X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Płodność po odstawieniu antykoncepcji
Odpowiedz

Płodność po odstawieniu antykoncepcji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mojś Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 lipca 2020, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie po jakim czasie powróciła wam owulacja po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu ale oprócz kłucia na zmianę w jajnikach nie mam żadnych oznak owu, przede wszystkim charakterystycznego sluzu brak. Jestem oczywiście bardzo niecierpliwa i zaczynam się denerwować ze może zwiastować to jakieś problemy :( poradźcie dziewczyny, pomóżcie

  • Karola347 Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 22 lipca 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, trudno powiedzieć bo po odstawieniu tabletek nie zwracałam na to za bardzo uwagi. U mnie po około dwóch latach brania anty bardzo się rozregulowałam. Na początku były miesiączki trwające dwa tygodnie, później 40-45 dniowe cykle na zmianę z 25 dniowymi. Od maja stwierdzone policystyczne jajniki. Dlatego jeśli czujesz że coś może być nie tak to moim zdaniem lepiej od razu to sprawdź na USG, chociażby dla świętego spokoju - ja za długo zwlekałam. Ale może trzeba się tylko wspomóc witaminami żeby poprawić śluz 😉 Daj znać czy coś się poprawiło 🙂

    4773c4562f755da9ac5c7befadec3402.png

    PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojś wrote:
    Hej, mam pytanie po jakim czasie powróciła wam owulacja po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu ale oprócz kłucia na zmianę w jajnikach nie mam żadnych oznak owu, przede wszystkim charakterystycznego sluzu brak. Jestem oczywiście bardzo niecierpliwa i zaczynam się denerwować ze może zwiastować to jakieś problemy :( poradźcie dziewczyny, pomóżcie
    Hej, ja odstawiłam tabletki w październiku a pierwszą owulacje miałam w grudniu. Jakby dopiero 3 cyklu po odstawieniu.
    Ale jest to sytuacja mocno indywidualna.

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 23 lipca 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wróciła jakoś po 3cyklach. To zupełnie normalne, nie ma powodów do nerwów. Obserwuj swoje ciało, a po 3 mc jeśli dalej będą wątpliwości idź do lekarza

    age.png
  • Ania162 Znajoma
    Postów: 17 19

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie - odstawiłam po roku brania - już w pierwszym cyklu miałam normalną owulację (potwierdzoną już po przez usg) i standardowe cykle po ok 30 dni 🙂

  • mgielka Ekspertka
    Postów: 250 188

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po tablach weszłam w normalny cykl, tylko ciut krótszy niż przed 3ma Laty (ciąża plus dwa lata ponad tabsow -Limetic).
    3 cykle za mną.
    Pierwszy okres był jakby go nie było. Ledwo co. Podobno endo nie zdażyło się rozrosnąć , wiec nie miao co się łuszczyć.
    Potem miesiączki normalne, mniej bolesne niż przed ciąża.
    Wykresy wyglądają niemal ksiazkowo, owulacja jest i ją czuję.
    Jedynie faza lutealna krótka :( 11dni.

    6cd1593282061535d5df63d75588ab17.png
  • Monika_1992 Przyjaciółka
    Postów: 88 32

    Wysłany: 2 października 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, brałam tabletki antykoncepcyjne 7 lat. Po okresie z odstawienia owulacja wróciła od razu. Robiłam testy owulacyjne i dni płodne wróciły bez problemu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Moja przygoda z tabletkami trwała 5 lat. W czerwcu odstawiłam i niby wszystko wróciło do normy oprócz długości cykli...raz 20dni raz 24 albo 28. Mierzę tempkę i badam śluz wszystko gra...teoretycznie. W praktyce zajście w ciążę jest trochę trudniejsze...ale jeszcze próbujemy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ