X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji wykresu...
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji wykresu...

Oceń ten wątek:
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 27 maja 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    W sumie jak tak patrzę to zawsze ta 3cia była na poziomie do ok. 36,65 (36,61-36,63) a 4tego wybijala jeszcze o 0,10 w górę czasami więcej. W ciążowym 3go była też wyżej niż normalnie ale wtedy to ja dupka chyba od 2dpo brałam, nie mam zaznaczone i nie jestem pewna ale rączej tak było bo w zaleceniu pisali żeby od 15 dc brać czyli dwa dni po owu wg ksiazkowego cyklu.

    Pewnie czekaj do skoku i na drugi dzień weź albo jak wolisz w tym samym dniu. Właśnie to jest do dupy że ciężko znaleźć lekarza który kazuje się obserwować i brać po skoku tylko każdy jedzie jednym schematem....
    Czasem tak jest, że ta temperatura rośnie powoli, u mnie w ciążowym reż nie było spektakularnego skoku od razu o 0,2 tylko tak się ciapkało przez 3 dni aż dobiło do odpowiedniego poziomu i dopiero później wystrzeliło w górę.
    Zacznę brać w dniu skoku, bo dupek lubi zahamować owulację, chyba że lekarz stwierdzi, że u mnie nic specjalnego się nie dzieje.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 27 maja 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anita92222 wrote:
    Też się zastanawiam nad tą temperatura, girl mamy podobnie u mnie też na takim poziomie i co ciekawe u mnie jakoś stałe się zrobiły 😀😁 jak wcześniej góry i doliny tak teraz stagnacja, żadnych skoków 😜 jutro chyba sprawdzę inny termometr xD
    Ale ty masz piękny skok :p. No i ten spadek :), ciekawie to wygląda :). Ja już nie mogę dalej mierzyć bo potem w głowie mam ciąże i się szybko nakręcam

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 27 maja 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo i nawet jak racjonalnie sobie tłumacze i jakos dyscyplinuję sama siebie to i tak w głębi serca człowiek nakręca się na maksa xD do 1.06 mam abonament więc zobaczymy, do 1.06 na pewno będę mierzyć temperaturę ;)

  • Mojaciazaw2019 Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 27 maja 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta dzisiaj 128. A dopiero jutro powinnam mieć okres. To plamienia to był różowy śluz i to po tym jak miałam problem z załatwieniem się. Było to jednorazowe. W środę mam wizytę u lekarza. Czuję się dobrze. W tej ciąży obiecałam sobie ze pójdę dopiero w 6 Tc żeby już było serduszko a jak zwykle będę wcześniej 🙈😁

    561a98364f6646af5ea95fe83fd3b0dc.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 27 maja 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojaciazaw2019 wrote:
    Beta dzisiaj 128. A dopiero jutro powinnam mieć okres. To plamienia to był różowy śluz i to po tym jak miałam problem z załatwieniem się. Było to jednorazowe. W środę mam wizytę u lekarza. Czuję się dobrze. W tej ciąży obiecałam sobie ze pójdę dopiero w 6 Tc żeby już było serduszko a jak zwykle będę wcześniej 🙈😁
    Czyli piękny przyrost :). No niestety czasami lepiej być wcześnie.

    Anita ale mierzyć możesz też potem tylko ściągnij sobie aplikacje albo na enpr.pl tam nie musisz płacić

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 27 maja 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dzięki wielkie, tak zrobię, nie wiedziałam o tym :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 zaczęłam używać tej aplikacji, ale ona nie jest intuicyjna sama nie wyznacza prawdopodobnej owulacji albo ja coś źle robię. Przepisałam tam cały cykl i coś mi tam nie pasuje. U mnie dziś dzień przewidywanej miesiączki ale miesiączki brak szyjka wysoko tylko temp lekko spadła 🤨

  • Natalia DRP Przyjaciółka
    Postów: 86 54

    Wysłany: 27 maja 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Zerknęłybyście na mój wykres? Owu wyznaczyło mi owu, lekarz na usg nie potwierdził, nie zaprzeczył a dla mnie te temperatury po owu jakieś dziwne są

    Czy widzicie tam gdzies moment zagnieżdzenia np?

    Wykres na tablicy (w moim profilu)

    dzięki!

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 27 maja 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia DRP wrote:
    Hej dziewczyny

    Zerknęłybyście na mój wykres? Owu wyznaczyło mi owu, lekarz na usg nie potwierdził, nie zaprzeczył a dla mnie te temperatury po owu jakieś dziwne są

    Czy widzicie tam gdzies moment zagnieżdzenia np?

    Wykres na tablicy (w moim profilu)

    dzięki!
    Mi się wydaje, że owu mogła być 17 dnia cyklu, niby 7 masz spadek, ale wątpię żeby implantacyjny, no chyba, że owu faktycznie była tak jak zaznaczyła aplikacja. Zobaczymy jakie będą później te temperatury, bo na razie szału nie ma. Zawsze masz takie czy tak w tym cyklu tylko? Temperaturę mierzysz w ustach czy w pochwie?

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Natalia DRP Przyjaciółka
    Postów: 86 54

    Wysłany: 27 maja 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za opinię!

    tempkę mierzę w ustach, zawsze o 5 rano.
    Tak nietypowo mój wykres wygląda po raz pierwszy (mierzę dopiero od marca)

    Mam identyczne zdanie jak Ty, ale wiadomo wciąż się łudzę.
    Następny cykl zaczynam od antykoncepcji przed IVF

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 27 maja 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia DRP wrote:
    Dzięki za opinię!

    tempkę mierzę w ustach, zawsze o 5 rano.
    Tak nietypowo mój wykres wygląda po raz pierwszy (mierzę dopiero od marca)

    Mam identyczne zdanie jak Ty, ale wiadomo wciąż się łudzę.
    Następny cykl zaczynam od antykoncepcji przed IVF
    Jak mierzysz w ustach, to może ona taka być, dlatego od tego cyklu zaczęłam mierzyć w pochwie.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 27 maja 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mierzę w pochwie, bo czytałam, że w ustach nie jest to do końca miarodajne i mogą być duże różnice, nawet tutaj na OVU friend w tej zakładce pytania i odpowiedzi są fajne porady i dobrze wytłumaczone :)

    Natalia DRP lubi tę wiadomość

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jestem po wizycie. Piersi całe szczęście ok. Lekarz stwierdził, że jeden jajnik jest w nietypowym miejscu i albo jest niedrożny albo zrośnięty z macicą 😢. No i twierdzi, że w macicy to nie mięśniak się robi, a endometrioza, nawiasem mówiąc, to mojej mamie reż kiedyś stwierdził endometriozę, a okazało się, że nic nie ma. Wydaje mi się, że gdyby była endometrioza, to miałabym bolesne miesiączki, a ja mam bezbolesne. Są dwa pecherzyki, jeden 21,7 mm, drugi 14,2 mm, endometrium bardzo cienkie 2,9 mm. A i stwierdził, że nie widzi powodu żebym brała duphaston.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 22:06

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 27 maja 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkalip wrote:
    Girl25 zaczęłam używać tej aplikacji, ale ona nie jest intuicyjna sama nie wyznacza prawdopodobnej owulacji albo ja coś źle robię. Przepisałam tam cały cykl i coś mi tam nie pasuje. U mnie dziś dzień przewidywanej miesiączki ale miesiączki brak szyjka wysoko tylko temp lekko spadła 🤨
    Ta Flo? No tak ona nie zaznacza sama owulacji bo albo możesz ręcznie to zrobić albo ustawiając długość cykli i fazy lutealnej i wtedy wychodzi ze np owu jest co cykl 20 dc

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 28 maja 2019, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    No i jestem po wizycie. Piersi całe szczęście ok. Lekarz stwierdził, że jeden jajnik jest w nietypowym miejscu i albo jest niedrożny albo zrośnięty z macicą 😢. No i twierdzi, że w macicy to nie mięśniak się robi, a endometrioza, nawiasem mówiąc, to mojej mamie reż kiedyś stwierdził endometriozę, a okazało się, że nic nie ma. Wydaje mi się, że gdyby była endometrioza, to miałabym bolesne miesiączki, a ja mam bezbolesne. Są dwa pecherzyki, jeden 21,7 mm, drugi 14,2 mm, endometrium bardzo cienkie 2,9 mm. A i stwierdził, że nie widzi powodu żebym brała duphaston.
    I jakie teraz dalsze zalecenia? Jakieś wnioski na tej podstawie? Też czytałam, że przy enometriozie są bolesne i chyba bardzo obfite miesiączki..

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    No i jestem po wizycie. Piersi całe szczęście ok. Lekarz stwierdził, że jeden jajnik jest w nietypowym miejscu i albo jest niedrożny albo zrośnięty z macicą 😢. No i twierdzi, że w macicy to nie mięśniak się robi, a endometrioza, nawiasem mówiąc, to mojej mamie reż kiedyś stwierdził endometriozę, a okazało się, że nic nie ma. Wydaje mi się, że gdyby była endometrioza, to miałabym bolesne miesiączki, a ja mam bezbolesne. Są dwa pecherzyki, jeden 21,7 mm, drugi 14,2 mm, endometrium bardzo cienkie 2,9 mm. A i stwierdził, że nie widzi powodu żebym brała duphaston.
    Własnie moja koleżanka miała po 2 ciąży endometrioze i miała bolesne bardzo obfite i długie krwawienia więc raczej się myli. Czyli ten największy może niedługo peknac. Duphaston jest też na wzrost endometrium i jedz migdały tylko podobno te w całości.

    U mnie coś mimo wszystko słabo ta temperatura się pnie... Wczoraj było 36,63 a dziś 36,70... W tamtym cyklu 4 dnia ładniej wyskoczyła było 36,77 ....

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Ta Flo? No tak ona nie zaznacza sama owulacji bo albo możesz ręcznie to zrobić albo ustawiając długość cykli i fazy lutealnej i wtedy wychodzi ze np owu jest co cykl 20 dc
    Chodzi mi o enpr

  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zrobiłam dzisiaj test i tak się wydaje, że minimalnie ale widać druga kreskę, myślałam, że to moje zwidy coś sobie wkrecam, ale mąż jak przyszedł z pracy też mówi, że "coś" widać, choć on test zobaczył po godzinie więc nie wiem czy to będzie zaklamywac jakoś.. Ale plan mam taki, żeby kolejny zrobić może za dwa dni i wtedy jeśli ma coś być to kreska powinna być bardziej widoczna.. A wy co myślicie?

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkalip wrote:
    Chodzi mi o enpr
    No tak tam się samemu zaznacza chociaż można ustawić automatyczne ustawianie owulacji i wtedy na podstawie śluzu i temperatur też ci wyznacza, tak samo jak tutaj.

    Anita powoli dopiero 10 dpo. Zrób w terminie miesiączki

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zdjęcie, ale nie wiem jak można to dodać, albo pokazać na forum.

‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ