X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Brak owulacji a rosnąca temperatura
Odpowiedz

Brak owulacji a rosnąca temperatura

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 14 marca 2015, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to możliwe, że przy braku owulacji można odnotować skok temperatury ? 14 dc byłam na monitoringu, pęcherzyk bardzo mały od 9dc urósł tylko 3.5 mm i miał 12,4mm, gin stwierdził, że to cykl bezowulacyjny. Trochę się zaniepokoiłam i zaczęłam mierzyć temperaturę, okazało się że 20dc zaczął boleć mnie jajnik a od 21dc temperatura poszła w górę i OF wyznaczył mi nawet owulację na 19dc. Temperatura cały czas się utrzymuje, wygląda jakby owulacja jednak była. Czy to możliwe, że mój pęcherzyk zaczął jednak rosnąć i owulacja miała miejsce czy bez owulacji również jest możliwy skok tempki? Dodam, że biorę Duphaston (2x1 od 18dc) w tej dawce podobno nie blokuje owu ani też nie podnosi temperatury więc już sama nie wiem co z moim cyklem.

    zem3wn15az3szllg.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 15 marca 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mogłas mieć późną owulację, wierz mi że to się zdarza i nawet moze być ciąża z takiego cyklu ;) a co do duphastonu to nie wiem... ja brałam od 16dc do 25dc duphaston 1 tabletkę dziennie i w 32dc okazało sie ze mam już zluteinizowany pęcherzyk czyli przerośnięty, owulacji nie było i mysle ze to przez to ze zbyt wczesnie wziełam duphaston... gdyby nie to pewnie miałabym po prostu późniejsza owulację a tak to progesteron zahamował mi wzrost pęcherzyka.. niby piszą że duphaston nie hamuje owulacji i ja w to wierzyłam ale chyba jednak wzięłam go zbyt wczesnie :( aha, i po pęknięciu tego przerośniętego pęcherzyka miałam normalnie skok temperatury jak po owulacji co mnie dodatkowo zmyliło :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2015, 10:42

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, w przypadku braku owulacji może nastąpić skok temperatury, mimo, że owulacji nie było.

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 15 marca 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za info. Hmmm nie wiem czy u mnie by doszło do przerośnięcia jak nie za bardzo w ogóle chciał rosnąć :/ W przyszłym cyklu mam brać Clo ale gin bardzo szybko podjął taką decyzję i myślałam, że może jednak ta owulacja występuję i obędzie się bez leku.
    sylwiaśta to co powoduje wtedy skok tempki jak owu nie było ?
    Myślicie, że badanie progesteronu coś by mi powiedziało ?

    zem3wn15az3szllg.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 15 marca 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka05 wrote:
    Dzięki dziewczyny za info. Hmmm nie wiem czy u mnie by doszło do przerośnięcia jak nie za bardzo w ogóle chciał rosnąć :/ W przyszłym cyklu mam brać Clo ale gin bardzo szybko podjął taką decyzję i myślałam, że może jednak ta owulacja występuję i obędzie się bez leku.
    sylwiaśta to co powoduje wtedy skok tempki jak owu nie było ?
    Myślicie, że badanie progesteronu coś by mi powiedziało ?

    jasne ze tak, jesli progesteron w 7 dniu po skoku temperatury wyjdzie poniżej 3ng/ml to znaczy ze owulacji nie było wcale a wynik poniżej 10ng/ml świadczy o niedomodze lutealnej (choc nie zawsze). Mi lekarz potwierdził że pęcherzyk pękł ale owulacji nie miałam co stwierdziłam własnie na podstawie wyniku progesteronu (miałam wynik 2,13ng/ml :(( )

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 15 marca 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka05, piszesz że gin szybko podjął decyzje o clo, tzn? Po ilu cyklach bezowu? Ja się zastanawiam czy tez nie będę miała, nie wiem w ogóle jakie powinnam podjąć leczenie wg was.. Nie mam okresu sama z siebie, tylko nastepuje po wzięciu wspomagacza (lutka, kiedys aspiryna). A gdzie tu o owulacjach mowic.. Hormony wszystkie w normie.
    Niestety nie trafilam tez na odpowiedniego gin, cały czas zbywaja. Chciałabym wiedzieć z czymś pójść, czego się domagać. Podpowiedzcie mi, macie doswiadczenie;)

    21 tydzień ciąży
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 16 marca 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tylko ten jeden monitoring o którym pisałam w pierwszym poście. Cykle zawsze miałam długie i nieregularne, mam też za sobą jedno poronienie. Lekarz zapytał czy chce już zachodzić w ciążę i jak powiedziałam że tak to zlecił właśnie clo, pewnie gdybym powiedziała że mogę jeszcze poczekać to by nie zlecał. Skoro raz zaszłam w ciążę no to owulacje miałam ale bardzo późno bo skok tempki po 25dc, jak widać dobrze się to dla mnie nie skończyło. A czy mam teraz to nie wiem. Nie wiem czy nie za szybko ta decyzja o leczeniu ale chyba mi nie zaszkodzi? Jeżeli mam tą owulacje tak późno to może clo ją przyspieszy a jeżeli nie mam no to ją wywoła.

    zem3wn15az3szllg.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 16 marca 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg mnie dobrze ze dal leki... mi lekarze coś nie chcą zbyt chętnie przypisać CLO... cały czas zbywają zeby dała szanse organizmowi, no to w tym cyklu dam ;)

    Tuśka87 lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz inni lekarze to nic mi nie proponowali a ten bardzo szybko, jakoś nie jestem do leków przekonana ale cieszę się, że tak piszesz to jakoś mi lżej ;-) no to życzę żeby natura zrobiła swoje Aleksia :-)

    zem3wn15az3szllg.png
  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja tez chyba poprosze juz o clo.

    21 tydzień ciąży
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy braniu Duphastonu wynik progesteronu będzie wiarygodny?

    zem3wn15az3szllg.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 17 marca 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 12:52

    Aleksia85 lubi tę wiadomość

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 17 marca 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka05 wrote:
    No widzisz inni lekarze to nic mi nie proponowali a ten bardzo szybko, jakoś nie jestem do leków przekonana ale cieszę się, że tak piszesz to jakoś mi lżej ;-) no to życzę żeby natura zrobiła swoje Aleksia :-)

    dzięki :) a CLO jest bardzo skuteczny - większośc ciąż jest już po kilku cyklach stosowania :) trzymam mocno kciuki za Ciebie <3

    Linka05 lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 17 marca 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 18:27


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 18 marca 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro miałaś owulację to clo ją przyśpieszyło najprawdopodobniej.Ja nie miałam owulacji a po 2 tabletkach piękny pęcherzyk już 11 dc więc trzeba szybko lecieć na monitoring kilka dni po okresie :) A z kolei w tym miesiącu owulacja 18 dc różnie to widocznie bywa :) U mnie chyba jeden jajnik lepiej działa.
    Luteina fałszuje raczej z tego co czytałam bo inaczej jest faktycznie z duphastonem
    Też myślę o zrobieniu progesteronu ale w tym cyklu za późno się chyba przebudziłam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2015, 11:49

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 18 marca 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 18:27


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 18 marca 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co się stresować :) Skok temperatury nie jest wyznacznikiem owulacji a i brak takiego skoku nie musi oznaczać że owulacji nie było.I chyba mierzenie temperatury przy luteinie nie ma sensu.

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 19 marca 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Linka :)
    Dlugo mnie nie bylo a u Ciebie widze zmiany. Myslalam,ze inaczej sie sytuacja potoczyla ale teraz domyslam sie,ze jednak nie. Trzymam kciuki :)

    ovufriend.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem poczatkujaca w w of u mnie zdiagnozowano lekkie podwyższenie prolaktyny od prawie 2 lat staramy sie o dzidziusia :/ ale sie nie poddajemy w tym cyklu, a dokładnie od połowy zaczełam mierzyc temp. i jest dosc wysoka oto moj wykres pozdrawiam cieplutko :)
    https://ovufriend.pl/graph/9bff3ba2598fdf066371f2a4d123afcd

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja już nie rozumiem.
    - skok temperatury nie świadczy o owulacji
    - pozytywne testy owulacyjne nie oznaczają, że do owulacji dojdzie (to jest akurat zrozumiałe, chociaż też szkoda)
    - śluz płodny nie jest gwarancją owulacji

    To ja się pytam, po co my takie cyrki tutaj odstawiamy? Możemy myśleć, że wszystko jest okej, a nic nie jest okej... Ja mam skoki temperatury co miesiąc, faza lutealna zawsze 12 dni i wcale nie mogę powiedzieć, że owulacja w ogóle u mnie gości?
    Aleksia wytłumacz mi proszę jak to jest, że pęcherzyk pękł ale owulki nie było? Chyba jest tylko jedna możliwość - brak komórki jajowej w pęcherzyku. Wtedy rzeczywiście, ciałko żółte zostaje i produkuje progesteron, który podwyższa nam temperaturę. Tylko skąd wiedziałeś, że to właśnie u Ciebie się stało? Widać komórkę jajową na usg w pęcherzyku?

    Miliard pytań, wiem :-P człowiek chciałby tak po prostu cieszyć się, że ma owulację, skoro zawsze ma skok temperatury i śluz a niestety nie jest to takie oczywiste...

    Pozdrawiam was wszystkie serdecznie :-D

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ