X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Cytrynka 🍋 Przyjaciółka
    Postów: 111 100

    Wysłany: 15 października, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, betę powtarzam jutro :)
    Ale oczywiście dziś jestem niecierpliwa, więc zrobiłam jeszcze test.
    Wrzucam Wam fotki. Jeden test to test z niedzieli rano, a drugi dzisiaj rano. Dziś już piękna mocna gruba kreska ❤️ coraz lepiej to wygląda ❤️

    https://zapodaj.net/plik-5Col2SExMo

    Mała.mi 93, Mq1991, StaraczkaPoChlo, Migotka96, cysterka95, Antonina3090, Pustynia lubią tę wiadomość

    ✔️PCOS
    ✔️Zespół antyfosfolipidowy
    ✔️MTHFR_1298A>C HOMO
    ✔️PAI-1 HETERO

    🥰Kariotypy prawidłowe
    🥰Badanie nasienia prawidłowe


    09.2020 - 👧CÓRECZKA - nasza Zosia 🥰pierwszy cykl starań, ciąża bezproblemowa

    Starania o rodzeństwo od 12.2021 😊:
    06.2022 💔 poronienie zatrzymane, 6tc
    02.2023 💔 terminacja 18tc, zagrożenie mojego życia, synek z wadami letalnymi

    Potem przerwa, starania od 05.2024
    08.2024 Lametta + Zivafert (dwa pęcherzyki 18mm i 20mm, oba pękły)✖️
    09.2024 Lametta + Zivafert (jeden pęcherzyk 22mm, pękł)✖️
    10.2024 Lametta + Zivafert (jeden pęcherzyk 19mm na dzień przed zastrzykiem, pękł) ✔️
    28.09 pęcherzyk 19mm
    29.09 zastrzyk Zivafert
    01.10 owulacja
    12.10 ⏸️
    14.10 beta 67 ❤️, prog 36.70ng/ml
    16.10 beta 240 🎉🥳 przyrost 240% 😱, prog 28.18ng/ml
    18.10 beta 660 przyrost 175% 🥰, prog 36.51ng/ml

    Leki: duphaston, cyclogest, acard (od owulacji), clexane (od pozytywnego testu)
  • Mała.mi 93 Autorytet
    Postów: 483 152

    Wysłany: 15 października, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka 🍋 wrote:
    Mi się wydaje, że ok. Ja przy 22mm pęcherzyku miałam zastrzyk na pęknięcie i pękał dopiero następnego dnia, czyli już na pewno miał więcej :)
    Jestem ciekawa czy sam pękł ☺️

  • Mała.mi 93 Autorytet
    Postów: 483 152

    Wysłany: 15 października, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka 🍋 wrote:
    Dziewczyny, betę powtarzam jutro :)
    Ale oczywiście dziś jestem niecierpliwa, więc zrobiłam jeszcze test.
    Wrzucam Wam fotki. Jeden test to test z niedzieli rano, a drugi dzisiaj rano. Dziś już piękna mocna gruba kreska ❤️ coraz lepiej to wygląda ❤️

    https://zapodaj.net/plik-5Col2SExMo

    No piękna 🩷🩷🩷

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 550 186

    Wysłany: 15 października, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka 🍋 wrote:
    Przyjmuje metylowany kwas foliowy, metylowana witaminę B12, cholinę, jod, witaminę D3. :)

    Inozytol kiedyś brałam. Chyba pilam fertistim, on miał dobry skład. Ale mi to nic nie dawało :)
    Też braliśmy z mężem fertistim ale zupełnie nic to nie dało

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 550 186

    Wysłany: 15 października, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka 🍋 wrote:
    Dziewczyny, betę powtarzam jutro :)
    Ale oczywiście dziś jestem niecierpliwa, więc zrobiłam jeszcze test.
    Wrzucam Wam fotki. Jeden test to test z niedzieli rano, a drugi dzisiaj rano. Dziś już piękna mocna gruba kreska ❤️ coraz lepiej to wygląda ❤️

    https://zapodaj.net/plik-5Col2SExMo
    Piękna kreska 😁

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • AlicjaRogos Przyjaciółka
    Postów: 99 20

    Wysłany: 15 października, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka 🍋 wrote:
    Przyjmuje metylowany kwas foliowy, metylowana witaminę B12, cholinę, jod, witaminę D3. :)

    Inozytol kiedyś brałam. Chyba pilam fertistim, on miał dobry skład. Ale mi to nic nie dawało :)
    Ja przyjmuje metformax Sr 1000, kwas foliowy folik 0,4 mg myślicie że taki jest okej ? Plus selen organiczny,cynk, Wit D3 4000 j i magnez jest okej ten zestaw czy cos jeszcze brakuje ?

  • Migotka96 Koleżanka
    Postów: 52 18

    Wysłany: 15 października, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlicjaRogos wrote:
    Ja przyjmuje metformax Sr 1000, kwas foliowy folik 0,4 mg myślicie że taki jest okej ? Plus selen organiczny,cynk, Wit D3 4000 j i magnez jest okej ten zestaw czy cos jeszcze brakuje ?

    Ja przyjmuje prenatal uno, dodatkowo kwas foliowy metylowany Solgar, endomesin rano i wieczór, witaminki C i D, cholina, jod, omega 3, cynk

    Endometrioza 🦠
    AMH 4,45

    Stymulacja
    Lametta + 💉 Orvitelle + Duphaston

    1cs - pęcherzyk nie pękł, cykl bezowulacyjny ❌
    2cs - (2 x 💉bemfola) pęcherzyk pęknięty ❌
    3cs - 1 dc (11.10.2024) WIELKA NADZIEJA 🦋
  • Migotka96 Koleżanka
    Postów: 52 18

    Wysłany: 15 października, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyna jak wam rosły pecherzyki przy braniu lametty 2 tabletki dziennie ?

    Mam możliwość pójść na monitoring 9 lub 12 dc, zastanawiam się czy 9 to nie za wcześnie ale znów 12 czy nie za późno. Pierwszy raz biorę 2x tabletkę przez 5 dni.

    Jak w poprzednim cyklu brałam 1 tabletkę przez 5 dni to w 10dc miałam jeden pęcherzyk 14mm i musiałam go podstymulować bemfolą

    Endometrioza 🦠
    AMH 4,45

    Stymulacja
    Lametta + 💉 Orvitelle + Duphaston

    1cs - pęcherzyk nie pękł, cykl bezowulacyjny ❌
    2cs - (2 x 💉bemfola) pęcherzyk pęknięty ❌
    3cs - 1 dc (11.10.2024) WIELKA NADZIEJA 🦋
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 132 49

    Wysłany: 15 października, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka96 wrote:
    Dziewczyna jak wam rosły pecherzyki przy braniu lametty 2 tabletki dziennie ?

    Mam możliwość pójść na monitoring 9 lub 12 dc, zastanawiam się czy 9 to nie za wcześnie ale znów 12 czy nie za późno. Pierwszy raz biorę 2x tabletkę przez 5 dni.

    Jak w poprzednim cyklu brałam 1 tabletkę przez 5 dni to w 10dc miałam jeden pęcherzyk 14mm i musiałam go podstymulować bemfolą
    Poszłabym 9 na Twoim miejscu, mi ostatnio dwa razy wypadła wizyta właśnie w 9 dc i pęcherzyki były już bardzo duże, ostatnio miałam dwa 18 i 22 mm. Tyle że ja biorę clostilbegyt też dwa razy dziennie, ale to na podobnej zasadzie jak ta lametta bo też jest na wzrost pęcherzyków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października, 10:25

    Migotka96 lubi tę wiadomość

  • Migotka96 Koleżanka
    Postów: 52 18

    Wysłany: 15 października, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    Poszłabym 9 na Twoim miejscu, mi ostatnio dwa razy wypadła wizyta właśnie w 9 dc i pęcherzyki były już bardzo duże, ostatnio miałam dwa 18 i 22 mm. Tyle że ja biorę clostilbegyt też dwa razy dziennie, ale to na podobnej zasadzie jak ta lametta bo też jest na wzrost pęcherzyków.

    Dla bezpieczeństwa rzeczywiście chyba pójdę w 9dc najwyżej drugi raz podejdę tego 12 dc 🙈

    Niktważny lubi tę wiadomość

    Endometrioza 🦠
    AMH 4,45

    Stymulacja
    Lametta + 💉 Orvitelle + Duphaston

    1cs - pęcherzyk nie pękł, cykl bezowulacyjny ❌
    2cs - (2 x 💉bemfola) pęcherzyk pęknięty ❌
    3cs - 1 dc (11.10.2024) WIELKA NADZIEJA 🦋
  • Antonina3090 Znajoma
    Postów: 21 13

    Wysłany: 15 października, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka 🍋 wrote:
    Dziewczyny, betę powtarzam jutro :)
    Ale oczywiście dziś jestem niecierpliwa, więc zrobiłam jeszcze test.
    Wrzucam Wam fotki. Jeden test to test z niedzieli rano, a drugi dzisiaj rano. Dziś już piękna mocna gruba kreska ❤️ coraz lepiej to wygląda ❤️

    https://zapodaj.net/plik-5Col2SExMo

    No wspaniale to wygląda 😍

  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 184 40

    Wysłany: 15 października, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka96 wrote:
    Dziewczyna jak wam rosły pecherzyki przy braniu lametty 2 tabletki dziennie ?

    Mam możliwość pójść na monitoring 9 lub 12 dc, zastanawiam się czy 9 to nie za wcześnie ale znów 12 czy nie za późno. Pierwszy raz biorę 2x tabletkę przez 5 dni.

    Jak w poprzednim cyklu brałam 1 tabletkę przez 5 dni to w 10dc miałam jeden pęcherzyk 14mm i musiałam go podstymulować bemfolą

    Ja poszłam tera w 11 dc (przynajmniej tak wynikało z moich obliczeń, bo miałam plamienie i może źle przyjęłam 1 dzień) i już było ciałko żółte… a miałam iść w 13 dc 😅 lametta chyba może przyspieszyć owulację więc idź szybciej. Mi teraz wszystko samo pękło no i czekam czy coś się z tego wykluje. Kiedy w sumie robić pierwszy test? Zastrzyku nie brałam więc nie będzie zakłamany

    Drożność jajowodów 🆗
    AMH: 1,8
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki 16, 18, 22 mm), ovitrelle, progesterone besins ❌
    4cs (10.24): lametta, bez ovitrelle, femoston conti… 👌🏻
  • Migotka96 Koleżanka
    Postów: 52 18

    Wysłany: 15 października, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    Ja poszłam tera w 11 dc (przynajmniej tak wynikało z moich obliczeń, bo miałam plamienie i może źle przyjęłam 1 dzień) i już było ciałko żółte… a miałam iść w 13 dc 😅 lametta chyba może przyspieszyć owulację więc idź szybciej. Mi teraz wszystko samo pękło no i czekam czy coś się z tego wykluje. Kiedy w sumie robić pierwszy test? Zastrzyku nie brałam więc nie będzie zakłamany

    Myśle ze 10dpo mogłoby się coś pojawić już ;)
    Który masz dzień dzisiaj?

    Endometrioza 🦠
    AMH 4,45

    Stymulacja
    Lametta + 💉 Orvitelle + Duphaston

    1cs - pęcherzyk nie pękł, cykl bezowulacyjny ❌
    2cs - (2 x 💉bemfola) pęcherzyk pęknięty ❌
    3cs - 1 dc (11.10.2024) WIELKA NADZIEJA 🦋
  • Mała.mi 93 Autorytet
    Postów: 483 152

    Wysłany: 15 października, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    Ja poszłam tera w 11 dc (przynajmniej tak wynikało z moich obliczeń, bo miałam plamienie i może źle przyjęłam 1 dzień) i już było ciałko żółte… a miałam iść w 13 dc 😅 lametta chyba może przyspieszyć owulację więc idź szybciej. Mi teraz wszystko samo pękło no i czekam czy coś się z tego wykluje. Kiedy w sumie robić pierwszy test? Zastrzyku nie brałam więc nie będzie zakłamany

    Ja zawsze badałam 9/10 dpo albo też liczyłam po przytulaniu 9 dni :)

  • Cytrynka 🍋 Przyjaciółka
    Postów: 111 100

    Wysłany: 15 października, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka96 wrote:
    Myśle ze 10dpo mogłoby się coś pojawić już ;)
    Który masz dzień dzisiaj?
    Też myślę, że 10dpo to tak najwcześniej 🙃 i już może być kreska 🙃

    Mała.mi 93 lubi tę wiadomość

    ✔️PCOS
    ✔️Zespół antyfosfolipidowy
    ✔️MTHFR_1298A>C HOMO
    ✔️PAI-1 HETERO

    🥰Kariotypy prawidłowe
    🥰Badanie nasienia prawidłowe


    09.2020 - 👧CÓRECZKA - nasza Zosia 🥰pierwszy cykl starań, ciąża bezproblemowa

    Starania o rodzeństwo od 12.2021 😊:
    06.2022 💔 poronienie zatrzymane, 6tc
    02.2023 💔 terminacja 18tc, zagrożenie mojego życia, synek z wadami letalnymi

    Potem przerwa, starania od 05.2024
    08.2024 Lametta + Zivafert (dwa pęcherzyki 18mm i 20mm, oba pękły)✖️
    09.2024 Lametta + Zivafert (jeden pęcherzyk 22mm, pękł)✖️
    10.2024 Lametta + Zivafert (jeden pęcherzyk 19mm na dzień przed zastrzykiem, pękł) ✔️
    28.09 pęcherzyk 19mm
    29.09 zastrzyk Zivafert
    01.10 owulacja
    12.10 ⏸️
    14.10 beta 67 ❤️, prog 36.70ng/ml
    16.10 beta 240 🎉🥳 przyrost 240% 😱, prog 28.18ng/ml
    18.10 beta 660 przyrost 175% 🥰, prog 36.51ng/ml

    Leki: duphaston, cyclogest, acard (od owulacji), clexane (od pozytywnego testu)
  • Justii94 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 15 października, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj z ciekawości zrobiłam pierwszy test. Oczywscie pozytyw bo jestem 8 dni po zastrzyku. Nie dają mi spokoju skurcze w podbrzuszu i ciągnięcia po stronie z której miałam owulację. Sprawdzę za 2 dni jaki stan kreski będzie. Obecna kreska jest o dziwo wyraźna, nie trzeba się doszukiwać. Myślałam ze to jakieś pozostałości już będą i trzeba będzie się doszukiwać czegoś 😅 fajnie jakby ta kreska już ze mną została

  • Pustynia Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 15 października, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka, piękna kreska! Bardzo się cieszę! 😍😍😍

    U nas żałoba - mamy wyniki fragmentacji DNA plemników i niestety fragmentacja na poziomie 40%. Przy takich wynikach chyba nikłe szanse na naturalną ciążę. Trochę nie wiem co robić. Ja swoją stymulację i tak kontynuuje, bo w tym cyklu podwójna dawka Lametty 😂.

    Czytałam gdzieś, że niektórzy lekarze wdrażają leczenie gonadotropinami u mężczyzn właśnie na poprawienie wyników, spotkałyście się z czymś takim? Kurczę, mój mąż wysportowany, bez nałogów, od 3 miesięcy 2x dziennie Fertistim. No nie spodziewaliśmy się takich rewelacji…

  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 184 40

    Wysłany: 15 października, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała.mi 93 wrote:
    Ja zawsze badałam 9/10 dpo albo też liczyłam po przytulaniu 9 dni :)
    Nooo to myślę że sobota to tak najszybciej. Sama już nie wiem który mam dzisiaj dzień cyklu - był on bardzo zakręcony. Szacuje że może 19 dc dzisiaj? Biorę teraz femoston conti 3 razy dziennie… jeszcze takiej dawki nie miałam

    Drożność jajowodów 🆗
    AMH: 1,8
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki 16, 18, 22 mm), ovitrelle, progesterone besins ❌
    4cs (10.24): lametta, bez ovitrelle, femoston conti… 👌🏻
  • Justii94 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 15 października, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pustynia wrote:
    Cytrynka, piękna kreska! Bardzo się cieszę! 😍😍😍

    U nas żałoba - mamy wyniki fragmentacji DNA plemników i niestety fragmentacja na poziomie 40%. Przy takich wynikach chyba nikłe szanse na naturalną ciążę. Trochę nie wiem co robić. Ja swoją stymulację i tak kontynuuje, bo w tym cyklu podwójna dawka Lametty 😂.

    Czytałam gdzieś, że niektórzy lekarze wdrażają leczenie gonadotropinami u mężczyzn właśnie na poprawienie wyników, spotkałyście się z czymś takim? Kurczę, mój mąż wysportowany, bez nałogów, od 3 miesięcy 2x dziennie Fertistim. No nie spodziewaliśmy się takich rewelacji…

    U Nas fragmentacja DNA byla 17% a norma to 15% lub mniej i lekarka z kliniki u której byłam nastraszyła nas że dziecko może urodzić się z zespołem downa. Zaznaczyła to w zaleceniach na czerwono więc jak mąż to zobaczył to nie chciał się starać. Była to pierwsza wizyta u tej lekarki w klinice, bo moja akurat była na urlopie a miałam iść na monitoring.
    Jak to powiedziałam przy kolejnej wizycie w następnym cyklu lekarce która mnie prowadzi to powiedziała że, ryzyko jest jeśli mąż miałby 30% i więcej. Wtedy kierowałaby nas na invitro.
    A jest na pograniczu, dlatego przechodzimy stymulację.

    Czy poszerzaliście diagnostykę? Posiew, usg jąder? , hormony?
    Czy partner np stosował jakieś środki typu testosteron? Mój miał taki incydent w przeszłości a to ponoć bardzo istotne.
    Ja przy takiej fragmentacji szukałabym przyczyny.

  • Pustynia Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 15 października, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miał póki co dwa seminogramy (zaniżona ilość i ruchliwość, morfologia 2%), fragmentacje (40%) i USG jąder (w porządku, bez żylaków itp).

    Czekamy jeszcze na wynik kariotypu i spermbiome (mikrobiom).

    Mąż wyrzuca sobie że za dużo imprezował jako młodziak 😂 przebył też zapalenie gruczołu krokowego jakieś 6 lat temu, więc myślę że to wszystko ma wpływ.

    Musimy się oswoić z tym wszystkim, do tej pory mieliśmy ciśnienie na naturalne starania, nie myśleliśmy nawet o in vitro, a tu takie nowiny…

‹‹ 418 419 420 421 422 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ