X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Cykl bezowulacyjny?

Oceń ten wątek:
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 22 lutego 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa, czy moglabym Cie prosic o zerkniecie na moj wykres? Po wpisaniu dzisiejszej tempki Ovufriend zaznaczyl mi owulacje na 12 lutego, a Baby Comp mi potwierdzil dzisiaj ze 16 lutego, a jeszcze nie ogarnelam tych zasad NPRu...

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o Baby Comp to niestety jest to urządzenie które posiada własną bazę cykli, przez pierwszych kilka cykli w których prowadzisz obserwację on się "uczy" Twoich cykli. Musisz wziąć poprawkę na to iż Baby Comp bierze pod uwagę tylko jeden wskaźnik jakim jest temperatura, poza tym on jedynie "prognozuje" przybliżony czas owulacji i dla niego najistotniejszy jest zarejestrowany skok po 3 dniach wyższych temperatur dostaniesz zieloną lampkę czyli dni niepłodne. Vanessa kilka razy z całą słusznością podkreślała znaczenie obserwacji śluzu, jest to bardzo istotny czynnik. W tej sytuacji trzeba wziąć pod uwagę dzień w którym zaobserwowałaś u siebie najlepszy śluz i tego się trzymać moim zdaniem... Sprawdzasz może polożenie szyjki macicy?

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 22 lutego 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mi sie wydaje ze BC ma mniej dokladne dane, bo przeciez nie bierze pod uwage sluzu, poza tym pokazuje ze owulacja moze wystapic 3 dni wczesniej lub pozniej... Tak jak pisalalam wczesniej, stosowalam Conceive plus i ciezko mi jest powiedziec kiedy mialam najlepszej jakosci sluz, to moj pierwszy pelny cykl ktory obserwuje, wiec ciezko to rozpoznac ;) Szyjki niestety nie sprawdzam, jak teraz sie nie uda to sprobuje od nastepnego cyklu :)

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o badanie szyjki macicy też może Ci to podpowiedzieć co się aktualnie dzieje, potrzeba do tego trochę wprawy i nie należy się zniechęcać. Zamieszczę poniżej link, zdjęcia nie są może najmilsze do oglądania, ale fajnie można obrazowo zobaczyć o co chodzi. Jeśli masz ochotę zapoznaj się...
    http://apt.republika.pl/Tajemnica1.html

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS: Ogólnie polecam stronę, poszperaj jest tam dużo fajnych informacji dla osób zaczynających przygodę z NPR ;) Ja sama tam czasem zaglądam żeby sobie utrwalic to i owo ;)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 lutego 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem że może być problem z określeniem śluzu przy stosowaniu tego żelu, ale analizując Twój cykl dochodzę do wniosku że nie ma różnicy czy linia podstawowa przebiegałaby przez 36,57 (9dc) czy przez 36,55 (13 dc) na jedno wychodzi czyli dni płodne kończą sie u Ciebie 21 dc. Dokładnego dnia owulacji nie da sie przewidzieć możemy się tylko domyślać ale trzeba mieć kilka cykli do porównania aby móc coś na ten temat wnioskować. Ale najważniejsze w staraniach to wiedzieć kiedy są te dni płodne żeby ich nie przegapić. Ponoć najpłodniejszymi dniami w dni płodne jest dzień szczytu śluzu oraz pierwszy dzień skoku (no i dni pomiędzy jeże skok nie nastąpi na drugi dzień po szczycie śluzu).
    A jak długie masz cykle?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 22 lutego 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak juz wspomnialam obecnie mam raczej nieregularne miedzy 26 a 36 dni... Ale ostatni cykl mial 28 dni, wiec mam cien nadziei ze wroce do moich regularnych cykli sprzed torbieli, ktore mialy wlasnie 28 dni.
    Jedno jest pewne, za kilka dni wszystko sie wyjasni czy doszlo do zaplodnienia czy nie, trzeba cierpliwosci, ale u mnie o to ciezko :D

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 23 lutego 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj spadek tempki, chyba będzie @...

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 23 lutego 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podejrzewam że obecny cykl będzie trwał około 28 dni :) ale życzę Ci aby trwał 9 miesięcy :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 23 lutego 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy takim spadku to chyba małe szansę na ciążę, ale jeśli cykl będzie miał znowu ok 28 dni to będzie postęp :)

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • Anuska127 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 23 lutego 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mogłybyście zerknąć na mój wykres? Zaznaczyła mi się niby owulacja, ale nie jestem coś jej pewna...


    8de8727c75cffd2c5c9d3266de486b9d.png

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 23 lutego 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska127 wrote:
    Cześć mogłybyście zerknąć na mój wykres? Zaznaczyła mi się niby owulacja, ale nie jestem coś jej pewna...
    A kiedy miałaś szczyt objawu śluzu? Jak długie masz cykle?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Anuska127 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 23 lutego 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczyt miałam 25 dc, czyli 17ego lutego, cykle mam zazwyczaj 30-32 dniowe...

  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 24 lutego 2014, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dzisiaj u mnie spadek, okres bedzie jak nic...
    I jeszcze ovufriend przestawil owulacje.
    25f9065ca0d26bc0225e4aab00a6f956.png

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 lutego 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atakasobiejedna wrote:
    Ale dzisiaj u mnie spadek, okres bedzie jak nic...
    I jeszcze ovufriend przestawil owulacje.
    Nie przejmuj sie tym co wyznacza OF bo to tylko program. Ważne jest aby wiedzieć kiedy są dni płodne i w należyty sposób je wykorzystać (tzn. męża wtedy wykorzystać w należyty sposób hihi)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 lutego 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska127 wrote:
    Cześć mogłybyście zerknąć na mój wykres? Zaznaczyła mi się niby owulacja, ale nie jestem coś jej pewna...


    8de8727c75cffd2c5c9d3266de486b9d.png
    Kochana u Ciebie wg. mojej opinii wygląda na późną owulacje lub cykl bezowulacyjny. Wygląda na to że około 18 dc było podejście do owulacji ale z jakiegoś powodu do niej nie doszło (może miałaś silny stres wtedy, choroba itp.)
    Możliwe że owulacja sie przesunęła i kolejne podejście nastąpiło po kilku dniach.
    Jeżeli 25 dc był szczyt śluzu i doszło tym razem do owulacji to jesteś w trakcie dni płodnych i będą trwały do 32-33 dc (zależy jak w najbliższych dniach temp. się zachowa)
    Ale jeżeli miesiączka pojawi się mniej więcej jak zwykle czyli cykl będzie trwał ok. 32-34 dni to w takim przypadku będzie oznaczało że cykl najprawdopodobniej był bezowulacyjny.
    Na razie trzeba czekać i mierzyć temp. bo może rzeczywiście owulacja wystąpiła późno i cykl się wydłuży.
    To Twój pierwszy cykl z obserwacja czy wcześniej już prowadziłaś obserwację?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Anuska127 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 24 lutego 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Kochana u Ciebie wg. mojej opinii wygląda na późną owulacje lub cykl bezowulacyjny. Wygląda na to że około 18 dc było podejście do owulacji ale z jakiegoś powodu do niej nie doszło (może miałaś silny stres wtedy, choroba itp.)
    Możliwe że owulacja sie przesunęła i kolejne podejście nastąpiło po kilku dniach.
    Jeżeli 25 dc był szczyt śluzu i doszło tym razem do owulacji to jesteś w trakcie dni płodnych i będą trwały do 32-33 dc (zależy jak w najbliższych dniach temp. się zachowa)
    Ale jeżeli miesiączka pojawi się mniej więcej jak zwykle czyli cykl będzie trwał ok. 32-34 dni to w takim przypadku będzie oznaczało że cykl najprawdopodobniej był bezowulacyjny.
    Na razie trzeba czekać i mierzyć temp. bo może rzeczywiście owulacja wystąpiła późno i cykl się wydłuży.
    To Twój pierwszy cykl z obserwacja czy wcześniej już prowadziłaś obserwację?

    Dzięki wielkie za jakże wyczerpującą wypowiedź:) To jest mój bodajże 7 cykl, który monitoruję. Zawsze miałam w miarę wyraźne skoki i ruchy szyjki stąd w tym miesiącu jestem bardzo zdziwiona takim przebiegiem cyklu. Dziś temperatura utrzymuje się dalej na wysokim poziomie, stąd na 99% jestem pewna,że owulacja się po prostu przesunęła (być może ze względu na pracę).

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 lutego 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska127 wrote:
    Dzięki wielkie za jakże wyczerpującą wypowiedź:) To jest mój bodajże 7 cykl, który monitoruję. Zawsze miałam w miarę wyraźne skoki i ruchy szyjki stąd w tym miesiącu jestem bardzo zdziwiona takim przebiegiem cyklu. Dziś temperatura utrzymuje się dalej na wysokim poziomie, stąd na 99% jestem pewna,że owulacja się po prostu przesunęła (być może ze względu na pracę).
    Też myślę że się przesunęła i cykl się przedłuży ( oby na 9 miesięcy :) )i jak najbardziej może to być spowodowane pracą.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 24 lutego 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atakasobiejedna wrote:
    Ale dzisiaj u mnie spadek, okres bedzie jak nic...
    I jeszcze ovufriend przestawil owulacje.
    25f9065ca0d26bc0225e4aab00a6f956.png

    No i do tej pory @ nie widac, w tamtym cyklu juz kolo poludnia dostalam jak mi tak tempka spadla, a tu caly dzien i nic... Zobaczymy, moze jutro ;)

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 lutego 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atakasobiejedna wrote:
    No i do tej pory @ nie widac, w tamtym cyklu juz kolo poludnia dostalam jak mi tak tempka spadla, a tu caly dzien i nic... Zobaczymy, moze jutro ;)
    Moim zdaniem @ dostaniesz najwcześniej jutro albo i po jutrze.
    A to że OF przestawia owulację to nie powód do zmartwień olej to, to żaden problem żeby sobie tym głowę zaprzątać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2014, 20:37

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ