X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną TSH spada, ale FT4 też. Anty-TPO jakby rośnie. O co chodzi?
Odpowiedz

TSH spada, ale FT4 też. Anty-TPO jakby rośnie. O co chodzi?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Kokilka Przyjaciółka
  Postów: 100 28

  Wysłany: 8 kwietnia 2014, 15:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny może jesteście bardziej doświadczone i pomożecie mi zrozumieć moje wyniki i to co się dzieje w moim organizmie.

  Mój pierwszy wynik TSH wynosił 4,11 (0,3-4,5) dlatego wybrałam się do endokrynologa.

  Po miesiącu brania Euthyroxu 25 zrobiłam badania:
  TSH 2,86 (0,3-4,5)
  FT4 1,3 (0,9-1,7) ucieszyłam się bo to dokładnie 50%
  anty-TPO 52 (<34)

  Przez następne 2 miesiące brałam Euthyrox w dawce - na przemian 25 i 50. No i znowu badania:

  TSH 0,74 (0,3-3,6)
  FT4 1,07 (0,8-2,0) ty razem to tylko 22,5%
  anty-TPO 108 (<20)

  Badania robiłam tym razem w innym laboratorium. Nie bardzo wiem co mam teraz myśleć. Cieszę się, że TSH spadło. Chociaż zdziwiłam się, że spadło tak bardzo. Ale dlaczego równocześnie spadło także FT4? Myślałam, że będzie odwrotnie. A wynik dla przeciwciał jest podwyższony coraz bardziej. Martwię się.

  Może któraś z was spotkała się z taką sytuacją?

 • Chanela Autorytet
  Postów: 1946 1498

  Wysłany: 8 kwietnia 2014, 15:42

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Przeciwciała bada się tylko raz by stwierdzić ich obecność. Niestety nie masz wpływu na ich wielkość. One mogę przyrastać w napływie stresu, przeziębienia, wszystko co powoduje stymulację układu immunologicznego. Niestety masz hashimoto dlatego te przeciwciała będą raz przyrastać a raz maleć. Nie ma się czym martwić (ja mam powyżej 600). Tutaj trzeba tylko pilnować TSH i ft4. TSH bardzo ładnie Ci zbiło. Co do ft4 nie potrafię się odnieść dlaczego się pogorszyło. A zauważyłaś u siebie jakieś objawy ostatnio? np zgubiłaś wagę ale nadal jesteś rozdrażniona, czy może właśnie waga stoi w miejscu a powinna spaść?

  201501275365.png
  p19uk0s3zyd2g4e9.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 8 kwietnia 2014, 16:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Idż do endo na kontrolę i mu zaufaj!
  wyniki masz prawidłowe, ale niestety leki już będziesz brała raczej do końca życia ze wzg na Hashimoto.

 • Kokilka Przyjaciółka
  Postów: 100 28

  Wysłany: 8 kwietnia 2014, 16:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No właśnie byłam u endo niecały tydzień temu. Nie zdiagnozowała hashimoto. Albo przynajmniej nic takiego mi nie powiedziała. Kazała zostać przy dotychczasowej dawce, zastanawiała się przez chwilę czy jej nie zwiększyć. Na tej wizycie nie było jeszcze tego nowszego wyniku dla p/ciał, bo nie dotarł na czas.

  Wiem, że p/ciała bada się raz. Po prostu ja po pierwszej wizycie u endo dostałam zalecenia na 3 miesiące i skierowanie na badania po tych 3 miesiącach. Dlatego po pierwszym miesiącu brania euthyroxu zrobiłam te badania sama. A teraz po tych 3 miesiącach zrobiłam te ze skierowania. Stąd wynik mam 2 razy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ