X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Witaminy - przed, w trakcie, po
Odpowiedz

Witaminy - przed, w trakcie, po

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 10 września 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Dziewczyny jakie witaminki brałyście przed ciążą, żeby zajść, w trakcie no i również po? Ja teraz biorę Centrum Materna- dwa typy tabletek, ale nie wiem czy one są dobre, bo różne opinie czytałam w internecie.

  • binka Przyjaciółka
    Postów: 73 27

    Wysłany: 10 września 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarz zalecił mi branie omega-3, do tego oczywiście kwas foliowy i od tego cyklu biorę acard.

    43c852ca754472e2c71cfc98cf7233e9.png
    07/2012 na zawsze w naszych sercach (*)
  • firanki na duszę Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 10 września 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę od tego cyklu femibion natal classic.
    Ma na prawdę dobry skład i jako jedyny ( przynajmniej z tych w których ja szukałam)ma tak dużo witaminy D.

    uwo93e3kxvexoenv.png
  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 10 września 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu ten Acard bierzecie?

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 10 września 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę PregnaPlus i Acard - ten ostatni na zagnieżdżenie :)

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 10 września 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w ciąży i to już w 9 miesiącu. W jej trakcie nie zalecono mi brania niczego prócz kwasu foliowego i jodu. Zalecono mi za to zdrowo się odżywiać, czego się trzymam. Wyniki jak dotąd mam super. Jeśli chodzi o witaminy dla ciężarnych to mój gin twierdzi, że jeśli koniecznie chcę brać to proszę bardzo ale mam poprosić w aptece o takie które są lekiem a nie suplementem diety. Powiedział że tylko leki są sprawdzane jeśli chodzi o skład a suplementy to ryzyko- nikt ich nie kontroluje. Może być w nich wszystko a kosztują fortunę. Sprawdzilam w aptece i co się okazało? Zestawów będących lekami brak. Suplementów mnóstwo. Farmaceuta stwierdził że kiedyś niektóre zestawy były zarejestrowane jako leki ale teraz są suplementami. Więc podziekowalam i nie kupiłam nic.

    Nina86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Centrum Materna plus DHA 30 tabletek + 30 kapsułek co myslicie o tym?

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 20 lutego 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore Bromergon + kwas foliowy + Magnez B6 + Omega3 + witamine D.

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • zabkamarysia1 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie konkretnie witaminy bierzecie? Jakiej firmy?

    Mi koleżanka poleciła naturalne witaminy, które są dość drogie, ale podobno warto ograniczyć ilość chemii przy staraniach o ciążę.

    Koleżanka bierze kwas foliowy, omega 3, witaminę D z https://cheers.com.pl

    Słyszałyście może o tej firmie?

    Marysia, od 2 lat staram się o dziecko.
    Wierzę, że wreszcie się uda!
  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Solgar, swanson, puritans pride, to firmy gwarntujace dobra jakosc. W ciazy wiadomo, nie ma co brac na sile, ale przed warto sie suplementowac, bo czesto przeklasa sie to na plodnosc i jakosc jajeczek. Ja z eitamin biore c i d3, magnez z b6 i inofem w ktorym jest kwas foliowy, do tego acard, czyli niska dawke aspiryny. Rozwazam zelazo, ale to chce najpierw sobie zbadac.

  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przekłada* i witamin* ;)

  • Gerda Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 15 maja 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój MMŻ jest doskonały w wyszukiwaniu i porównywaniu różnych różności, więc wkręciłam go w porównanie suplementów dla kobiet planujących ciążę pod względem składu i jego jakości. Te gotowe zestawy słabo wypadły, więc skompletował mi taki zestaw, który ucieszył lekarzy w GC:
    Olimp Vita-Min Plus dla kobiet
    Olimp Chela-Ferr Forte (żelazo)
    Solgar Chelat miedzi
    kwasy Omega
    wit D 4000j.

    Curcuminę (bo obniża kom NK)
    i Pirulinę, bo poprawia wchłanialność Curcuminy

    Jakby kogoś interesowało, polecam. Robiłam badania i na doskonałym poziomie wszystko się uzupełniło i utrzymuje przy tej suplementacji.

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • jankastsrzela Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 19 września 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś myślałam, że samo kwas foliowy wystarczy, ale jak się okazuje nie, bo to trzeba jeszcze suplementować inne składniki i minerały. Np kwasy dha bo przecież one chronią przed ryzykiem przedwczesnego porodu, a także innych powikłań ciążowych. Dlatego właśnie zdecydowałam się na mama dha, bo w tych tabletkach jest dha.

  • sawak Koleżanka
    Postów: 54 2

    Wysłany: 16 maja 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam poczytać sobie również o L karnozynie: https://karnozyna.com/
    L-karnozyna działa jako silny antyoksydant, co oznacza, że pomaga zwalczać wolne rodniki, które mogą powodować uszkodzenia komórek i przyspieszać procesy starzenia. Działa synergistycznie z innymi antyoksydantami, takimi jak witamina E i witamina C.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2023, 11:10

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ