X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów niskie temperatury cyklu
Odpowiedz

niskie temperatury cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! chciałam zapytać, czy są tutaj jakieś dziewczyny które sa "niskotemperaturowcami " tak jak ja. Większość dziewczyn ma temperaturę w 1 fazie ok 36.5 a w drugiej 37 gdzie w razie ciazy temperatura powinna być ok 37 stopni. u mnie jest inaczej. w 1 fazie jest to od 35.9 - 36.3 (przed owulacja spadek nawet do 35.7) a owulacja to temp ok 36.5 . stąd teraz moje pytanie. czy gdyby nam się udało, to przy moich temperaturach utrzymujące się 36.4 - 36.5 może oznaczać ciaze czy temperatura musi osiągnąć te książkowe ok 37stopni? bardzo proszę o odpowiedź, może aa tu takie dziewczyny z podobną sytuacja do mojej :(

    Basia_1987 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam niskie temperatury przed owulacją a najwyższa po owulacji to 36,78 stopni. Z tego co wiem to temperatura w ciąży nie musi wynosić 37 stopni tylko musi być podwyższona o 0,5 stopnia Celsjusza. Czyli jak masz np. przed owulacją temperaturę ok. 36,3 stopnie to po owulacji i w ciąży powinna być min. około 36,8. Ale zaznaczam w ciąży jeszcze nie byłam i nie jestem więc mówię tylko na podstawie tego co słyszałam :). Trzymam kciuki żeby Ci się jak najszybciej udało :).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję :) zapomniałam jeszcze dodać o jednej ważnej kwestii. choruje m niedoczynnosc tarczycy. dziś naczytalam się, że przy niedoczynności może tak być, bo choroba powoduje obniżenie temperatury ciała. więc na razie się nie przejmuje. zobaczymy. ten cykl w porównaniu do poprzednich trochę się różni.jestem po poronieniu,to mój trzeci cykl więc może dopiero się wszystko reguluje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to może to przez niedoczynność tarczycy masz taką temperaturę. Ja sądzę, że każda kobieta ma inaczej więc jedna ma temperatury wyższe w 1 fazie cyklu i później po owulacji ma koło 37 stopni a inna będzie mieć niskie temperatury i po owulacji nie musi mieć tyle tylko ma trochę niższą. Chyba najważniejsze jest to żeby na wykresie widać było dwa poziomy temperatur.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    więc wydaje mi sie ze na moim tak jest. można wyraźnie odróżnić dwie fazy cyklu.u mnie maksymalna temperatura jaka miałam przy owulacji to 36.7 . być może taka moja natura. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2016, 22:35

  • monisiaczka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 24 listopada 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, podlaczam sie troche do tematu, bo rowniez mam niskie temperatury w kazdym cyklu.
    Zazwyczaj w I fazie przed skokiem mam temp. 35,9-36 , w fazie II 36,4-36,5.
    Jestem teraz juz w 25 dc, a skok temperatury mialam wczoraj dosyc niski - 36,3, natomiast dzis temp spadla do 36,1. Szczytu sluzu nie zanotowalam dokladnie ale na pewno teraz mam juz sluz nieplodny i jest tak od kilku dni.
    Czy ktos moze mi powiedziec, czy jesli zdarzaja sie cykle bezowulacyjne to wtedy moze nie byc w ogole wzrostu tempreartury, czy powinnam cierpliwe na nia czekac? Wspomne tylko, ze z mezem nie staramy sie na razie o dziecko i nie stosujemy antykoncepcji, wiec glownie chcialabym w koncu sie moc z nim bezpiecznie pokochac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masz identyczną sytuację jak ja. ja miałam skok temperatury na 36.4 tylko ze u mnie dziś się sytuacja zmieniła bo dziś skoczyla mi temperatura na 36.6 więc jestem pełna nadziei :) sluzu też miałam bardzo mało w tym cyklu mimo że wspomagam się wiesiolkiem. Ale u Ciebie temperatury się dużo różnią w 1 i 2 więc tak jak napisała Pyszczek, jest raczej ok. bo mozna wyraźnie odróżnić dwie fazy

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ