X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji wykresu...
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji wykresu...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Sprawdź swoją rezerwę jajnikowa, czasami ta rezerwa szybko się kończy. Ja dzięki długim cykla przed ciąża (co ok. 1,5 msc do 2 miesięcy) mam bardzo duża jak na swój wiek także są plusy tego.
    Jak to się sprawdza?
    Jutro mam 21 dc mam zlecone badania fsh LH estradiol ca-125 i progesteron. A mąż nasienie. Muszę czekać jeszcze na wyniki badań

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze resztę duphastonu zastanawiam się czy wziąć od jutra po badaniach? Jak myślisz Girl25 da to coś?

  • Nami Ekspertka
    Postów: 188 136

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 3mam kciuki za Wasze cykle;) u mnie akurat w 2 ciąże było zajść trudniej bo fakt że w pierwszą ciążę zaszlan w 2 cyklu;)) a widzicie a ja chciałabym synka ;))
    A te spadki temperatur mogą ale fakt. Nie muszą o czymś świadczyć. Ja spadków nie miałam ale miałam za to duży skok jednodniowy i 38 stopni gorączki bez żadnych innych objawów przeziębienia. Po nocy minął. Więc chyba co kobieta to inaczej organizm reaguje.

    Haschimoto.niedoczynność tarczycy
    7cs szczesliwy
    ❤Hania 🧡 Franek
    h84f2n0aftn3jvsb.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkalip wrote:
    Jak to się sprawdza?
    Jutro mam 21 dc mam zlecone badania fsh LH estradiol ca-125 i progesteron. A mąż nasienie. Muszę czekać jeszcze na wyniki badań
    Ale fsh LH i estradiol bada się na początku cyklu. Jak bierzesz duphaston to on może wpłynąć na badanie progesteronu więc ja bym nie robiła. Musisz odczekać tydzień od ostatniej tabletki. Powiesz w laboratorium że chcesz sprawdzić rezerwę jajników to się bada chyba w dowolnym dniu cyklu a one będą wiedziały jak to się nazywa, po prostu pobierają ci krew z żyły

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Ale fsh LH i estradiol bada się na początku cyklu. Jak bierzesz duphaston to on może wpłynąć na badanie progesteronu więc ja bym nie robiła. Musisz odczekać tydzień od ostatniej tabletki. Powiesz w laboratorium że chcesz sprawdzić rezerwę jajników to się bada chyba w dowolnym dniu cyklu a one będą wiedziały jak to się nazywa, po prostu pobierają ci krew z żyły
    Nie. Nie przyjmuje teraz duphastonu. Myślałam żeby zacząć po badaniach brać. Zmieniłam lekarke jeżdżę do kliniki do Krakowa i zleciała zrobić w 21 dc. Sama nie wiem o co chodzi

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkalip wrote:
    Nie. Nie przyjmuje teraz duphastonu. Myślałam żeby zacząć po badaniach brać. Zmieniłam lekarke jeżdżę do kliniki do Krakowa i zleciała zrobić w 21 dc. Sama nie wiem o co chodzi
    A do kogo chodzisz? Hmm może cos chce sprawdzić

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    A do kogo chodzisz? Hmm może cos chce sprawdzić
    . To w takim razie zrobić progesteron możesz

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    . To w takim razie zrobić progesteron możesz
    Dr Anna Horbaczewska Intima Clinic

  • Policystyczna Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc wszystkim :)
    Jestem nowa na OF.
    Szczęśliwa mężatka, 28 lat, 9miesiecy starań, jajniki policystyczne.
    Temperaturę zaczęłam mierzyć od tego cyklu. Co prawda nie od początku. Cykle mam dość nieregularne.
    Czy jakas mądra osóbka może mi powiedzieć/ potwierdzić przypuszczenia, ze obecny cykl jest bezowulacyjny?
    Z góry dziękuje :)

    66fc25619c915ffaf6fb7395e4543416.png

  • Nami Ekspertka
    Postów: 188 136

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj policystyczna :)) Wg mnie nie było owulacji ... niestety... choć widzę że testy wychodziły pozytywne to jednak skoku brak... I temperatura w 2 fazie bardzo niska...powinna być wyższa. Ale są tu mądrzejsze duszyczki więc może potwierdza lub zaprzecza ;)

    Haschimoto.niedoczynność tarczycy
    7cs szczesliwy
    ❤Hania 🧡 Franek
    h84f2n0aftn3jvsb.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Policystyczna wrote:
    Czesc wszystkim :)
    Jestem nowa na OF.
    Szczęśliwa mężatka, 28 lat, 9miesiecy starań, jajniki policystyczne.
    Temperaturę zaczęłam mierzyć od tego cyklu. Co prawda nie od początku. Cykle mam dość nieregularne.
    Czy jakas mądra osóbka może mi powiedzieć/ potwierdzić przypuszczenia, ze obecny cykl jest bezowulacyjny?
    Z góry dziękuje :)

    66fc25619c915ffaf6fb7395e4543416.png
    No więc tak wygląda że faktycznie owulacji nie było, a który to dzień cyklu bo na mimiaturce nie widać (niestety tak jest nie tylko z twoim wykresem). Dwa ja niby też miałam policystyczne jajniki a teraz mam normalne (na jednym usg lata temu miałam dużo pęcherzykow w każdym jajniku). Lekarz nie kazał ci zbadać hormonów fsh LH, estradiol, progesteron? Tsh? Skoro niby masz policystyczne to nie chce cie stymulować clo? Pociesze cię że ja też miałam bardzo nieregularne miesiączki ale wystarczył suplement diety ovarin i nagle miałam co 35 dni. Teraz po ciąży na szczęście mi się samo uregulowalo. Tylko ja wszystkie hormony miałam ok. Moja koleżanka tez niby ma policystyczne a zaszła w 3 ciąże bez problemu

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Policystyczna Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie badania miałam robione. Są raczej w normie (są delikatne odchylenia ale lekarz twierdzi, ze nie ma się czym przejmować).
    Miałam stymulowane cykle i podawany pregnyl w zeszłym cyklu ale mój pęcherzyk był gotowy na zastrzyk dopiero w 22 dniu cyklu (poprzedni cykl trwał 39 dni).
    Dzisiaj mam 26 dzień cyklu.
    Prawy jajnik podobno wyglada ładnie ale gorzej z lewym.
    W tym cyklu chcieliśmy spróbować „tradycyjnie” bez stymulacji, zastrzyków i monitoringu no i tak wyszło... ;)

    Tak myślałam, ze w tym cyklu nic z tego nie będzie. Trudno :) nowy cykl to nowe możliwości!
    Dziękuje Wam za odpowiedzi :)

  • Policystyczna Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, ze w moim przypadku problem jest z pekaniem pęcherzyków.
    Zaczęłam również przyjmować Castagnus bo wyczytałam ze pomaga w regulacji cykli. Macie z nim jakieś doświadczenia?

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie brałam castagnusa, ale niepokalanek mnisi i mi obniżył prolaktynę, zero PMS poza tym po około 3 miesiącach brania zaszłam w ciążę. Castagnus to chyba w sumie niepokalanek, ale w mniejszej dawce, ja brałam 400 mg chyba ten ze Swansona. Powiem szczerze, że ja byłam zadowolona zwłaszcza, że w końcu przestały mnie boleć niemiłosiernie piersi i moje miesiączki były prawie bezbolesne, piszę prawie bo dopiero teraz wiem co to znaczy bezbolesna miesiączka. Niemniej jednak proponuję abyś zbadała sobie poziom prolaktyny zanim zaczniesz brać castagnusa, bo jeśli nie masz z tym problemu to raczej cyklu Ci nie unormuje. Miesiąc przed swoim ciążowym cyklem zaczęłam również pic Inofem a on z kolei reguluje poziom glukozy, co przy PCO jest często zaburzone. Ja mam od lat bardzo niskie cukry, ale mi nie zaszkodził. Niestety nie mogę brać normalnego kwasu foliowego, który jest w Inofemie zawarty, więc teraz przyjmuję czysty inozytol i powiem Ci szczerze, że cenowo to się bardziej opłaca. Co do Twojego cyklu też mi się wydaje, że owulacji nie było, nie ma wyraźnej drugiej fazy. I pamiętaj, że dawka castagnusa jest uzależniona od Twojej masy ciała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2019, 00:28

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam badania, dziś ma być wynik. Ja od kilku miesięcy pije inofem niby też na poprawę cyklu do tego wapno i vit d3.
    609f890fc033b159fb6fc8c3a0f08cca.png

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę magnez, Wit. B6 (P5P) i czasem B12 i koenzym q10 podobno poprawia jakość komórek. Też brałam cholinę.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To daj znać jak odbierzesz wyniki.

    Kurde a mój obecny cykl mnie zadziwia... Normalnie temp spada mi dopiero przed okresem a teraz jakieś dziwy się dzieja. Niby jest na tym samym poziomie ale to i tak dziwnie wygląda bo zazwyczaj mi się pnie w górę

    9d1b59675006304emed.jpg

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Mam torbiel na jajniku, poza tym dr stwierdziła, że są bardzo małe i mam zrobić AMH.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Nami Ekspertka
    Postów: 188 136

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wykres był bardzo podobny tylko miałam większy skok 7 dnia;) tak samo wzrost potem skok i potem spadek na ten sam poziom co przed skokiem

    Haschimoto.niedoczynność tarczycy
    7cs szczesliwy
    ❤Hania 🧡 Franek
    h84f2n0aftn3jvsb.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim ciążowym też było podobnie, więc miże się jeszcze podniesie.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ