X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

TSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co oznacza, kiedy tsh obniża się samo bez leków?
    Było tak, że stwierdzono u mnie nadczynność i bardzo niskie tsh, brałam przez miesiąc tyrozol. Endo powiedziała, że to poczatki hashimoto, bo były tez przeciwciała aTG podwyższone. Powtórzyłam badanie - tsh 3,7, norma do 4. Endo kazała odstawić tyrozol, bo przy hashimoto się wpada w niedoczynność.. Przez 6 tygodni nie brałam leków i wczoraj powtórzyłam badanie.. okazało się że wcale w niedoczynność nie wpadłam.. bo wynik tsh obniżył się do 2,7!
    Czytałam że dziewczyny przy niedoczynności i hashimoto miesiącami łykają eutyrox, żeby tsh spadło, bo mają niedoczynność, a u mnie co? Samo spada? O co tu chodzi?

    niedoświadczona 32
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem lekarzem i to co napiszę nie jest wiedzą absolutnie medyczną ;) ale moja endokrynolog powiedziała mi kiedyś, że TSH jak każdy hormon jest bardzo ruchliwe i dziś wynosi tyle a za dwa dni może być już inne. Poza tym dzisiejsze wyniki TSH nie są odzwierciedleniem stanu na tu i teraz, tylko na 2-3 miesiące wstecz - to też słowa mojej lekarki. Nie wiem na ile to potwierdzą inni endokrynolodzy, ale takie wyjaśnienia otrzymałam od mojej pani doktor na początku swojej drogi leczenia niedoczynności, a byłam wtedy mocno spanikowana ;)

    niedoświadczona 32, Magot lubią tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 12 lipca 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili87 wrote:
    Nie jestem lekarzem i to co napiszę nie jest wiedzą absolutnie medyczną ;) ale moja endokrynolog powiedziała mi kiedyś, że TSH jak każdy hormon jest bardzo ruchliwe i dziś wynosi tyle a za dwa dni może być już inne. Poza tym dzisiejsze wyniki TSH nie są odzwierciedleniem stanu na tu i teraz, tylko na 2-3 miesiące wstecz - to też słowa mojej lekarki. Nie wiem na ile to potwierdzą inni endokrynolodzy, ale takie wyjaśnienia otrzymałam od mojej pani doktor na początku swojej drogi leczenia niedoczynności, a byłam wtedy mocno spanikowana ;)

    Moja endo też powiedziała to samo- czyli prawda :)

    Niedoświadczona32 sam wynik TSH nie pokazuje stanu rzeczy - do tego trzeba jeszcze ft3 i ft4.

    niedoświadczona 32 lubi tę wiadomość

  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 13 lipca 2016, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Były oczywiście robione, ale są mniej więcej środku normy, bez zarzutu, więc chyba jest ok.

    niedoświadczona 32
  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 13 lipca 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niedoświadczona 32 wrote:
    Były oczywiście robione, ale są mniej więcej środku normy, bez zarzutu, więc chyba jest ok.

    Generalnie, ważne są proporcje między parametrami TSH, ft3, ft4. To, że wynik mieści się w normie nie musi oznaczać, że jest ok.
    Trzeba "wyłapać" tendencję pracy tarczycy- a ona niestety zmienia się bardzo szybko. Wystarczy kilka dni upałów + ekspozycja na słoneczku (wit. D) i już tarczyca inaczej działa.
    Najlepiej powtarzać badanie hormonów co jakiś czas i konsultować z endokrynologiem.
    Poza tym jeśli nie odczuwasz negatywnych skutków związanych z niedomogą tarczycy to jest ok :)

    Jeszcze napiszę, że ja mam Hashimoto, wyniki TSH, tf3 i ft4 zawsze miałam wzorowe, tylko aTPO bardzo wysokie- a mimo to mam zapisaną suplementację Euthyroxem (różne dawkowanie od 25 do 75) z racji "okresu rozpołodowego" ;)

    MedA lubi tę wiadomość

  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 15 lipca 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny przyjmuje euthoryx już od jakiegoś czasu i teraz mam znów zrobić badanie TSH, ft3 i ft4 żeby zobaczyć jak to teraz wygląda. Tylko zapomniałam spytać endokrynologa czy przed pobraniem krwi mam rano przyjąć tabletkę czy nie??

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 15 lipca 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, ze możesz spokojnie wziąć, bo to jest długofalowa kuracja i ta jedna dawka nic nie zmieni.. zwłaszcza, że mi dziewczyny pisały, że wynik tsh zależy od pracy tarczycy w długim czasie..

    niedoświadczona 32
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela88 wrote:
    dziewczyny przyjmuje euthoryx już od jakiegoś czasu i teraz mam znów zrobić badanie TSH, ft3 i ft4 żeby zobaczyć jak to teraz wygląda. Tylko zapomniałam spytać endokrynologa czy przed pobraniem krwi mam rano przyjąć tabletkę czy nie??
    Mi endo mówiła że nie brać

    Anatolka lubi tę wiadomość

  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 16 lipca 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjanna wrote:
    Mi endo mówiła że nie brać
    Faktycznie. Byłam dziś na badaniach i panie pielęgniarka powiedziała, że nie powinno się brać tabletki przed.
    Mam już wyniki i trochę się podlamalam bo miesiąc temu moje tsh wynosiło 2,2 po trzech tygodniach przyjmowania euthyroxu 25. Po tym endokrynolog zwiększył mi dawkę do 50 euthyroxu dwa dni w tygodniu i 25 pięć razy w tygodniu plus codziennie jod. Po miesiącu to takiej kuracji moje tsh wynosi 2,5 :-( dlaczego nie spadło mimo zwiększonej dawki? Za jakieś dwa tyg planujemy inseminacje a tu taki psikus.

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 17 lipca 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela88 wrote:
    Faktycznie. Byłam dziś na badaniach i panie pielęgniarka powiedziała, że nie powinno się brać tabletki przed.
    Mam już wyniki i trochę się podlamalam bo miesiąc temu moje tsh wynosiło 2,2 po trzech tygodniach przyjmowania euthyroxu 25. Po tym endokrynolog zwiększył mi dawkę do 50 euthyroxu dwa dni w tygodniu i 25 pięć razy w tygodniu plus codziennie jod. Po miesiącu to takiej kuracji moje tsh wynosi 2,5 :-( dlaczego nie spadło mimo zwiększonej dawki? Za jakieś dwa tyg planujemy inseminacje a tu taki psikus.

    Zdecydowanie nie można brać w dniu badania tabletki! Wynik po wzięciu tableki jest zakłamany.

    Nie powinnam tego polecać, ale możesz zwiększyć dawki jakie bierzesz. Bierz na zmianę 50 i 25 (jednego dnia 50, drugiego 25) i koniecznie monitoruj co się dzieje (sprawdź przed inseminacją czy tsh nie spadło za bardzo).

    Odnośnie jodu: skoro tsh wrasta to znaczy, że powodem u Ciebie niedoczynności nie jest niedobór jodu.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 23 lipca 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy możecie mi pomóc i udzielić informacji do tej pory ufałam mojej lekarce i mało interesowałam się tematem tarczycy a lekarka po prostu dobierała migawkę i kazała sprawdzać TSH oraz przeciwciała robiła mi także USG i biopsję niestety nigdy nie mówiła że mam badania ft4 lub ft3 do tej pory przy dawce 37,5 TSH wynosiło ponad 2 ze względu na starania o dziecko Poprosiłam o zwiększenie dawki pani doktor się zgodziła chociaż stwierdziła że to wcale nie potrzebny bo wynik około dwóch jest dobry Jednak mój ginekolog był jednego zdania No i zwiększyliśmy tą kawkę i kazała zrobić wynik za miesiąc zrobiłam i byłam bardzo zdziwiony bo przez rok leczenia TSH było OK a nagle skoczyło do 5,5 Zrobiłam też ft4 okazało się że przy normie 0.93-1.7 moje wynosi poniżej normy bo tylko 0 80 zaniepokojona tą sprawą Zadzwoniłam do mojej pani endokrynolog uspokoiła mnie i kazała po prostu zwiększyć dawkę i po miesiącu zrobić wyniki zrobiłam ostatnio wyniki przez miesiąc brałam dawkę 75 TSH spadło poniżej normy wynosi teraz 0.223 czyli wynika że taka jest za duża jednak martwi mnie to że ft4 mało co wzrosło i dalej jest o wiele za małe nie osiąga 50% a nawet ledwo 10% niby od ostatniego badania wzroku ale myślałam że skoro jest taka duża dawka to wzrośnie ono bardzo tym bardziej że TSH spadło Co o tym myślicie SP4 wynosi teraz 0 99

    3jgx3e3k6oetpx65.png
  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 25 lipca 2016, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki najgorzej jest regulować tarczyce latem. Wzrost temperatury otoczenia, duża ilość słońca mocno wpływa na jej pracę. Wydaje mi się, że niepotrzebnie aż tak drastycznie zwiększyłaś dawkę- ale to mona opinia. Ja normalnie zazywam 50, gdy TSH podchodzi trochę ponad 2, dodaje sobie 12,5 dwa razy w tygodniu np. pon i czw. Tak poradziła mi kiedyś moja Endo i u mnie to działa.

  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 25 lipca 2016, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magot wrote:
    Niki najgorzej jest regulować tarczyce latem. Wzrost temperatury otoczenia, duża ilość słońca mocno wpływa na jej pracę. Wydaje mi się, że niepotrzebnie aż tak drastycznie zwiększyłaś dawkę- ale to mona opinia. Ja normalnie zazywam 50, gdy TSH podchodzi trochę ponad 2, dodaje sobie 12,5 dwa razy w tygodniu np. pon i czw. Tak poradziła mi kiedyś moja Endo i u mnie to działa.
    No niby tak dawka wydaje się duże buty sh Tak spadło ale niepokojące jest że ft4 czyli ten konkretnie dostarczony hormon wcale mimo tak dużej dawki nie jest procentowo wysoki a wręcz krytycznie mały tak mnie to wszystko już denerwuje bo chciałabym żeby wreszcie udało się z dzidziusiem a ciągle jakieś problemy czemu tak jest że mimo dużej dawki ft4 dalej mały nie rozumiem

    3jgx3e3k6oetpx65.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 26 lipca 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje tsh tydzień temu wynosiło 3,65 ( zawsze było poniżej 2,5 ale z racji zamiaru przystąpienia do in vitro zrobiłam badanie ponownie, lekarz kazał mi je zrobić po wyjściu z gabinetu, nie byłam na czczo), wczoraj powtórzyłam badanie na czczo i tsh wyszło 0,948.... rozumiem różnica ale żeby aż taka.. f4 w normie, ft3 troszkę zawyżone, o jakieś tam setne, przeciwciała w normie... ale i tak nie rozumiem takiej różnicy tsh

    jutro wizyta u endykronologa, zobaczymy co mi powie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2016, 15:59

    niedoświadczona 32 lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 26 lipca 2016, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    moje tsh tydzień temu wynosiło 3,65 ( zawsze było poniżej 2,5 ale z racji zamiaru przystąpienia do in vitro zrobiłam badanie ponownie, lekarz kazał mi je zrobić po wyjściu z gabinetu, nie byłam na czczo), wczoraj powtórzyłam badanie na czczo i tsh wyszło 0,948.... rozumiem różnica ale żeby aż taka.. f4 w normie, ft3 troszkę zawyżone, o jakieś tam setne, przeciwciała w normie... ale i tak nie rozumiem takiej różnicy tsh

    jutro wizyta u endokronologa, zobaczymy co mi powie
    koniecznie napisz.. moja tarczyca też skacze..ale nie aż tak ;) wyniki przelatują z nadczynności w niedoczynność i znów spadają - co miesiąc inna bajka.. właściwie bez leków.. i teraz nic nie biorę oprócz jodu bo znów tsh spada!

    niedoświadczona 32
  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 26 lipca 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    moje tsh tydzień temu wynosiło 3,65 ( zawsze było poniżej 2,5 ale z racji zamiaru przystąpienia do in vitro zrobiłam badanie ponownie, lekarz kazał mi je zrobić po wyjściu z gabinetu, nie byłam na czczo), wczoraj powtórzyłam badanie na czczo i tsh wyszło 0,948.... rozumiem różnica ale żeby aż taka.. f4 w normie, ft3 troszkę zawyżone, o jakieś tam setne, przeciwciała w normie... ale i tak nie rozumiem takiej różnicy tsh

    jutro wizyta u endykronologa, zobaczymy co mi powie
    Sama się kurcze zastanawiam z czego wynikają takie wahania Najgorsze jest to że dotychczas miałam na stałym poziomie A teraz jak zaczęłam się starać bo wreszcie przywróciła mi się owulacja po tabletkach tu nagle na ph TSH zaczęło wariować Ale to jeszcze nic nie wiem co myśleć o tym że po miesiącu brania większej dawki TSH spadło poniżej normy a ft4 dalej jest mały bardzo się boję że taki mały poziom hormonów i tak by był zły gdyby udało mi się zajść w ciążę

    3jgx3e3k6oetpx65.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 27 lipca 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarka powiedziała że u mnie jest wszystko ok, wynik z kliniki na 99% był błędny

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 27 lipca 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    lekarka powiedziała że u mnie jest wszystko ok, wynik z kliniki na 99% był błędny
    No to super że wszystko jest OK Bardzo się cieszę a jednocześnie zazdroszczę ale nie tak z negatywnym tego słowa znaczeniu po prostu ja ostatnio mam jakieś dziwne wahania TSH Ostatnio bardzo dużo mi skoczyło dostałam większą dawkę i teraz TSH spadło a mimo to ft4 jest naprawdę niskie mieści się w normie ale wynosi tylko 22% tak bardzo bym chciała zajść w ciążę ale boję się że z takim wynikiem będzie to niebezpieczne dla rozwoju dziecka

    3jgx3e3k6oetpx65.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ