X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jakie objawy niskiego progesteronu?
Odpowiedz

Jakie objawy niskiego progesteronu?

Oceń ten wątek:
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kochane:) Jak w temacie- nie wiecie jakie są najczestsze objawy niskiego progesteronu? Cos tam szukałam w necie info na ten temat ale chciałabym uzyskac od Was odpowiedzi. Moze ktoraś cos wie na ten temat? pozdrawiam serdecznie

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 13 marca 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja wiem to plamienia przed i po miesiączce oraz krótka fl. Pewnie jest więcej objawów ale ja znam tyle :P

    aga.just lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 13 marca 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednym z objawów moze też być słaby wzrost temperatury oraz spadki tempki na linię podstawową
    Jak masz wątpliwości to najlepiej zrób badania

  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki kochane za odpowiedzi:*
    1.Co do miesiaczki: zaczyna mi sie od lekkiego plamienia ale za moment przechodzi w krwawienie normalne, natomiast jak mi sie konczy miesiaczka to sa plamienia ale to chyba normalne ze jak sie konczy to sie przeobraza w plamienia.
    2.Co do wzrostu temp po owulacji to najwyzsza w poprzednim cyklu miałam ok 36.80. Spojrzcie jesli mozecie.
    A co do badań- to pewnie zaraz bym zrobiła ale czy ja nie potrzebuje skierowania od ginekologa? Czy moge sobie zrobic na wlasne zyczenie...podchodze do laboratorium i juz?

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 13 marca 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia90 wrote:
    Dzieki kochane za odpowiedzi:*
    1.Co do miesiaczki: zaczyna mi sie od lekkiego plamienia ale za moment przechodzi w krwawienie normalne, natomiast jak mi sie konczy miesiaczka to sa plamienia ale to chyba normalne ze jak sie konczy to sie przeobraza w plamienia.
    Nie dodałam że plamienia trwające dłużej niż bodajże 2 dni to już ponoć jakiś problem jest.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 13 marca 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edzia - to wszytko zależy od lekarza. Jeżeli naprawdę chcesz sie przebadać to najlepiej u endokrynologa - on powie Ci w których dniach cyklu należy robić badana.
    Pytanie tylko takie: czy jest sens? Wiele kobiet ma lekkie plamienia przed i po okresie, a co do obecnego cyklu to trudno coś powiedzieć, ponieważ jeszcze nie było skoku.

  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    Edzia - to wszytko zależy od lekarza. Jeżeli naprawdę chcesz sie przebadać to najlepiej u endokrynologa - on powie Ci w których dniach cyklu należy robić badana.
    Pytanie tylko takie: czy jest sens? Wiele kobiet ma lekkie plamienia przed i po okresie, a co do obecnego cyklu to trudno coś powiedzieć, ponieważ jeszcze nie było skoku.

    Wiem, wiem dlatego prosiłam zeby spojrzec na poprzedni ;)

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Nie dodałam że plamienia trwające dłużej niż bodajże 2 dni to już ponoć jakiś problem jest.

    Hola hola ;D to jak wg Ciebie powinna wygladac miesiaczka? hihi^^ przeciez zawsze zaczyna sie powoli stopniowo ;) U mnie np raczej od razu jest krew ale jak sie kończy to wiadomo ze krwi coraz mniej tylko sam brązowy sluz trwajacy maks 2 dni ;)

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 13 marca 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia90 musisz wkleić link do poprzedniego wykresu, żebyśmy mogły zerknąć. Osoby, które nie maja Ciebie w gronie przyjaciół nie mają dostępu do poprzednich cykli.

    Właściwie to przy ocenie progesteronu istotna jest nie sama wartość temperatury, co różnica między temperaturami niższymi i wyższymi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2014, 17:07

    Aga_502 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłałam zapro- teraz mozesz luknąc jakby co :)

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 13 marca 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na który dzień cyklu przypadał szczyt śluzu?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz dokładnie nie pamietam, bo sobie tego nigdzie nie zaznaczam ale wydaje mi sie ze to było 18dc

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 13 marca 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia90 wrote:
    Hola hola ;D to jak wg Ciebie powinna wygladac miesiaczka? hihi^^ przeciez zawsze zaczyna sie powoli stopniowo ;) U mnie np raczej od razu jest krew ale jak sie kończy to wiadomo ze krwi coraz mniej tylko sam brązowy sluz trwajacy maks 2 dni ;)

    Nie rozumiem...:/
    Miesiączka u każdej kobiety przebiega inaczej bo to cecha indywidualna. A utrzymujące się plamienia sugerują, że coś jest nie tak.
    A co do brązowego śluzu to nie wiem co może oznaczać ale może wkrótce sie dowiem...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 13 marca 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa - jak się dowiesz to koniecznie napisz! Kiedyś tez szukałam info odnoście plamień i niewiele z tego wynikało :/

    Ja taki schemat miesiączki jak Edzia mam dopiero od kilku miesięcy

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 13 marca 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    Vanessa - jak się dowiesz to koniecznie napisz! Kiedyś tez szukałam info odnoście plamień i niewiele z tego wynikało :/

    Ja taki schemat miesiączki jak Edzia mam dopiero od kilku miesięcy
    Ok :) przekaże tą wiedzę ale słyszałam że brąz po miesiączce to objaw że jest coś nie tak.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co wy gadacie? ej powaznie? troche mnie tym nastraszylscie. Ja i moje siostry maja tak samo jak ja...Wizyte u gina mam za 2 tyg to koniecznie musze go o to zapytac..

    Brunhilda to jaki schemat miesiaczki w takim razie miałas zazwyczaj? wczesniej?

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym kiedys widniała informacja od OF ( jak co dzień inna ) ze: jesli nie wiesz jak okreslic natezenie miesiaczki ( czy bylo lekkie, srednie czy mocne krwawienie ) to uzyj prostej zasady: Jesli musisz uzyc podpaski to jest krwawienie a jesli tylko wkładki- plamienie.
    Z tego wiec wywnioskowałam, że plamienie pod koniec miesiaczki to rzecz zupełnie normalna. Ja od kiedy miesiaczkuje to tak wyglada moja @
    A wy dziewczynki w takim razie jak macie???? Jednego dnia zalewa was krew, a nastepnego juz koniec jak gdyby nigdy nic? Tak po prostu nastepnego dnia zero krwi?????

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 13 marca 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia - nie panikuj ;) Zapytać gina nie zaszkodzi, a skoro w Twojej rodzinie tak wyglądają miesiączki to może u was sprawa genetyczna :)

    Wcześniej nie miałam plamień przed. Po prostu przychodził okres z krwią i bólami brzuch i tyle. Niedawno zaczęły mi się plamienia przed.
    A okres zazwyczaj kończył mi sie lekkim plamieniem i też dopiero od niedawna podbarwia się na brązowo.

    Ale wydaje mi się, że takie zmiany mogą się mieścić w normie. Tym nie mniej przydała by się jakaś wiedza skąd to się bierze i dlaczego.

    Ezia90 lubi tę wiadomość

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 16 marca 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zawsze jeden dzień takiego śluzu kremowego z brązowymi nitkami na koniec okresu. Kolor ma to - przepraszam za dosłowność - taki wątrobiany, a jak się zdaży zmieszać ze śluzem to taka kawa z dużą ilością mleka. W pierwszych cyklach po porodzie miałam plamienie przed okresem i tym sie martwiłam... natomiast końcówkę okresu mam zawsze taką. Tak na chłopski rozum to wydaje się to ok - po prostu spływają resztki razem z pokazującym się śluzem. Poszukam czegoś na ten temat bo nigdy mi nie przyszło do glowy że to coś niehalo.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 16 marca 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po poolsku nic nie znalazłam, niezawodne amerykanskie źródła mówią, że jeśli takie plamienie nie trwa dłużej niż 3 dni po @ i nie przechodzi w ponowne krwawienie to jest to po prostu oczyszczanie macicy ze starej krwi. Uwaga - nie powinno być już tam fragmentów nabłonka, skrzepów itp.

    Cynamonek30, Ezia90 lubią tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ