Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulowanie jajeczkowania
Odpowiedz

Stymulowanie jajeczkowania

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 13 kwietnia 2015, 11:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Chciałabym się dowiedzieć wszystkiego o stymulowaniu jajeczkowania! Na czym polega? , jaki jest koszt tego?. Lekarz pewnie mi to wyjaśni , ale chciałabym poznać też waszą opinię???. Z góry dziękuje:-)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 17:28

• AgnieszkaH Autorytet

Wysłany: 13 kwietnia 2015, 15:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stymulacja odbywa się poprzez leki i monitoring cyklu w wyznaczonych przez lekarza dniach. Ja jestem na końcówce pierwszego stymulowanego cyklu i jeszcze nie wiem, czy zakończy się szczęśliwie. U mnie podawany był Clostilbegyt od 5 do 7 dnia cyklu i między 7-9 dniem cyklu pierwszy monitoring, aby sprawdzić grubość endometrium i wzrost pęcherzyków. Potem w 12 dniu cyklu kolejna wizyta i podanie zastrzyku Pregnyl w celu pęknięcia pęcherzyka. Potem kolejny monitoring, który ma pokazać, czy była owulacja. Zdaniem lekarza jest to jeden z tańszych rodzai stymulacji. Mnie kosztowało to około 500zł.

AgnieszkaH
    33 lata
    Starania od 2014r. (HSG, Laparoskopia, Histeroskopia, Biopsja, Scratching)
    4 Cykle stymulowane 😢 3 IUI 😢
    1 IVF ICSI 2 komórki - 1 zarodek - ET 3-dniowca 18.02.2019 😢
    2 IVF ICSI+MACS 6 komórek - 3 blastki 😍
    FET - a któż to wie...???
    Nierówna walka z ureaplasma od 2015r - czas ją w końcu wygrać!!!

Problemy: immunologia, cienkie endometrium, słabe komórki, nadkrzepliwość, PCO, zrosty, polip, mięśniak itd...
    KIR Bx bez implantacyjnych, mąż C1C2, allo MLR 47%
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego