X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów okres w połowie cyklu?!
Odpowiedz

okres w połowie cyklu?!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Laskotka Koleżanka
    Postów: 98 12

    Wysłany: 12 lipca 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie,
    Od 10 miesięcy staramy się z mężem o drugie dzieciątko. Wcześniej przez kilka lat nieustannie brałam tabletki antykoncepcyjne. Jako nastolatka miałam stwierdzone PCO oraz bardzo nie regularne cykle. Po ciąży odrazu wróciłam do tabletek, miałam nadzieje że cykle się uregulowały. Przy rozpoczęciu starań miesiączka początkowo była wmiarę regularna ale z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej. W lutym doszło do poronienia biochemicznego i od tamtej pory wszystko strasznie się pokopało. Miałam robione badania hormonalne, wyniki wskazują na PCO lecz początkowo obraz USG tego nie potwierdzał, dopiero na koniec czerwca okazało się że jajniki wyglądają na PCO ( usg robione co miesiąc. Raz była torbiel - przetrwały pęcherzyk, po niej cykl z owu, kolejne 3 bez owu). Do tego mam bardzo niski progesteron - 0,80 w 23dc przy normie od 3-72). Reszta wyników w normie, ładnie w połowie normy się mieszczą.
    Niestety poprzedni okres tradycyjnie się opóźniał, po 5 dniach spóźnienia zaczęłam zażywać Orgametril 3 x 1 przez 5dni. ( po raz pierwszy, wcześniej brałam luteinę) . okres dotarł po ponad tygodniu. Był normalny, bolesny. Między czasie było zrobione usg, brak torbieli, wszystko w porządku, na jajnikach pęcherzyki ułożone w pierścień po raz pierwszy. Temperatura podczas okresu była wyjątkowo wysoka i minimalnie z każdym dniem zaczęła spadać, lecz nie była taka niska jak w poprzednim cyklu. Wczoraj czyli w 13dc dostałam plamienia, myślałam że to oznaka owulacji lecz..temperatura spadła nisko a plamienia przerodziło się w normalny okres. Przyznam szczerze że to pierwsza taka sytuacja i bardzo mnie wystraszyła. Boje się że to oznaka jakiegoś guza albo czegoś złego..z drugiej strony zastanawiam się czy jest możliwe żeby to był skutek uboczny Orgametrilu, bo owa miesiączka przyszła wraz z obniżeniem temperatury. Napewno wybiore się do lekarza z tym, lecz jak na razie wariuje...czy ktoś miał podobną sytuację i może pomóc??
    f8b71a18ea9bff31842687988bd25d74.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2015, 11:19

    Starania od września 2014r.
    Mama 7letniej Magdalenki.
    PCOS,niski progesteron, brak rosnących pęcherzyków, cienkie endo
    2.02.2015r- ciąża biochemiczna..
    Stymulacja i walka, w lipcu cud! 2 kreski!
    Oczekujemy naszej Iskierki Nadzieji - marzec 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam podobna sytuacje w tym miesiacu...poczatkowe plamienie w polowie cyklu przeszlo w normalny obfity okres, temperatura tez byla troche wyzsza niz w poprzednich cyklach. Dodam, że mam dwa torbiele na jajnikach oraz stwierdzona nadzerke, i być moze krwawienie jest z tym związane? czytalam też, że takie krwawienie może być oznaką cyklu bezowulacyjnego lub efektem zbyt niskiego progesteronu. Wiec możliwości jest wiele, ja za tydzien ide do lekarza i mam nadzieje, że dowiem się o co chodzi...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy temperatura wzrosła w trakcie tego "pierwszego okresu" czy jeszcze przed nim?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperatura jest caly czas niska, znow mam ciemnobrązowe krwawienie w połowie cyklu... zgłosiłam to swojemu lekarzowi, który stwierdził że to dobry objaw. Mnie to jednak martwi bo mam to dopiero od dwóch miesięcy, nigdy wczesniej się nie zdarzalo. W dodadku w poprzednim cyklu po takim krawieniu nie mialam skoku temperatury czyli pewnie nie bylo owulacji;/

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ