X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Metoda Rotzera - nie rozumiem mojego wykresu :(
Odpowiedz

Metoda Rotzera - nie rozumiem mojego wykresu :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Dziewczyny jesli wiecie coś na temat tej metody i temperatur to prosze o pomoc w interpretacji mojego wykresu.
    Moim zdaniem Owulacja byla 15dc choc tempera na to nie wskazuje ale byc moze moj termometr jest niedokładny, uzywam zdezelowanego termometru elektronicznego :/
    W 13dc byłam na monitoringu, pecherzyk miał 17mm, w 15dc był super sluz a potem juz sie tylko pogarszał.... ehhhh nic z tego nie rozumeim :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 12:25

    p19uskjohisr6juh.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia a jak długie masz zazwyczaj cykle?
    Powiem ci tak: wg metody skoku jeszcze nie było. Ale: dziwne wydaje się to, że masz temperatury do 1 miejsca po przecinku. Zaopatrz się w termometr z dwoma miejscami po przecinku, najlepiej microlife CT. Wiele dziewczyn używa go przy npr

    Szczyt śluzu można ustalić na 15 dc, ponieważ później zauważyłaś pogorszenie jakości śluzu
    Poza tym: nie znam się tak dobrze, ale obraz może fałszować duphaston. 16 dc jest wyznaczany przez gina arbitralnie, bo zakłada, że już jest po owulacji
    Macadamia w swoim pamiętniku napisała kilka dobrych wskazówek:
    https://ovufriend.pl/pamietnik/czekajac-na-cud,882.html

    Potencjalnie wykorzystałaś czas najbardziej płodny. Mierz dalej temperaturę, może to rzeczywiście termometr wariuje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 13:22

    Justeck lubi tę wiadomość

  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Cykle zawsze 28dni na duphastonie z wyjatkiem dwóch w których brałam CLO bo one były o tydzien dłuzsze.
    Skoku tempki faktycznienie było no ale moze to wina termometru albo cykl bezowulacyjny :/
    Kupiłam juz ten termometr z dwoma miejscami po przecinku wiec od jutra zaczynam nim mierzyc tempke.

    Dzieki, chciałam zasiegnac czyjejś opini bo juz sama chyba zaczynam troche swirowac :)

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    p19uskjohisr6juh.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia, może to wina termometru, bo test owu wyszedł Ci pozytywny?

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie tak tez podejrzewam, dzis juz mam nowy termometr owulacyjny i przed chwila mierzyłam temp i była 37,22 zobaczymy jak bedzie rano :)

    polkosia lubi tę wiadomość

    p19uskjohisr6juh.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia teraz to wiesz... to nie temperatura podstawowa. Liczy sie ta którą mierzysz tuz po przebudzeniu, przed 7.30

  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, wiem dlatego poczekam do rana i dopiero się okaze :) teraz to chciałam tylko przetestowac nowy termometr choć metoda Rotzera mówi że termometr rteciowy jest bardziej miarodajny niz elektroniczny.

    p19uskjohisr6juh.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda, niektórzy wstają o 10:30... ;) Np. ja. Nie uważam, by był sens specjalnego budzenia się o 7, żeby temperaturę zmierzyć, skoro mój organizm wtedy jest "nieprzytomny" i funkcjonuję w innych godzinach.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wvzoraj probowałam zgłębic tajniki metody dr Rotzera i jakoś nie potrafiłam tego zrozumiec ale nie w tym rzecz, on tam pisze:

    Temperaturę mierzymy zaraz po przebudzeniu się, przed wstaniem i wykonaniem jakiejkolwiek czynności.
    Przygotowany termometr powinien leżeć w zasięgu ręki.
    Temperaturę należy mierzyć codziennie, o podobnej porze. Dopuszczalna różnica czasu pomiędzy skrajnymi, rannymi pomiarami może wynosić półtorej godziny, jeżeli najpóźniejszy pomiar został wykonany do 7.30. Na karcie cyklu zapisuje się porę mierzenia (np. 5-6.30, 6-7.30). Wyniki pomiarów spoza przyjętego przedziału czasowego należy nanosić na kartę cyklu z adnotacją o porze mierzenia. Jeśli ich wartości odbiegają wyraźnie od pomiarów sąsiednich, należy je uznać za pomiary zakłócone.Miarodajne są też pomiary dokonywane o innej, nie rannej, ale stałej porze. Koniecznie musi je poprzedzać minimum godzinny bierny odpoczynek (nie trzeba spać). Można mierzyć temperaturę przez cały cykl np. o 20:00 po godzinnym, biernym odpoczynku w fotelu.Warto mierzyć temperaturę również wtedy, gdy nie ma możliwości zachowania stałej pory. Kobietom pracującym w trybie zmianowym również udaje się prowadzić czytelne wykresy temperatury. Podstawowa temperatura ciała osób, które są w stanie pracować na zmiany, dostosowuje się do ich trybu życia.
    Powinno się spać co najmniej 6 godzin na dobę.
    Nie jest przeszkodą krótkie wstawanie w nocy do toalety lub w celu nakarmienia dziecka. Pomiar powinien być jednak poprzedzony minimum 1-godzinnym, biernym odpoczynkiem.

    p19uskjohisr6juh.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    Można mierzyć temperaturę przez cały cykl np. o 20:00 po godzinnym, biernym odpoczynku w fotelu.Warto mierzyć temperaturę również wtedy, gdy nie ma możliwości zachowania stałej pory. Kobietom pracującym w trybie zmianowym również udaje się prowadzić czytelne wykresy temperatury. Podstawowa temperatura ciała osób, które są w stanie pracować na zmiany, dostosowuje się do ich trybu życia.
    Powinno się spać co najmniej 6 godzin na dobę.

    W końcu ktoś normalny! Wkurza mnie to gadanie, że temperaturę można mierzyć tylko i wyłącznie o 7 rano! Ja właśnie nieraz wstaję o 7, a nieraz o 14 i mierzę po przebudzeniu i tyle. Jak komuś się nie podoba, to niech nie ogląda mojego wykresu :P

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie wiedziałam jak to jest dokładnei z ta temperatura dlatego zajrzałam na strone www.iner.pl i tam jest wszystko okładnei napisane, co prawda mało jeszcze z tego wszystkiego rozumiem ale staram sie pogłębiać swoja wiedze :)

    polkosia, Brunhilda lubią tę wiadomość

    p19uskjohisr6juh.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia - ten "normalny" to facet który opracował metodę objawowo-termiczną ;)

    Dziewczyny, to są zasady, które pozwalają określić pewne prawidłowości w cyklu.
    I tak - jeżeli Polkosia mierzy o 10, ale to jest jej normalna pora mierzenia po przynajmniej 5-cio godzinnym śnie, to jest duża szansa, że zaobserwuje cykliczność zmiany temperatury.

    Pytanie czy jeżeli mierzysz raz o 7 raz o 14 to jest to wciąż miarodajne? Czy organizm nie funkcjonuje inaczej o różnych godzinach.

    Dlaczego sie w takim razie upieramy przy tej 7 rano? Dlatego, że wg obserwacji profesora Roetzera jest to najbardziej miarodajna pora. I po 7.30 temperatura jest zakłócona.
    Może ma to związek ze słońcem? Prawdę mówiąc nie wiem, ale niestety literatury pod ręką nie mam...

    Welonisia lubi tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak naprawdę z przymrużeniem oka mierzę temperaturę i tyle. Byłam na monitoringu cyklu i wiem, kiedy owulacja była, dlatego teraz to tak z ciekawości raczej ;) Żeby zabić czas i oczekiwanie na testowanie ;)

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ;) no w sumie tak to wygląda jak się ciebie czyta ;)
    Każdy ma inną strategię, ważne żeby pasowała do sytuacji

    Welonisia lubi tę wiadomość

  • Monifah Ekspertka
    Postów: 250 116

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś czytałam że można domniemac, jeżeli wstaje się później niż zwykle, że każda dodatkowa godzina należy uznac jako 1,0 stopień do przodu, ale tylko do 10, sprawdziłam to 3 razy na sobie. Mianowicie jeżeli budzę się np o 7 mam temp 36.4, dalej idę spac i budzę się o 9 i mam temp 36,6. Innego dnia o 5 miałam temp. 36,1, a później po przebudzeniu o 7 -36,3. Byc może nie działa tak u każdego, ale stosuje ją tak że jak wstaję później to wtedy odejmuje ten 1,0 i wszystko gra. Jak znajdę tą stronę to wkleję linka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 19:38



  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyżby metoda Teresy Kramarek?

  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    Polkosia - ten "normalny" to facet który opracował metodę objawowo-termiczną ;)

    Dziewczyny, to są zasady, które pozwalają określić pewne prawidłowości w cyklu.
    I tak - jeżeli Polkosia mierzy o 10, ale to jest jej normalna pora mierzenia po przynajmniej 5-cio godzinnym śnie, to jest duża szansa, że zaobserwuje cykliczność zmiany temperatury.

    Pytanie czy jeżeli mierzysz raz o 7 raz o 14 to jest to wciąż miarodajne? Czy organizm nie funkcjonuje inaczej o różnych godzinach.

    Dlaczego sie w takim razie upieramy przy tej 7 rano? Dlatego, że wg obserwacji profesora Roetzera jest to najbardziej miarodajna pora. I po 7.30 temperatura jest zakłócona.
    Może ma to związek ze słońcem? Prawdę mówiąc nie wiem, ale niestety literatury pod ręką nie mam...

    Masz rację ;) Ja co dzien wstaje o tej samej porze no +/- 15min dlatego w weekendy nie wyłączam budzika tylko na spiocha mierze temp i ide dalej spać :D Zalezy mi na tym by zaobserwowac jakies prawidłowości w moim cyklu.
    Ps. dzis rano o zmianie termometru temp 37,23 hmmm OF wreszcie zaznaczył mi domniemana owulacje! Co prawda w tym terminie raczej nie zaszłabym w ciążę no ale zobaczymy co bedzie dalej :)

    p19uskjohisr6juh.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta korekta tempki jest palcem na wodzie pisana, mi się wydaje. Ja po przeprowadzeniu u siebie eksperymentów wiem że u mnie 1,5h na bank różnicy nie robi.

    Welonisia - jak mierzysz dwoma rożnymi termometrami to wykres pewnie nie wyjdzie miarodajny, weź na to poprawkę ;)

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem, dzis zmierzylam tempke nowym termometrem bo wydawało mi sie ze moj stary nie jest dokładny. Czekam spokojnie na to co bedzie dalej :)

    polkosia lubi tę wiadomość

    p19uskjohisr6juh.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nadzieję, że więcej nie będę musiała mierzyć, bo za kilka dni zobaczę dwie krechy! :P

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ