X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Acard ma wpływ na owulację?
Odpowiedz

Acard ma wpływ na owulację?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Acard ma wpływ na owulację? Większość bierze ten lek po ovu. To mój 6 dzień cyklu i myślałam, żeby już go zażyć. Występuje u mnie owulacja, ale myślę, że mam problem z zagnieżdżaniem. Kupiłam ten lek, ale się waham.

    Irmina
  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny???

    Irmina
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie brała żadnych leków na własną rękę, bo coś mi się wydaje.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację, zawsze stosuję się do zaleceń lekarza. Ale przez to 8 miesiąc starań i nic. Jeszcze niedawno podchodziłam do starań na luzie, ale zaczynam panikować. Wykres zapowiada się obiecująco, ale kończy się miesiączką. Dziękuję za odpowiedz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2016, 21:31

    Irmina
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamiast panikować, lepiej się przebadać, ja tam jestem zwolenniczką tego, żeby jak najszybciej zrobić badania hormonów, bo jeśli coś jest nie tak, to można od razu zacząć działać i rozpocząć odpowiednie leczenie, a jeśli wszystko w porządku - to można się wyluzować i zdać na żywioł :) No, ale to jest moje zdanie.

    irma37 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hormony w porządku,badanie drożności jajowodów też zrobiłam. Mam endometriozę I stopnia, ale jestem po zabiegu i leczeniu hormonalnym. Trzy cykle miałam monitorowane, owulacja jest, pęcherzyk pęka. Mąż przebadany, wszystko ok. Na początku totalny luz, wyjazd na wakacje, ale po 8 miesiącach zaczynam się martwić. Czytam fora i nakręcam się. Ale może rzeczywiście jeszcze poczekam, może teraz się uda :)

    Irmina
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie pozostaje czekać :) Ja też się naczekałam, mimo że teoretycznie było wszystko ok.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sądziłam, że zajście w ciążę jest takie trudne. Ale nie tracę nadziei, muszę nauczyć cierpliwości :)

    Asia1561 lubi tę wiadomość

    Irmina
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irma niestety cierpliwość jest to niezbędna ja mam zalecone teraz suplementy przez trzy miesiące i miedzy innymi mam brać właśnie Acard cały czas bez przerywania po 3 miesiącach mamy zacząć się starać i oczywiście nie odstawiac acardu dopiero w 20 tygodniu gin mnie uprzedził ze będziemy odstawiac Acard no i oczywiście Clexane od pozytywnego testu
    Także cierpliwości i trzymam kciuki

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na następnej wizycie zapytam o Acard, ale sama nie będę go brała. Mnie teraz lekarz zalecił tylko kwas foliowy. Biorę fembion, cynk, witaminę D, wiesiołek do owulacji. Jeszcze nie byłam w ciąży, więc martwię się, że mogę nie zajść, bo tyle miesięcy starań i nic.

    Acard podobno dobrze działa na endometrium i usuwa mikro skrzepy, które utrudniają zagnieżdzanie. Stąd moje zainteresowanie tym lekiem. Poza tym można go kupić bez recepty, więc chyba rozsądne dawkowanie nie powinno zaszkodzić. Ale ten cykl jeszcze będę obserwować swój organizm. Za miesiąc zapytam lekarza.

    0202oliwcia trzy miesiące kuracji to długo, ale rozumiem, bo niedawno przez 90 dni brałam Visanne po laparoskopii - endometrioza. Miało to ułatwić mi zajście w ciążę. Stąd moje obawy, ale wiem, że warto czekać :)

    Dziękuję dziewczyny za odpowiedź :)

    Irmina
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irma kochana w moim przypadku jest w trzy miesiące przez wysoką homocyateine mam 14.50 mój gin mówi ze jak będzie 10 to można się starać ale wyczytalam juz na nie jednym forum ze lepiej jak będzie 8 albo nawet poniżej wole nie ryzykować i poczekać jestem juz po 4 stratach a kolejnej bym nie zniosła
    Pozdrawiam i zapytaj swojego gina o ten Acard ciekawe co ci powie

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w przyszłym cyklu zamierzam brać acard. To lek bez recepty. Aspiryny tez biorę jak jestem przeziebiona bez zgody lekarza. A acard przy aspirynke jest slabiutki.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia u Ciebie branie Acard jest uzasadnione. Ja chciałam brać na własną rękę, bo słyszałam same pozytywy na temat tego leku. Upewniła mnie w tym Hopeless :) Ten cykl dokończę bez acardu, ale jak się teraz nie uda, to chyba spróbuję w następnym miesiącu.

    Hopeless zamierzasz wziąć od początku cyklu, czy po owulacji?

    Irmina
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od początku i do II ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz kupilam. To nawet w ciąży można brać. Ograniczenie jest tylko na III trymestr.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    irma37 wrote:
    0202oliwcia u Ciebie branie Acard jest uzasadnione. Ja chciałam brać na własną rękę, bo słyszałam same pozytywy na temat tego leku. Upewniła mnie w tym Hopeless :) Ten cykl dokończę bez acardu, ale jak się teraz nie uda, to chyba spróbuję w następnym miesiącu.

    Hopeless zamierzasz wziąć od początku cyklu, czy po owulacji?
    Ja na Fb w grupie MTHFR napisałam że mam zalecony Acard teraz i do 20 tygodnia ciąży jak się uda to dziewczyna się do mnie sadziła że on powoduje owrzodzenia itd itd mogła bys mi podesłać tą wypowiedz która ci potwierdziła że jednak acard brać chociaż by w opcji "Cytuj" z góry dziękuje

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Ja biorę acard od początku ciąży ponieważ trzy poprzednie ciąże poroniłam... dzięki acardowi udało mi sie utrzymać tę... i mimo tego i tak mam podwyzszoną krzepliwość krwi
    ja na twoim miejscu bym nie odstawiała, a na ulotkach tak pisze poniewaz dopiero od niedawna lekarze przekonali się jak bardzo może pomóc stosowanie aspiryny w ciąży"

    "Ja tez brałam Acard od 6 tyg do 13 tyg ciązy w zwiazku ze zebyt wysoką wartościa Hematokrytu, teraz Acard często jest stosowany, wieć myśle, że możesz go spokojnie brac."

    "Ja rowniez biore acard podobnie jak Alutka poronilam swoje 4 ciaze, Teraz dzieki acardowi jestem juz w 17 tyg. Ale po 34 tyg zamierzam go odstawic.
    Aspiryna jest grozna ale w wiekszej dawce Acard to jest tylko 75 mg. Mysle , ze nie poleca sie aspiryny w 3 trym ze wzgledu na mozliwosc wystapienia krwotoku przy porodzie.
    A nie wiem czy wiesz , ze krolowa Angli urodzila nastepce tronu tez dzieki aspirynie, poprzednie ciaze wszystkie stracila."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2016, 19:29

    Irmina
  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acard | Forum o ciąży i dzieciach - BabyBoom

    https://www.babyboom.pl › ... › Fora › Fora ciążowe › Ciąża, poród, połóg

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    Irmina
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    irma37 wrote:
    "Ja biorę acard od początku ciąży ponieważ trzy poprzednie ciąże poroniłam... dzięki acardowi udało mi sie utrzymać tę... i mimo tego i tak mam podwyzszoną krzepliwość krwi
    ja na twoim miejscu bym nie odstawiała, a na ulotkach tak pisze poniewaz dopiero od niedawna lekarze przekonali się jak bardzo może pomóc stosowanie aspiryny w ciąży"

    "Ja tez brałam Acard od 6 tyg do 13 tyg ciązy w zwiazku ze zebyt wysoką wartościa Hematokrytu, teraz Acard często jest stosowany, wieć myśle, że możesz go spokojnie brac."

    "Ja rowniez biore acard podobnie jak Alutka poronilam swoje 4 ciaze, Teraz dzieki acardowi jestem juz w 17 tyg. Ale po 34 tyg zamierzam go odstawic.
    Aspiryna jest grozna ale w wiekszej dawce Acard to jest tylko 75 mg. Mysle , ze nie poleca sie aspiryny w 3 trym ze wzgledu na mozliwosc wystapienia krwotoku przy porodzie.
    A nie wiem czy wiesz , ze krolowa Angli urodzila nastepce tronu tez dzieki aspirynie, poprzednie ciaze wszystkie stracila."
    Dziękuje kochana zaraz przejrzę ten link co mi podesłałaś wiem że ile osób tyle opinii ale jestem już tym wszystkim skołowana Acardu nie mam zamiaru odstawiać

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w tym cylku mi się nie uda zajść w ciążę, też wezmę Acard :)

    Pszczoła2000 daj znać jak wyniki :)

    Irmina
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ