X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy ten miesiąc spisać na straty?
Odpowiedz

Czy ten miesiąc spisać na straty?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 4 października 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy mogłybyście zerknąć na mój wykres? Czy jest jakaś szansa, że owulacja wystąpiła?
    W 12 i 13dc miałam lekkie plamienie, 15dc strasznie bolały mnie krzyże, 16 dc bolał mnie jajnik na wieczór.
    Robiłam test owulacyjny wczoraj ok 12 wyszedł negatywny.
    To jest mój pierwszy miesiąc gdzie 'badam' cykl. Mam podejrzenie pcos.
    Jeśli chodzi o śluz to nie mogę sobie za bardzo poradzić, ostatnie kilka dni było względnie mokro, śluz był jak woda, przeźroczysty, miejscami tylko rozciągliwy. Czy taki śluz jest płodny? Szyjka nie była jeszcze na tyle wysoko bym jej nie mogła dotknąć, nie jest też raczej w pełni otwarta.

    8f5ee7ab4b1e320292bb5fb89a8188c2.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2014, 12:56

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 5 października 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squ na mała różnica temperatur żeby potwierdzić skok. Musisz czekać na kolejne wyższe temperatury i na koniec płodnego śluzu.

    Jeśli ma się problemy z określeniem śluzu, to można się kierować odczuciem. Czyli zawsze kiedy jest wilgotno, mokro, uczucie płynięcia w środku itp. to jest czas potencjalnie płodny.
    Śluz tzw. wodnisty, czyli jak woda, też jest potencjalnie płodny, nie musi być rozciągliwy.

    Szyjka nie musi być aż tak wysoko żeby nie dało jej się dotknąć. Chodzi raczej o indywidualne różnice w położeniu. Po jakimś czasie skumasz o co chodzi.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 5 października 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka dziękuje. Właśnie ovufirend wyznaczyło mi owulację a dziś mam jeszcze śluz płodny, przeźroczysty, śliski w sporej iości. Z rana był bardzo mocno rozciągliwy. Szyjka 'zlała' się ze scianką.
    Tylko zastanawiam się jak to jest bo wszelkie objawy włącznie z mocnym bólem jajnika były kilka dni temu.

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 5 października 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ból owulacyjny, szczyt śluzu i skok temperatury nie musza być zgrane w czasie.
    Ale też silny ból jajnika nie zawsze oznacza owulację. To tylko subiektywne odczucie, czasem się pokrywa z owulacją, a czasem nie.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 5 października 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje:)
    Właśnie średnio to współgra.
    Zastanawiam się czy jest szansa, że owulacji nie było?
    Muszę zrobić monitoring zanim zdecyduje się na hormony, chciałabym być pewna, że owulacja nie występuje samoistnie. Teraz jestem trochę w kropce bo objawy niby są ale nie jednoznaczne...

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 5 października 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja występuje od 3 dni przed szczytem śluzu do 3 dni po szczycie.
    A w stosunku do skoku temperatury od 4 dni przed skokiem, do 2 dnia wyższych.

    Więc... może była, a może dopiero będzie. Dopiero skok i koniec śluzu da Ci to potwierdzenie.

    Twoja temperatura z 17dc jest za niska i do skoku się nie zalicza, więc potrzebujesz jeszcze 2 temp wyższych.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ