Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosa_13 wrote:
    Zmieniając temat, miałam odstawiać Moją Dziewczynę od cycka, robić badania, jechać do kliniki. A tu dupa, nie mogę się jakoś za to zabrać. Najgorzej z tym cyckiem, nie wiem kompletnie od czego zacząć. W ciągu dnia mamy dwie drzemki i na jedną już udaje nam się iść bez cycka. Ale w ciągu dnia Mała cwaniara potrafi przyjść podnieść bluzkę i mówi Ci Ci 🙈 no i jak mam jej nie dać 😭 zero pomysłów ani chyba chęci 🙈🤦🏼‍♀️
    Haha ja nie wiem jak odstawić od swojego mleka 😅 nie mam alternatywy 😕

  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakus wrote:
    Rosa, rozumiem Cię, dla mnie odstawienie to był wielki smutek, tylko ja miałam silną motywację powrotu do kliniki. Karmiłam niestety krócej niż Ty, bo 7,5 miesiąca. U mnie może było łatwiej, bo mała była jednak mniej świadoma niz roczniak :)
    Ja zdecydowałam się odstawiać stopniowo - całość zajęła miesiąc, odstawiałam jej stopniowo karmienia po jednym i poszło raczej gładko i nie musiałam stosować tabletek, czy nie miałam wielkich dolegliwości z zastojem pokarmu (jakoś tydzień do 10 dni po zakończeniu kp sie uspokoiły piersi i już nie bolały i nie odciagalam po trochę).
    Oczywiście przy ostatnich karmieniach płakałam, mam nadzieję, że uda mi się KP znowu w przyszłości 🩷 Jeśli chcecie wracać do kliniki to życzę Ci powodzenia z odstawieniem i dużo siły dla Was!

    Dziękuję ❤️

    Z tym stopniowym odstawianiem też u nas masakra bo ona jednego dnia je w dzień 5 razy a drugiego co godzinę szuka cycka 🙈🤦🏼‍♀️🤣

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Haha ja nie wiem jak odstawić od swojego mleka 😅 nie mam alternatywy 😕

    No ja planuję w ogóle już nie dawać mm. Ona nigdy z butelki nie piła, wątpię żeby w ogóle chciała.
    Ty za to kpi to powinnaś dostać medal od prezydenta za wytrwałość ❤️

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • Mi_Lusia Autorytet
    Postów: 535 381

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio zaczynam myśleć, że jednak więcej dzieci mieć nie będę i dlatego na razie nie planuję małej odstawiać od piersi. No chcę się jeszcze tym nacieszyć, bo chociaż bywa to uciążliwe, ale kocham te nasze momenty. Jestem wdzięczna, że aż raz w życiu było mi dane karmić piersią.

    05.2025 🩷
    preg.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5303 4305

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynacie nowe procedury, czy do samego transferu też lekarze zalecają zakończenie kp m.in ze względu na prolaktynę, nawet podchodząc na cyklu naturalnym?

  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Zaczynacie nowe procedury, czy do samego transferu też lekarze zalecają zakończenie kp m.in ze względu na prolaktynę, nawet podchodząc na cyklu naturalnym?

    My mamy dwa zarodki w Czechach i tam będziemy transferować. Jak byliśmy opłacić bankowanie i pochwalić się córcia w klinice lekarz mówił żeby przyjść jak mała będzie już odstawiona od cycka.

    Jenny93 lubi tę wiadomość

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • Krakus Autorytet
    Postów: 556 618

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Zaczynacie nowe procedury, czy do samego transferu też lekarze zalecają zakończenie kp m.in ze względu na prolaktynę, nawet podchodząc na cyklu naturalnym?
    U mnie będzie znowu cykl sztuczny, dlatego musiałam odstawić.

    Jenny93 lubi tę wiadomość

    I FET 🩷 07.2024
    IV FET 🩵 04.2026
  • xxMiaxx Autorytet
    Postów: 1835 1969

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Zaczynacie nowe procedury, czy do samego transferu też lekarze zalecają zakończenie kp m.in ze względu na prolaktynę, nawet podchodząc na cyklu naturalnym?
    Ja miałam podchodzić do transferu na cyklu naturalnym i lekarz zalecił zakończenie kp by doszło do spadku prolaktyny i powróciły cykle miesiączkowe , kp pewnie też nie jest zalecane ze względu na leki które należy brać do transferu 🙂
    Ja w sumie idąc na wizytę miałam już odstawionego synka ☺️
    Dziewczyny wiem że mleko mamy jest najlepsze , że byłam w stanie wykarmić piersią mojego synka ale myślę że temu maleństwu tego nie dam, uważam że nie będę w stanie poświęcić się kp wiedząc ile to pochlania czasu mając pod opieką synka który będzie miał rok i 4 miesiące także rozważam mm od poczatku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2025, 21:04

    Jenny93, AnkaSłomianka, Osa 🐝 lubią tę wiadomość

    Starania naturalne od 06.2019.
    12.22r start w klinice niepłodności
    22.09.23 Start Stymulacji
    2.10 Punkcja 🥚🥚
    7.10 transfer ET😊 7dpt beta 0.16
    4.11 transfer FET, cykl naturalny, 10dpt bhcg 250,2:' 12dpt bhcg 742,4:' 18dpt pęcherzyk ciąży z żółtkowym, 25dpt❤️,26dpt❤️i krwiak, 6t5t CRL 0. 96cm, 8t1dCRL 2,15cm, 9t 2,86cm, 11tc 4,93cm
    11.01 12tc I prenatalne - wszystko ok, prawdopodobnie Chłopiec ❤️Papp-a ryzyka niskie
    19.03 21+5 II prenatalne, wszystko ok, synek 498g💙26t4d 924g 💙3 prenatalne ok, 29t 1400g, 35t3d 2300g💙
    36t4d B 2730g 53cm💙
    Mamy ❄️❄️
    1.04 7t2d ciąży naturalnej ☺️
    38+1 N 2500g 48 cm 🩷
    age.png
    age.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5303 4305

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaką wodę podajecie swoim maluchom? Rzeczywiście tę butelkowaną też najpierw gotujecie? 🙈

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Jaką wodę podajecie swoim maluchom? Rzeczywiście tę butelkowaną też najpierw gotujecie? 🙈
    Mama i ja. Nie gotuję jej.

    Jenny93 lubi tę wiadomość

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5303 4305

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xxMiaxx wrote:
    Ja miałam podchodzić do transferu na cyklu naturalnym i lekarz zalecił zakończenie kp by doszło do spadku prolaktyny i powróciły cykle miesiączkowe , kp pewnie też nie jest zalecane ze względu na leki które należy brać do transferu 🙂
    Ja w sumie idąc na wizytę miałam już odstawionego synka ☺️
    Dziewczyny wiem że mleko mamy jest najlepsze , że byłam w stanie wykarmić piersią mojego synka ale myślę że temu maleństwu tego nie dam, uważam że nie będę w stanie poświęcić się kp wiedząc ile to pochlania czasu mając pod opieką synka który będzie miał rok i 4 miesiące także rozważam mm od poczatku


    Zrobisz co będziesz uważała za słuszne i jak Ci siły i czas pozwolą. Z perspektywy czasu popełniłam ogromny błąd nastawiając się na cokolwiek. Najpierw, że szybko zajdę w ciążę, później poród naturalny, później kp. Nic z tego nie wyszło 🙈 Każda porażka była jak młotek w głowę i z każdą kolejną coraz trudniej było się podnieść. Jeżeli będzie mi jeszcze dane być w ciąży to moje jedyne postanowienie to nic nie postanawiać 😁

    xxMiaxx, Nowa na forum, gosinka lubią tę wiadomość

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5303 4305

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Mama i ja. Nie gotuję jej.

    Uff 😁 Już się bałam, że mi coś umknęło 🙈 to już chyba lekkie przegięcie gotowanie butelkowanej.

    Zabieram się do tego RD jak szczerbaty do sucharów 🤣 Nie mogę się jakoś odważyć

  • xxMiaxx Autorytet
    Postów: 1835 1969

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Uff 😁 Już się bałam, że mi coś umknęło 🙈 to już chyba lekkie przegięcie gotowanie butelkowanej.

    Zabieram się do tego RD jak szczerbaty do sucharów 🤣 Nie mogę się jakoś odważyć
    Ja mojemu do picia daję w bboxie przegotowaną wodę , taką jak do mm używam ☺️

    Jenny93 lubi tę wiadomość

    Starania naturalne od 06.2019.
    12.22r start w klinice niepłodności
    22.09.23 Start Stymulacji
    2.10 Punkcja 🥚🥚
    7.10 transfer ET😊 7dpt beta 0.16
    4.11 transfer FET, cykl naturalny, 10dpt bhcg 250,2:' 12dpt bhcg 742,4:' 18dpt pęcherzyk ciąży z żółtkowym, 25dpt❤️,26dpt❤️i krwiak, 6t5t CRL 0. 96cm, 8t1dCRL 2,15cm, 9t 2,86cm, 11tc 4,93cm
    11.01 12tc I prenatalne - wszystko ok, prawdopodobnie Chłopiec ❤️Papp-a ryzyka niskie
    19.03 21+5 II prenatalne, wszystko ok, synek 498g💙26t4d 924g 💙3 prenatalne ok, 29t 1400g, 35t3d 2300g💙
    36t4d B 2730g 53cm💙
    Mamy ❄️❄️
    1.04 7t2d ciąży naturalnej ☺️
    38+1 N 2500g 48 cm 🩷
    age.png
    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XxxMiaxx pytałaś o butelke- nie mam serca mu zabierać do spania jak on tak się rozczula przy smoczku i robi to max 3 razy dziennie ;)
    Ja to w ogóle jak pomyślę ze ktoś by mi dal teraz noworodka albo za parę miesięcy to nie wiem co bym miała zrobić z nim... Chyba to większe nosidło na plecy a małe na rękach 😅

    xxMiaxx lubi tę wiadomość

  • AnkaSłomianka Autorytet
    Postów: 526 384

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przegotowana
    Mia, doskonale Cię rozumiem
    To tylko Twoja decyzja, nie wiem jak logistycznie można pogodzić opiekę nad 16 miesięcznym bobo i noworodkiem karmionym piersią. Nam się trafił ssak ekstremalny który pierwsze 3 miesiące prawie się nie odsysał 🫣a teraz się nie odkłada 🤣



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2025, 22:27

    xxMiaxx lubi tę wiadomość

    🙎🏻‍♀️1985 PAI1 hetero, IO, 3x usuwane polipy (08.22, 06.23, 10.23)
    🙎🏻‍♂️1981
    13.11.23 transfer ❄️4.1.1
    20.11.23 bHCG -58
    22.11.23 bHCG- 150
    24.11.23 bHCG -345
    27.11.23 bHCG -1313
    age.png
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xxMiaxx wrote:
    Ja mojemu do picia daję w bboxie przegotowaną wodę , taką jak do mm używam ☺️

    Też tak robie :)

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xxMiaxx wrote:
    Ja miałam podchodzić do transferu na cyklu naturalnym i lekarz zalecił zakończenie kp by doszło do spadku prolaktyny i powróciły cykle miesiączkowe , kp pewnie też nie jest zalecane ze względu na leki które należy brać do transferu 🙂
    Ja w sumie idąc na wizytę miałam już odstawionego synka ☺️
    Dziewczyny wiem że mleko mamy jest najlepsze , że byłam w stanie wykarmić piersią mojego synka ale myślę że temu maleństwu tego nie dam, uważam że nie będę w stanie poświęcić się kp wiedząc ile to pochlania czasu mając pod opieką synka który będzie miał rok i 4 miesiące także rozważam mm od poczatku

    Synkowi dałaś wszystko co mogłaś i kolejnemu bobasowi dasz tyle samo, jesteś cudowną mamą, która za niedługo będzie dzielić miłość na 2 🧡 ok, 3 jeszcze stary 🙈
    Dobrze jest się nie nastawiać 🙂 życie zawsze zweryfikuje i pokaże co dla nas ma.
    Życzę Ci spokojnej ciąży 🍀

    xxMiaxx lubi tę wiadomość

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSłomianka wrote:
    U nas przegotowana
    Mia, doskonale Cię rozumiem
    To tylko Twoja decyzja, nie wiem jak logistycznie można pogodzić opiekę nad 16 miesięcznym bobo i noworodkiem karmionym piersią. Nam się trafił ssak ekstremalny który pierwsze 3 miesiące prawie się nie odsysał 🫣a teraz się nie odkłada 🤣
    Tata bierze drugi macierzyński na rok 😅 to chyba jest jedyne wyjście żeby to się udało

    AnkaSłomianka lubi tę wiadomość

  • PatrycjaBbbbb Autorytet
    Postów: 2729 3257

    Wysłany: 11 kwietnia 2025, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia nawet jak będziesz chciała karmić drugie bobo piersią, to warto od początku przyzwyczajać również do butelki. Ja teraz byłam z Mikuszelkiem dwa dni w szpitalu w innym mieście, a Marcelinka zajmował się tata, w innym wypadku nie mogłabym z nim pojechać zw na karmienie… różne są sytuacje
    Tak samo nie zawsze da się z dwójką dzieci pojechać na wizytę lekarską i drugie w tym czasie u nas zostawało pod opieką babci

    U nas różnica 13 miesięcy i jest okej, Wy też dacie sobie radę 🙂 straszy już będzie chodził jak się bobo urodzi, więc to super duże ułatwienie. Najważniejsze to nauczyć starszaka spać w osobnym pokoju :) bo wspólne spanie u nas byłoby bardzo trudne na przykład

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2025, 09:33

    xxMiaxx lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png

    15. 03.2023 FET 4AA🥳🥳🥳!!!
    5dpt ⏸️
    6dpt Bhcg 38.4 mlU/mL
    8dpt Bhcg 132.3 mlU/mL
    10dpt Bhcg 337.2 mlU/mL
    12dpt Bhcg 824.8 mlU/mL
    14dpt Bhcg 2152.3 mlU/mL
    16 dpt GS 6mm + YS
    21 dpt Bhcg 21472.3 mlU/mL
    6w5d CRL 7.92mm + ♥️ + krwiak
    8w0d CRL 1.71cm + ♥️
    10w0d CRL 3.22cm
    12w3d CRL 6.3cm, prenatalne okej, chłopiec 🚗💙
    20w3d prenatalne II, 380g 🤩
    20.11 CC, 55cm, 3340g, 38+3

    04.2024 - naturals, rośnie mała Mikuszelka 🚺
    26.08.24 20w6d II prenatalne - 340g 🌸
    CC planowane na 29.12.2024 38+6
    Marcelka, 3380g, 52cm


    Sprzedaje na Vinted rzeczy po maluszkach 🛍️🛍️🛍️🛒🛒🛒

    https://www.vinted.pl/member/107424262-pattbbb
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 11 kwietnia 2025, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, szybkie pytanie - może będzie zorientowane. Czy przy gorączce po Bexsero można stosować podawanie naprzemiennie Pedicetamol/Ibum co 3 godziny?

    Przy standardowej gorączce wiem, że można, ale znajduję sprzeczne informacje jak to wygląda po szczepieniu na meningokoki.

    age.png
‹‹ 1493 1494 1495 1496 1497 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ