X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów czy ovu mógł się pomylić przy wyznaczaniu owulacji?
Odpowiedz

czy ovu mógł się pomylić przy wyznaczaniu owulacji?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • viktoria79 Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Carolina za odpowiedź, w takim razie jutrzejsza temperatura będzie decydująca :)

    carolina84 lubi tę wiadomość

    6500348da2bfd8cab792c5e47cb623c6.png
  • Kalia Autorytet
    Postów: 474 397

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Viktoria, owulka była w poniedziałek, jutro na pewno program zaznaczy ci linię ciągłą.

    viktoria79 lubi tę wiadomość

    6dc6f14bbc.png
    Ciąża bliźniacza, córka i syn <3 <3
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. dziewczyny nie rozumiem ! wczoraj zaznaczylam ignorowanie tempki i po dzisiejszej temp byla wyznaczona owu na 32 dc teraz weszlam i odznaczylam przez przypadek ignorowanie tempki z wczoraj i potem zaznaczylam spowrotem ignorowanie i detektor nie zaznaczyl na nowo owulacji dlaczego ????

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 04:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. mi wyznaczył owu na dzień gdy test był pozytywny. Dziś dopiero porządny skok temp. Czyli 4 dni po pierwszym pozytywnym teście i dziś już mam dzień nieplodny. Jak to jest z tym wszystkim? Ja już się gubie.

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • Elle Autorytet
    Postów: 420 254

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kambel wrote:
    Hej. mi wyznaczył owu na dzień gdy test był pozytywny. Dziś dopiero porządny skok temp. Czyli 4 dni po pierwszym pozytywnym teście i dziś już mam dzień nieplodny. Jak to jest z tym wszystkim? Ja już się gubie.

    Kochana, skok temperatury oznacza, że jest już po owulacji - wydziela się progesteron i powoduje skok temperatury. Dlatego trzeba mierzyć temp. i obserwować siebie, żeby zacząć staranka na kilka dni PRZED skokiem.

    iv09mg7y9aya90me.png
  • Elle Autorytet
    Postów: 420 254

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elle wrote:
    Kochana, skok temperatury oznacza, że jest już po owulacji - wydziela się progesteron i powoduje skok temperatury. Dlatego trzeba mierzyć temp. i obserwować siebie, żeby zacząć staranka na kilka dni PRZED skokiem.

    Teraz doczytałam w innym poście, że skok może również oznaczać zbliżającą się owulację, bo już 1,5 dnia przed nią wydziela się progesteron. Hmmm.... to ja już wiem, że nic nie wiem :)

    iv09mg7y9aya90me.png
  • Kalia Autorytet
    Postów: 474 397

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron zaczyna działać dzień po wypuszczeniu jajeczka. Wtedy jest wzrost tempki.

    6dc6f14bbc.png
    Ciąża bliźniacza, córka i syn <3 <3
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no właśnie. Niby tak łatwo miało być lecz ta teoria jest zbyt skomplikowana :)

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 czerwca 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalia wrote:
    Progesteron zaczyna działać dzień po wypuszczeniu jajeczka. Wtedy jest wzrost tempki.


    No, gdyby tak było, to owulacja nie mogłaby wystąpić w pierwszym, drugim czy nawet 3 dniu wyższych temperatur, a tak się przecież czasami zdarza :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2015, 09:28

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    mi też się wydaje,że program może się mylić bo mi zaznaczył owu gdy nie było skoku temp. co prawda przerywaną kreską ale w detektorze pisze, że wyznaczył na podstawie temp.?? A ja chyba nie miałam w ogóle owu w tym cyklu :( chociaż śluz był piękny i tak dużo jak rzadko wcześniej :(

  • Merlinka Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 1 lipca 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja też mam ten problem, bo testy owulacyjne wykazały mi owulację na trzeci dzień wzrostu temp, a program upiera się że ten czas już był bezpłodny, mimo że inne objawy również wskazywały na owulkę (śluz, ból, szzyjka macicy)

    bfd5994f3ec9968adfc577a88c45e8be.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2013, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez jestem przykladem tego, ze program moze sie pomylic, ovu wyznaczylo mi owulacje w piatek, w niedziele bylam u ginekologa, mialam usg I okazalo sie, ze jestem tuz przed owulacja.

  • nika171 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 września 2013, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji nie zaobserwowałam śluzu płodnego póki co w tym cyklu a ovu wyznaczyło mi owulację... już nie wiem co myslec.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2013, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ovu chyba też źle wyznaczył termin owulki...na 15dc a moim zdaniem miałam 11dc/ sluz by sie zgadzał/, natomiast drugi spadek tempki która ovu wyznaczyło jako owulację to prawdopodobnie była implantacja zarodka/ w nocy bolal mnie jajnik a rano znalazłam małą plamkę krwi na bieliźnie.

    Tak więc uważam że teraz jestem 7 dpo a nie 3 dpo jak wyznaczył mi program.

  • Laura_Palmer Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 17 września 2013, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, 2.cykl staram się z ovu, tylko,ze tym razem nie wyznaczył mi dni płodnych ani terminu nast.miesiączki. dlaczego??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2013, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pdbijam bo chcialam zapytac Was dziewczyny, jak to jest jak 2 symptomy na ktorych opieram swoje obserwacje sa rozbiezne, tzn temperatura i sluz? Co mam brac bardziej pod uwage przy wyznaczaniu owulacji? Ovu wyznacza mi owulacje bardziej na podstawie tempki i statystyk, a najbardziej plodny sluz mam w innych dniach. Troche sie w tym gubie szczerze mowiac...Np w ostatnim cyklu najbardziej plodny sluz byl w dniu 13, a ovu pokazalo owulacje w dniu 16

  • Baska12 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 listopada 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć moim zdaniem system trochę lub nawet bardziej się myli

    Baska12
  • A.Szku Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 22 listopada 2016, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane podbije post ....
    Mój organizm wariuje od 6.6 nie biorę tabletek w tym cyklu zaczęłam obserwacje temp i innych dziś mam 39 dc i ani ciazy nie widać jednak dziś po raz pierwszy wyszły mi pozytywne testy owu. Wizyta u giną dopiero w przyszłym tyg zerknij cie na mój wykres może któraś z was będzie bardziej zorientowana ... ja juz się gubię :(
    8976c82d49142a30c9aa75c06145bb64.png

    iq7agswt9rg8x8f0.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ