Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Podwyższona prolaktyna
Odpowiedz

Podwyższona prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 kwietnia 2015, 10:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glukoza niby wyrówna się z tsh tak twierdzi ginekolog. Dziękuję za szybka odpowiedz :) strasznie się martwię ze mogę nigdy nie donosic ciąży :(

• Angel28 Koleżanka

Wysłany: 21 kwietnia 2015, 13:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw sie na zapas bo od stresu i zamarwiania prolaktyna tez wzrasta. Dlatego mowi sie ze kobiety planujace ciaze potrzebuja spokoju. Swieta racja. A wiec nie ma co wybiegac za daleko w przyszlosc. Tymbardziej ze lekarz powiedzial ze sie unormuje. Trzeba zaufac ze ma racje :-)

anka418 lubi tę wiadomość

• Gumisia Autorytet

Wysłany: 22 kwietnia 2015, 18:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja skonsultowałam moje wyniki (o których wam pisałam) z ginekolog. Dostałam inofolic i duphaston. Prolaktyna jest tylko lekko odchylona od normy,ale poleciła mi to skonsultować z endokrynologiem. Reszta hormonów według niej jest ok.

• nick nieaktualny

Wysłany: 22 kwietnia 2015, 20:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena 1991, udalo sie za drugim cyklem, ale od sierpnia biore bromergon, przed planowaniem przebadalam sie i wyszla ta prolaktyna. Gdybym od razu sie nie leczyla pewnie byloby ciezko. Nadal biore bromek, ustalilam z lekarzem ze do 12t bede brala, pozniej stopniowo bede odstawiala.

• tygrys73 Autorytet

Wysłany: 29 kwietnia 2015, 13:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na prolaktyne bralam costagnus. pms mi pezeszedl ale na wyniki chyba nie pomogło. W kazdym razie zaszlam w ciaze z wynikiem prolaktyny 26.jak widac wszystko możliwe jest;)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2015, 13:12

Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Angel28 Koleżanka

Wysłany: 29 kwietnia 2015, 18:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys73 wrote:
    Ja na prolaktyne bralam costagnus. pms mi pezeszedl ale na wyniki chyba nie pomogło. W kazdym razie zaszlam w ciaze z wynikiem prolaktyny 26.jak widac wszystko możliwe jest;)

Gratuluję :)

• tygrys73 Autorytet

Wysłany: 30 kwietnia 2015, 19:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję i życzę tego samego :))

Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Niuniusia Autorytet

Wysłany: 1 maja 2015, 14:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem właśnie po pierwszych wynikach na krew zleconych od gina. Wszystko w normie poza prolaktyną 55!!! Dodam że robiłam ją rok temu wtedy nawet się nie staraliśmy tylko moja gin mi zleciła na zanurzenia miesiączkowania i wyszła w normie. Czy po braniu leków na jej zbicie udało Wam się szybko zajść w ciążę??

Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • werni Autorytet

Wysłany: 1 maja 2015, 23:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka wyniki hormonów mam dobre oprócz prl i tez dostalam bromka zobaczymy ile będę musiała go brać. Czytalam ze różnie to bywa raz dziewczyny szybko zachodzą a nie które muszą długie miesiące brać.

f2wlsg1849ksqu5m.png

mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

Nasz cud Wojtuś 😍
  • Gumisia Autorytet

Wysłany: 2 maja 2015, 16:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie że przy PRL 30 koniecznie będzie zażywanie Bromka?

• szara myszka Autorytet

Wysłany: 15 maja 2015, 18:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gumisia wrote:
    Myślicie że przy PRL 30 koniecznie będzie zażywanie Bromka?

Ja miałam 25 (przy normie do 23-24)i gin powiedział że od 20 to już ciężko zajść wiec go brałam. Ale widziałam kilka postow ze i z prolaktyna powyżej 20 dziewczyny zachodzily :)

szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

f2wlj48apsehglf6.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 18 maja 2015, 17:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem tutaj nowa trochę już poczytałam i widzę że nie jestem sama z problemami... Staram się o maleństwo trzy miesiące zrobiłam badania i wyszło że mam za wysokie TSH i prolaktynę. Byłam u gin i przepisał euthyrox 50 i cyclodyne. Początkowe TSH miałam 5.15 a prolaktynę 28,18(n4,70- 23,30) brałam leki przez 27 dni i TSH spadło 3.31 a prolaktyna 22,15 teraz mam zwiększoną dawkę...Czy ja mam w ogóle jakieś szanse na zajście? Czy miałyście podobnie i wam się udało?... dajcie nadzieję

• Angel28 Koleżanka

Wysłany: 18 maja 2015, 21:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka23 każdy ma szanse. A 3 miesiące to dopiero początek. To czy się uda czy nie nie tylko musi zależeć od Twoich wyników. Życzę żeby się udało. Wyniki po tabletkach są lepsze także spokojnie.

• nick nieaktualny

Wysłany: 19 maja 2015, 11:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za miłe słowa... chodź to czekanie mnie dobija

• Angel28 Koleżanka

Wysłany: 20 maja 2015, 12:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mezem staramy sie od prawie dwoch lat. Cierpliwosc nigdy nie byla moja mocna strona. Okazalo sie ze i ja i maz mamy podwyzszona prolaktyne. Dostalismy bromergon i maz po dwoch miesiacach przestal brac (mial 1\4 tab). Ja od roku biore 1 na noc. Gdy biore jest ok. Chcialam sprawdzic co sie stanie gdy przestane brac i zrobilam badanie a tu znowu podwyzszona. No i jestem skazana na tabletki.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 12:56

• josephinka84 Autorytet

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 16:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem w szoku!!! Czy ktoś z Was miał badaną prolaktynę po obciążeniu? czy jeszcze się to stosuje?

Odebrałam wyniki i tak:
    FT3- 3,420 (normy 2000-4,400)
    Ft4 1.33
    Progesteron w 15 dc - 11,820 ng/ml

Natomiast najgorsza jest ta prolaktyna bo powtórzyłam i tak:
    Rano: 13,160,
    Po obciążeniu ta tabletka: 304,100 ng/ml :(:(

zestresowalam sie strasznie:(:(;(

lprkanlitozyeyf7.png
    w57v3e3k4mnv7j6b.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 20:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe ja miała 16 000 po obciazeniu. brałam bromka ze 2 miesiace sama go odstawiłam, nie starałam sie o dziecko.
    i wpadłam. nie badając prolaktyny, niestety poroniłam( nie przez prolaktynę raczej)

• AgaL Autorytet

Wysłany: 10 września 2015, 13:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel28 wrote:
    My z mezem staramy sie od prawie dwoch lat. Cierpliwosc nigdy nie byla moja mocna strona. Okazalo sie ze i ja i maz mamy podwyzszona prolaktyne. Dostalismy bromergon i maz po dwoch miesiacach przestal brac (mial 1\4 tab). Ja od roku biore 1 na noc. Gdy biore jest ok. Chcialam sprawdzic co sie stanie gdy przestane brac i zrobilam badanie a tu znowu podwyzszona. No i jestem skazana na tabletki.
    U mnie podobnie, w grudniu tamtego roku przestalam brac bromek, bo prolaktyna po trzech miesiącach kuracji spadła do prawie minimum. Brałam od stycznia do wrzesnia cyclodynon, zrobilam tydzien temu prolaktynę i znowu wynik 42.... pod koniec wrzesnia wizyta u gina...pewnie znowu wrócę do Bromka...

<3 Kiedy nie wszystko idzie po Twojej myśli, po prostu czekaj...i miej wiarę <3
  • ania__l Ekspertka

Wysłany: 20 listopada 2015, 07:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    :-)
    Ja tez mam wysoka prolaktyne od swoch miesiecy biore Norprolac.
    Wynikow endo jeszcze nie kazala robic. Caly czas czekam

ania__l
  • ania__l Ekspertka

Wysłany: 20 listopada 2015, 07:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaL wrote:
    U mnie podobnie, w grudniu tamtego roku przestalam brac bromek, bo prolaktyna po trzech miesiącach kuracji spadła do prawie minimum. Brałam od stycznia do wrzesnia cyclodynon, zrobilam tydzien temu prolaktynę i znowu wynik 42.... pod koniec wrzesnia wizyta u gina...pewnie znowu wrócę do Bromka...
    Aga ty tez tu jestes? :-)

ania__l
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego