X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów hiperprolaktynemia czynnościowa
Odpowiedz

hiperprolaktynemia czynnościowa

Oceń ten wątek:
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 6 lipca 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednataka wrote:
    Hej Dziewczyny, i ja zmagam się z hiperprl czynnościowa! Po wczesnym poronienie w marcu porobilam wszystkie badania i PRL po obciazeniu wzrosla... 26 razy! Podstawowa PRL w normie. Biore 1/2 bromka na noc przez dwa tygodnie, a niedługo 1 mam brać. Czuję się po tabletkach super. Przestala boleć mnie głowa i piersi. Biore od tygodnia. Uda nam się Dziewczyny!
    Dodam jeszcze, że mój zwykły gin nie chciał z tym nic robić, dopiero naprotechnolog od razu kazał zbijac bromkiem.



    U mnie z kolei po bromku bole glowy i piersi ;)
    Rowniez chodze do naprotechnologa i w koncu wiemy co jest nie tak. U mnie prolaktyna 15.32 a po obciazeniu 30' 267.9, po 60'208.1

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 6 lipca 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zrobiłam dzisiaj progesteron (8dpo) i wyszlo mi 62,61 nmol/l czyli jakieś 19,68 ng/ml. Mieści się w normie, więc chyba owulacja była. A czy taki wynik może zwiastować ciążę? Beta wyszła dziś negatywnie.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 6 lipca 2016, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Dziewczyny zrobiłam dzisiaj progesteron (8dpo) i wyszlo mi 62,61 nmol/l czyli jakieś 19,68 ng/ml. Mieści się w normie, więc chyba owulacja była. A czy taki wynik może zwiastować ciążę? Beta wyszła dziś negatywnie.


    Ta beta chyba troche za wczesnie. Mysle, ze nie ma sensu nawet testowac wczesniej niz 14 dni po owulacji :)

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 6 lipca 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fridakahlo wrote:
    Ta beta chyba troche za wczesnie. Mysle, ze nie ma sensu nawet testowac wczesniej niz 14 dni po owulacji :)
    Mam taką nadzieję, ale nawet jeśli @ przyjdzie to ciesze się tym, że jest owulacja - czyli jest szansa:)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 9 lipca 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fridakahlo jakie ilości bromka bierzesz? Jestem przekonana, że lekarka mówiła mi na wizycie,że 1/2 tabl.przez 4 dni,ale na kartce zapisała, że przez 2 tygodnie pół, potem cała... I już nie wiem...
    Kingulla wynik ładny! Naprotechnolodzy od 20ng uznają za dobry, wiec jesteś blisko :)

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 10 lipca 2016, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednataka wrote:
    fridakahlo jakie ilości bromka bierzesz? Jestem przekonana, że lekarka mówiła mi na wizycie,że 1/2 tabl.przez 4 dni,ale na kartce zapisała, że przez 2 tygodnie pół, potem cała... I już nie wiem...
    Kingulla wynik ładny! Naprotechnolodzy od 20ng uznają za dobry, wiec jesteś blisko :)

    Przez dwa tygodniebralam 1/2 tabletki na noc, teraz biore jedną. Czuje siejuz lepiej, bole glowy sa znosne i puersi mniej bolą.:)

    Moze jej sie pomylilo? Ja bym naTwoim miejscu na poczatek przez te dwa tygodnie brala pol tabletki zeby organizm sie przyzwyczail. Juz zaczelas brac? ;)

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 10 lipca 2016, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od razu dostalam cala tylko pol rano, a pol wieczorem. Z tym ze ja tylko 3 tygosnie mialam brac, wczoraj byla ostatnia w poniedzialek powtorze prolaktyne zobaczymy czy spadla.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 10 lipca 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fridakahlo dzięki! też myślę, że jej się pomyliło, będę brać jak mówisz i jak zapisała mi na kartce. A z ciekawości... Gdzie leczysz się u naprotechnologa? :) ja w Warszawie :)

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 24 lipca 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, melduje, że Bromergon w pierwszym cyklu brania pomogl- owulacji ok.12/13 dnia,bo skok (o 0,5!) 14 dnia,gdzie wcześniej skok był ok 20 dnia z kilkoma podejściami do owu.

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 24 lipca 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Ja czekam na efekty u mnie, biore juz miesiac ;)

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 24 lipca 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednataka wrote:
    Dziewczyny, melduje, że Bromergon w pierwszym cyklu brania pomogl- owulacji ok.12/13 dnia,bo skok (o 0,5!) 14 dnia,gdzie wcześniej skok był ok 20 dnia z kilkoma podejściami do owu.



    Udostepnij swoj wykres ;)

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 24 lipca 2016, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam swoich wykresów na ovu... Notuje na kartach w domu. Jedyne co to słabszy śluz,ale nie wiem czy to przez Bromergon, bo w zeszłym cyklu już był trochę słabszy,a wtedy jeszcze nie brałam. Macie też takie odczucia?

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny i jak u Was po leczeniu? Ja co prawda jeszcze przed badaniem prolaktyny z obciazeniem (normalnie w normie), ale chetnie poczytam, czy u Was bromek pomogl.

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 9 października 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć :) ok 9 lat temu leczyłam się bromergonem. poziom przed obciążeniem zawsze miałam w normie- ale w górnej granicy, za to po obciążeniu wzrost x11. leczenie niestety nie przyniosło skutku-wynik z obciążeniem po leczeniu miałam jeszcze gorszy- wzrost x15. w związku z tym, że nie planowałam wtedy ciąży, lekarz zakończył leczenie i rozłożył ręce. kilka lat później zaczęłam leczyć się euthyroxem na zdiagnozowane hashimoto i przy okazji po kilku miesiącach leczenia tarczycy zrobiono mi ponownie badanie prl z obciążeniem. wynik bez obciążenia był lepszy niż kilka lat wcześniej- podobno zasługa wyregulowania tarczycy, ale po obciążeniu wzrost x20 :/ obecnie próbują mi zbić prl dostinexem-niektórzy lekarze twierdzą, że przynosi lepsze rezultaty niż bromergon. pewnie za jakiś czas dopiero będę mogła powiedzieć, czy to leczenie przyniosło efekt.

    zem3i09k945lhtw9.png
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 10 października 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm ja po obciążeniu mam wzrost 12krotny, bez obciążenia w normie... czy komuś leki w takim wypadku pomogły? i czy któraś z Was zmaga się może z pryszczami?

    Mój lekarz twierdzi, ze nie leczy się wyniku po obciążeniu bo taki skok prl jest notowany w przypadku bardzo silnego stresu tj wypadek.

    Brałam za to castagnus przez 3 miesiące i miałam wrażenie, że cykle były ładniejsze, może i z casta macie doświadczenie? myślę czy do niego nie wrócić :)

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. I trzymam kciucki za pozytywne wyniki leczenia nowym lekiem.

    Xaxa mi lekarz endokrynolog wlasnie dlatego polecil zrobic prolaktyne po obciazeniu, bo pomimo ze wszystko jest w normie ciazy nie ma i dlatego podejrzewa stres. Mowi, ze mozna brac leki, ktore obniza prolaktyne, a dzieki temu bedzie ona nizsza w warunkach stresu. Ja niestety mam permanentny stres w pracy.

    Agnus castus bralam 3 miesiace i szczerze mowiac nie zauwazylam roznicy, no i pozytywow tez nie bylo. Ale sprobuj to nie zaszkodzi, a jakby mialo pomoc to super. Mi ginka polecila agnus na bolesnosc piersi i bole przy @, ale tak jak mowie nie zauwazylam roznicy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze mi sie przypomnialo, ze badanie kazal wykonac miedzy 5 a 7 dc.

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 11 października 2016, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa no właśnie mi kiedyś jeden lekarz też powiedział, żeby nie przejmować się prl po obciążeniu, bo to hormon stresu ( ale to był lekarz starej daty- może i lepiej). każdy następny próbuje to leczyć jednak. z pryszczami zmagam się odkąd pamiętam, po okresie dojrzewania przerzuciło się na plecy. zauważyłam jednak, że odkąd biorę ten dostinex na prl to wszystkie zniknęły i trwa to już kilka miesięcy.

    joasia1982- też miałam zlecone badanie prl w tych dniach :)

    zem3i09k945lhtw9.png
  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 24 października 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę Bromergon 1 tabl od czerwca i na razie efektów w postaci ciazy brak,ale prolaktyna podstawowa i po obciążeniu b.ładna (WD mojej gin), ostatnio było 10 ng podstawowej i wzrost tylko 2,5 krotny po obciążeniu. Mam też wyższy progesteron, bo w każdym cyklu ok 20ng, owulka ok 13 dnia,takze u mnie działa Bromergon

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2016, 20:26

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • kania85 Autorytet
    Postów: 486 266

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a propo prolaktyny-7 lat temu(miałam wówczas 24l)usłyszałam na podstawie wyników,że mam hiperprolatynemię.Lekarz zarzekał się że to uniemożliwi zajście w ciążę przez pół roku(miesiąc później-test pozytywny)Dzisiaj córka czeka z nami na rodzeństwo.Więc jestem przykładem tego że wysoka prolaktyna nie uniemożliwia całkowicie poczęcia.Pozdrawiam

    p19us65gg3ryctfo.png
    12.03.2009 Córcia <3
    19.02.2018 (*)9tydz :-(
    11.02.2019 Synek 34 tydz <3
    07.2020 (*)7tydz
    12.2020(*)CB
    4.01 II (12dpo) beta HCG 18,200
    7.01 (15dpo) beta HCG 88,90
    9.01 (17dpo) beta HCG 268
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ