X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów czy ovu mógł się pomylić przy wyznaczaniu owulacji?
Odpowiedz

czy ovu mógł się pomylić przy wyznaczaniu owulacji?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • viktoria79 Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Carolina za odpowiedź, w takim razie jutrzejsza temperatura będzie decydująca :)

    carolina84 lubi tę wiadomość

    6500348da2bfd8cab792c5e47cb623c6.png
  • Kalia Autorytet
    Postów: 474 397

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Viktoria, owulka była w poniedziałek, jutro na pewno program zaznaczy ci linię ciągłą.

    viktoria79 lubi tę wiadomość

    6dc6f14bbc.png
    Ciąża bliźniacza, córka i syn <3 <3
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. dziewczyny nie rozumiem ! wczoraj zaznaczylam ignorowanie tempki i po dzisiejszej temp byla wyznaczona owu na 32 dc teraz weszlam i odznaczylam przez przypadek ignorowanie tempki z wczoraj i potem zaznaczylam spowrotem ignorowanie i detektor nie zaznaczyl na nowo owulacji dlaczego ????

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 04:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. mi wyznaczył owu na dzień gdy test był pozytywny. Dziś dopiero porządny skok temp. Czyli 4 dni po pierwszym pozytywnym teście i dziś już mam dzień nieplodny. Jak to jest z tym wszystkim? Ja już się gubie.

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • Elle Autorytet
    Postów: 420 254

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kambel wrote:
    Hej. mi wyznaczył owu na dzień gdy test był pozytywny. Dziś dopiero porządny skok temp. Czyli 4 dni po pierwszym pozytywnym teście i dziś już mam dzień nieplodny. Jak to jest z tym wszystkim? Ja już się gubie.

    Kochana, skok temperatury oznacza, że jest już po owulacji - wydziela się progesteron i powoduje skok temperatury. Dlatego trzeba mierzyć temp. i obserwować siebie, żeby zacząć staranka na kilka dni PRZED skokiem.

    iv09mg7y9aya90me.png
  • Elle Autorytet
    Postów: 420 254

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elle wrote:
    Kochana, skok temperatury oznacza, że jest już po owulacji - wydziela się progesteron i powoduje skok temperatury. Dlatego trzeba mierzyć temp. i obserwować siebie, żeby zacząć staranka na kilka dni PRZED skokiem.

    Teraz doczytałam w innym poście, że skok może również oznaczać zbliżającą się owulację, bo już 1,5 dnia przed nią wydziela się progesteron. Hmmm.... to ja już wiem, że nic nie wiem :)

    iv09mg7y9aya90me.png
  • Kalia Autorytet
    Postów: 474 397

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron zaczyna działać dzień po wypuszczeniu jajeczka. Wtedy jest wzrost tempki.

    6dc6f14bbc.png
    Ciąża bliźniacza, córka i syn <3 <3
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no właśnie. Niby tak łatwo miało być lecz ta teoria jest zbyt skomplikowana :)

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 czerwca 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalia wrote:
    Progesteron zaczyna działać dzień po wypuszczeniu jajeczka. Wtedy jest wzrost tempki.


    No, gdyby tak było, to owulacja nie mogłaby wystąpić w pierwszym, drugim czy nawet 3 dniu wyższych temperatur, a tak się przecież czasami zdarza :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2015, 09:28

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    mi też się wydaje,że program może się mylić bo mi zaznaczył owu gdy nie było skoku temp. co prawda przerywaną kreską ale w detektorze pisze, że wyznaczył na podstawie temp.?? A ja chyba nie miałam w ogóle owu w tym cyklu :( chociaż śluz był piękny i tak dużo jak rzadko wcześniej :(

  • Merlinka Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 1 lipca 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja też mam ten problem, bo testy owulacyjne wykazały mi owulację na trzeci dzień wzrostu temp, a program upiera się że ten czas już był bezpłodny, mimo że inne objawy również wskazywały na owulkę (śluz, ból, szzyjka macicy)

    bfd5994f3ec9968adfc577a88c45e8be.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2013, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez jestem przykladem tego, ze program moze sie pomylic, ovu wyznaczylo mi owulacje w piatek, w niedziele bylam u ginekologa, mialam usg I okazalo sie, ze jestem tuz przed owulacja.

  • nika171 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 września 2013, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji nie zaobserwowałam śluzu płodnego póki co w tym cyklu a ovu wyznaczyło mi owulację... już nie wiem co myslec.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2013, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ovu chyba też źle wyznaczył termin owulki...na 15dc a moim zdaniem miałam 11dc/ sluz by sie zgadzał/, natomiast drugi spadek tempki która ovu wyznaczyło jako owulację to prawdopodobnie była implantacja zarodka/ w nocy bolal mnie jajnik a rano znalazłam małą plamkę krwi na bieliźnie.

    Tak więc uważam że teraz jestem 7 dpo a nie 3 dpo jak wyznaczył mi program.

  • Laura_Palmer Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 17 września 2013, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, 2.cykl staram się z ovu, tylko,ze tym razem nie wyznaczył mi dni płodnych ani terminu nast.miesiączki. dlaczego??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2013, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pdbijam bo chcialam zapytac Was dziewczyny, jak to jest jak 2 symptomy na ktorych opieram swoje obserwacje sa rozbiezne, tzn temperatura i sluz? Co mam brac bardziej pod uwage przy wyznaczaniu owulacji? Ovu wyznacza mi owulacje bardziej na podstawie tempki i statystyk, a najbardziej plodny sluz mam w innych dniach. Troche sie w tym gubie szczerze mowiac...Np w ostatnim cyklu najbardziej plodny sluz byl w dniu 13, a ovu pokazalo owulacje w dniu 16

  • Baska12 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 listopada 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć moim zdaniem system trochę lub nawet bardziej się myli

    Baska12
  • A.Szku Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 22 listopada 2016, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane podbije post ....
    Mój organizm wariuje od 6.6 nie biorę tabletek w tym cyklu zaczęłam obserwacje temp i innych dziś mam 39 dc i ani ciazy nie widać jednak dziś po raz pierwszy wyszły mi pozytywne testy owu. Wizyta u giną dopiero w przyszłym tyg zerknij cie na mój wykres może któraś z was będzie bardziej zorientowana ... ja juz się gubię :(
    8976c82d49142a30c9aa75c06145bb64.png

    iq7agswt9rg8x8f0.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ