Odpowiedz

Poplątany wykres

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 26 czerwca 2014, 13:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny czy mogę prosić o pomoc w przypadku mojego wykresu :)
    Biorę duphaston od 16 do 25 dc, 2x1. Szczerze mówiąc dostałam go na wyregulowanie cykli, które rzeczywiście uległy zmianie, skróciły sie z 33 dni do 28-29. Pierwszy cykl z dupkiem był 40 dniowy, kolejny były już ładnie po 28 i 29 dni. Natomiast ten cykl jest jakiś dziwny :( Myślałam, że będzie bezowulacyjny, tempki niskie, 17 dc zaczęłam brać dupka i nadal temperatura niska, dwa dni wyższa i spadek, odstawiłam duphaston po 10 dniach i nagle skok temperatury, który utrzymuje się już 3 dni. Byłam w poniedziałek u gina, który powiedział, że widzi, że albo nie było wcale owulki albo była ale słaba, a endometrium wygląda jak w II fazie cyklu. W związku z tym upewnił mnie, że cykl bezowulacyjny i ze spokojem czekałam na @. Natomiast dzisiaj OF wyznaczył mi owulkę, że była ona podobno właśnie w poniedziałek. Czy jest coś takiego możliwe? Gin nie widziałby tego na usg? Myślicie, że dupek wstrzymał owulkę i teraz jest spóźniona :/ Dziękuję z góry za pomoc.

• nejsi88 Koleżanka

Wysłany: 26 czerwca 2014, 21:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co wiem ovu często zmienia datę wyznaczania owulacji.Mi np skacze z 16 dnia na 13 dzień.Ja bym wierzyła ginekologowi.

5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 czerwca 2014, 08:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Nejsi88 za odpowiedz :) Wiem, że skacze i że OF zmienia jak chce owulkę, ale sama nie wiem co o tym sądzić :/ Zastanawiam się nad zrobieniem testu, aczkolwiek myślę sobie, że mało prawdopodobne żebym ujrzała II kreski, bardziej się skłaniam, że to spóźniona owulka i że @ dostanę za ok 2 tyg. Tak sobie wydedukowałam, że może moje endometrium wyglądało jak na II fazę, bo brałam w tym czasie duphaston i może on tak na nie zadziałał, że gin widział, że coś się tam zadziało, że może nie pełna owulka albo wcale jej nie było, a może ona sobie spokojnie czekała, aż poziom progesteronu spadnie i dopiero wtedy doszło do owulacji.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

„Nie mogę zajść w ciążę!” – najczęstsze problemy z płodnością u kobiet

Czy zastanawiałaś się kiedy powinnaś zacząć martwić się, jeśli pomimo waszych starań nie możesz zajść w ciążę? Czy lepiej cierpliwie czekać, czy może gdy nadejdą pierwsze obawy, od razu skonsultować się z lekarzem? Przeczytaj jakie są niepokojące objawy, których nie powinnaś ignorować i jakie są potencjalne rozwiązania zwiększające szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego