X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Cytrynka 🍋 Przyjaciółka
    Postów: 111 100

    Wysłany: 15 października, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze jestem w szoku, nie wiedziałam że te badanie odpowiada że wady. U nas było tylko takie normalne badanie nasienia i było wszystko okej. Myślicie, że warto ogólnie wykonać taką fragmentację dna?

    ✔️PCOS
    ✔️Zespół antyfosfolipidowy
    ✔️MTHFR_1298A>C HOMO
    ✔️PAI-1 HETERO

    🥰Kariotypy prawidłowe
    🥰Badanie nasienia prawidłowe


    09.2020 - 👧CÓRECZKA - nasza Zosia 🥰pierwszy cykl starań, ciąża bezproblemowa

    Starania o rodzeństwo od 12.2021 😊:
    06.2022 💔 poronienie zatrzymane, 6tc
    02.2023 💔 terminacja 18tc, zagrożenie mojego życia, synek z wadami letalnymi

    Potem przerwa, starania od 05.2024
    08.2024 Lametta + Zivafert (dwa pęcherzyki 18mm i 20mm, oba pękły)✖️
    09.2024 Lametta + Zivafert (jeden pęcherzyk 22mm, pękł)✖️
    10.2024 Lametta + Zivafert (jeden pęcherzyk 19mm na dzień przed zastrzykiem, pękł) ✔️
    28.09 pęcherzyk 19mm
    29.09 zastrzyk Zivafert
    01.10 owulacja
    12.10 ⏸️
    14.10 beta 67 ❤️, prog 36.70ng/ml
    16.10 beta 240 🎉🥳 przyrost 240% 😱, prog 28.18ng/ml
    18.10 beta 660 przyrost 175% 🥰, prog 36.51ng/ml

    Leki: duphaston, cyclogest, acard (od owulacji), clexane (od pozytywnego testu)
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 550 186

    Wysłany: 15 października, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka 🍋 wrote:
    Kurcze jestem w szoku, nie wiedziałam że te badanie odpowiada że wady. U nas było tylko takie normalne badanie nasienia i było wszystko okej. Myślicie, że warto ogólnie wykonać taką fragmentację dna?
    Jak juz zaszłaś w ciążę to moim zdaniem nie, ale przy staraniach dobrze jest zrobić. Wg mojego lekarza to podstawowe badanie u mężczyzn

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Justii94 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 15 października, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka 🍋 wrote:
    Kurcze jestem w szoku, nie wiedziałam że te badanie odpowiada że wady. U nas było tylko takie normalne badanie nasienia i było wszystko okej. Myślicie, że warto ogólnie wykonać taką fragmentację dna?

    Myślę że jeśli Ci się udało zajść w ciążę to dołożenie jakiegokolwiek stresu związanego z tym badaniem nie jest wskazane.

    Mąż musiał u nas rozszerzyć badania o fragmentację, HBA i potencjał oksydacyjny ponieważ dwukrotnie w odstępstwie 3 miesięcy miał słabe wyniki nasienia. Suplementacja ich nie poprawiła, dlatego musieliśmy poszerzyć diagnostykę.

  • Justii94 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 15 października, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pustynia wrote:
    Miał póki co dwa seminogramy (zaniżona ilość i ruchliwość, morfologia 2%), fragmentacje (40%) i USG jąder (w porządku, bez żylaków itp).

    Czekamy jeszcze na wynik kariotypu i spermbiome (mikrobiom).

    Mąż wyrzuca sobie że za dużo imprezował jako młodziak 😂 przebył też zapalenie gruczołu krokowego jakieś 6 lat temu, więc myślę że to wszystko ma wpływ.

    Musimy się oswoić z tym wszystkim, do tej pory mieliśmy ciśnienie na naturalne starania, nie myśleliśmy nawet o in vitro, a tu takie nowiny…

    Generalnie wszystko ma znaczenie. Mój chorował co miesiąc, stan podgorączkowy migrena i faszerował się aspiryna. Okazało się że aspiryna ma wpływ na fragmentację plemników, więc ja kompletnie wyeliminował, teraz faszeruje go ibirem cytryną i miodem

  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 132 49

    Wysłany: 15 października, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz mam wizytę u gin czy wszystko ładnie popękało, trzymajcie kciuki 🤞

    Mq1991, Pustynia, AlicjaRogos, Mała.mi 93, WWiktoriAA92, Cytrynka 🍋, Antonina3090, Ola_45 lubią tę wiadomość

  • Pustynia Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 15 października, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justii94 wrote:
    Generalnie wszystko ma znaczenie. Mój chorował co miesiąc, stan podgorączkowy migrena i faszerował się aspiryna. Okazało się że aspiryna ma wpływ na fragmentację plemników, więc ja kompletnie wyeliminował, teraz faszeruje go ibirem cytryną i miodem

    A widzisz, coś w tym może być. Mój też jak osłabiony, to od razu jaki lek, a to aspirynę, gripex, oboje niestety tez mamy przy okazji przeziębień opryszczkę więc myślę że to może mieć znaczenie. Dodatkowo czasami z przemęczenia ma krwotoki z nosa, podobno słabe naczyńka, jakiś zabieg prostu miał na to mieć.

    Kurcze jak się tak podsumuje to trochę tego jest 😅


    @Cytrynka, myślę że na tym etapie nie ma co tego robić, jeśli podstawowe badania ok, to fragmentacja raczej też powinna być ok. U nas badania nasienia były słabe, stąd kolejne badania.

  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 132 49

    Wysłany: 15 października, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jestem po, po pęcherzykach nie ma śladu, pozostaje tylko czekać, endometrium 10 mm, myślicie że jest ok? Pytałam tez mojej Pani gin o badanie trombofilii czy ona widzi sens powiedziała, że jak chce, ale ona by nie robiła bo nie było u mnie żadnych poronień a to badanie jest typowe przy poronieniach🤔 i w sumie nie wiem co mam o tym myśleć..

  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 184 40

    Wysłany: 15 października, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    No i jestem po, po pęcherzykach nie ma śladu, pozostaje tylko czekać, endometrium 10 mm, myślicie że jest ok? Pytałam tez mojej Pani gin o badanie trombofilii czy ona widzi sens powiedziała, że jak chce, ale ona by nie robiła bo nie było u mnie żadnych poronień a to badanie jest typowe przy poronieniach🤔 i w sumie nie wiem co mam o tym myśleć..
    No to super! A ciałko żółte było? Faktycznie też słyszałam i tym badaniu ale chyba faktycznie dotyczyło ono poronień. A takie podstawowe badanie jak drożność miałaś robione? : )

    Drożność jajowodów 🆗
    AMH: 1,8
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki 16, 18, 22 mm), ovitrelle, progesterone besins ❌
    4cs (10.24): lametta, bez ovitrelle, femoston conti… 👌🏻
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 132 49

    Wysłany: 15 października, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    No to super! A ciałko żółte było? Faktycznie też słyszałam i tym badaniu ale chyba faktycznie dotyczyło ono poronień. A takie podstawowe badanie jak drożność miałaś robione? : )
    O ciałku żółtym nic nie mówiła a to ma być :D? Czasem mówi że jest ale dziś akurat nic a nic. Tak drożność miałam robioną dwa razy ,HSG i podczas laparoskopii:)

  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 184 40

    Wysłany: 15 października, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    O ciałku żółtym nic nie mówiła a to ma być :D? Czasem mówi że jest ale dziś akurat nic a nic. Tak drożność miałam robioną dwa razy ,HSG i podczas laparoskopii:)
    A to pewnie jeszcze się nie pojawiło : ) nie martw sie w internecie piszą że pojawia się po 28-32 godziny po owulacji. Ono produkuje progesteron. Bierzesz tera jakieś leki? A z ciekawości - czemu miałaś robioną drożność dwa razy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października, 19:31

    Drożność jajowodów 🆗
    AMH: 1,8
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki 16, 18, 22 mm), ovitrelle, progesterone besins ❌
    4cs (10.24): lametta, bez ovitrelle, femoston conti… 👌🏻
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 132 49

    Wysłany: 15 października, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    A to pewnie jeszcze się nie pojawiło : ) nie martw sie w internecie piszą że pojawia się po 28-32 godziny po owulacji. Ono produkuje progesteron. Bierzesz tera jakieś leki? A z ciekawości - czemu miałaś robioną drożność dwa razy?
    Sama chciałam ponoć laparoskopowo idzie dokładniej sprawdzić i w razie wu udrożnić jajowody, a przy okazji dowiedziałam się że mam endometrioze 2 stopnia..a co do tego ciałka to ja jestem po owulce już 14 dni ...

  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 184 40

    Wysłany: 15 października, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    Sama chciałam ponoć laparoskopowo idzie dokładniej sprawdzić i w razie wu udrożnić jajowody, a przy okazji dowiedziałam się że mam endometrioze 2 stopnia..a co do tego ciałka to ja jestem po owulce już 14 dni ...
    Hmmm ja myślałam że Ty byłaś na kontroli czy pęcherzyki pękły - kurcze, może coś źle zrozumiałam.

    Drożność jajowodów 🆗
    AMH: 1,8
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki 16, 18, 22 mm), ovitrelle, progesterone besins ❌
    4cs (10.24): lametta, bez ovitrelle, femoston conti… 👌🏻
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 132 49

    Wysłany: 15 października, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    Hmmm ja myślałam że Ty byłaś na kontroli czy pęcherzyki pękły - kurcze, może coś źle zrozumiałam.
    No tak sprawdzić czy pękły, tylko że wizyty mam co dwa tygodnie więc wcześniej nie miałam jak.

  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 184 40

    Wysłany: 15 października, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    No tak sprawdzić czy pękły, tylko że wizyty mam co dwa tygodnie więc wcześniej nie miałam jak.
    Aaaa ok : ) ciekawe. Myślałam że te wizyty czy pęcherzyk pękł to zwykle odbywają się tak trzy dni po zastrzyku. Dobrze wiedzieć, bo ja kiedyś też nie miałam jak iść do lekarza i się stresowałam. No nic trzymam kciuki ♥️ kiedy planujesz się testować?

    Niktważny lubi tę wiadomość

    Drożność jajowodów 🆗
    AMH: 1,8
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki 16, 18, 22 mm), ovitrelle, progesterone besins ❌
    4cs (10.24): lametta, bez ovitrelle, femoston conti… 👌🏻
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 132 49

    Wysłany: 15 października, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    Aaaa ok : ) ciekawe. Myślałam że te wizyty czy pęcherzyk pękł to zwykle odbywają się tak trzy dni po zastrzyku. Dobrze wiedzieć, bo ja kiedyś też nie miałam jak iść do lekarza i się stresowałam. No nic trzymam kciuki ♥️ kiedy planujesz się testować?
    Ja teraz jestem stymulowana bez zastrzyku, ale najwyraźniej nie był mi potrzebny :) pani gin zaleciła testować w czwartek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października, 21:16

  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 184 40

    Wysłany: 15 października, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    Ja teraz jestem stymulowana bez zastrzyku, ale najwyraźniej nie był mi potrzebny :) pani gin zaleciła testować w czwartek.
    Trzymam kciuki 🍀

    Drożność jajowodów 🆗
    AMH: 1,8
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki 16, 18, 22 mm), ovitrelle, progesterone besins ❌
    4cs (10.24): lametta, bez ovitrelle, femoston conti… 👌🏻
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 132 49

    Wysłany: 15 października, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    Trzymam kciuki 🍀
    Nie dziękuję !🫣 A Ty kiedy testujesz? :)

  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 184 40

    Wysłany: 15 października, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    Nie dziękuję !🫣 A Ty kiedy testujesz? :)
    A sama nie wiem.. cały ten cykl zakręcony, nie wiem dokładnie który dc. W dodatku jestem chora, raczej nie liczę że ten cykl coś przyniesie. Może w sobotę coś se przetestuje. Teraz wiem jak bardzo ważne jest dokładne określenie 1 dc - a ja dostaje pierwsze jakieś plamienie i dopiero miesiączka.

    Drożność jajowodów 🆗
    AMH: 1,8
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki 16, 18, 22 mm), ovitrelle, progesterone besins ❌
    4cs (10.24): lametta, bez ovitrelle, femoston conti… 👌🏻
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 132 49

    Wysłany: 15 października, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    A sama nie wiem.. cały ten cykl zakręcony, nie wiem dokładnie który dc. W dodatku jestem chora, raczej nie liczę że ten cykl coś przyniesie. Może w sobotę coś se przetestuje. Teraz wiem jak bardzo ważne jest dokładne określenie 1 dc - a ja dostaje pierwsze jakieś plamienie i dopiero miesiączka.
    Wiem że liczy się typowa miesiączka, także jak w jednym dniu masz samo plamienie to dopiero od drugiego dnia liczysz jako 1 dc,no chyba że w jednym dniu było i to i to.
    Ja też w tym cyklu byłam przeziębiona także raczej nici z tego..

    Cytrynka 🍋 lubi tę wiadomość

  • MańkaT Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 16 października, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    05.10 miałam podany ovitrelle, a 07.10 miałam inseminację.
    Nie testowałam się. Wczoraj poszłam zrobić betę mimo tego, że lekarz kazał czekać 14 dni od inseminacji.
    Beta 2,4 .... czy to jeszcze ovitrelle się utrzymuje?

‹‹ 419 420 421 422 423 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ