X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną walka o ciąże
Odpowiedz

walka o ciąże

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Patiii22 Ekspertka
    Postów: 310 93

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz już od nich odpowiedź? Ja wysłałam maila 10;02 dla koleżanki i cisza… w kwietniu jak załatwiałam to dla siebie to maila z terminem dostałam po około tygodniu dopiero.
    Część badań możesz zrobić, profil cytokinowy to będzie to CBA, w badaniu IMK masz znowu współczynnik cd4/cd8 i komórki nk i na to patrzy lekarz. Kiry to obowiązkowo , ana jak wyszły ujemne to może na razie sobie daruj , najwyżej dorobisz na następna wizytę i ja bym zrobiła te mutacje w kierunku trombofilii, ale chyba to już zamowilas? Czasami na poronienia wystarcza włączenie od pozytywnego testu heparyny. Tak jak pisałam wcześniej, po poronieniach mogą być zlecane tez inne badania. Raczej nie trafisz ze wszystkim, pewnie i tak zanim dostaniesz zalecenia to będziesz musiała pokazać wszystkie badania, ale te podstawy czyli CBA, imk, Kiry, mutacje i tak wg mnie na 90% będziesz musiała wykonać.

  • Wena123 Ekspertka
    Postów: 247 144

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak odpowiedź już dostałam.
    wizytę mam na 5 grudnia.
    SMS z wiadomością, że dostałam termin przyszedł o 13.38 - ta sama godzina jeśli chodzi o powiadomienie mailowe :)

    czyli jedyne co zostaje to na spokojnie zacząć robić badania i zawalczyć o ciąże.

  • Patiii22 Ekspertka
    Postów: 310 93

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) No nic, cierpliwie czekam.
    Działaj, rób badania, walcz! Zobaczysz w końcu się uda!!

  • Wena123 Ekspertka
    Postów: 247 144

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a podpowiedzcie mi proszę jeszcze ... bo na intrenecie wyczytałam, że z krzywą cukrową i insulinową trzeba odczekać 6 miesięcy od poronienia? prawda czy mit? i to samo pakietów tarczycowych.

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wena123 wrote:
    a podpowiedzcie mi proszę jeszcze ... bo na intrenecie wyczytałam, że z krzywą cukrową i insulinową trzeba odczekać 6 miesięcy od poronienia? prawda czy mit? i to samo pakietów tarczycowych.
    Ja nigdy nie słyszałam o tym żeby trzeba było tyle po poronieniu czekać, no wyba że to jakieś bardzo późne poronienie np. 20 tydzień bo wtedy hormony rzeczywiście już we wszystkie strony latają. Krzywe i panel tarczycowy to raczej podstawowe badania i na pewno robiłam je bez względu na dzień cyklu. Po wczesnym poronieniu powiedzmy do 8 tygodnia odczekalabym jeden pełny cykl i po miesiączce zrobiłabym te badania

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ