X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Tabletki anty na przerosłe pęcherzyki
Odpowiedz

Tabletki anty na przerosłe pęcherzyki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 16 lutego 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, po drugim cyklu stymulowanym clo, miałam 3 pęcherzyki na lewym jajniku. Po ovitrelle pękł jeden pęcherzyk, brałam luttagen od stwierdzonej owulacji. W trakcie przyjmowania progesteronu, dostałam ciemnobrązowych plamień, które trwały tydzień i nie zamieniały się w miesiączkę. Na usg wykluczono ciążę (cienkie endometrium), stwierdzono przerosłe 2 pęcherzyki - ok. 33 mm. Lekarz zapisał na miesiąc tabletki antykoncepcyjne twierdząc, że takie plamienie może trwać nawet 2-3 tygodnie, a pęcherzyki zamienią się w torbiele. Po tabletkach anty powinny się jednak szybko wchłonąć. Czy któraś z Was brała antyki w takim przypadku? Jestem na 7 tabletce, jajniki kłują, a świadomość, że cykl starań stracony przez antykoncepcję hormonalną, dobija mnie okropnie. Zastanawiam się, czy to dobre postępowanie. W końcu staram się o dzidzię:( Na usg mam się zgłosić po 14 dniach zażywania tabletek, a potem w czasie krwawienia z odstawienia.

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 16 lutego 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak mialam 1 raz. Po opakowaniu antyków niepekniety pecherzyk zniknął.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • kookana1987 Autorytet
    Postów: 305 339

    Wysłany: 16 lutego 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja obecnie tez lece na antykach...mialam miec stymulacje w styczniu ale niestety zrobila sie torbiel ok 4 cm i musze poczekac.
    Tez mam dola ze kolejny cykl stracony, ale z drugiej strony "co się odwlecze to nie uciecze".

    Na wizyte kontrolna ide 26/02 mam nadzieje ze do tej pory ten torbiel zniknie.
    Powodzenia!

    (20/10/2013)- naturalnie 6 tyg. [*]
    (21/02/2014)(09/05/2014)(11/01/2015)- inseminacje
    (28/09/2015) - punkcja-brak komórek jajowych
    (18/03/2016) - punkcja (2 blastki 2BB)
    (23/03/2016)(25/05/2016) - transfery :(
    (13/03/2017) - punkcja (6 zarodków 1 klasy)
    (16/03/2017) - transfer 2 zarodkow
  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 16 lutego 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po 9 latach brania antyków, miałam nadzieję, że więcej ich nie ruszę;/ No ale pocieszam się tym, że miesiąc przerwy może jakoś na moją psychikę korzystnie wpłynie. A wiecie może czy w tym cyklu na tabletkach, mogę zrobić badanie AMH? Akurat jest promocja w lutym i chętnie bym skorzystała. Dziewczynki, a po krwawieniu z odstawienia antyków, można się już normalnie starać z clo, czy trzeba czekać na kolejną @? Oczywiście ja żyję od monitoringu do monitoringu, więc wszystko pod kontrolą, ale ciekawa jestem:)

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 16 lutego 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMH możesz zrobić. CLO teoretycznie możesz brać jak torbieli nie będzie, ale to często zależy od podejścia lekarza.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ