Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Owulka - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :)
Odpowiedz

Owulka - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :)

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • apaczka Autorytet
  Postów: 1763 4120

  Wysłany: 5 sierpnia 2014, 15:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć dziewczyny, mam pytanie do zorientowanych w temacie bo sama się trochę gubię w moim aktualnym wykresie. Czy to możliwe, że owulacja była 16 dc? Po raz pierwszy od kiedy prowadzę wykres, czyli od 8 miesięcy mam taki dziwny wykres, OF nie wykrył owulacji i ja sama też przeczuwam, że trafił mi się cykl bezowulacyjny. Zastanawiam mnie jednak to, że 16. dc miałam ból owulacyjny i rozciagliwy śluz a "po" ogólnie temperatura wzrosła z tym, że co drugi dzień spada dość znacznie. Niestety testy owu poszły w odstawkę i monitoringu też nie miałam :( Być może organizm przygotowywał sie do ovu ale z jakiegoś powodu ona nie wystąpiła? Może ktoś mądry się wypowie czy jest szansa, że oula była :) będę wdzięczna

  9f7jpx9i1ln9kxb1.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 5 sierpnia 2014, 16:11

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Na razie wyglada ze nie było owulacji bo temperatura wzrasta.

 • Justeck Ekspertka
  Postów: 274 98

  Wysłany: 5 sierpnia 2014, 17:08

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Czy była czy nie to OF nigdy nie powie, może co najwyżej wyznaczyć skok (co trzeba samemu weryfikować, bo zdarzają się błędy) i stwierdzić, że miałaś dwufazowy cykl. Twój cykl wygląda faktycznie dość osobliwie. Szczyt śluzu miałaś w 17 dc (choć to się może zmienić, więc obserwuj go dalej). Jeżeli dalsze tempki będą wysokie (tzn. powyżej 36,58 z 17 dc) i nie zaobserwujesz śluzu typu bardziej płodnego, to powiedziałabym że granicę powinnaś postawić 18 dc. Wtedy temp z 20 dc należałoby potraktować jako jednorazowy spadek w fazie lutealnej.

  Co do testów, to one pokazałyby Ci dokładnie to samo - że organizm przygotowywał się do owulki, ale nie wiadomo czy była.

  apaczka lubi tę wiadomość

  Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
 • apaczka Autorytet
  Postów: 1763 4120

  Wysłany: 5 sierpnia 2014, 17:38

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dzięki dziewczyny :) mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz Justeck i owulacja była 18 dc. Może jeszcze nie wszystko stracone :)

  9f7jpx9i1ln9kxb1.png
 • apaczka Autorytet
  Postów: 1763 4120

  Wysłany: 6 sierpnia 2014, 20:28

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Usunęłam z wykresu 3 pierwsze pomiary - 4, 5, 6 dc i program wyznaczył mi to co wyznacza na 18 dc ;) pożyjemy zobaczymy :)

  9f7jpx9i1ln9kxb1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego