X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pierwszy wykres i prośba o pomoc
Odpowiedz

Pierwszy wykres i prośba o pomoc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 6 lutego 2013, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)

    Miało być prosto i banalnie, a tymczasem poległam już na pierwszym cyklu ;)
    Czy ktoś mi może pomóc z interpretacją? Ostatnie cykle mam krótkie i nieregularne, do tego zawaliłam dwa dni na początku cyklu (nie będę ukrywać, nie chciało mi się i miałam to wszystko zostawić w ..., a jednak jestem tutaj.
    To mój pierwszy post na forum, więc przy okazji witam wszystkich serdecznie :)

    https://ovufriend.pl/graph/13629f07e01338b54e757ddb8df18830

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na twoim miejscu wprowadziłabym jeszcze testy owulacyjne jak masz nieregularne cykle!!!w jakich dniach masz przeważnie owulkę??

  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 6 lutego 2013, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :) Zwykle około 15 dc na wizytach u ginekologa dowiadywałam się, że owulacja już była, albo zaraz będzie. Sęk w tym, że poza różnymi okolicznościami przyrody dręczy mnie jeszcze PCO, a testy owulacyjne nie zawsze wychodzą tak jak powinny. Próbowałam z teleskopem owulacyjnym, ale za nic nie jesteśmy w stanie się porozumieć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2013, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatiKo wrote:
    Dzięki za odpowiedź :) Zwykle około 15 dc na wizytach u ginekologa dowiadywałam się, że owulacja już była, albo zaraz będzie. Sęk w tym, że poza różnymi okolicznościami przyrody dręczy mnie jeszcze PCO, a testy owulacyjne nie zawsze wychodzą tak jak powinny. Próbowałam z teleskopem owulacyjnym, ale za nic nie jesteśmy w stanie się porozumieć.

    No to śluz i szyjkę najlepiej obserwować no i tempke mierzyć chociaż u mnie tempka to nie zdaje rezultatu!!!
    Monitoring też dobra rzecz bo najbardziej skuteczna he he!!!
    Ja jestem 5 cykl na forum teraz 4 z clo bedzie i na inseminacje idziemy w tym cyklu!!
    Powodzenia życzę:-)

  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 6 lutego 2013, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzajemnie, będę trzymać kciuki! Byłam na clo, nawet się nam udało, ale na krótko niestety :( My się już długo staramy, ale nadzieja nie ustaje :)
    Biorę się porządnie za wszystkie obserwacje (wstyd się tylko przyznać, że o szyjce codziennie zapominam). U mnie z temperaturą też jakoś dziwnie, niby biorę luteinę, powinna rosnąć, a tu jakieś cuda. Może to cykl bezowulacyjny? Sama nie wiem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w końcu nauczyłam się odczytywać szyjkę to też nie łatwa sprawa he he!!
    ja też długo za długo się już staram a latka lecą niestety!!
    Może ta inseminacja coś pomoże !! w tamtym roku poroniłam w lutym to może w tym roku będzie lepiej!!:-)

    Effcia28 lubi tę wiadomość

  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 6 lutego 2013, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O latkach mi nie mów, u mnie zaraz minie magiczne 35... ;)
    W tamtym roku poroniłam w maju, więc wiem co czujesz. Oby ta inseminacja przyniosła oczekiwany efekt!

    Effcia28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2013, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatiKo wrote:
    O latkach mi nie mów, u mnie zaraz minie magiczne 35... ;)
    W tamtym roku poroniłam w maju, więc wiem co czujesz. Oby ta inseminacja przyniosła oczekiwany efekt!

    Ja 31 w czerwcu już!!! Mam wielką nadzieje na tą inseminację tym bardziej że mój chlop za granicą pracuje i ciężko nam trafić w odpowiednie dni!! A nie zawsze wypadaja w weekend!!:-(

  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 6 lutego 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to się mówi, góra z górą ;) Mój chłop też była za granicą, teraz razem mieszkamy za morzem :) Jak dobrze pójdzie (oby!) to może tak jednocześnie nam się uda ;)

  • maia1991 Autorytet
    Postów: 631 551

    Wysłany: 6 lutego 2013, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytnie jak prowadzic dobrze wykres by dowiedziec sie kiedy bd ovu??

    kjmnio4p9cq8r3f2.png
    67eihicrx39gx9ms.png
  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 6 lutego 2013, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z owulacją jest tak, że niestety nie wiadomo kiedy występuje, mówimy tylko o okresie płodnym, od - do i w tym czasie istnieje możliwość zajścia w ciążę.
    Dobrze prowadzony wykres wymaga przede wszystkim systematyczności, badania codziennie temperatury o tej samej porze (również w weekendy), sprawdzanie śluzu, czasem szyjki macicy. Jak zaczniesz od temperatury i śluzu to będziesz wiedziała :) Pozdrawiam

  • maia1991 Autorytet
    Postów: 631 551

    Wysłany: 6 lutego 2013, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a macice jak to wyczuc bo raz probowalam i nie ogarniam kiedy jest nisko a kiedy wysoko kiedy twarda kiedy miekka itp

    kjmnio4p9cq8r3f2.png
    67eihicrx39gx9ms.png
  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 7 lutego 2013, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macicy nie da się wyczuć, mówimy tylko o szyjce. Zajrzyj do naszego przewodnika, tam jest wszystko bardzo dokładnie opisane:
    https://ovufriend.pl/pytania-i-odpowiedzi.html

    U mnie z tą temperaturą to są jakieś jaja. Albo ja nie umiem mierzyć, albo mam cykl bezowulacyjny, albo sama nie wiem :/

  • Gosiunia 29 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 lutego 2013, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam jestem tutaj nowa i potrzebowałabym pomocy bo nie umiem zinterpretowac wykresu zastanawiam sie nad tym czy owulacja juz byla czy te 5 dni podwyższonych temperatur to już faza lutealna



    7cd4fa2d44532ae9e03d0060f1666975.png[/url

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2013, 13:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 dni to zdecydowanie za którtko by mówić o fazie lutealnej. Prawidłowa faza luteana nie trwa krócej niż 10-12 dni, jeśli trwa krócej to znaczy, że sa jakieś problemy przeważnie hormonalne np. z progesteronem lub ciałkiem żółtym.

  • Kfjatus Autorytet
    Postów: 2946 7692

    Wysłany: 25 lutego 2013, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co możecie powiedzieć o moim wykresie? Jestem tu nowa i liczę na jakieś wsparcie?
    c521a0d1294ddee6eebc8c670890e3bc.png

    1221648qmrgggy559.gif
  • carola Znajoma
    Postów: 19 8

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym liczyła, że to 7 dzień po wzroście, bo troche późno zaczełaś mierzyć temperaturę. żeby wyznaczyć wzrost potrzeba 6 niższych. Najlepiej zacząć mierzyć od 6 dnia cyklu.

  • Kfjatus Autorytet
    Postów: 2946 7692

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    carola wrote:
    Ja bym liczyła, że to 7 dzień po wzroście, bo troche późno zaczełaś mierzyć temperaturę. żeby wyznaczyć wzrost potrzeba 6 niższych. Najlepiej zacząć mierzyć od 6 dnia cyklu.

    Termometr dopiero do mnie dotarł i zaczęłam mierzyć, wcześniej nie dokonywałam pomiarów i analiz :). Dzięki za podpowiedź.

    1221648qmrgggy559.gif
  • malinka5020 Koleżanka
    Postów: 39 10

    Wysłany: 26 lutego 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane, mam pytanko odnośnie wyznaczania owulacji, czy programowi można ufać w 100% jeżeli wyznaczył ovu według temperatury? Dlaczego jedna z 6 przedwzrostowej u mnie jest pominięta? Pierwszy raz prowadze taki wykres i prosze o pomoc ;-)


    https://ovufriend.pl/graph/8e0a731f408c8d7325ae98e764a1b106

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2013, 12:47

    [img]http://
    www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20614[/img]

  • Kfjatus Autorytet
    Postów: 2946 7692

    Wysłany: 26 lutego 2013, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka5020 wrote:
    Witajcie Kochane, mam pytanko odnośnie wyznaczania owulacji, czy programowi można ufać w 100% jeżeli wyznaczył ovu według temperatury? Dlaczego jedna z 6 przedwzrostowej u mnie jest pominięta? Pierwszy raz prowadze taki wykres i prosze o pomoc ;-)


    https://ovufriend.pl/graph/8e0a731f408c8d7325ae98e764a1b106

    Pominięte masz te temperatury, które różnią się o godzinę od tych standardowych- mierzysz ok. 7.00, a pominięte są te o 8.00.

    malinka5020 lubi tę wiadomość

    1221648qmrgggy559.gif
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ