Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 15 maja 2025, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gonia.. wrote:
    Hej dziewczyny:)
    Szykuje nam sie ślub kościelny 31.05 i dostałam od swojego ginekologa tabl chlormadinon . Miałam brac od 14 dnia cyklu i odstawic zaraz po weselu bo niestety miesiaczka wypada mi w tym ważnym dla nas dniu 🙈
    Czy ktoras z was brala te tabl karmiac piersia ?
    Dziś wzięłam 3 tabl I vos mnie tonęło, aby zapoznać sie z ulotka i niby w małych ilościach, ale moze przenikać do mleczka 🙈
    Myślę, ze skoro lekarz wie ,ze karmie piersia to nie przepisałby czegoś czego nie można, ale moze sie pomylił? 🙈

    Pozdrawiamy z nasza 9miesieczna królewna 🩷
    Elactancia mówi, że bezpieczny lek 🙂

    Gonia.. lubi tę wiadomość

  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 15 maja 2025, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ścigacz wrote:
    Zapytam sie tutaj tez.
    Wiecie może gdzie kupic najmniejsze skarpetki? Moj najmłodszy ma stopę wielkości mojego kciuka i wszystkie skarpetki 0-14 rozmiar sa na niego za duże 🙈 moj pierworodny odrazu po u rodzeniu wskoczył w 62/68 skarpetki, wiec nie miałam takiego problemu.

    Polecam te z hm

    https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.1039177037.html

    Były naprawdę maleńkie i nie spadały

    Ścigacz lubi tę wiadomość

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 15 maja 2025, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    Daj znać, aż ciekawa jestem bo kiedyś jak coś pisałaś to było bardzo podobnie jak u nas w tym wieku 😅

    Na chwilę obecną wagowo chyba jesteśmy najcięższe, bo mamy już 11kg na liczniku, a wzrostu przy tym 82cm.
    Przez ostatnie dwa miesiące i tydzień przybrała równy kilogram.

    U nas też zaraz będzie 11kg na wadze ;-)

    age.png
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 15 maja 2025, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    Daj znać, aż ciekawa jestem bo kiedyś jak coś pisałaś to było bardzo podobnie jak u nas w tym wieku 😅

    Na chwilę obecną wagowo chyba jesteśmy najcięższe, bo mamy już 11kg na liczniku, a wzrostu przy tym 82cm.
    Przez ostatnie dwa miesiące i tydzień przybrała równy kilogram.

    Moje ważenie w domu w ubraniach 9,5 kg 😏😅 wiec 10 nie przekroczyłyśmy. Ogólnie to mi zwolniła, ale kiedyś pisałam, że córka siostry do 9 kg. Leciała jak szalona, później stanęło. Wiadomo teraz więcej ruchu ma , nie tylko leżenie 😁

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5300 4303

    Wysłany: 15 maja 2025, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż z ciekawości zważyłam mojego klocusia. Mamy 8 kg bez 5 dag 😁 Moje ręce myślały, że więcej 😂

  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 15 maja 2025, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak, ręce czują podwójnie. Wgl to ręce mam jak dziecko z podstawówki, a bicek konkretny 🤩

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2025, 22:04

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • gosinka Autorytet
    Postów: 1018 1464

    Wysłany: 15 maja 2025, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, wpadam do Was z pytaniem na temat naczyniaków. Mój młody ma naczyniaka na czole, całkiem sporego i na karku, tzw. uszczypnięcie bociana. Po roku w zasadzie nie są nawet minimalnie jaśniejsze, więc uruchomiłam mały research w internecie 🫣 I trafiłam na informację, że takie naczyniaki mogą być spowodowane mutacją MTHFR u dzieci. Ja mam mutację MTHFR C677T homo. Mógł ją odziedziczyć. Myślicie, że warto to zbadać MTHFR u dziecka razem z homocysteiną? Bo oczywiście jak poczytałam o skutkach zdrowotnych u dzieci to się nakręciłam. Tym bardziej, że młody ma nieco opóźniony rozwój motoryczny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2025, 22:45

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1436 1453

    Wysłany: 15 maja 2025, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po bilansie właśnie i mamy 10,4 kg i 78 cm więc całkiem ładnie :) ciężka już jest bardzo hehe

    WiosnyFanka, Monita lubią tę wiadomość

    1 ivf i A na świecie ❤️🥰💓
    Czy będzie kolejny cud?

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1436 1453

    Wysłany: 15 maja 2025, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosinka wrote:
    Hej Dziewczyny, wpadam do Was z pytaniem na temat naczyniaków. Mój młody ma naczyniaka na czole, całkiem sporego i na karku, tzw. uszczypnięcie bociana. Po roku w zasadzie nie są nawet minimalnie jaśniejsze, więc uruchomiłam mały research w internecie 🫣 I trafiłam na informację, że takie naczyniaki mogą być spowodowane mutacją MTHFR u dzieci. Ja mam mutację MTHFR C677T homo. Mógł ją odziedziczyć. Myślicie, że warto to zbadać MTHFR u dziecka razem z homocysteiną? Bo oczywiście jak poczytałam o skutkach zdrowotnych u dzieci to się nakręciłam. Tym bardziej, że młody ma nieco opóźniony rozwój motoryczny.

    A konsultowałas z pediatra? My też mamy takiego naczyniaka na boczku i on właśnie nam się wchłania. Nam mówiła lekarka, że właśnie około roku powinno blednąć i się zmniejszać. A jeśli by było wypukłe czy coraz brzydsze to konsultacja z hirurgiem.

    1 ivf i A na świecie ❤️🥰💓
    Czy będzie kolejny cud?

    age.png
  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 16 maja 2025, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja z tych malutkich, na roczek miała 8,6 kg i 70 cm. Według domowych pomiarów w ubraniach i pampersie na teraz 9,5 kg.
    W środę idziemy na szczepienie to sprawdzimy.

    Dużo noszę ja na rękach ostatnio bo zęby wychodzą a i tak wydaje mi się taka ciężka 🙈



    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • gosinka Autorytet
    Postów: 1018 1464

    Wysłany: 16 maja 2025, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    A konsultowałas z pediatra? My też mamy takiego naczyniaka na boczku i on właśnie nam się wchłania. Nam mówiła lekarka, że właśnie około roku powinno blednąć i się zmniejszać. A jeśli by było wypukłe czy coraz brzydsze to konsultacja z hirurgiem.

    Oczywiście, że konsultowałam 🙂 Ale pediatra to nie genetyk i w tej kwestii mam raczej ograniczone zaufanie.

    Saimi lubi tę wiadomość

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 16 maja 2025, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosinka wrote:
    Oczywiście, że konsultowałam 🙂 Ale pediatra to nie genetyk i w tej kwestii mam raczej ograniczone zaufanie.
    Wiesz co, te mutacje ma połowa społeczeństwa. Nie wiązałabym tego. Nikt w standardzie nie bada poza nami - tymi które mają niepowodzenia w ivf

  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 16 maja 2025, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie przepis na najlepsze waszym zdaniem mufiny. Obojętne czy wytrawne czy słodkie. Ja do tej pory myślę że te z bananami z alantkowe blw, ale czy są jakieś bez bananów które wyjdą wilgotne ?

  • KateM Autorytet
    Postów: 5968 8105

    Wysłany: 16 maja 2025, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Dajcie przepis na najlepsze waszym zdaniem mufiny. Obojętne czy wytrawne czy słodkie. Ja do tej pory myślę że te z bananami z alantkowe blw, ale czy są jakieś bez bananów które wyjdą wilgotne ?
    Już Ci wysyłam bo zapomniałam..
    Ja tylko z bananami bo bez jajek i te skradły serce małego:
    https://littlehungrylady.pl/2018/09/weganskie-muffiny-bananowe.html
    Robię też
    https://rozszerzaniediety.pl/muffinki-marchewkowe-dla-dzieci/
    Tylko zamiast jajka - banan i mąka ziemniaczana, plus bez cukru, migdałów i jedynie na sodzie, bez płatków owsianych, czyli na maksa uproszczony by niejadek zjadł.

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig
    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    age.png
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 16 maja 2025, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi_Lusia wrote:
    Czym się nakręcasz? Sama napisałaś, że Ty też masz tą mutację i spójrz, żyjesz i funkcjonujesz normalnie. A przecież masz ją od urodzenia, a nawet wcześniej 😉
    Co do naczyniaków- jeżeli jest brzydki i nie blednie to skonsultuj się z chirurgiem dziecięcym. A jeżeli masz jakieś inne wątpliwości to skonsultuj się z genetykiem, żeby Cię uspokoił albo pokierował na prawidłową diagnostykę.

    Co wg. Was znaczy brzydki?
    Młoda ma na karku, pod kolankiem (on blednie) na karku widoczny. Do tego mały na nosku - blednie.
    Nam po urodzeniu mówili, że do roku coś tam zacznie znikać, ale ostatecznie do ok. 3 lat czekać 🧐

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • Mi_Lusia Autorytet
    Postów: 535 381

    Wysłany: 16 maja 2025, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Dajcie przepis na najlepsze waszym zdaniem mufiny. Obojętne czy wytrawne czy słodkie. Ja do tej pory myślę że te z bananami z alantkowe blw, ale czy są jakieś bez bananów które wyjdą wilgotne ?
    Muffiny jajeczne z komosą z ebooka rozgryzamy. Mogę później wrzucić przepis

    05.2025 🩷
    preg.png
  • Mi_Lusia Autorytet
    Postów: 535 381

    Wysłany: 16 maja 2025, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Co wg. Was znaczy brzydki?
    Młoda ma na karku, pod kolankiem (on blednie) na karku widoczny. Do tego mały na nosku - blednie.
    Nam po urodzeniu mówili, że do roku coś tam zacznie znikać, ale ostatecznie do ok. 3 lat czekać 🧐
    No właśnie, twoja mała ma dopiero 8 miesięcy a piszesz, że już bledną, więc nie ma powodów do zmartwień. Brzydki to bardziej określenie dla nas, czyli jak jest wypukły, albo duży i nie blednie z czasem, chociaż na to też trochę go potrzeba. Wtedy dla swojego spokoju można pogadać z chirurgiem albo dobrym pediatrą.

    Osa 🐝 lubi tę wiadomość

    05.2025 🩷
    preg.png
  • _Pina Autorytet
    Postów: 522 388

    Wysłany: 16 maja 2025, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też przystopowała i nawet widzę po wadze waszych dzieci, że raczej taki średnia? waży 9,2 kg a wzrostu to nie wiem ale jesteśmy tak pomiędzy rozmiarem 74 a 80. Takiego pełnego 80 to jeszcze nie ma.

    age.png

    Nasze szczęście już z nami 💖
  • Gonia.. Autorytet
    Postów: 1512 1734

    Wysłany: 16 maja 2025, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i My pochwalimy sie wagą 🥰
    W ciuszkach ( body plus pieluszka sucha ) wychodzi 8100g .
    Nie wiem w sumie czy to dużo czy mało ,ale nasza ma takie goloneczki na udkach 🤣wiec chyba duzo🤣
    Ciuszki zaczynamy juz 74 bo 68 nie które juz małe, ale z ciekawości wieczorem sprawdzę czy królewna dużo nam urosla

    👱‍♀️34l. 👨‍🦱41l.start 2021
    3procedury łącznie 10transferów i jedna upragnionaCiaza🩷
    38+5 córeczka jest na Świecie 🩷

    Wracamy po rodzeństwo 🍀🙏
    13.10 wizyta monitorująca
    20.10 transfer 4.1.2🍀🤞🙏
    26.10 II - cień cienia 🙏
    Beta hcg :8dpt 30,2 / 10dpt 92,7/ 17dpt 2901 🙏
    6.11 usg jest pęcherzyk 🍀
    17.11 mamy ❤️
    9.01 prenatalne - druga córeczka 🩷


    Niech stanie sie cud 🙏🍀

    Na zimowisku ❄️❄️ Blastocysty

    age.png

    tickerfactory.com]preg.png[/url]
  • _Pina Autorytet
    Postów: 522 388

    Wysłany: 16 maja 2025, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM wrote:
    Już Ci wysyłam bo zapomniałam..
    Ja tylko z bananami bo bez jajek i te skradły serce małego:
    https://littlehungrylady.pl/2018/09/weganskie-muffiny-bananowe.html
    Robię też
    https://rozszerzaniediety.pl/muffinki-marchewkowe-dla-dzieci/
    Tylko zamiast jajka - banan i mąka ziemniaczana, plus bez cukru, migdałów i jedynie na sodzie, bez płatków owsianych, czyli na maksa uproszczony by niejadek zjadł.

    Kate mieliści/macie alergię na jajko?

    age.png

    Nasze szczęście już z nami 💖
‹‹ 1526 1527 1528 1529 1530 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Programy dawstwa komórek i moment, w którym warto o nich pomyśleć.

Gdy własne komórki mówią „nie”. A medycyna wciąż potrafi powiedzieć „tak”. Kiedy pada słowo „dawstwo”, niewiele osób reaguje spokojnie. To nie jest temat do rozmów między zupą a deserem. W życiu większości kobiet i par pojawia się dopiero wtedy, gdy ich pierwotna wizja drogi do rodziny zaczyna się kruszyć. Gdy mają za sobą kilka cykli IVF i za każdym razem wychodzą z wynikiem, na którym znów widnieje słowo „negatywny”. 

CZYTAJ WIĘCEJ