Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • Mati W. Autorytet
    Postów: 3352 5255

    Wysłany: 5 lutego 2024, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apka wrote:
    Jak tu pisalam to wchodzilam do gabinetu, teraz mam juz wynik :) 6dpt 49 z haczykiem :) az boje sie mowic na glos 🙈

    A Ty wiesz juz, kogo nosisz pod sercem?

    Gratulacje, mocne kciuki za przyrosty 🍀🤞🍀🤞

    Apka lubi tę wiadomość

    42 lat
    kariotyp-ok,AMH-0,48,FSH-16mIU/ml,Kir Bx, NK-17%,cytokiny-ok.

    Reprofit:5.06 ET ( biochem)☹️,13.07 FET - ☹️
    06.12 FET - ❤️🙏❤️
    2dpt - prog. 47.96 ng\ml
    5dpt - prog. 33.10 ng\ml
    7dpt - beta 85.02 mIU/ml, prog. 26.5 ng/ml
    9dpt - beta 225 mIU/ml, prog. 68 ng/ml
    12dpt - beta 1010 mIU/ml, prog. 45 ng/ml
    14dpt - beta 2930 mIU/ml
    22dpt - beta 24855 mIU/ml
    23dpt mamy ❤️
    9+6 - CRL 3.19cm
    15.02 prenatalne ok, będzie synuś 👶🥰
    17+6 - 233g chłopczyka 😍
    20+4 II prenatalne - 460g 😍

    Klinika Bocian
    - 09.2022 - II procedura IVF, 2 zarodki
    FETx 2 😞
    - 06.2022- I procedura IVF , 2 zarodki
    FETx2 😞

    age.png
  • Gonia.. Autorytet
    Postów: 1512 1734

    Wysłany: 5 lutego 2024, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati W. wrote:
    Zawsze po usg zaczynam oddychać, szkoda że na krótko 🙈

    Mam to samo 🙈
    Zaledwie5 dni po wizycie ,a od wczoraj mam masakrę w głowie.
    Najgorsze jest to ,że po prenatalnych wizyty co 4 tyg się zaczynają 🙈
    Nie mam pojęcia jak zniosę takie duże odstępy.
    😔

    👱‍♀️34l. 👨‍🦱41l.start 2021
    3procedury łącznie 10transferów i jedna upragnionaCiaza🩷
    38+5 córeczka jest na Świecie 🩷

    Wracamy po rodzeństwo 🍀🙏
    13.10 wizyta monitorująca
    20.10 transfer 4.1.2🍀🤞🙏
    26.10 II - cień cienia 🙏
    Beta hcg :8dpt 30,2 / 10dpt 92,7/ 17dpt 2901 🙏
    6.11 usg jest pęcherzyk 🍀
    17.11 mamy ❤️
    9.01 prenatalne - druga córeczka 🩷


    Niech stanie sie cud 🙏🍀

    Na zimowisku ❄️❄️ Blastocysty

    age.png

    tickerfactory.com]preg.png[/url]
  • xxMiaxx Autorytet
    Postów: 1835 1969

    Wysłany: 5 lutego 2024, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Od czego zależy umawianie na prenatalne ? Ja mam 26, to będzie 11+3🤔
    Nie mam pojęcia jak to wygląda, domyślałam się, że usg, mówił jeszcze o krwi, wyniki tych badań są od razu czy trzeba czekać?
    Widac wtedy płeć ? Jest w stanie dr. Określić ?🤭
    Ja akurat byłam w 12tc ale maluch miał 12+4. Doktor robił usg przez brzuch, oceniał przepływy, pokazywał nóżki, rączki, ich kości, mierzył główkę no wszystko badał co powinien 😊 Nam akurat płeć określił 😊 Po badaniu miałam pobrana krew do badań a po 4 dniach wyniki z opisem lekarza o ryzykach 🙂
    I w ocenie napisał też by przyjść między 21 a 23 na drugie prenatalne ale najlepiej to w 22tc 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2024, 15:50

    Starania naturalne od 06.2019.
    12.22r start w klinice niepłodności
    22.09.23 Start Stymulacji
    2.10 Punkcja 🥚🥚
    7.10 transfer ET😊 7dpt beta 0.16
    4.11 transfer FET, cykl naturalny, 10dpt bhcg 250,2:' 12dpt bhcg 742,4:' 18dpt pęcherzyk ciąży z żółtkowym, 25dpt❤️,26dpt❤️i krwiak, 6t5t CRL 0. 96cm, 8t1dCRL 2,15cm, 9t 2,86cm, 11tc 4,93cm
    11.01 12tc I prenatalne - wszystko ok, prawdopodobnie Chłopiec ❤️Papp-a ryzyka niskie
    19.03 21+5 II prenatalne, wszystko ok, synek 498g💙26t4d 924g 💙3 prenatalne ok, 29t 1400g, 35t3d 2300g💙
    36t4d B 2730g 53cm💙
    Mamy ❄️❄️
    1.04 7t2d ciąży naturalnej ☺️
    38+1 N 2500g 48 cm 🩷
    age.png
    age.png
  • Krakus Autorytet
    Postów: 556 618

    Wysłany: 5 lutego 2024, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xxMiaxx wrote:
    Wczoraj oglądałam webinar fizjoterapeutki i jako elementy niezdrowe wymieniła leżaczek bujaczek, nosidło, pufa np. Myszka, poduszka w łóżeczku, buciki niechodki i rękawiczki niedrapki, urządzenia wibrujące i potrząsające maluchem, siedzisko lub wkładka do wanienki, kubełek do kąpieli.
    Miaxx, a jaką fizjo obserwujesz? Nie wiedziałam, że te elementy sa niezdrowe, w ogóle musiałam wygooglać tę pufę myszkę, bo nie wiedziałam o co chodzi. Ja dopiero zaobserwowałam parę kont fizjo, ale jak masz jakieś w miarę wiarygodne do polecenia, to daj znać :)

    Nowa na forum lubi tę wiadomość

    I FET 🩷 07.2024
    IV FET 🩵 04.2026
  • Krakus Autorytet
    Postów: 556 618

    Wysłany: 5 lutego 2024, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Od czego zależy umawianie na prenatalne ? Ja mam 26, to będzie 11+3🤔
    Nie mam pojęcia jak to wygląda, domyślałam się, że usg, mówił jeszcze o krwi, wyniki tych badań są od razu czy trzeba czekać?
    Widac wtedy płeć ? Jest w stanie dr. Określić ?🤭
    Hej, info z google: "Pierwsze badanie prenatalne należy wykonać między 11. tygodniem a 13. tygodniem i 6. dniem ciąży, gdy długość ciemieniowo-siedzeniowa płodu (wskaźnik CRL) wynosi od 45 do 84 mm."

    Ja miałam prenatalne w 12+3, a Maluch już odpowiadał wtedy 13+0 :-) Prowadzący to badanie mi wtedy wyliczył, kiedy mam przyjść na kolejne usg i drugie prenatalne.

    Aha i płeć też określił z jakimś prawdopodobieństwem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2024, 15:58

    I FET 🩷 07.2024
    IV FET 🩵 04.2026
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 5 lutego 2024, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Od czego zależy umawianie na prenatalne ? Ja mam 26, to będzie 11+3🤔
    Nie mam pojęcia jak to wygląda, domyślałam się, że usg, mówił jeszcze o krwi, wyniki tych badań są od razu czy trzeba czekać?
    Widac wtedy płeć ? Jest w stanie dr. Określić ?🤭
    Umawiane są między 11+0 a 14+0 jak dobrze pamiętam. Tak pobierana jest krew na białko pappa i beta. Na wyniki trzeba czekać i później dostajesz opis badania z przeliczeniem ryzyk biorąc pod uwagę wyniki biochemii, ten pierwszy wynik który otrzymasz będzie na podstawie USG przeliczony, chyba że tam gdzie robisz prenatalne kazali zrobić Ci badania przed wizyta.
    U mnie w szpitalu gdzie będę robić wszystko jest jednego dnia.
    Na USG będą oglądać kość nosowa, serduszko, przeziernosc karkowa, przeplywy sprawdzać, żołądek, nerki. Na tym etapie jeszcze ciężko płeć ocenić,ale niektórzy lekarze podejmują się oceny tego co tam między nozkami jest 😉

    Osa 🐝 lubi tę wiadomość

  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Umawiane są między 11+0 a 14+0 jak dobrze pamiętam. Tak pobierana jest krew na białko pappa i beta. Na wyniki trzeba czekać i później dostajesz opis badania z przeliczeniem ryzyk biorąc pod uwagę wyniki biochemii, ten pierwszy wynik który otrzymasz będzie na podstawie USG przeliczony, chyba że tam gdzie robisz prenatalne kazali zrobić Ci badania przed wizyta.
    U mnie w szpitalu gdzie będę robić wszystko jest jednego dnia.
    Na USG będą oglądać kość nosowa, serduszko, przeziernosc karkowa, przeplywy sprawdzać, żołądek, nerki. Na tym etapie jeszcze ciężko płeć ocenić,ale niektórzy lekarze podejmują się oceny tego co tam między nozkami jest 😉

    Dziękuję za odpowiedź, to teraz mam się co stresować he. Na miejscu robią, nic nie zlecił🙏
    No nic co ma być to będzie 😀
    Nie żebym wariowała z płcią dziecka, tak z ciekawości zapytałam 😄
    Rozumiem, że usg dopochwowo?
    A właśnie, od jakiego tyg. lekarz robi usg przez brzuch ?

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • Krakus Autorytet
    Postów: 556 618

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam prenatalne przez brzuch.

    izabelka90 lubi tę wiadomość

    I FET 🩷 07.2024
    IV FET 🩵 04.2026
  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 432 776

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź, to teraz mam się co stresować he. Na miejscu robią, nic nie zlecił🙏
    No nic co ma być to będzie 😀
    Nie żebym wariowała z płcią dziecka, tak z ciekawości zapytałam 😄
    Rozumiem, że usg dopochwowo?
    A właśnie, od jakiego tyg. lekarz robi usg przez brzuch ?

    Matko boska ja jadę jutro rano zobaczyć bejbika czy wszystko ok i normalnie już mam zawał

    age.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g
    07.06 - 1.15kg
    12.07 - prenatalne - 1.8kg Maja💖
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź, to teraz mam się co stresować he. Na miejscu robią, nic nie zlecił🙏
    No nic co ma być to będzie 😀
    Nie żebym wariowała z płcią dziecka, tak z ciekawości zapytałam 😄
    Rozumiem, że usg dopochwowo?
    A właśnie, od jakiego tyg. lekarz robi usg przez brzuch ?
    To już właśnie będzie przez brzuszek, chyba, że będzie problem z uchwyceniem czegoś to zrobią przed pochwę (ja tak miałam swoje pierwsze prenatalne).
    Ale ogólnie przez pochwe i tak będą badania aby chociażby szyjke zmierzyć jak się ma, albo nawet na fotelu ginekologiczcnym ręcznie też ocenic. wiadomo, że najważniejsze aby maleństwo było zdrowe jednak człowiek będzie się zastanawiał kto tam mieszka sobie, mój mąż już w necie sprawdzał i mi mówił kiedy płeć możemy się dowiedzieć 🤭😅
    Ja też jestem ciekawa, mam jakieś tam przeczucia, ale nie wiem czy to rzeczywiście przeczucia czy bardziej "preferencje"....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2024, 16:19

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa_Śniegu wrote:
    Matko boska ja jadę jutro rano zobaczyć bejbika czy wszystko ok i normalnie już mam zawał
    Trzymam kciuki🍀🍀🍀 ja ledwo co miałam USG i już świruje czekając na piątkowe.... 😑

    Królowa_Śniegu lubi tę wiadomość

  • Krakus Autorytet
    Postów: 556 618

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyty uspokajają na krótko 🫣 Ja mam wizytę 3 tyg po prenatalnych i wczoraj była nerwówka i płacz, że jestem za chuda na ten etap i czy maluch może się dobrze rozwijać w środku, jeśli ja nie mam brzuszka nadal 🤡

    I FET 🩷 07.2024
    IV FET 🩵 04.2026
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakus wrote:
    Wizyty uspokajają na krótko 🫣 Ja mam wizytę 3 tyg po prenatalnych i wczoraj była nerwówka i płacz, że jestem za chuda na ten etap i czy maluch może się dobrze rozwijać w środku, jeśli ja nie mam brzuszka nadal 🤡
    No pewnie, dziecko sobię tam miejsce znajdzie. A z tym brzuszkiem to może być tak, że z dnia na dzień wyskoczy balonik 😄

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakus a detektor masz 😄

  • Krakus Autorytet
    Postów: 556 618

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby tak było Izabelka! Wkurza mnie już to gadanie „w ogóle nie widać, żebyś była w ciąży” 🙃

    I FET 🩷 07.2024
    IV FET 🩵 04.2026
  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xxMiaxx wrote:
    Wczoraj oglądałam webinar fizjoterapeutki i jako elementy niezdrowe wymieniła leżaczek bujaczek, nosidło, pufa np. Myszka, poduszka w łóżeczku, buciki niechodki i rękawiczki niedrapki, urządzenia wibrujące i potrząsające maluchem, siedzisko lub wkładka do wanienki, kubełek do kąpieli.
    Tak, ja też o większości z tych rzeczy czytalam, więc tylko się cieszyć, że taka ilość gadżetów odpada. Lepiej dla portfela, zdrowiej dla maluszka

    izabelka90, WiosnyFanka, xxMiaxx lubią tę wiadomość

  • Krakus Autorytet
    Postów: 556 618

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Krakus a detektor masz 😄
    Nie mam, bo bym zwariowała z szukaniem, a nie daj Boże jakbym nie mogła znaleźć. Za bardzo stresujące by to dla mnie było 😅

    I FET 🩷 07.2024
    IV FET 🩵 04.2026
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1435 1453

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jutro wizytę i też świruje więc ten strach nigdy chyba już nie opuści nas.
    Moje przeczucie się nie sprawdziło co do płci :) za to lekarz już na prenatalnych powiedział, że raczej dziewczę i tak zostało :)
    Powodzenia dziewczyny na wizytach!

    izabelka90, Krakus, Osa 🐝, Nowa na forum, Mati W., Królowa_Śniegu, Monita, invincible👊🏻 lubią tę wiadomość

    1 ivf i A na świecie ❤️🥰💓
    Czy będzie kolejny cud?

    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakus wrote:
    Oby tak było Izabelka! Wkurza mnie już to gadanie „w ogóle nie widać, żebyś była w ciąży” 🙃
    Będzie będzie, też kiedyś czekałam i nagle się pokazał 😉

    Krakus lubi tę wiadomość

  • Krakus Autorytet
    Postów: 556 618

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do płci, to ja gdzies przeczytałam, że jak są wysokie bety od początku, to dziewczynka i tak się nastawiłam i póki co tak wyglądało.

    U Ciebie Saimi tez wysoko, wiec może coś w tym jest :) A może to loteria i tyle :)

    Saimi lubi tę wiadomość

    I FET 🩷 07.2024
    IV FET 🩵 04.2026
‹‹ 265 266 267 268 269 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ