia że przynajmniej jeden jajowód mam drożny. Aczkolwiek jak do stycznia nie zaciążę to powiem mu że chce zrobić badanie drożności jajowodów.

  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widocznie dla mnie 2 tabletki letrozolu to za mało, zobaczymy co będzie na dawce przy 3 tabletkach. Chociaż mówią, że letrozol silniejszy od clo, nie w moim przypadku. 2 tabletki clo działały, letrozolu już Niestety nie. Ja na szczęście nie muszę robić drożności jajowodów bo przeszłam ciążę biochemiczną a to znaczy, że jajowody drożne. Ja na następną stymulację muszę czekać aż do nowego roku. To czekanie mnie zabije chyba

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak napisałam letrozolu, ale chodziło mi konkretnie o lamette

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka22 wrote:
    Widocznie dla mnie 2 tabletki letrozolu to za mało, zobaczymy co będzie na dawce przy 3 tabletkach. Chociaż mówią, że letrozol silniejszy od clo, nie w moim przypadku. 2 tabletki clo działały, letrozolu już Niestety nie. Ja na szczęście nie muszę robić drożności jajowodów bo przeszłam ciążę biochemiczną a to znaczy, że jajowody drożne. Ja na następną stymulację muszę czekać aż do nowego roku. To czekanie mnie zabije chyba
    Ja też przeszłam ciążę biochemiczną i mój gin twierdzi że skoro ciąża była to znaczy że przynajmniej jeden jajowód drożny dlatego najpierw chce mnie postymulować a o drożności pomyślimy za jakiś czas. Ufam mojemu ginowi chociaż w necie kiedyś czytałam, że poronienie może spowodować niedrożność.

  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie kochana. Jest wiele czynników poronienia, jajowód musi być drożny żeby w ogóle doszło do zapłodnienia. Pamiętaj że ciaze biochemiczną przechodzi nawet 60% zdrowych kobiet nawet o tym nie wiedząc bo traktują to jako spóźniony okres nie robiąc wcześniej testów. Zazwyczaj takie ciążę są z powodu złego zagnieżdżenia lub wad genetycznych plemnika. Organizm wtedy sam pozbywa się takiej ciąży.

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    Dziewczyny ja bardziej nalegałam-naciskałam na HSG. Bo znam dziewczyny z forum które 8 cykli miały stymulację a potem okazało się że jajowody niedrożne. A on mi wyskoczył z laparoskopią itp. I zastanawiam się czy jest mi ona potrzebna?? Ja tylko HSG chciałam by sprawdzić drożność. Szczerze mówią to nawet do końca nie wiem na czym polega ta laparoskopia. I mój ginekolog to gdybym nie zapytała to raczej faszerowałby mnie ciągle hormonami.
    Abilify05 a czemu nie chcę cię wysłać na laparoskopie??
    Zależy jaki jest problem w całym przebiegu owulacji. Jeśli pęcherzyki ładnie rosną i pękają albo się je w tym wspomaga, nasienie partnera jest ok, a ciąży brak ja bym robiła badanie drożności. Ale jeśli tak jak wmoim przypadku nie rosną pęcherzyki oznacza to za słabe działanie leku i tu dziękuję ci Staraczka22, bo dałaś mi nadzieję, że też jestem w stanie zareagować na większą dawkę! :) Myślałam, że więcej jak 2 tabletki nie stosuje się, że będę skazana na zastrzyki i in vitro. Dzisiaj pogadam z giną o tym, bo dopiero idę na monitoring.
    Anka1987 dzisiaj ją też zapytam o laparoskopię ale czytałam, że jest to ostateczność, bo czasem są powikłania i najpierw stosują zastrzyki, a jak to nic nie da - nakłuwanie.

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trochę się przestraszyłam jak gin mi zaproponował 5 tabletek dziennie, ale już drugi cykl biorę taką dawkę i jest ok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 14:57

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A słuchajcie kochane.
    Macie może jakiś pomysł jak upolować owulacje ? Mój mąż pracuje obecnie w delegacji 250 km domu. Zjeżdża co 2 tygodnie. Może się urwać i przyjechać do domu na przytulanie, ale na jeden dzień. Jak najlepiej ucelować? Jeżdżę do gina ale ponieważ dobrego gina znalazłam dopiero 100 km ode mnie nie dam rady być u niego częściej niż raz w ciągu cyklu. Robiłam testy owulacujne i wydawało mi się że sie u mnie sprawdzają. Ale ostatnio nie wychodziły mi do 13 dc, więc przy okazji badania tsh zrobiłam także lh. Wynik lh z 7 rano ponad 30. Więc wieczorem tego dnia gdy jeden tes był negatywny zrobiłam test z tej samej firmy ale innego opanowania i....test pozytywny... Już sama nie wiem co robić żeby trafić....

  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antubis a nie chciałabyś na sam monitoring iść do jakiegokolwiek gina? Bo tylko monitoring daje nam 100% pewnosc. A co to za problem jak samo badanie trwa max 15 min a on niewiele się musi wykazać znajomością twojej historii tylko mówi czy jajo jest czy nie i tyle.

    antubis84 lubi tę wiadomość

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak będę musiała zrobić... Myślałam, że do tej pory jakoś nam się udawało wstrzelić w dobry czas ale teraz mam wątpliwości. Mimo, ze od kiedy biorę letrozol okres mam jak w zegarku co 27 dni(przedtem cykle trwały od 26 do 32)

‹‹ 521 522 523 524 525 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ