Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 884 654

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    A to są niebolesne skurcze ? 😁 Ja nawet nie wiem 😉
    Wczoraj bratowa mi opowiadała, że ona w ogóle skurczów nie czuła, trafiła do szpitala na wywołanie, bo już była grubo po terminie, a tam rozwarcie... 9 cm.

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • Gonia.. Autorytet
    Postów: 1513 1734

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Ale to nie jest ciąża biochemiczna, tu pęcherzyk rośnie w macicy, może być różnie, ja miałam 2 mm pecherzyka w jednej ciąży, beta prawie w miejscu stała od tygodnia a nic samo się nie ruszyło, a żadnym progiem nie byłam wspomagana....

    Myślałam, że jak tylko pecherzyk do biochemiczna .
    Czyli przepraszam za wprowadzenie w błąd.
    Oby szybko samo ruszyło:(
    To dla własnej psychiki lepsze niż szpital czy leki :(

    👱‍♀️34l. 👨‍🦱41l.start 2021
    3procedury łącznie 10transferów i jedna upragnionaCiaza🩷
    38+5 córeczka jest na Świecie 🩷

    Wracamy po rodzeństwo 🍀🙏
    13.10 wizyta monitorująca
    20.10 transfer 4.1.2🍀🤞🙏
    26.10 II - cień cienia 🙏
    Beta hcg :8dpt 30,2 / 10dpt 92,7/ 17dpt 2901 🙏
    6.11 usg jest pęcherzyk 🍀
    17.11 mamy ❤️
    9.01 prenatalne - druga córeczka 🩷


    Niech stanie sie cud 🙏🍀

    Na zimowisku ❄️❄️ Blastocysty

    age.png

    tickerfactory.com]preg.png[/url]
  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    Tak, bo mi wyszło to drugie na drugi dzień czyściutko. Czyli pierwsza próbka była po prosru źle zebrana. Tak, do 2 jałowych pojemniczków.

    Ja miałam tak samo. I też polecam zrobić oba badania ponownie.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2863 3467

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas, ogrom kciuków! Powodzenia! 🍀

    Iza, mam nadzieję, że wszystko zaraz się uspokoi... No w końcu ile można 😱


    alittle wrote:
    Dziękuję Dziewczyny.

    Nie nastawiałam się wybitnie na powodzenie, jakoś się trzymam, chociaż co się dzisiaj wyryczałam to moje. Teraz bym chciała tylko sama się oczyścić. Nie po drodze mi siedzenie w szpitalu.
    Trzymaj się, kochana 😓😓

    Mas lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • monester Autorytet
    Postów: 7270 6494

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati W. wrote:
    Ja robiłam bez tamponu i było OK.
    Ja dalej biorę utrogestan i jestem przekonana że to dlatego bo już kiedyś tak zrobiłam.

  • monester Autorytet
    Postów: 7270 6494

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa1992 wrote:
    Sugerujesz zeby zrobić jeszcze raz zwykle badanie moczu poza posiewem?

    Edit. Wtedy trzeba do dwóch pojemników? Czy zrobią z jednego?
    U mnie w labie są dwa pojemniczki - jeden jest z takim proszkiem i ten jest do posiewów, inny do badania ogólnego moczu.

  • Nowa1992 Autorytet
    Postów: 485 1052

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Ja dalej biorę utrogestan i jestem przekonana że to dlatego bo już kiedyś tak zrobiłam.

    Tez biore utrogestan. Mam tylko jeden jalowy pojemniczek.. no nic zrobie jak mówicie z tamponem i ręcznikiem papierowym ten posiew I zobaczymy czy coś wyjdzie. Naczytałam się że w ciazy infekcje są niebezpieczne :(

    22.02.2024 transfer


    age.png
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3682 7484

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Ja dalej biorę utrogestan i jestem przekonana że to dlatego bo już kiedyś tak zrobiłam.

    Ja z kolei cyclogest i też myślę że to przez niego ten pierwszy wynik wyszedł zły.

    monester lubi tę wiadomość

    🔹Ja 85’
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22), 0,54 (25’)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 84’: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2. Clexane, Acard, Encorton, Siofor 500
    03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2. Clexane, Acard, Prograf 0,5, Accofil, Siofor 500
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie 🎀 👧🏻

    13.06.2024 39+0, CC, 3660 gr, 58 cm 🩷 Mała na świecie!

    age.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Szarlotka90 Autorytet
    Postów: 364 201

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak u was z apetytem? Zwłaszcza te w początkowym okresie II trymestru? Ja 17+4 raczej nie mam na nie większej ochoty, może nie tyle że muszę się zmuszać ale myślałam że będzie już trochę lepiej... Długo mnie męczyły wymioty i nie wiem czy ten brak apetytu nie wynika z poprzednich przebojów? Zaczynam rozważać dietę pudelkowa dla mam czy któraś z was korzystała z takiego rozwiązania?

    Izabelka90 poczytuje i trzymam za was kciuki 🤞. Nasze kropeczki to transferowe rodzeństwo i widzę że nasze ciążę mijają w podobnej atmosferze - u mnie aktualnie też niezlokalizowane delikatne krwawienia... :(

    age.png
  • Mokosza Autorytet
    Postów: 684 1135

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa1992 wrote:
    Tez biore utrogestan. Mam tylko jeden jalowy pojemniczek.. no nic zrobie jak mówicie z tamponem i ręcznikiem papierowym ten posiew I zobaczymy czy coś wyjdzie. Naczytałam się że w ciazy infekcje są niebezpieczne :(
    Mi tez dzis w wynikach moczu wyszlo ze mam podwyzszone leukocyty 40/ul ph 8 i b duza ilosc fosforanow. Wystraszylam sie nie powiem... ale jutro zrobie powtorke badania. Mam nadzieje ze to moj blad w pobraniu. 🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2024, 21:09

    Starania od 2012
    82' 87'
    Mamy:🥚7 zamrożonych
    Mamy: ❄2BB ❄4BB

    Naturalny cud 🤯🙉💗 tp 22.07.26 r.

    14.02.24💚transfer 3BB💚 AH,embryoglue,atosiban
    21.02.24 7dpt - 20,1
    24.02.24 10dpt - 89,9
    26.02.24 12dpt - 171
    28.02.24 14dpt - 316
    06.03.24 21dpt - 2611
    12.03.24 27dpt - 0,29 cm i ❤ (6w4d)
    17.03.24 7w2d - 0,73 cm krwawienie szpital
    26.03.24 8w4d - 1,61 cm
    11.04.24 10w6d- 3,99 cm
    24.04.24 prenatalne- wysokie ryzyka skier. na amnio
    09.05.24 14w15d- 8cm
    13.05.24 15w2d - amnio 💗 zdrowa dziewczynka 🙏
    31.10.24 39w6d 3186 g
    07.11.24 40+6 3280g
    08.11.24 41+0 3070 g 57 cm 10 pkt🤱🎉🎀🎈

    27.11.21🍀transfer 3AB 🍀embryoglue
    13.08.22 40w 0d- 2770 g 56 cm SN 🤱

    age.png
    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1437 1453

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny melduje po 3 prenatalnych. 1580 g szczęścia do kochania, wszystkie parametry ok, przepływy, ilość wód ok.
    I to koniec dobrych info.
    Szyjka 4-5mm z lejkiem. Dostałam skierowanie do szpitala i leżę od 18. Miałam już 2 ktg (ponoć ok), dostałam leki dodatkowe przeciwskurczom. I modlę się by wytrzymać jak najdłużej. Pocieszam się, że szpital to szpital jednak i stała opieka plus szpital dla wcześniaków.
    Trzymajcie kciuki za nas!

    1 ivf i A na świecie ❤️🥰💓
    Czy będzie kolejny cud?

    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Dziewczyny melduje po 3 prenatalnych. 1580 g szczęścia do kochania, wszystkie parametry ok, przepływy, ilość wód ok.
    I to koniec dobrych info.
    Szyjka 4-5mm z lejkiem. Dostałam skierowanie do szpitala i leżę od 18. Miałam już 2 ktg (ponoć ok), dostałam leki dodatkowe przeciwskurczom. I modlę się by wytrzymać jak najdłużej. Pocieszam się, że szpital to szpital jednak i stała opieka plus szpital dla wcześniaków.
    Trzymajcie kciuki za nas!
    Kochana 🥺🤍 mocne kciuki za jak najwięcej dni w dwupaku 🙏🙏
    Aż mam gulek w gardle 😞 niech się malutka trzyma w brzuszku 🍀🙏

    Saimi lubi tę wiadomość

  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 787 1750

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Dziewczyny melduje po 3 prenatalnych. 1580 g szczęścia do kochania, wszystkie parametry ok, przepływy, ilość wód ok.
    I to koniec dobrych info.
    Szyjka 4-5mm z lejkiem. Dostałam skierowanie do szpitala i leżę od 18. Miałam już 2 ktg (ponoć ok), dostałam leki dodatkowe przeciwskurczom. I modlę się by wytrzymać jak najdłużej. Pocieszam się, że szpital to szpital jednak i stała opieka plus szpital dla wcześniaków.
    Trzymajcie kciuki za nas!

    Trzymaj się Saimi, mocne kciuki za Was❤️
    Jesteś na Polnej?

    Saimi lubi tę wiadomość

    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1437 1453

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri86 wrote:
    Trzymaj się Saimi, mocne kciuki za Was❤️
    Jesteś na Polnej?
    Tak na Polnej. Od razu z kliniki dostałam skierowanie.

    1 ivf i A na świecie ❤️🥰💓
    Czy będzie kolejny cud?

    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka90 wrote:
    Dziewczyny jak u was z apetytem? Zwłaszcza te w początkowym okresie II trymestru? Ja 17+4 raczej nie mam na nie większej ochoty, może nie tyle że muszę się zmuszać ale myślałam że będzie już trochę lepiej... Długo mnie męczyły wymioty i nie wiem czy ten brak apetytu nie wynika z poprzednich przebojów? Zaczynam rozważać dietę pudelkowa dla mam czy któraś z was korzystała z takiego rozwiązania?

    Izabelka90 poczytuje i trzymam za was kciuki 🤞. Nasze kropeczki to transferowe rodzeństwo i widzę że nasze ciążę mijają w podobnej atmosferze - u mnie aktualnie też niezlokalizowane delikatne krwawienia... :(
    U mnie na początku apetyt był taki jak przed ciąża, nie narzekałam, wiadomo są produkty które smakują bardziej, teraz jak w tym szpitalu leżę to jakoś mnie ssie mocniej 🤭🤭 na brak apetytu nie narzekam.

    I wzajemnie kciuki za Was 🍀🍀🍀 u nas jest krwiak a niby na początku też nie wiadomo skąd, ale mam nadzieję, że to dziadostwo w końcu zniknie🙏
    Masz ciągle krew czy brązowe już Ci wypływa?


  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2702 3486

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Dziewczyny melduje po 3 prenatalnych. 1580 g szczęścia do kochania, wszystkie parametry ok, przepływy, ilość wód ok.
    I to koniec dobrych info.
    Szyjka 4-5mm z lejkiem. Dostałam skierowanie do szpitala i leżę od 18. Miałam już 2 ktg (ponoć ok), dostałam leki dodatkowe przeciwskurczom. I modlę się by wytrzymać jak najdłużej. Pocieszam się, że szpital to szpital jednak i stała opieka plus szpital dla wcześniaków.
    Trzymajcie kciuki za nas!

    Trzymajcie się dziewczyny!
    Kciuki forumowe ciotki oczywiście zaciskają.

    Saimi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2863 3467

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Dziewczyny melduje po 3 prenatalnych. 1580 g szczęścia do kochania, wszystkie parametry ok, przepływy, ilość wód ok.
    I to koniec dobrych info.
    Szyjka 4-5mm z lejkiem. Dostałam skierowanie do szpitala i leżę od 18. Miałam już 2 ktg (ponoć ok), dostałam leki dodatkowe przeciwskurczom. I modlę się by wytrzymać jak najdłużej. Pocieszam się, że szpital to szpital jednak i stała opieka plus szpital dla wcześniaków.
    Trzymajcie kciuki za nas!
    Trzymajcie się tam!

    Saimi lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • Szarlotka90 Autorytet
    Postów: 364 201

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    I wzajemnie kciuki za Was 🍀🍀🍀 u nas jest krwiak a niby na początku też nie wiadomo skąd, ale mam nadzieję, że to dziadostwo w końcu zniknie🙏
    Masz ciągle krew czy brązowe już Ci wypływa?

    Krwi już niema, plamienie raz różowe raz brązowe ale do obserwacji... :( jest to mega stresujące także rozumiem, do tego szyjka na granicy ale w wyglądzie nie wzbudza niepokoju. Krwiaka nikt nie zlokalizował, mam nadzieję że to przypadek.

    Tciuki za wszystkie forumowe dzieciaczki!🤞

    age.png
  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 1332 969

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Dziewczyny melduje po 3 prenatalnych. 1580 g szczęścia do kochania, wszystkie parametry ok, przepływy, ilość wód ok.
    I to koniec dobrych info.
    Szyjka 4-5mm z lejkiem. Dostałam skierowanie do szpitala i leżę od 18. Miałam już 2 ktg (ponoć ok), dostałam leki dodatkowe przeciwskurczom. I modlę się by wytrzymać jak najdłużej. Pocieszam się, że szpital to szpital jednak i stała opieka plus szpital dla wcześniaków.
    Trzymajcie kciuki za nas!
    Dobrze, że jesteście zaopiekowane 😔 musi być dobrze!

    event.png[/url]
  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 2 kwietnia 2024, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Dziewczyny melduje po 3 prenatalnych. 1580 g szczęścia do kochania, wszystkie parametry ok, przepływy, ilość wód ok.
    I to koniec dobrych info.
    Szyjka 4-5mm z lejkiem. Dostałam skierowanie do szpitala i leżę od 18. Miałam już 2 ktg (ponoć ok), dostałam leki dodatkowe przeciwskurczom. I modlę się by wytrzymać jak najdłużej. Pocieszam się, że szpital to szpital jednak i stała opieka plus szpital dla wcześniaków.
    Trzymajcie kciuki za nas!

    Trzymaj się mocno!
    Tu na mojej patologii tyle zdjęć uratowanych maluchów, że aż serce rośnie. Będzie dobrze!

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
‹‹ 481 482 483 484 485 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ