X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 29 lipca 2020, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiMi wrote:
    Dziewczyny doradźcie. Cykle mam 60 dni. To mój drugi cykl z Aromkiem 4 do 8 dzień po 2 tabletki. Ale przez te długie cykle miesiączkę mam przez 7 dni. Nie jakąś mega obfita ale jednak. Czy to nie przeszkadza pęcherzykom rosnąć przez to długie krwanienie?

    Myślę, że nie przeszkadza. Ja miałam często długie krwawienie 5-7 dni, a mimo to nie było problemu ze wzrostem pęcherzyków.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie był cykl na aromku. Dziś byłam na monitoringu (13 dc) i jest widoczny pękający pęcherzyk 😀 dodatkowo dzisiejsze Lh 39,6 estradiol 533 progesteron 0,99. Przeraził mnie estradiol bo norma jest do nie calych 400 ale podobno wszystko ok.

  • MiMi Ekspertka
    Postów: 160 59

    Wysłany: 29 lipca 2020, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZieloneSłońce. a po ile tabletek bierzesz?

    010igov3znog0i75.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2020, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiMi wrote:
    ZieloneSłońce. a po ile tabletek bierzesz?
    Brałam po 1 tabletce od 3-7dc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2020, 05:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Oo, dziękuję😘Rozjaśniło mi to sprawę. U mnie cykle też długie nawet 33 dni się zdążają. Dla pewności sprawdzę w 8 dc i najwyżej pojadę drugi raz później. Brałam teraz marvelon i źle sobie policzyłam kiedy dostanę @🙄 i zaplanowałam wyjazd na przedłużony weekend. No nic będę ratować sytuację.


    Też do końca nie wiedziałam jak działa ten lek i tutaj, ale nie wiem która z dziewczyn napisała mi że pierwszy cykl jest sprawdzający czy cokolwiek się dzieje u nas a mniej więcej po 3 cyklach się zachodzi i przejrzałam forum i nie tylko ten wątek i to jest prawda..... Dziewczyny zachodzą oczywiście nie wszystkie niektóre zachodzą już przy pierwszym razie niektóre nadal walczą ale większości udaje się po 3 cyklach .

    A z tym weekendem to bardzo dobrze trafiłaś 😜 tylko go nie zmarnuj 🤭🤭 i broń Boże go nie odmawiaj 💝 życzę powodzenia

  • MiMi Ekspertka
    Postów: 160 59

    Wysłany: 30 lipca 2020, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tylko nadzieję że do soboty skoczy mi się ten okres :) dziewczyny a zastrzyk na pęknięcie dostawalyscie od razu bo tak się zastanawiam znając moje szczęście to nie pęknie czy lekarz to będzie monitorował za kilka dni czy mozna od razu profilaktycznie przepisać zastrzyk na pęknięcie i spokój :)

    ewciamu lubi tę wiadomość

    010igov3znog0i75.png
  • Luusia Autorytet
    Postów: 1213 1232

    Wysłany: 30 lipca 2020, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarka przepisuje na wizycie i mówi kiedy mam go wziąć - czasem tego samego dnia, innym razem kolejnego dnia albo za 2 dni.

    ewciamu lubi tę wiadomość

    age.png
    43 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • Alusia1983_Bstok Koleżanka
    Postów: 49 6

    Wysłany: 30 lipca 2020, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo Dziewczyny, mam pytanie, kiedy może być owulacja przy braniu 2x1 lametta przez 5 dni od 4dc ?? Jakie efekty ? Czy którejś udało się zajść w ciążę ? I w którym dniu się starać ???

  • Alusia1983_Bstok Koleżanka
    Postów: 49 6

    Wysłany: 30 lipca 2020, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnQ wrote:
    Cześć Carolajnnn 🙂 a czy Twój pierwszy cykl z letrozolem przyniósł oczekiwane efekty? Byłaś na monitoringu? Ja brałam od 2 do 7 dnia cyklu 1 tabletkę dziennie, czego efektem był 1 pęcherzyk. Zgodnie z zaleceniem lekarza w przypadku braku ciąży w kolejnym cyklu mam wziac taka sama dawkę.
    W którym dniu chodzisz na monitoring i jakie efekty?

  • Zabaaa Przyjaciółka
    Postów: 102 38

    Wysłany: 31 lipca 2020, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewciamu wrote:
    Też do końca nie wiedziałam jak działa ten lek i tutaj, ale nie wiem która z dziewczyn napisała mi że pierwszy cykl jest sprawdzający czy cokolwiek się dzieje u nas a mniej więcej po 3 cyklach się zachodzi i przejrzałam forum i nie tylko ten wątek i to jest prawda..... Dziewczyny zachodzą oczywiście nie wszystkie niektóre zachodzą już przy pierwszym razie niektóre nadal walczą ale większości udaje się po 3 cyklach .
    U mnie dokładnie w 3 z lamettą. ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2020, 00:34

    ewciamu lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiMi wrote:
    Mam tylko nadzieję że do soboty skoczy mi się ten okres :) dziewczyny a zastrzyk na pęknięcie dostawalyscie od razu bo tak się zastanawiam znając moje szczęście to nie pęknie czy lekarz to będzie monitorował za kilka dni czy mozna od razu profilaktycznie przepisać zastrzyk na pęknięcie i spokój :)

    Ja dostałam od razu na jednej recepcie lamette i pregnyla i powiedziała żeby na wizytę - monitoring przynieść zastrzyk bo może być tak że tego samego dnia dostanę go albo mi powie kiedy mam go wstrzyknąć. Stało się tak, że dostałam go zaraz na wizycie 🤩

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alusia1983_Bstok wrote:
    Halo Dziewczyny, mam pytanie, kiedy może być owulacja przy braniu 2x1 lametta przez 5 dni od 4dc ?? Jakie efekty ? Czy którejś udało się zajść w ciążę ? I w którym dniu się starać ???

    Hej, ja miałam taką samą dawkę tylko od 2-8 DC i monitoring 13dc gdzie stwierdziła że jest piękny duży pęcherzyk dostałam zastrzyk na pęknięcie, z mężem staramy się częściej może niż trzeba 🤭🤔 bo od razu po skończonym okresie... Więc tak ok. 5-18 DC co dwa dni niekiedy co 3 dni jeszcze troszeczkę i dam mu odetchnąć 🙉🤣

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabaaa wrote:
    U mnie dokładnie w 3 z lamettą. ;-)


    I który tydzień? I jak się czujesz?

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 31 lipca 2020, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alusia1983_Bstok wrote:
    Halo Dziewczyny, mam pytanie, kiedy może być owulacja przy braniu 2x1 lametta przez 5 dni od 4dc ?? Jakie efekty ? Czy którejś udało się zajść w ciążę ? I w którym dniu się starać ???

    To sprawa indywidualna raczej, ja miałam przy tej dawce monitoringi w 11-12 dc, były pęcherzyki ok 16-18 mm, zastrzyk ovitrelle w kolejnym dniu lub za dwa dni w zależności od wielkości pęcherzyków. Starania dzień po zastrzyku przez 3 kolejne dni. Efekty sa obiecujące, wielu dziewczynom udało się zajść w ciążę po trzech cyklach, także warto próbować.

  • Marinka997 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 31 lipca 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane trzymajcie za mnie kciuki, jestem po stymulacji lametta od 3-7 dc dawką 3 tabletki, obecnie 11 dc dziś po monitoringu i ku mojemu zdziwieniu jestem już po owulacji od dziś mam brać duphaston i nic tylko czekać do ostatniej tabletki czy coś z tego będzie. A przy okazji mam do was pytanie czy któraś z Was miała taką sytuację że tak wcześnie przy stymulacji letrozolem miała owulacje?

    Zabaaa, ewciamu lubią tę wiadomość

  • MiMi Ekspertka
    Postów: 160 59

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny byłam dzisiaj na monitoringu 10 dc i jest pęcherzyk dominujący 1.45 mm w środę jescze raz monitoring. Czy myślicie ze ten pęcherzyk jest okej jak na ten dc?

    Biała1987 lubi tę wiadomość

    010igov3znog0i75.png
  • małaczarna Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marinka997 wrote:
    Kochane trzymajcie za mnie kciuki, jestem po stymulacji lametta od 3-7 dc dawką 3 tabletki, obecnie 11 dc dziś po monitoringu i ku mojemu zdziwieniu jestem już po owulacji od dziś mam brać duphaston i nic tylko czekać do ostatniej tabletki czy coś z tego będzie. A przy okazji mam do was pytanie czy któraś z Was miała taką sytuację że tak wcześnie przy stymulacji letrozolem miała owulacje?

    Dam znać dowiem się we wtorek 💪

  • Zabaaa Przyjaciółka
    Postów: 102 38

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewciamu wrote:
    I który tydzień? I jak się czujesz?
    5-6 tydzień obecnie, czekam cała w stresie na serduszko 🙂 Czuje sie dobrze, ale jestem na ogromnej dawce duphastonu i luteiny, bo miałam początkowo plemienia. 🤨

    MiMi moim zdaniem pęcherzyk piękny 😊✊

    ewciamu lubi tę wiadomość

  • MiMi Ekspertka
    Postów: 160 59

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabaaa a dostawałaś zastrzyk na pęknięcie? Lekarz powiedział żeby pierwszy raz spróbować bez zastrzyku ale boję się że się zemści i będę w plecy cały cykl i później tylko problemy. Jak wy dziewczyny miałyście z tymi zastrzykami na pęknięcie od razu czy pierwszy cykl bez?

    010igov3znog0i75.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od dzisiaj mam zacząć brać dupka i sprawdzić się za tydzień najlepiej 10 dni 🤯🤯 kurcze oby się udało.

    Gratulacje Zabaa oby serduszko zaczęło bić.

    Mimi....Ja kiedyś byłam stymulowana clo i przy pierwszym było sprawdzanie więc bez zastrzyku potem już z ovitrele i nadal się nie udawało. Po zmianie gin i stymulacji na lamette to od razu w pierwszym cyklu miałam pregnyl przepisany ✊✊✊✊ a teraz modlę się oby się udało 💝💝

    Zabaaa lubi tę wiadomość

‹‹ 855 856 857 858 859 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ