X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak zrozumieć wykres? Czyli linie ciągłe, przerywane, pionowe i poziome...
Odpowiedz

Jak zrozumieć wykres? Czyli linie ciągłe, przerywane, pionowe i poziome...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem nową użytkowniczką OF i mam problem ze zrozumieniem swojego wykresu. To mój pierwszy cykl (do tej pory w ogóle nie interesowałam się tym tematem), od razu zdecydowałam się założyć konto akurat na OF i jestem wręcz zachwycona tą stronką, ale... nigdzie nie znalazłam informacji na temat tego jak rozszyfrować wykres... Przeglądałam wykresy w galerii i zaświeciła mi się czerwona lampka... Dlaczego niektóre z Was mają ciągłe linie podczas gdy inne mają przerywane? Od czego zależy czy OF wyznaczy linię pionową? :)
    Dodatkową zagadką są dla mnie cyfry... Na moim wykresie wyznaczyło pionową i poziomą linię (obie przerywane), a po nich zaczęły pojawiać się cyfry... Jak mam to zinterpretować?
    Domyślam się, że się zbłaźniłam tymi pytaniami, ale... ;)

    Komflower12, Madzia91 lubią tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po kolei.
    Linia pionowa określa czas "owulacji" (przypuszczalnie, bo obserwacją nie można dokładnie określić). Cyfry po pionowej linii to dni fazy lutealnej.
    Linie ciągłe to "owulacja potwierdzona", czyli temperatura+śluz i/lub pozycja szyjki macicy. Linia przerywana to "owulacja niepotwierdzona", czyli tylko temperatura lub dodatkowo testy owulacyjne, które nie potwierdzają wystąpienia owulacji, a jedynie sugerują próbę podejścia do tejże.

    Warto krytycznie podejść do tego co wyznacza OF, gdyż może się troszkę pomylić. Program bazuje jedynie na temperaturze i przez to nie do końca prawidłowo wyznacza czas płodny/niepłodny.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Teraz mi się wszystko rozjaśniło :D

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co na wykresie oznacza linia pozioma? To jest jakaś średnia temperatura...? Jak to wyliczyć, na jakim powinna być poziomie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozioma linia to tzw. linia podstawowa, wyznacza średnią temperaturę z 6 kolejnych niższych temperatur przed skokiem temp.

    golonat lubi tę wiadomość

  • Komflower12 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 20 marca 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to to, już wszystko jasne

    Komflower
  • Kormik Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 4 września 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś wie z jakiego powodu mogła mi zniknąć pozioma linia z wykresu?
    mój wykres: https://ovufriend.pl/graph/54b25791e49835666794f9ee70446ccb

    edit: zauważyłam, że ta pozioma linia zniknęła mi nawet z poprzednich cykli - chociaż była.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2020, 08:21

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2020, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez zniknęła niestety. Coś zmieniają 😫

  • Siilike Ekspertka
    Postów: 160 231

    Wysłany: 5 września 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też zniknęła, szkoda, bo ułatwiała połapanie się w tych tempkach...

    10.09.2020 (23 dc, 10 dpo) ⏸️
    15.09.2020 - beta hCG: 178
    17.09.2020 - beta hCG: 487

    21.05.2021 ❤️👧🏼 L.
  • aeniołek Przyjaciółka
    Postów: 95 20

    Wysłany: 3 marca 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też nie mam tej linii :(

    👩 39 lat
    👨 37 lat
    2008- diagnoza: endometrioza II stopnia
    2011- 👦
    2013- 👦
    10.08.2020- 10tc 💔
    18.10.2020- 5tc 💔
    Wykryte mutacje PAI 4g hetero /MTHFR 1298c hetero
    AMH 3,85
    Homocysteina 6,6
    B12 601
    Kwas foliowy 30
    Wit.D 39
    Zespół antyfosfolipidowy - brak
    KIR BX
    05.2021 - histeroskopia /usunięcie polipa endometrialnego

    Walczymy dalej...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ