X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Interpretacja cyklu

Oceń ten wątek:
  • lilia87 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 30 września 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Addka wrote:
    Serio masz tak stała temperaturę ciała czy jakoś zaokrąglasz, w szoku jestem że przez kilka dobrych dni miałaś niezmienne 36,50 :O pytam z ciekawości

    Ja też tak mam, przed owulacją 36,5-36,6 po owulacji 36,9-37,1

  • Sonia94 Autorytet
    Postów: 394 408

    Wysłany: 1 października 2019, 05:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny... Coś mi się wydaje że tego miesięczny cykl będzie u mnie bezowulacyjny... Co myślicie? [url=https://ovufriend.pl/graph/7ec2892b689c051a972d583388932a05

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 05:27

    Beta 18.11 5085❤️
    Martynka 08.06.2018 ❤️
  • Pola30 Koleżanka
    Postów: 93 1

    Wysłany: 1 października 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂Kobietki powiedzcie mi jakie badania z krwi należy wykonać w 21-22dc żeby potwierdzić czy była owulacja? Wystarczy prolaktyne, estradiol i progesteron

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mam pierwszy dzień cyklu. Ale pytanie odnośnie poprzednich cykli, bo coś mi nie pasuje. Czy owu może być potwierdzona tylko temperaturą? Obserwuję saharę, potem śluz niepłodny, potem temp się podnosi na jeden dzień, opada na drugi i wchodzę na wyższe temperatury przez około 8-10 dni. I nzow opad na małpkę. Czyli jakby owulacja była. Ale tego śluzu rozciągliwego, mokrego nie mam. Może dosłownie chwilę rano jest w dole jakoś tam bardziej mokro i potem totalnie nic. Jak po okresie. To czy na samej podstawie temperatury mogę założyć, że była owulacja? Pogram mi zaznacza że była ale ciąży nie było i nie ma, choć serduszkowanie jest na okrągło

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 16:16

  • Ulcia2107 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 1 października 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć staraczki to mój pierwszy wykres w ovu i nowy ginekolog. Powiedzcie co sądzicie o moim wykresie? Od 18.09 biorę dupasthion 1 x dziennie. Mialam dużo zawrotow głowy, brak apetytu. Owulację mam opoznione tak w każdym cyklu. Cykle mierze już 3 lata. Byłam w jednej ciąży ale stracona w 13 tygodniu. Odeszły wody płodowe. Ciąża była planowana oraz starania wg wykresu temperatury. Po tej stracie ciężko zajść w kolejną ciążę. Wcześniejszy ginekolog odrazu polecał iui i invitro. Obecny dokładnie obserwuje cykl i polecił naturalne starania. Ten cykl pod jego obserwacją. Owu potwierdzona 17.09.

    dc2c1811bc352e90206ab9965e870402.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 19:41

  • lilia87 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 2 października 2019, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola30 wrote:
    Hej 🙂Kobietki powiedzcie mi jakie badania z krwi należy wykonać w 21-22dc żeby potwierdzić czy była owulacja? Wystarczy prolaktyne, estradiol i progesteron

    A nie lepiej zrobić usg?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola30 wrote:
    Hej 🙂Kobietki powiedzcie mi jakie badania z krwi należy wykonać w 21-22dc żeby potwierdzić czy była owulacja? Wystarczy prolaktyne, estradiol i progesteron

    hej, wg mnie najpierw trzeba wykonać usg żeby potwierdzić owulację, a dopiero po potwierdzonej owu wykonać badania z krwi (prolaktyne, estradiol i progesteron). I nie 21-22 dc, tylko 7 dzień po owu, u każdej może to być inny dzień cyklu.

  • lilia87 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 października 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcia2107 wrote:
    Cześć staraczki to mój pierwszy wykres w ovu i nowy ginekolog. Powiedzcie co sądzicie o moim wykresie? Od 18.09 biorę dupasthion 1 x dziennie. Mialam dużo zawrotow głowy, brak apetytu. Owulację mam opoznione tak w każdym cyklu. Cykle mierze już 3 lata. Byłam w jednej ciąży ale stracona w 13 tygodniu. Odeszły wody płodowe. Ciąża była planowana oraz starania wg wykresu temperatury. Po tej stracie ciężko zajść w kolejną ciążę. Wcześniejszy ginekolog odrazu polecał iui i invitro. Obecny dokładnie obserwuje cykl i polecił naturalne starania. Ten cykl pod jego obserwacją. Owu potwierdzona 17.09.

    dc2c1811bc352e90206ab9965e870402.png


    Dlaczego nie prowadzisz obserwacji śluzu?
    Wykres fajny, temperatura ładnie urosła.

  • lilia87 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 października 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcia2107 wrote:
    Cześć staraczki to mój pierwszy wykres w ovu i nowy ginekolog. Powiedzcie co sądzicie o moim wykresie? Od 18.09 biorę dupasthion 1 x dziennie. Mialam dużo zawrotow głowy, brak apetytu. Owulację mam opoznione tak w każdym cyklu. Cykle mierze już 3 lata. Byłam w jednej ciąży ale stracona w 13 tygodniu. Odeszły wody płodowe. Ciąża była planowana oraz starania wg wykresu temperatury. Po tej stracie ciężko zajść w kolejną ciążę. Wcześniejszy ginekolog odrazu polecał iui i invitro. Obecny dokładnie obserwuje cykl i polecił naturalne starania. Ten cykl pod jego obserwacją. Owu potwierdzona 17.09.

    Ja wychodzę z założenia że po stracie łatwiej zajść w ciążę bo organizm już wie "co to jest"
    Dlaczego ten lekarz zalecił invitro,z jakiego powodu.
    Obserwuj dobrze swój cykl, śluz, szyjkę macicy i temperatura bo bardzo dużo nam mówią,ja nigdy nie miałam cykli regularnych co nie wyklucza ciąży nawet przy długich cyklach.
    Co najważniejsze usg macicy i pochwy ok tydzień po skończonym krwawieniu by zobaczyć na jakim etapie jest układ rozrodczy,potem w zależności od tego co 1 usg wykaże kolejne.
    Chłopa też trzeba przebadać. Stres i myślenie o tym wydłuża cykle.

  • Ulcia2107 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 października 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Obserwuję śluz jest wodnisty. Ten cykl był monitorowany i tydzień po owu było bardzo dużo śluzu w macicy. Lekarz bardzo pozytywnie nastawiony. Uwolniłam dwie komórki jajowe z prawego jajnika. Lekarz to potwierdził. Była szansa na bliźniaki. Mąż ma słabe nasienie. Bierze leki. Dziś 37 dzień cyklu i nadal brak okresu a temperatura znów spadła. 😕 Chyba muszę wykonać tel do lekarza. Nie wiem co dalej.
    Wcześniejszy lekarz polecał iui i invitro przez słabe nasienie.

  • Ulcia2107 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 października 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilia87 wrote:
    Ja wychodzę z założenia że po stracie łatwiej zajść w ciążę bo organizm już wie "co to jest"
    Dlaczego ten lekarz zalecił invitro,z jakiego powodu.
    Obserwuj dobrze swój cykl, śluz, szyjkę macicy i temperatura bo bardzo dużo nam mówią,ja nigdy nie miałam cykli regularnych co nie wyklucza ciąży nawet przy długich cyklach.
    Co najważniejsze usg macicy i pochwy ok tydzień po skończonym krwawieniu by zobaczyć na jakim etapie jest układ rozrodczy,potem w zależności od tego co 1 usg wykaże kolejne.
    Chłopa też trzeba przebadać. Stres i myślenie o tym wydłuża cykle.

    Dziękuję za odpowiedź.
    Szyjki nie mierze. Cykle temperaturą mierze już 5lat. Mam niedoczynność tarczycy, wynik w normie. Mąż ma słabe nasienie. Lekarz obecny zalecił jeść 🍣 bierze też suplementy prosmen (jakoś tak). W tym cyklu uwolniłam dwie komórki, okresu nadal brak, DC 37, temperatura spada. Biorę dupasthion 1 tabletka dziennie.
    Nie wiem czemu tak się dzieje....
    Może ten nowy lekarz coś powie na wizycie. Czekając w kolejce na wizytę są kobiety tylko w ciąży chyba to dobrze wróży. Wizyta też nie jest tania.

  • lilia87 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 października 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętaj że wystarczy 1 zdrowy plemnik,ja cykle obserwuję od 10 lat,po szyjce stwierdzić potrafię jak moje hormony pracują.
    Jest jeszcze opcja wprowadzenia nasienia do macicy,nie pamiętam fachowej nazwy.
    Śluz masz jak ja - wodnisty, ciągnący miałam może kilka razy. Spadająca temp niby oznacza spadający progesteron. Skoro 17 była owulacja to okres już powinien być, duphaston powinien być już odstawiony. Na NFZ nie ma nikogo dobrego, mi się dobry lekarz trafił.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 20:10

  • Ulcia2107 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 października 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilia87 wrote:
    Pamiętaj że wystarczy 1 zdrowy plemnik,ja cykle obserwuję od 10 lat,po szyjce stwierdzić potrafię jak moje hormony pracują.
    Jest jeszcze opcja wprowadzenia nasienia do macicy,nie pamiętam fachowej nazwy.
    Śluz masz jak ja - wodnisty, ciągnący miałam może kilka razy. Spadająca temp niby oznacza spadający progesteron. Skoro 17 była owulacja to okres już powinien być, duphaston powinien być już odstawiony. Na NFZ nie ma nikogo dobrego, mi się dobry lekarz trafił.

    Okresu brak, test w poniedziałek i środę negatywny. Dupasthion dziś wzięłam. Lekarz nie mówił kiedy go odstawić. Założył że się uda i będę w ciąży.
    Nie wiem co mam myśleć, robić.

    Odbiegając od tematu moja siostra zaszła w ciążę koniec grudnia, lekarz w lutym nie widział dziecka w macicy a test pozytywny wyszedł koniec lutego. Wtedy dopiero wiedziała że jest w ciąży plus objawy. Tonjest chłopak już 8 latek. Moja pierwsza ciąża to dziewczyna stracona ale test już wyszedł po 9 dniach po owulacji..

    Dziękuję Ci za komentarz 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny..jestem tu od niedawna..pomozecie z interpretacją wykresu? Sa jakies nadzieje czy jeszcze za wczesnie? Początkowo ovu zsznaczyla owulacje na 11 dzien pozniej zmienila na 13..
    476cbb218cb8fe69335750cc69594874.png

  • Mihia Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 9 października 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcia2107 wrote:
    Okresu brak, test w poniedziałek i środę negatywny. Dupasthion dziś wzięłam. Lekarz nie mówił kiedy go odstawić. Założył że się uda i będę w ciąży.
    Nie wiem co mam myśleć, robić.

    Odbiegając od tematu moja siostra zaszła w ciążę koniec grudnia, lekarz w lutym nie widział dziecka w macicy a test pozytywny wyszedł koniec lutego. Wtedy dopiero wiedziała że jest w ciąży plus objawy. Tonjest chłopak już 8 latek. Moja pierwsza ciąża to dziewczyna stracona ale test już wyszedł po 9 dniach po owulacji..

    Dziękuję Ci za komentarz 🙂

    Zmień lekarza,okresu nie dostaniesz dopóki bierzesz duphaston to przecież oczywiste, jak przy podwyższonym progesteronie ma być spadek i okres.... , złe branie hormonów do niczego dobrego nie doprowadzi jak do zachwiania gospodarki hormonalnej,organizm znowu będzie musiał wrócić do siebie po takim zachwianiu. Lekarz powinien powiedzieć kiedy odstawić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 09:32

    4a9ae6a962718ba2d001b438e17145fa.png
  • Mihia Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 9 października 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olia wrote:
    Hej dziewczyny..jestem tu od niedawna..pomozecie z interpretacją wykresu? Sa jakies nadzieje czy jeszcze za wczesnie? Początkowo ovu zsznaczyla owulacje na 11 dzien pozniej zmienila na 13..
    476cbb218cb8fe69335750cc69594874.png

    Dobrze zaznaczył bo jest skok o 0,26 stopnia

    4a9ae6a962718ba2d001b438e17145fa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn dobrze ze w 13 dc ?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ