Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🍀✨ Z plecakiem doświadczeń 🎒 Weteranki IVF ✨🍀
Odpowiedz

🍀✨ Z plecakiem doświadczeń 🎒 Weteranki IVF ✨🍀

Oceń ten wątek:
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 28 kwietnia, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po konsultacji z dr Jarosz.

    ZALECENIA
    Przygotowanie do transferu zarodka
    --Od 1. dnia cyklu, w którym będzie wykonany transfer zarodka - Encorton 5mg 1 x dziennie RANO,
    od dnia transferu zwiększyć dawkowanie do 2 x dziennie po 5mg [pierwsza dawka o 8:00, druga o 16:00; lek należy przyjmować w trakcie positku]- po 10. tygodniu ciąży redukować dawkę o 2,5mg co 4 dni, odstawić do 12. tygodnia ciąży
    -ACARD 75mg 1 x dziennie WIECZOREM - włączyć po miesiączce w cyklu z planowanym transferem zarodka - utrzymać do drugiego trymestru ciąży - odstawienie w terminie ustalonym po badaniach prenatalnych.

    MalenaMi lubi tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • merci Autorytet
    Postów: 1283 2291

    Wysłany: 28 kwietnia, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    Już po konsultacji z dr Jarosz.

    ZALECENIA
    Przygotowanie do transferu zarodka
    --Od 1. dnia cyklu, w którym będzie wykonany transfer zarodka - Encorton 5mg 1 x dziennie RANO,
    od dnia transferu zwiększyć dawkowanie do 2 x dziennie po 5mg [pierwsza dawka o 8:00, druga o 16:00; lek należy przyjmować w trakcie positku]- po 10. tygodniu ciąży redukować dawkę o 2,5mg co 4 dni, odstawić do 12. tygodnia ciąży
    -ACARD 75mg 1 x dziennie WIECZOREM - włączyć po miesiączce w cyklu z planowanym transferem zarodka - utrzymać do drugiego trymestru ciąży - odstawienie w terminie ustalonym po badaniach prenatalnych.

    Jak nastawienie po konsultacji? Coś doktor odniosła się i wyjaśniła z wynikami?

    👩 '96
    PCOS, AMH 09.2024 10,8 -> 02.2026 6,9
    profile ANA + ‼️cross 19,8% allo 30%
    kariotypy ✅ mutacja MTHFR homozygotyczna
    kir Bx obecny tylko 2DS1
    histeroskopia ✅ CD138 5/10❔antybiotyki
    🧑 '96
    astenoteratozoospermia

    starania od 09.2023
    2024/2025 cykle stymulowane ❌3 x IUI ❌
    09.2025 I IVF - 4 ❄️❄️❄️❄️
    I-III FET - beta <0,1
    20.04. IV FET ✨🤞🏻🍀(+metypred, accofil)
    8dpt - 155 10dpt - 364 12dpt- 825 16dpt- 4039
    21dpt- 19 104🥹 24dpt (6+1)CRL 0,46cm i 💓
    8+0 CRL 1,67cm FHR 160bpm 11+4 5,2cm
    felia test 🩵
    preg.png
  • Malutka_111 Autorytet
    Postów: 1687 2416

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    Już po konsultacji z dr Jarosz.

    ZALECENIA
    Przygotowanie do transferu zarodka
    --Od 1. dnia cyklu, w którym będzie wykonany transfer zarodka - Encorton 5mg 1 x dziennie RANO,
    od dnia transferu zwiększyć dawkowanie do 2 x dziennie po 5mg [pierwsza dawka o 8:00, druga o 16:00; lek należy przyjmować w trakcie positku]- po 10. tygodniu ciąży redukować dawkę o 2,5mg co 4 dni, odstawić do 12. tygodnia ciąży
    -ACARD 75mg 1 x dziennie WIECZOREM - włączyć po miesiączce w cyklu z planowanym transferem zarodka - utrzymać do drugiego trymestru ciąży - odstawienie w terminie ustalonym po badaniach prenatalnych.
    Jak wrażenie? Mało masz tych zaleceń? U mnie cała lista Mendelejewa była zalecona

    04/2025 Diphereline
    🪴I FET 23.06.25 ❄️4.1.2
    ⏸️ pozytywny 6dpt,7dpt beta 70,3,9dpt beta 164,Progesteron 39,6;TSH 1,75,11dpt beta 413
    25 dpt 18.07.2025 CRL 3 mm ❤️
    31 dpt 24.07.2025 CRL 6,69 mm💔 7 tc,❌
    🪴II FET31.10.25 ❄️4.1.1., progesteron 33,6
    10 dpt beta 0.2 ❌
    🪴III FET 15.12.25 ❄️ 4.1.1. prog 19,7
    2 dpt progesteron 29,3;4 dpt ⏸️cień cienia;7 dpt beta 27,9 dpt beta 90,7;11 dpt beta 347 prog 20
    14 dpt beta 1253 prog 37.10
    18 dpt 💔 nagle poronienie ❌
    ❌mthfr c.1286A> c układ heterozygotyczny nieprawidłowy ✅reszta mutacji trombofilii ok
    ✅ANA/ENA✅tarczyca✅homecysteina 8,65✅d3✅ferrytyna 61✅białko c,s, antytrombina
    Cross 22,2 %
    Nk w endometrium 350/1 mm podwyższone
    CD 138 ✅Kir bx
    🪴IV FET 24.04.26. ❄️4.1.1. (Estrofem, encorton,dexametrasone,smoflipid,Accofil, prograf, besins,utrogestan,prolutex,acard,Neoparin)8 dpt beta 0 ❌
    🪴V FET 07/2026?? 5.1.1. Po PGT-A
    cykl naturalny, menopur 75, ovitrelle immuno ⬆️
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    @Malutka_111
    @Merci

    Wrażenia są w porządku — chyba dlatego, że przywykłam do bylejakości w mojej lokalnej ochronie zdrowia, więc kiedy ktoś rozmawia normalnie, jestem trochę w szoku.
    Pani doktor uważa, że skoro decydujemy się na adopcję zarodka, to pole manewru jest ograniczone, ale moje wyniki nie są złe. Na początek zaleciła Encorton.
    Dziś wzięłam już 5 mg, mimo że to piąty dzień cyklu, a według zaleceń powinnam zacząć od pierwszego dnia. Ale to wiem dopiero teraz — wcześniej nie chciałam sama wprowadzać leków. Mąż bierze Encorton, więc mamy go w domu.
    Chcę podejść do tego transferu, nawet na próbę. Oby tylko bez poronienia — naprawdę wolałabym betę 0 niż przez to przechodzić.
    Niby tych leków jest niewiele, ale pewnie ginekolog jeszcze coś dorzuci.

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Malutka_111 Autorytet
    Postów: 1687 2416

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    @Malutka_111
    @Merci

    Wrażenia są w porządku — chyba dlatego, że przywykłam do bylejakości w mojej lokalnej ochronie zdrowia, więc kiedy ktoś rozmawia normalnie, jestem trochę w szoku.
    Pani doktor uważa, że skoro decydujemy się na adopcję zarodka, to pole manewru jest ograniczone, ale moje wyniki nie są złe. Na początek zaleciła Encorton.
    Dziś wzięłam już 5 mg, mimo że to piąty dzień cyklu, a według zaleceń powinnam zacząć od pierwszego dnia. Ale to wiem dopiero teraz — wcześniej nie chciałam sama wprowadzać leków. Mąż bierze Encorton, więc mamy go w domu.
    Chcę podejść do tego transferu, nawet na próbę. Oby tylko bez poronienia — naprawdę wolałabym betę 0 niż przez to przechodzić.
    Niby tych leków jest niewiele, ale pewnie ginekolog jeszcze coś dorzuci.
    Pewnie encorton w 5 dc nie jest niczym niepoprawnym. Podjedz do transferu. Trzymam kciuki

    Cień lubi tę wiadomość

    04/2025 Diphereline
    🪴I FET 23.06.25 ❄️4.1.2
    ⏸️ pozytywny 6dpt,7dpt beta 70,3,9dpt beta 164,Progesteron 39,6;TSH 1,75,11dpt beta 413
    25 dpt 18.07.2025 CRL 3 mm ❤️
    31 dpt 24.07.2025 CRL 6,69 mm💔 7 tc,❌
    🪴II FET31.10.25 ❄️4.1.1., progesteron 33,6
    10 dpt beta 0.2 ❌
    🪴III FET 15.12.25 ❄️ 4.1.1. prog 19,7
    2 dpt progesteron 29,3;4 dpt ⏸️cień cienia;7 dpt beta 27,9 dpt beta 90,7;11 dpt beta 347 prog 20
    14 dpt beta 1253 prog 37.10
    18 dpt 💔 nagle poronienie ❌
    ❌mthfr c.1286A> c układ heterozygotyczny nieprawidłowy ✅reszta mutacji trombofilii ok
    ✅ANA/ENA✅tarczyca✅homecysteina 8,65✅d3✅ferrytyna 61✅białko c,s, antytrombina
    Cross 22,2 %
    Nk w endometrium 350/1 mm podwyższone
    CD 138 ✅Kir bx
    🪴IV FET 24.04.26. ❄️4.1.1. (Estrofem, encorton,dexametrasone,smoflipid,Accofil, prograf, besins,utrogestan,prolutex,acard,Neoparin)8 dpt beta 0 ❌
    🪴V FET 07/2026?? 5.1.1. Po PGT-A
    cykl naturalny, menopur 75, ovitrelle immuno ⬆️
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    merci wrote:
    Jak nastawienie po konsultacji? Coś doktor odniosła się i wyjaśniła z wynikami?


    Nie bardzo wiadomo, skąd ten stan zapalny w cytokinach. Może to być związane z zatokami, alergią lub Hashimoto.
    Pewnie po tym transferze więcej się rozjaśni. Oby się przyjął, jak nie to pewnie będzie większy kaliber leków w następnym podejściu.

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • krakowiankq Autorytet
    Postów: 2429 4287

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    merci wrote:
    Pękłam i idę jak zawsze 8 dpt na betę 🫣
    Niech tym razem będzie inaczej

    Mocne kciuki! 🤞💚

    merci lubi tę wiadomość

    👱‍♀️88' 👱81' starania od 10.2022
    IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
    IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
    10.24 FET I 5.1.1❌
    11.24 FET II 4.1.1❌
    12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
    03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
    04.25 FET IV 4.2.3❌
    IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
    IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
    11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
    antybiotyki, Zoladex✔️
    02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil-Sydor
    7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807 brak zarodka 8tc❌️
    06.26 FET VI 4.1.2 6.d.7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560 21dpt 3270 7tc❌️

    usunięta przegroda, AMH 2,2
    ❌️endometrioza III, adenomioza
    KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
    ✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
    cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
    ♂️m.0%
  • brilka Autorytet
    Postów: 2657 5024

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    merci wrote:
    Pękłam i idę jak zawsze 8 dpt na betę 🫣
    Niech tym razem będzie inaczej
    Trzymam mocno kciuki 🍀🍀

    merci lubi tę wiadomość

    Starania od 04/24

    niedrożny kanał szyjki macicy, niedrożny jajowód, kir AA, ogniska adenomiozy, allo-MLR 0%, RIF, oligospermia

    08/25 - I ICSI ➝ 3 ❄️ po PGT-A
    3 x FET beta <0,2
    04/26 - II ICSI ➝ 2 ❄️ po PGT-A
  • merci Autorytet
    Postów: 1283 2291

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    Nie bardzo wiadomo, skąd ten stan zapalny w cytokinach. Może to być związane z zatokami, alergią lub Hashimoto.
    Pewnie po tym transferze więcej się rozjaśni. Oby się przyjął, jak nie to pewnie będzie większy kaliber leków w następnym podejściu.
    Te 4 dni różnicy Encortonu nie powinny tutaj zrobić różnicy.
    A oprócz tego co wymieniłaś to endomenda też daje przewlekły stan zapalny.
    Na kiedy teraz wizyta i transfer? 🍀

    krakowiankq, Cień lubią tę wiadomość

    👩 '96
    PCOS, AMH 09.2024 10,8 -> 02.2026 6,9
    profile ANA + ‼️cross 19,8% allo 30%
    kariotypy ✅ mutacja MTHFR homozygotyczna
    kir Bx obecny tylko 2DS1
    histeroskopia ✅ CD138 5/10❔antybiotyki
    🧑 '96
    astenoteratozoospermia

    starania od 09.2023
    2024/2025 cykle stymulowane ❌3 x IUI ❌
    09.2025 I IVF - 4 ❄️❄️❄️❄️
    I-III FET - beta <0,1
    20.04. IV FET ✨🤞🏻🍀(+metypred, accofil)
    8dpt - 155 10dpt - 364 12dpt- 825 16dpt- 4039
    21dpt- 19 104🥹 24dpt (6+1)CRL 0,46cm i 💓
    8+0 CRL 1,67cm FHR 160bpm 11+4 5,2cm
    felia test 🩵
    preg.png
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 2565 2115

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    @Malutka_111
    @Merci

    Wrażenia są w porządku — chyba dlatego, że przywykłam do bylejakości w mojej lokalnej ochronie zdrowia, więc kiedy ktoś rozmawia normalnie, jestem trochę w szoku.
    Pani doktor uważa, że skoro decydujemy się na adopcję zarodka, to pole manewru jest ograniczone, ale moje wyniki nie są złe. Na początek zaleciła Encorton.
    Dziś wzięłam już 5 mg, mimo że to piąty dzień cyklu, a według zaleceń powinnam zacząć od pierwszego dnia. Ale to wiem dopiero teraz — wcześniej nie chciałam sama wprowadzać leków. Mąż bierze Encorton, więc mamy go w domu.
    Chcę podejść do tego transferu, nawet na próbę. Oby tylko bez poronienia — naprawdę wolałabym betę 0 niż przez to przechodzić.
    Niby tych leków jest niewiele, ale pewnie ginekolog jeszcze coś dorzuci.

    A u Ciebie przed transferem lekarz nie zaleca wyciszenia ze względu na endo/adeno?
    Moim zdaniem wzięcie encortonu 4 dni później nie powinno mieć jakiegoś negatywnego wpływu.

    Będziemy trzymać kciuki za kolejną osobę. 😉


    Cień lubi tę wiadomość

    Starania od 11.2018
    🧔‍♂️ 90: nieprawidłowy kariotyp: translokacja 14/21, oligozospermia
    👱‍♀️ 93: AMH: (07.2023)- 2.96, (10.2025)-1.91
    ❌Komórki NK z krwi 21.3%❌KIR AA ❌Cross-match luty 2025:30,1%, maj 2025:36.9%.

    I IVF 12/2023
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy
    ➡️I FET 17/06/2024, BetaHCG: 8dpt: 13,50, 10dpt: CB 💔
    II IVF 10/2024 (zmiana kliniki)
    🥚16 pobranych, 12 dojrzałych, 8 zapłodnionych, ❄️❄️❄️
    PGT-SR (zdrowy, trisomia 21, mozaika niskiego stopnia chromosomu 2)
    ➡️II FET 28/01/2025
    Accofil, Smoflipid
    BetaHCG: 8dpt-97.40, 10dpt-174, 13dpt-163, 14dpt-115 💔
    ➡️III FET 28/04/2025
    Immunosupresja,Accofil, Smoflipid
    BetaHCG: 8dpt 15,30, 10dpt: CB 💔
    III IVF 11.2025 🥚15 pobranych, 10 dojrzałych, ❄️❄️❄️
    IV IVF 01.2026 🥚13 pobranych, 7 dojrzałych, ❄️❄️❄️❄️
    (5 zdrowych, 1 mozaika, 1 nieinformatywny)
    ➡️IV FET 08.06.2026
    BetaHCG: 8dpt-31,90, 10dpt-CB 💔
  • Hope85 Autorytet
    Postów: 282 887

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się ustalić że znieczulenie do histeroskopii i punkcji bez anestezjologa jest na tych samych lekach ale do punkcji są wyższe dawki. Podpytalam czy moga gdzieś zapisać że ja proszę o większe dawki tak aby znieczulenie było skuteczne. To dostałam odpowiedź że nie mogą zwiększyć dawek bo wtedy potrzebny bylby anestezjolog 🙃 liczę na to że tym razem te dawki beda wystarczające. Wiadomo że wszystko się przeżyje ale im jestem starsza tym bardziej dbam o swoje prawa. Mam już po dziurki w nosie zaciskania zębów i mówienia że wytrzymam. Jest XXI wiek i należy nam się w końcu komfortowe leczenie.

    Ewa_89, no tak, czyli to loteria. Trigger najważniejszy. Przykro mi że u Ciebie nadal komplikacje 😞 te torbiele to na pewno przetrwałe pęcherzyki? a nie torbiele endometrialne? sorki za pytania ale nie za dużo wiem o Twojej sytuacji

    Merci, trzymam mocno kciuki 🤞🤞🤞
    Cień, Anika1983, Malutka również duże kciuki za Wasze transfer 🤞🤞🤞
    Mam nadzieję że nikogo nie pominęłam z obecnie walczących 😊 a jeśli tak to przepraszam i również przesylam dużo pozytywnych myśli i dużo siły 💚

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 10:15

    merci, Ewa89_89, Cień lubią tę wiadomość

    '85 👩
    Endometrioza, adenomioza, torbiel jajnika, plus naczyniak, niedoczynność tarczycy, laparo (2013)
    Cross match 12%, Allo MLR 25%, KIR Bx
    AMH 1,7 (2021), 1,18 (01/2026), 0,8 (03/2026)

    Pierwsza era:
    IUI x 3
    0 IVF => (2015) 1 zarodek ❌
    Druga era: 2021-obecnie
    1 IVF => (2021) 6MII/6, 3 zarodki
    1 ET 4/2024 4AA ❌
    2 FET 06/2024 3AA ❌
    07/24 Histero = CD138+ 25/10
    3 FET 10/2024 4BB ❌

    2 IVF => (2022) 8MII/7, 3 zarodki
    4 ET 12/2024 3AA ⏸️
    5dpt 8,7; 9dpt 140; 17 dpt 5422; 22 dpt 16643;
    29 dpt CRL 3 mm, brak serduszka, 9tc 💔
    04/25 Histero (bez cd138) ✅
    5 FET 05/2025 3AA❌
    06-08/25 Zoladex
    6/25 Biopsja - CD138+ 50/10
    7/25 Biopsja - CD138- ✅
    6 FET 11/2025 4BB ❌

    3 IFV 02/26 10/7/2MII/1, 1 x 3AA (5), PGT-A ?
    4 IVF 04/26 8/4/3MII/2, 1 x 3AB (6), PGT-A?
    5 IVF 05/26 8/5/4MII/4, 0
  • krakowiankq Autorytet
    Postów: 2429 4287

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Hope85, bardzo dobrze, że dopytałaś o konkretne leki.
    Mam nadzieję, że znieczulenie będzie skuteczne i bezpieczne:)

    Hope85, domi_, Cień lubią tę wiadomość

    👱‍♀️88' 👱81' starania od 10.2022
    IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
    IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
    10.24 FET I 5.1.1❌
    11.24 FET II 4.1.1❌
    12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
    03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
    04.25 FET IV 4.2.3❌
    IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
    IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
    11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
    antybiotyki, Zoladex✔️
    02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil-Sydor
    7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807 brak zarodka 8tc❌️
    06.26 FET VI 4.1.2 6.d.7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560 21dpt 3270 7tc❌️

    usunięta przegroda, AMH 2,2
    ❌️endometrioza III, adenomioza
    KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
    ✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
    cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
    ♂️m.0%
  • domi_ Autorytet
    Postów: 1915 4562

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope85 wrote:
    Udało mi się ustalić że znieczulenie do histeroskopii i punkcji bez anestezjologa jest na tych samych lekach ale do punkcji są wyższe dawki. Podpytalam czy moga gdzieś zapisać że ja proszę o większe dawki tak aby znieczulenie było skuteczne. To dostałam odpowiedź że nie mogą zwiększyć dawek bo wtedy potrzebny bylby anestezjolog 🙃 liczę na to że tym razem te dawki beda wystarczające. Wiadomo że wszystko się przeżyje ale im jestem starsza tym bardziej dbam o swoje prawa. Mam już po dziurki w nosie zaciskania zębów i mówienia że wytrzymam. Jest XXI wiek i należy nam się w końcu komfortowe leczenie.
    Matko i córko! Będę tak mocno trzymać kciuki jak tylko się da! 🤞

    Hope85, Mary27 lubią tę wiadomość

    👩,👦34 l.//starania >10 lat
    Endometrioza 4 st, Adeno. '20 i '25 laparo.
    AMH:0,45>0,66
    MTHFR, PAI-1, Leiden, R2❌ Anemia
    Kariotypy✔️ KIR BX: 2DS1,2DS2,2DS5✔️ 2DS3,3DS1❌ On HLA-c:C1,C2
    CD138 ✔️ Cross match 26,7%>24,6%
    Interleukin 6 4,3pg/ml⬆️ ANA1(+)

    I procedura IMSI - 2023, krótki prot.
    📅 11.2023 💉 5 kom.>>❄️❄️3AB, 5BC
    FET I 12.2023 3AB CS, 12 dpt <0,1❌
    FET II 07.2024 5BC CS, EG. 6 dpt <0,2❌

    II procedura ICSI+FC - 2024, długi prot.
    📅10.2024 💉 2 kom. >> ❄️3BB
    FET III 11.2024 CS, EG, AH 9 dpt <0,2❌

    III procedura ICSI+FC - 2025, długi prot. z hormonem wzrostu
    📅31.01 💉 2 kom. >> ❄️❄️3BA, 3BB

    FET IV 19.07.2025, 3BA CS, AH
    Encorton, Clexane, Acard, Accofil, Prograf, Relanium, Prolutex, Besins, Utrogestan, Estrofem
    6dpt 22,7, 9dpt 110, 12dpt 540, 20dpt 1902,9, 23dpt 1818, GS 0,48, 6+0 ciąża zatrzymana ❌
    FET V 15.12.2025, 3BB CS, AH, 8dpt <0,2 ❌

    💊Ryeqo od 01.03. 🏥 07.2026, 3. operacja. DaVinci.
  • domi_ Autorytet
    Postów: 1915 4562

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    @Malutka_111
    @Merci

    Wrażenia są w porządku — chyba dlatego, że przywykłam do bylejakości w mojej lokalnej ochronie zdrowia, więc kiedy ktoś rozmawia normalnie, jestem trochę w szoku.
    Pani doktor uważa, że skoro decydujemy się na adopcję zarodka, to pole manewru jest ograniczone, ale moje wyniki nie są złe. Na początek zaleciła Encorton.
    Dziś wzięłam już 5 mg, mimo że to piąty dzień cyklu, a według zaleceń powinnam zacząć od pierwszego dnia. Ale to wiem dopiero teraz — wcześniej nie chciałam sama wprowadzać leków. Mąż bierze Encorton, więc mamy go w domu.
    Chcę podejść do tego transferu, nawet na próbę. Oby tylko bez poronienia — naprawdę wolałabym betę 0 niż przez to przechodzić.
    Niby tych leków jest niewiele, ale pewnie ginekolog jeszcze coś dorzuci.
    Jest tyle szkół co do Encortonu, że te kilka dni nie powinny zrobić jakiejś drastycznej różnicy. A wcześniej brałaś encorton i acard czy to będzie dla Ciebie nowość?

    Cień lubi tę wiadomość

    👩,👦34 l.//starania >10 lat
    Endometrioza 4 st, Adeno. '20 i '25 laparo.
    AMH:0,45>0,66
    MTHFR, PAI-1, Leiden, R2❌ Anemia
    Kariotypy✔️ KIR BX: 2DS1,2DS2,2DS5✔️ 2DS3,3DS1❌ On HLA-c:C1,C2
    CD138 ✔️ Cross match 26,7%>24,6%
    Interleukin 6 4,3pg/ml⬆️ ANA1(+)

    I procedura IMSI - 2023, krótki prot.
    📅 11.2023 💉 5 kom.>>❄️❄️3AB, 5BC
    FET I 12.2023 3AB CS, 12 dpt <0,1❌
    FET II 07.2024 5BC CS, EG. 6 dpt <0,2❌

    II procedura ICSI+FC - 2024, długi prot.
    📅10.2024 💉 2 kom. >> ❄️3BB
    FET III 11.2024 CS, EG, AH 9 dpt <0,2❌

    III procedura ICSI+FC - 2025, długi prot. z hormonem wzrostu
    📅31.01 💉 2 kom. >> ❄️❄️3BA, 3BB

    FET IV 19.07.2025, 3BA CS, AH
    Encorton, Clexane, Acard, Accofil, Prograf, Relanium, Prolutex, Besins, Utrogestan, Estrofem
    6dpt 22,7, 9dpt 110, 12dpt 540, 20dpt 1902,9, 23dpt 1818, GS 0,48, 6+0 ciąża zatrzymana ❌
    FET V 15.12.2025, 3BB CS, AH, 8dpt <0,2 ❌

    💊Ryeqo od 01.03. 🏥 07.2026, 3. operacja. DaVinci.
  • domi_ Autorytet
    Postów: 1915 4562

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    merci wrote:
    Pękłam i idę jak zawsze 8 dpt na betę 🫣
    Niech tym razem będzie inaczej
    Powodzenia 🤞
    Kakali12 wrote:
    Witam, dziś robilam bete w 9dpt i jest 13,3 szału niema. I raczej nic z tego nie będzie
    Ja wiem, zawsze to piszemy, ale koniecznie powtórz 11 dpt. Każdy organizm jest inny i tu niczego nie można być pewnym 🤞

    👩,👦34 l.//starania >10 lat
    Endometrioza 4 st, Adeno. '20 i '25 laparo.
    AMH:0,45>0,66
    MTHFR, PAI-1, Leiden, R2❌ Anemia
    Kariotypy✔️ KIR BX: 2DS1,2DS2,2DS5✔️ 2DS3,3DS1❌ On HLA-c:C1,C2
    CD138 ✔️ Cross match 26,7%>24,6%
    Interleukin 6 4,3pg/ml⬆️ ANA1(+)

    I procedura IMSI - 2023, krótki prot.
    📅 11.2023 💉 5 kom.>>❄️❄️3AB, 5BC
    FET I 12.2023 3AB CS, 12 dpt <0,1❌
    FET II 07.2024 5BC CS, EG. 6 dpt <0,2❌

    II procedura ICSI+FC - 2024, długi prot.
    📅10.2024 💉 2 kom. >> ❄️3BB
    FET III 11.2024 CS, EG, AH 9 dpt <0,2❌

    III procedura ICSI+FC - 2025, długi prot. z hormonem wzrostu
    📅31.01 💉 2 kom. >> ❄️❄️3BA, 3BB

    FET IV 19.07.2025, 3BA CS, AH
    Encorton, Clexane, Acard, Accofil, Prograf, Relanium, Prolutex, Besins, Utrogestan, Estrofem
    6dpt 22,7, 9dpt 110, 12dpt 540, 20dpt 1902,9, 23dpt 1818, GS 0,48, 6+0 ciąża zatrzymana ❌
    FET V 15.12.2025, 3BB CS, AH, 8dpt <0,2 ❌

    💊Ryeqo od 01.03. 🏥 07.2026, 3. operacja. DaVinci.
  • merci Autorytet
    Postów: 1283 2291

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż nie mogę uwierzyć - jest dodatnia beta 🥹😭

    domi_, brilka, Hope85, Lunkaaway, Woczekiwaniu, Cień, Marysia_, Cara, Milagro ❤️‍🩹, Lorii, krakowiankq, eithela, just_a_girl, sylstaa, Totalnie_pogubiona, Lajla87_87, Karolaaas, Yahu, Marz91, Mandi41, Loraa, Paula24, Szopka, MalenaMi, Karo_27, Linka89, Mery0211, Mary27 lubią tę wiadomość

    👩 '96
    PCOS, AMH 09.2024 10,8 -> 02.2026 6,9
    profile ANA + ‼️cross 19,8% allo 30%
    kariotypy ✅ mutacja MTHFR homozygotyczna
    kir Bx obecny tylko 2DS1
    histeroskopia ✅ CD138 5/10❔antybiotyki
    🧑 '96
    astenoteratozoospermia

    starania od 09.2023
    2024/2025 cykle stymulowane ❌3 x IUI ❌
    09.2025 I IVF - 4 ❄️❄️❄️❄️
    I-III FET - beta <0,1
    20.04. IV FET ✨🤞🏻🍀(+metypred, accofil)
    8dpt - 155 10dpt - 364 12dpt- 825 16dpt- 4039
    21dpt- 19 104🥹 24dpt (6+1)CRL 0,46cm i 💓
    8+0 CRL 1,67cm FHR 160bpm 11+4 5,2cm
    felia test 🩵
    preg.png
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    A u Ciebie przed transferem lekarz nie zaleca wyciszenia ze względu na endo/adeno?
    Moim zdaniem wzięcie encortonu 4 dni później nie powinno mieć jakiegoś negatywnego wpływu.

    Będziemy trzymać kciuki za kolejną osobę. 😉


    W razie niepowodzenia zrobimy wyciszenie przed następnym transferem.

    Woczekiwaniu lubi tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • domi_ Autorytet
    Postów: 1915 4562

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    merci wrote:
    Aż nie mogę uwierzyć - jest dodatnia beta 🥹😭
    I to taka porządna! 🍀 Gratulację <3
    Rozumiem, że powtórka za 2 dni? :)

    Cień, merci lubią tę wiadomość

    👩,👦34 l.//starania >10 lat
    Endometrioza 4 st, Adeno. '20 i '25 laparo.
    AMH:0,45>0,66
    MTHFR, PAI-1, Leiden, R2❌ Anemia
    Kariotypy✔️ KIR BX: 2DS1,2DS2,2DS5✔️ 2DS3,3DS1❌ On HLA-c:C1,C2
    CD138 ✔️ Cross match 26,7%>24,6%
    Interleukin 6 4,3pg/ml⬆️ ANA1(+)

    I procedura IMSI - 2023, krótki prot.
    📅 11.2023 💉 5 kom.>>❄️❄️3AB, 5BC
    FET I 12.2023 3AB CS, 12 dpt <0,1❌
    FET II 07.2024 5BC CS, EG. 6 dpt <0,2❌

    II procedura ICSI+FC - 2024, długi prot.
    📅10.2024 💉 2 kom. >> ❄️3BB
    FET III 11.2024 CS, EG, AH 9 dpt <0,2❌

    III procedura ICSI+FC - 2025, długi prot. z hormonem wzrostu
    📅31.01 💉 2 kom. >> ❄️❄️3BA, 3BB

    FET IV 19.07.2025, 3BA CS, AH
    Encorton, Clexane, Acard, Accofil, Prograf, Relanium, Prolutex, Besins, Utrogestan, Estrofem
    6dpt 22,7, 9dpt 110, 12dpt 540, 20dpt 1902,9, 23dpt 1818, GS 0,48, 6+0 ciąża zatrzymana ❌
    FET V 15.12.2025, 3BB CS, AH, 8dpt <0,2 ❌

    💊Ryeqo od 01.03. 🏥 07.2026, 3. operacja. DaVinci.
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    merci wrote:
    Te 4 dni różnicy Encortonu nie powinny tutaj zrobić różnicy.
    A oprócz tego co wymieniłaś to endomenda też daje przewlekły stan zapalny.
    Na kiedy teraz wizyta i transfer? 🍀


    Jutro podgląd endometrium. Transfer około 11-13 maja chyba.

    krakowiankq, merci, Yahu, MalenaMi lubią tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domi_ wrote:
    Jest tyle szkół co do Encortonu, że te kilka dni nie powinny zrobić jakiejś drastycznej różnicy. A wcześniej brałaś encorton i acard czy to będzie dla Ciebie nowość?


    Tylko Acard. Encorton to nowość dla mnie.

    domi_ lubi tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
‹‹ 190 191 192 193 194 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza: niewidzialna choroba, która dotyka miliony Polek

Szacuje się, że w Polsce około 2 miliony kobiet cierpi na endometriozę. W artykule dowiesz się o najnowszych metodach diagnozowania i leczenia endometriozy, a także poznasz osobistą historię Małgorzaty, która walczyła z tą chorobą przez 5 lat, aby wreszcie zobaczyć światło w tunelu na swojej drodze do macierzyństwa.

CZYTAJ WIĘCEJ