Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 11 lutego 2025, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSłomianka wrote:
    U nas młody tak samo, jemu nawet szczepionki na rota smakowały i pił chętnie 🫣
    Jak widzi miseczkę / talerzyk to się trzęsie z radości i do tej pory wszystko mu smakowało.
    Na marchew chyba ma alergię, pojawiła się Czerwona wysypka na plecach 😳
    My też chyba mamy na marchew uczulenie🤷 ale co dziwne jak daje jej mniej to nic nie wychodzi - chyba że dlto była jakaś przejściowa reakcja

  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 11 lutego 2025, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiosnyfanka jak idzie samodzielne jedzenie ? Gulaszowa na jakim mięsku ?
    My też mleko 3-4 razy jeśli akurat ma ochotę na stałe. Jeśli gardzi to mleko 5x. Stałe 2 x.
    Pilnuje żeby tej wody było odpowiednio więc lepiej mi podać zupę na obiad niż dać bobasowi wybór pt co pierwsze zleci n podłogę 😆

    Nowa na forum lubi tę wiadomość

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2679 2275

    Wysłany: 11 lutego 2025, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Jeśli chodzi o twaróg to kupuję "Śmietankowy ze Strzałkowa". Najlepszy twaróg ever.
    Gdzieś wyczytałam, że powinien być pełnotłusty. Ja daję zwykły tłusty. Ale muszę zblendowac z owocem i odrobiną wody, wychodzi konsystencja jak serek homogenizowany, inaczej nie chce jeść.

    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2863 3467

    Wysłany: 11 lutego 2025, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wiosnyfanka jak idzie samodzielne jedzenie ? Gulaszowa na jakim mięsku ?
    My też mleko 3-4 razy jeśli akurat ma ochotę na stałe. Jeśli gardzi to mleko 5x. Stałe 2 x.
    Pilnuje żeby tej wody było odpowiednio więc lepiej mi podać zupę na obiad niż dać bobasowi wybór pt co pierwsze zleci n podłogę 😆
    Moja ostatnio na śniadanko zjadła jajko, dałam bboxa - pełniutkiego i odwróciłam się na chwilę ogarnąć talerzyk, etc...ona sobie piła, za chwilę patrzę a tam pół kubka wydoiła 🙈🤣

    monester wrote:
    My też chyba mamy na marchew uczulenie🤷 ale co dziwne jak daje jej mniej to nic nie wychodzi - chyba że dlto była jakaś przejściowa reakcja
    U nas taka przejściowa była na indyka.
    Po tygodniu dostała znowu, ale dużo mniej i nic...potem trochę więcej za jakiś czas i też nic, a teraz już wsuwa normalnie i też nic się nie dzieje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2025, 22:16

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 11 lutego 2025, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wiosnyfanka jak idzie samodzielne jedzenie ? Gulaszowa na jakim mięsku ?
    My też mleko 3-4 razy jeśli akurat ma ochotę na stałe. Jeśli gardzi to mleko 5x. Stałe 2 x.
    Pilnuje żeby tej wody było odpowiednio więc lepiej mi podać zupę na obiad niż dać bobasowi wybór pt co pierwsze zleci n podłogę 😆

    Samodzielne jedzenie to dla mnie sport ekstremalny. Więcej czasu zajmuje mi sprzątanie po takim posiłku niż sam posiłek. Plus jest taki natomiast, że jak Młody siedzi w krzesełku to mogę chwilę odetchnąć i napić się ciepłej kawy (oczywiście cały czas bacznie go obserwując).
    Wczorajszą zupę zrobiłam na mielonej wołowinie. Mięso kupuję w sklepie eko.

    age.png
  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 1332 967

    Wysłany: 11 lutego 2025, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wiosnyfanka jak idzie samodzielne jedzenie ? Gulaszowa na jakim mięsku ?
    My też mleko 3-4 razy jeśli akurat ma ochotę na stałe. Jeśli gardzi to mleko 5x. Stałe 2 x.
    Pilnuje żeby tej wody było odpowiednio więc lepiej mi podać zupę na obiad niż dać bobasowi wybór pt co pierwsze zleci n podłogę 😆
    A Ty Monester gotujesz? Ja tylko kaszki przyrządzam, z obiadkiem póki co słoiczki bo ciężko

    event.png[/url]
  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 1332 967

    Wysłany: 11 lutego 2025, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Samodzielne jedzenie to dla mnie sport ekstremalny. Więcej czasu zajmuje mi sprzątanie po takim posiłku niż sam posiłek. Plus jest taki natomiast, że jak Młody siedzi w krzesełku to mogę chwilę odetchnąć i napić się ciepłej kawy (oczywiście cały czas bacznie go obserwując).
    Wczorajszą zupę zrobiłam na mielonej wołowinie. Mięso kupuję w sklepie eko.
    A blendujesz całość na koniec czy nie ?

    event.png[/url]
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 11 lutego 2025, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Gdzieś wyczytałam, że powinien być pełnotłusty. Ja daję zwykły tłusty. Ale muszę zblendowac z owocem i odrobiną wody, wychodzi konsystencja jak serek homogenizowany, inaczej nie chce jeść.

    Ten śmietankowy ze Strzałkowa jest tłusty.

    age.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 11 lutego 2025, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    A blendujesz całość na koniec czy nie ?

    Najpierw do rosołu dodałam uduszoną cebulę z czosnkiem, paprykę, pomidory, cukinię, marchew i zioła. Jak wszystko było miękkie to zblendowałam i dodałam podduszoną wcześniej mieloną wołowinę. Gotowałam na wolnym ogniu 2 godziny i później już nie blendowałam.

    izabelka90 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 11 lutego 2025, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Samodzielne jedzenie to dla mnie sport ekstremalny. Więcej czasu zajmuje mi sprzątanie po takim posiłku niż sam posiłek. Plus jest taki natomiast, że jak Młody siedzi w krzesełku to mogę chwilę odetchnąć i napić się ciepłej kawy (oczywiście cały czas bacznie go obserwując).
    Wczorajszą zupę zrobiłam na mielonej wołowinie. Mięso kupuję w sklepie eko.

    Podpisuję się pod tym co piszesz. Sprzątanie dramat ale to naprawdę ma sens, u nas od początku je samodzielnie, jedynie kaszkę jej pomagam. Teraz ma prawie 11 miesięcy i załapała że można jeść widelcem i tak sobie czasami nim nabija i wkłada do buźki ale większość oczywiście rączkami, ja w tym czasie jem swoją porcję albo po prostu siedzę i pije herbatę. Mamy aktualnie 4 posiłki i dalej kp na żądanie, czyli duzooo cycka 🙈 ale mam plan w weekend podać porcje mm na próbę, chyba dam w bidonie bo ona nigdy nie piła z butelki 🙈

    WiosnyFanka, Krakus, izabelka90, Monita lubią tę wiadomość

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 11 lutego 2025, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    A Ty Monester gotujesz? Ja tylko kaszki przyrządzam, z obiadkiem póki co słoiczki bo ciężko
    Gotuję ale zwykle to co my jemy - i też był tydzień gdzie naprawdę z każdego dania zjadł pół łyżeczki i więcej buzi nie otworzył. Jak już nie mam czasu to wtedy słoiczek. Zupę robię normalnie (tylko jak na udku z kurczaka to bez skóry ) i po prostu sole nasza część na końcu, a jemu blenduje i robię mu na 2 dni zwykle. Ostatnio kupuje mrożone warzywa i na warzywny rosół je wrzucam i potem jajko do tego można zmiksować albo dodać kaszę jakaś czy makaron. Ostatnio właśnie kaszek nie jadamy wcale nie wiem o co mu chodzi bo lubił wcześniej. Ale u nas to sinusoida.

  • Krakus Autorytet
    Postów: 556 618

    Wysłany: 12 lutego 2025, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    A skąd bierzecie przepisy? I czym taka zupę przyprawić?
    Ja korzystam z https://rozszerzaniediety.pl/rozszerzanie-diety/ , tam masz zakładkę z przepisami. Póki co wszystko co robiłam z tych przepisów nam smakowało ( próbuję wszystkiego co mała je). Obserwuję też konto na insta Rozgryzamy.

    I FET 🩷 07.2024
    IV FET 🩵 04.2026
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 12 lutego 2025, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś po szczepieniu na WZW i grypa, za dwa tygodnie meningokoki, mały z pomiarów w przychodni 77 cm i 8340 gram 😁 rośnie w siłę chłopiec 🩵

    alittle, Osa 🐝, Monita, AnkaSłomianka, Jenny93, WiosnyFanka, Mimi09, Rosa_13, Krakus, Nowa na forum, Dzoana88 lubią tę wiadomość

  • AnkaSłomianka Autorytet
    Postów: 526 384

    Wysłany: 12 lutego 2025, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Samodzielne jedzenie to dla mnie sport ekstremalny. Więcej czasu zajmuje mi sprzątanie po takim posiłku niż sam posiłek. Plus jest taki natomiast, że jak Młody siedzi w krzesełku to mogę chwilę odetchnąć i napić się ciepłej kawy (oczywiście cały czas bacznie go obserwując).
    Wczorajszą zupę zrobiłam na mielonej wołowinie. Mięso kupuję w sklepie eko.

    Podobno pies bywa pomocny, u nas akurat są koty🫣 po łososiu z brokułami i ziemniakiem posprzątały i dojadły 🤣
    Na posiłki „w gościach” chyba będziemy zabierać folię malarską,
    Bardzo mnie cieszy że Młody chetnie( póki co)je
    Obydwoje ze starym jesteśmy ekstremalnymi FOODIE, wszelkie wyjazdy planujemy pod kątem jedzenia i sami również dużo gotujemy.
    Wiem wiem, może być ja u Ani Starmach ;)

    WiosnyFanka, izabelka90, Krakus, Nowa na forum lubią tę wiadomość

    🙎🏻‍♀️1985 PAI1 hetero, IO, 3x usuwane polipy (08.22, 06.23, 10.23)
    🙎🏻‍♂️1981
    13.11.23 transfer ❄️4.1.1
    20.11.23 bHCG -58
    22.11.23 bHCG- 150
    24.11.23 bHCG -345
    27.11.23 bHCG -1313
    age.png
  • AnkaSłomianka Autorytet
    Postów: 526 384

    Wysłany: 12 lutego 2025, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    My też chyba mamy na marchew uczulenie🤷 ale co dziwne jak daje jej mniej to nic nie wychodzi - chyba że dlto była jakaś przejściowa reakcja

    Przedwczoraj tej marchwi był maleńki kawałek 🤷🏻‍♀️
    Dziś po wysypce nie ma śladu.
    Za kilka dni spróbuję jeszcze raz.
    Żeby było zabawniej to marchew mamy z certyfikowanego eko gospodarstwa i jest przepyszna 🫣🤣

    🙎🏻‍♀️1985 PAI1 hetero, IO, 3x usuwane polipy (08.22, 06.23, 10.23)
    🙎🏻‍♂️1981
    13.11.23 transfer ❄️4.1.1
    20.11.23 bHCG -58
    22.11.23 bHCG- 150
    24.11.23 bHCG -345
    27.11.23 bHCG -1313
    age.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 12 lutego 2025, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    My dziś po szczepieniu na WZW i grypa, za dwa tygodnie meningokoki, mały z pomiarów w przychodni 77 cm i 8340 gram 😁 rośnie w siłę chłopiec 🩵

    Kawał kawalera :-) Jak synuś zniósł szczepienie?
    My kilka dni temu zaliczyliśmy pierwsze meningokoki.

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 12 lutego 2025, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSłomianka wrote:
    Przedwczoraj tej marchwi był maleńki kawałek 🤷🏻‍♀️
    Dziś po wysypce nie ma śladu.
    Za kilka dni spróbuję jeszcze raz.
    Żeby było zabawniej to marchew mamy z certyfikowanego eko gospodarstwa i jest przepyszna 🫣🤣
    U mnie tez była wysypka po bio. Teraz daje normalna

  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 12 lutego 2025, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakus wrote:
    Ja korzystam z https://rozszerzaniediety.pl/rozszerzanie-diety/ , tam masz zakładkę z przepisami. Póki co wszystko co robiłam z tych przepisów nam smakowało ( próbuję wszystkiego co mała je). Obserwuję też konto na insta Rozgryzamy.

    Ja mam dwa e-booki od rozgryzamy, super przepisy, robię i jemy wszyscy ze smakiem w domu

    Krakus lubi tę wiadomość

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 12 lutego 2025, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Kawał kawalera :-) Jak synuś zniósł szczepienie?
    My kilka dni temu zaliczyliśmy pierwsze meningokoki.
    Rośnie nam mały dzik 😁 on bardzo dobrze znosi szczepienia, chwilę płaczu i po wszystkim było 🥹 jeszcze wyszło, że wchodziliśmy dwa razy do gabinetu szczepien bo w przychodni nie było szczepionki na grypę i mąż do innej apteki śmigał.

    Jak u Was po meningo?

    W ogóle lekarka wzięła ode mnie numer tel bo podobno w Bdg jest jakiś darmowy program na meningo 🤔 zobaczymy czy ktoś się odezwie,czy się zakwalifikujemy i czy jeszcze miejsca są.

  • xxMiaxx Autorytet
    Postów: 1835 1969

    Wysłany: 12 lutego 2025, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy wy gotujecie 🙈 mały tak szybko mi pełza że dla mnie dzień to gonitwa by nie poszedł do posłania psa czy nie brał do buzi naszych kapci spod drzwi , blisko nigdzie nie usiedzi a najlepiej iść tam gdzie nie powinien 🙈 obiadki jedziemy ze słoiczka narazie i dzisiaj jakoś chyba gorszy dzień bo po dwóch łyżeczkach nie chciał a wczoraj tam mu smakowało 😜
    Nasza suczka to jest taka niepewna, czasem odjedzie jak nie chce z nim kontaktu a czasem patrzy jak pełza w jej stronę uśmiechnięty a ona uszy składa i czeka na naszą reakcję także spuścić ich z oczu nie mogę a szczególnie jak księżniczka leży na krzesełku a on idzie w tamtą stronę bo już jej się nie podoba . Narazie z mężem mamy dietę pudełkowa więc małemu czasem zrobię coś na parze a częściej słoiczek wchodzi. Na kolanach mi się go źle karmiło , oglądałam jak trzymać bezpiecznie malucha i dosuwalismy się do stołu ale u nas pod blatem stoku jest jeszcze taka metalowa część więc on mi się zawsze od tego nogami odpychał , rozglądał na boki jak już w buzi miał i czułam że źle siedzi. Teraz na czas posiłku wkładam do krzesełka ale jeszcze sam nie siedzi i średnio to mu się podoba, zamówiłam poduszkę stabilizującą by trochę mu pomóc. A jak u was z czyszczeniem po obiedzie ? Jak go dotknę chusteczką to płacz na całe mieszkanie a zwykle mam jeszcze nogi do wytarcia jak już go wyjmę z krzesełka bo zawsze daje mu też rączkami sprawdzić, jak go myję przy kranie to spokojniejszy ale no kończenie jedzenia to tylko z płaczem mi się narazie kojarzy 🙈
    I ubieranie na spacer , sąsiedzi obok napewno go słyszą, krzyczy aż go ubranego nie podniosę i żadne zagadywanie nic nie daje , też tak macie ? 😅
    Dzisiaj na spacerze zmarzłam jak nie wiem co , u nas chłodny wiatr ale maluch te 25 minut pospał a ogólnie spacer chyba z 40 nam zajął , jakoś rozgrzać się nie mogłam po powrocie

    Starania naturalne od 06.2019.
    12.22r start w klinice niepłodności
    22.09.23 Start Stymulacji
    2.10 Punkcja 🥚🥚
    7.10 transfer ET😊 7dpt beta 0.16
    4.11 transfer FET, cykl naturalny, 10dpt bhcg 250,2:' 12dpt bhcg 742,4:' 18dpt pęcherzyk ciąży z żółtkowym, 25dpt❤️,26dpt❤️i krwiak, 6t5t CRL 0. 96cm, 8t1dCRL 2,15cm, 9t 2,86cm, 11tc 4,93cm
    11.01 12tc I prenatalne - wszystko ok, prawdopodobnie Chłopiec ❤️Papp-a ryzyka niskie
    19.03 21+5 II prenatalne, wszystko ok, synek 498g💙26t4d 924g 💙3 prenatalne ok, 29t 1400g, 35t3d 2300g💙
    36t4d B 2730g 53cm💙
    Mamy ❄️❄️
    1.04 7t2d ciąży naturalnej ☺️
    38+1 N 2500g 48 cm 🩷
    age.png
    age.png
‹‹ 1417 1418 1419 1420 1421 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – jakie składniki warto suplementować w czasie starań o dziecko?

Choć przez lata w procesie starania się o dziecko większą uwagę skupiano na zdrowiu kobiety, dziś wiemy, że męska płodność ma dokładnie takie samo znaczenie. Dobra wiadomość jest taka, że wiele wpływających na nią negatywnie czynników możemy poprawić, np. przez zmiany w stylu życia czy świadome uzupełnianie kluczowych składników odżywczych. Jakie suplementy na męską płodność mogą pomóc w staraniach o dziecko?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ