X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Niespadająca temperatura w fazie lutealnej
Odpowiedz

Niespadająca temperatura w fazie lutealnej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! Mam pewien problem, mierzę sobie temperaturę i dziś wypada już 23 dzień wysokiej temperatury po skoku jednak już 3 z kolei test wychodzi negatywny.. Temperatura nie spada, okresu brak czy może któraś miała coś takiego i wie co to może być? Bo skoro nie ciąża to co powoduje niespadającą temperaturę w fazie lutealnej po tylu dniach?

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 16 listopada 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta jeżeli możesz udostępnij swój wykres, będzie nam lepiej Ci doradzić jak go zobaczymy...

    zem3wn15az3szllg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8b323cdd7e7cd8ef1b8f59a203f18ad4.png

    Staramy się o dziecko miałam nadzieję że to ciąża:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2014, 15:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak mierze o 7 rano dodatkowo ( w weekendy) to w niskiej fazie mam 36,5 a w wysokiej (teraz) 36,8/36,9

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta a ilu dniowe masz cykle?

    zem3wn15az3szllg.png
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że owulacja może być źle wyznaczona przez OF i nie będzie to wtedy 25 dzień fazy lutealnej, i mogłoby być za wcześnie na pozytywny wynik testu. Określasz tylko jeden parametr ( tylko temperaturę ) więc ciężko powiedzieć cokolwiek o owulacji i czy w ogóle miała ona miejsce.

    zem3wn15az3szllg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazwyczaj też obserwuje śluz ale teraz kiedy się staramy o dziecko ciężko mi niekiedy odróżnić... Wydawało mi się że przed skokiem temperatury miałam własnie śluz o cechach płodnych jednak głowy nie dam sobie uciąć... Cykle mam zazwyczaj około 30 dniowe ale często miewałam zatrzymanie miesiączki i dostawałam duphaston (we wrześniu i paździeniku miaałam okres po tym leku). kiedyś jak brałam ten lek to tuż po odstawieniu też bardzo szybko mi skoczyła temperatura ale później normalnie spadła i wszystko było ok... a teraz już nie wiem

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to może teraz też to zatrzymanie miesiączki ? :( Bierzesz ten lek jeszcze?

    zem3wn15az3szllg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie biorę, no ale wcześniej jak miewałam zatrzymanie to temperatura była ciągle na tym niższym poziomie 36,2 i w ogóle nie rosła, no a teraz jak byk jest typowo dla mnie wysoka ( we wcześniejszych cyklach właśnie w fazie lutealnej miałam 36,5 ).. Bardzo się na ciąże nastawiłam bo miałam przez około półtora tygodnia (do wczoraj) lekkie ćmienie w podbrzuszu a naczytałam się o objawach innych już ciężarnych forumowiczek... Po poprzedniej niedzieli i negatywnym teście poszłam w poniedziałek do ginekologa ale ona widać nie jest fanką wykresów bo nakrzyczała na mnie że nie ma opcji żebym była w ciąży bo kobiety mają wtedy temperaturę ponad 36,8 , a przecież to nie prawda każda ma inne ciało... Myślałam w takim razie że może mam przeziębiony jajnik ale zbadała mnie i stwierdziła że wszystko jest ok.. a teraz muszę poszukać innego lekarza bo ktoś kto tylko na podstawie książkowej wiedzy o temperaturach krzyczy na mnie że to na pewno nie ciąża nie jest dla mnie lekarzem..

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie lepiej wybierz innego lekarza, co to ma znaczyć, żeby w ogóle krzyczeć na pacjentów :( A po badaniu nie powiedziała nic więcej ? Powinna Ci coś doradzić.

    Co do wykresu to już skończyły mi się pomysły, dziwne są te skoki i nie wiem co mogą znaczyć, może inne dziewczyny coś powiedzą na ten temat.

    zem3wn15az3szllg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze jest to że jak nadal temperatura nie spadnie i okres nie przyjdzie to przeciąga się cykl i muszę czekać znowu długo na owulacje :( No i nie wiem też czemu pomimo długiej fazy testy są negatywne:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedziała tylko tyle żeby zbadać nasienie może, no i mi znowu duphaston przepisała tylko tyle że mam czekać na miesiączkę, a jeśli się nie pojawi to przyjść do lekarza na początku grudnia (tyle czekania na następny cykl i szanse :( ) i wtedy ona chyba mi zaleci branie tego leku znowu... No i pomijam już to ,że byłam prywatnie a potraktowała mnie gorzej niż na wizycie na fundusz, tak krzyczała że na korytarzu mój mąż słyszał:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki masz termometr? Kup taki z dwoma miejscami po przecinku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wcześniej mierzyłam zwykłym, ale jakiś czas temu kupiłam owulacyjny-ten dokładniejszy, jednak chciałam nim mierzyć od następnego cyklu bo ten już zaczęłam z tym normalnym i nie chciałam wprowadzać błędów

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 16 listopada 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety wysoka temperatura w drugiej fazie nie oznacza koniecznie ciąży :( A czemu u Ciebie się to tak ciągnie to nie mam pojęcia ale coś mi się wydaje, że może to mieć związek z tym zatrzymywaniem miesiączek :( a co do leków to się nie wypowiadam bo nie wiem nic na ten temat. Do początku grudnia jeszcze trochę czasu ale miejmy nadzieję, że ta sytuacja rozwiąże się szybciej :)

    zem3wn15az3szllg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh a miałam tyle nadziei w tym cyklu :( No ale teraz muszę poszukać dobrego lekarza, który nie będzie miał odległego terminu, no i dobrze by było żeby się znał na wykresach i powiedział co tu się dzieje;( bo jeśli nadal nie spadnie i okresu nie będzie to już dla mnie masakra, nie na moje siły:(

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 17 listopada 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta poszukaj innego lekarza, który odpowie Ci na pytania i wtedy na pewno się uspokoisz :) Bądź dobrej myśli :)

    zem3wn15az3szllg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a mogłobybyć tak ze organizm dwa razy mi podchodził do owulacji i dopiero teraz miałabym fazę lutealną ? (teraz póki co nie mam tych dziwnych wahań, a zaobserwowałam znowu śluz w zeszłym tygodniu który można by było podpiąć pod płodny). Proszę o pomoc:) może któraś ma jakiś pomysł lub miała podobnie:)


    8b323cdd7e7cd8ef1b8f59a203f18ad4.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 07:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem to związane jest z zatrzymywaniem miesiączki...

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 27 listopada 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta22 wrote:
    Hej a mogłobybyć tak ze organizm dwa razy mi podchodził do owulacji i dopiero teraz miałabym fazę lutealną ?
    Może tak być jak najbardziej. Organizm może nawet kilka razy podchodzić do owulacji w jednym cyklu.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ