X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji wykresu...
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji wykresu...

Oceń ten wątek:
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 28 maja 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkalip wrote:
    Teraz początkiem maja się zapisywalam. Do Krakowa do szpitala
    Ciekawe czy robią w znieczuleniu.
    U mnie dzisiaj test owulacyjny bledszy niż wczoraj, więc nici z owulacji w tym cyklu.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Ciekawe czy robią w znieczuleniu.
    Nie mam pojęcia. Byle by było już po

  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 28 maja 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Ciekawe czy robią w znieczuleniu.
    U mnie dzisiaj test owulacyjny bledszy niż wczoraj, więc nici z owulacji w tym cyklu.
    A który masz dzień? Może to za wcześnie, może się przesunie owulacja, nigdy nie wiadomo.

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 28 maja 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 10 dzień, są dwa pecherzyki, jeden 21 cm drugi 14, więc jak mają pękać to lada moment i kreska powinna być już dobrze widoczna, przynajmniej lepiej niż wczoraj.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 28 maja 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pójdziesz jeszcze do lekarza, żeby sprawdzić czy pękły? Bo na takim monitoringu to chyba do końca się sprawdza. No kurde ja właśnie dlatego też średnio w te testy owulacyjne wierzę, bo każda z nas miała inną sytuację i praktycznie u zadnej nie było tak na 100% tylko albo kreska prawie taka sama, albo "coś jest" a niby pisze, że musi być grubsza bądź taka sama.. No nie wiem, duzo poczytałam o tym właśnie i wiele kobiet narzeka.

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 28 maja 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę jutro. Zrobiłam jeszcze te z horienmedical i tam w ogóle nic się nie pokazało.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 28 maja 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja miałam sprawdzana droznosc to podawali mi chyba głupiego jaska. To było z zastrzyku (przez fenflon) i po tym czułam się jak pijana ale potem i tak czułam ból jak podawali kontrast :/

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Ayrin Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 29 maja 2019, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Co myslicie o takim wykresie? Wyglada na to ze w tym miesiacu owulacja przyszla duzo szyciej niz zwykle. Wiaze to ze stosowaniem wiesiolka (zaczelam w tym cyklu na poprawe sluzu).
    Wykres tu: https://ovufriend.pl/graph/c41af3aa42e078aedd693f119b8142aa
    Szczegoly objawow opisalam w poscie o wiesiolku, kopiuje wpis ponizej:
    "no wlasnie poki co moj wniosek to ze wiesiolek przyspieszyl owulacje! czyli potencjalnie skrocil caly cykl, ale to sie jeszcze okaze.
    1. 7 do 11 dc - bol jajnikow przy czym taki jakby calosciowy, ogolny bol, a nie taki jak mam zwykle przy owulacji czyli punktowy w jednym jajniku
    2. 11dc - 95% pozytywny test owulacyjny: wyrazna druga kreska , ale troche jasniejsza od testowej, skok temperatury, zrobilam test bo ten bol jajnikow mnie bardzo zastanawial
    3. 12 dc i kolejne - test owu negatywny, temperatura podwyzszona utrzymuje sie
    4. Dzis jest 15dc i temperatura jeszcze troche skoczyla"

    Link do wątku:
    https://ovufriend.pl/forum/w-oczekiwaniu-na-owulacje/wiesiolek-wydluza-cykl,6849,3.html

  • Nami Ekspertka
    Postów: 188 136

    Wysłany: 29 maja 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie wykres wygląda ok;) owulacja była ładny skok ;) póki co za krótko by coś więcej powiedzieć. Ładnie temperatura rośnie i się trzyma ;) to twój 1szy wykres ż mierzenie temperatury ?

    Haschimoto.niedoczynność tarczycy
    7cs szczesliwy
    ❤Hania 🧡 Franek
    h84f2n0aftn3jvsb.png
  • Ayrin Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 29 maja 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moj 11 obserwowany cykl i zwykle owulacja wystepuje 15-17dc, przy cyklach 28-30, w tym cyklu z wykresu powyzej stosowalam olej z wiesiolka (od 1 dc do domniemanego wystapienia owulacji). Dziwie sie ze owulacja wystapila tak wczesnie (o ile wystapila) i jestem ciekawa czy ma to zwiazek z wiesiolkiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2019, 09:13

  • Nami Ekspertka
    Postów: 188 136

    Wysłany: 29 maja 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam wiesiolek też przez rok i pwoeim Ci że u mnie nie wpłynął na wcześniejszą owulacje. Ale może u Ciebie jest inaczej ?;)
    Wiesz 11dc miałaś pozytyw. Do 36h 48h może nastąpić owu więc mogła być 13dc nawet. Może ten cykl będzie po prostu trochę krótszy.

    Haschimoto.niedoczynność tarczycy
    7cs szczesliwy
    ❤Hania 🧡 Franek
    h84f2n0aftn3jvsb.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 29 maja 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Jak ja miałam sprawdzana droznosc to podawali mi chyba głupiego jaska. To było z zastrzyku (przez fenflon) i po tym czułam się jak pijana ale potem i tak czułam ból jak podawali kontrast :/
    Głupiego Jasia zawsze dają żebyś im nie spierniczyła ze stołu. Chociaż teraz robią to inną metodą niż jeszcze kilka lat temu. Kiedyś o znieczuleniu ogólnym nie było mowy, a teraz widzę, że na życzenie można dostać, przynajmniej prywatnie.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 29 maja 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayrin wrote:
    To moj 11 obserwowany cykl i zwykle owulacja wystepuje 15-17dc, przy cyklach 28-30, w tym cyklu z wykresu powyzej stosowalam olej z wiesiolka (od 1 dc do domniemanego wystapienia owulacji). Dziwie sie ze owulacja wystapila tak wczesnie (o ile wystapila) i jestem ciekawa czy ma to zwiazek z wiesiolkiem.
    Ja biorę wiesiołka też od roku z przerwami i nie zauważyłam wpływu na cykl, wręcz przeciwnie, te bez wiesiołka były zazwyczaj krótsze. Zobaczymy jaki Ren będzie, wiesiołka brałam tylko kilka dni, bo mi się skończył. On raczej działa na śluz, nie reguluje cyklu, może zażywasz jakieś inne leki lub suplementy?

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Ayrin Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 29 maja 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazywam jeszcze witamine D, kwas foliowy i kwasy omega-3 - to juz od dluzszego czasu, wiec to raczej nie to.
    Z wiesiołkiem zaczelam rowniez witamine E, wiec albo wiesiolek, albo witamina E , albo tak po prostu przypadkowo tym razem mam krotszy cykl :) Wplyw tych dwoch suplementow w sumie by mnie zaskoczyl bo zazywalam je ledwie 10/11 dni, ale kto wie. Zobaczymy czy temperatura nadal sie utrzyma i kiedy bedzie okres :) Ta witamina E razem z wiesiołkiem to na skąpe miesiączki (niskie estrogeny, cienkie endometrium)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2019, 12:40

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 29 maja 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że to zbieg okoliczności. Miałam podobną sytuację z siemieniem lnianym. W cyklu, w którym zaczęłam pić dostałam @ po 13 dniach i następny cykl trwał 18 dni, ale okazało się, że mam torbiel, a profilaktycznie odstawiłam siemię, bo się przestraszyłam, że tak na mnie dziwnie zadziałało. Wiesiołek i siemię lniane to kwasy omega głównie, więc one na długość cyklu aż tak wielkiego wpływu nie mają, taże spokojnie, nie martw się na zapas, bo się jeszcze okaże, że cykl albo będzie standardowy, albo szczęśliwy, czego bardzo Ci życzę.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 29 maja 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Głupiego Jasia zawsze dają żebyś im nie spierniczyła ze stołu. Chociaż teraz robią to inną metodą niż jeszcze kilka lat temu. Kiedyś o znieczuleniu ogólnym nie było mowy, a teraz widzę, że na życzenie można dostać, przynajmniej prywatnie.
    No może. Ja robiłam w 2016 albo nawet 2015

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 29 maja 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziewczyny lipa. Owulacji nie ma, cienkie endometrium, o ciąży mogę sobie pomarzyć.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 29 maja 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    U mnie dziewczyny lipa. Owulacji nie ma, cienkie endometrium, o ciąży mogę sobie pomarzyć.
    I co teraz można zrobić, jak pomóc? Jakieś dalsze leczenie czy co w takiej sytuacji? Jakie ewentualnosci?

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 29 maja 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anita92222 wrote:
    I co teraz można zrobić, jak pomóc? Jakieś dalsze leczenie czy co w takiej sytuacji? Jakie ewentualnosci?
    Nie wiem, idę do niego jeszcze w piątek, a do lekarza z kliniki mam dopiero na 21.06. Ten stwierdził, że są pewnie jakieś zaburzenia hormonalne. Nie dopytałam z tego wszystkiego jakiej grubości jest to endometrium, a z wydruku coś nie mogę się dopatrzeć, nie pamietam jaki skrót jest od endometrium.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2019, 14:51

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 29 maja 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Nie wiem, idę do niego jeszcze w piątek, a do lekarza z kliniki mam dopiero ja 21.06. Ten stwierdził, że są pewnie jakieś zaburzenia hormonalne. Nie dopytałam z tego wszystkiego jakiej grubości jest to endometrium, a z wydruku coś nie mogę się dopatrzeć, nie pamietam jaki skrót jest od endometrium.
    Na necie znajdziesz skróty z usg. Wygoogluj. Coś musi się dać zrobić. Hormony da się jakoś okiełznać.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ