X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro pierwszy cykl mierzysz, to nie wiesz, jak się u Ciebie temperatura zachowuje w trakcie cyklu, więc trudno powiedzieć, co się dzieje i czy to coś niepokojącego. Na razie trzeba obserwować i nie rozkminiać za bardzo :) Raczej na pewno nie jest to skok po owulacji.

    sheerah24 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, w tym watku jestem nowa. To moj pierwszy cykl, kiedy od poczatku mierze temperature. Po krotce o mnie: prawie 6letnia corka, ponad 4 lata bralam tabletki anty od ponad roku staramy sie o drugie bobo. W marcu tego roku udalo sie, niestety nieszczesliwie- po 9tyg poronilam. Biore euthyrox 25 (mialam tsh 2,9) w tej chwili juz 1,25. Prawdopodobnie mam hiperprolaktynemie czynnosciowa (normalnie bywalo ze nawet 4krotnie wyzsza niz norma, ostatnio tylko o kilka jednostek zawyzona, po obciazeniu 11krotnie wzrosla)- nie plywa na poziom progesteronu, ostatnio jak sprawdzalam mialam go ponad norme. Niby wszystko pieknie, na wykresie teraz wysoka temp (ale to u mnie norma, bo w drugiej fazie cyklu zazwyczaj mam ok 37 stopni). Przejrzalam mnostwo wykresow i chyba zaden z nich nie wyszedl z pozytywnym wynikiem jesli nie bylo choc drobnego spadku temp (na zagniezdzenie). Moze sie myle? Jak myslicie? Moj wykres tylko pokazuje chyba, ze poprostu mam wysoki progrsteron i nic wiecej :(

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anelka wrote:
    Chyba mi się termometr zepsuł bo ta tempka jak od garnka hahaha
    Masz bardzo ładny wykres :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale weź pod uwagę, że do zagnieżdżenia dochodzi nawet do 12. dnia po owulacji, więc jeszcze masz duuużo czasu na to :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki witam was wszystkie :)
    Jestem tu nowa i jesli chodzi o wykresy - mało doświadczona ( wczesniej tylko temperaturę mierzyłam)
    Staram sie 13 cykl, 2 z clo+estrofem+duphaston
    Mogłybyście pomoc mi zinterpretować moj wykres.
    W zasadzie chciałam wiedzieć ile dpo mozna zauważyć juz jakieś objawy wskazujące i jakie by one były?
    Szyjka wysoko czy nisko? I rodzaj śluzu, bo zazwyczaj cieżko mi go u siebie zauważyć a od owulacji w tym cyklu mam duzo takiego białego ale nie lepkiego śluzu, bez grudek. Plus nigdy wczesniej nie bolały mnie piersi ani sutki, a teraz mam je strasznie wrażliwe :)
    Z góry dziekuje za pomoc, ponieważ nie chce sie nakręcać, chce po prostu dobrze zinterpretować czy wszystko idzie w dobra stronę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2016, 08:53

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wszystko o czym piszesz, równie dobrze może być zwiastunami zbliżającej się miesiączki niestety. Prawdopodobnie wcześniej nie miewałaś takich objawów, bo nie dochodziło u Ciebie do owulacji, lub wynikały inne nieprawidłowości. To dobrze że teraz są, bo to znaczy, że leczenie przynosi rezultaty :) Oczywiście możesz być w ciąży, ale na tym etapie nie można tego stwierdzić w żaden sposób - jedyny pewny objaw tak naprawdę, to pozytywny wynik testu. :)

    Wykres jest ok. Był skok, więc owulacja (najprawdopodobniej) była, pozostaje czekać na rozwój wypadków :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2016, 09:59

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    To wszystko o czym piszesz, równie dobrze może być zwiastunami zbliżającej się miesiączki niestety. Prawdopodobnie wcześniej nie miewałaś takich objawów, bo nie dochodziło u Ciebie do owulacji, lub wynikały inne nieprawidłowości. To dobrze że teraz są, bo to znaczy, że leczenie przynosi rezultaty :) Oczywiście możesz być w ciąży, ale na tym etapie nie można tego stwierdzić w żaden sposób - jedyny pewny objaw tak naprawdę, to pozytywny wynik testu. :)

    Wykres jest ok. Był skok, więc owulacja (najprawdopodobniej) była, pozostaje czekać na rozwój wypadków :)


    Dziekuje bardzo za odpowiedz! Oczywiście wiem ze mogą byc to objawy na miesiączkę ;)
    Natomiast tak jak mowisz, huba owulacja sie pojawiła a to juz sukces bo nigdy nie jajeczkowalam ;)
    Szkoda ze nie zlecili monitoringu, wiedziałabym jak z moimi pęcherzykami...

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, bierzesz clo bez monitoringu? Z tego co się orientuję, w czasie brania tego leku powinno się monitorować cykl...

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Hmm, bierzesz clo bez monitoringu? Z tego co się orientuję, w czasie brania tego leku powinno się monitorować cykl...

    Tak, niestety moja gin przepisała mi go na 3 miesiace i nie zleciła monitoringu...
    Mam dopiero po tych 3 stymulacjach przyjść jak nie zajdę w ciąże.

    Clo od 2dc do 6dc potem od 8dc do 12dc estrofem i od 16dc do 25 dc duphaston.
    Ostatnie 2 cykle skróciły mi sie do 26 dni, wiec wypada mi teraz termin miesiączki na 21 grudnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2016, 13:01

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • sylwiaS22 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć wszystkim jestem tu nowa...może któraś z was pomogla by mi w interpretacji mojego wykresu??

  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Sylwia musisz udostępnic nam wykres :)
    Dziewczyny doświadczone to pomogą. Ja jedynie przestudiowalam wszystko co możliwe o temperaturze :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2016, 12:30

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • sylwiaS22 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mam pytanko jak mam wkleic tu ten wykres?? siedze na telefonie

    Inffinito22 lubi tę wiadomość

  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaS22 wrote:
    a mam pytanko jak mam wkleic tu ten wykres?? siedze na telefonie

    Ja tez zawsze na telefonie :)
    Wejdź w "MOJE OVU" - bieżący wykres i potem na dole po lewej stronie wykresu masz "udostępnij wykres"
    I albo miniaturkę wklejasz albo dajesz dostęp "na tablicy wykresów" i wtedy bedziemy go mogły zobaczyć :)

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • sylwiaS22 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    udostepnilam na tablicy wykresów. . .

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @sylwiaS22 - wykres wygląda dobrze, był skok. Owulacja była gdzieś w okolicach 18. dnia cyklu. Teraz już tylko można czekać na termin @ i testowanie :) Myślę, że w sobotę możesz już testować.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • sylwiaS22 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedz ;)

  • A.Szku Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wpadam tylko na chwilę aby podnieś na duchu wszystkie tak samo zmartwione jak ja 3 tyg temu.wczoraj usg i 5 tydzień ciąża ...... blizniacza ..... :))) także moja rada .... spisać cykl na straty i dać się ponieść :))))

    lilka1984 lubi tę wiadomość

    iq7agswt9rg8x8f0.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, to dopiero nowina! ;) Fajnie się masz :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • A.Szku Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO cały czas jestem w szoku ..... :) mąż też do tego stopinia ze wczoraj pół nocy porównywał moje usg z tysiącem innych w necie

    iq7agswt9rg8x8f0.png
  • shelby* Autorytet
    Postów: 583 616

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.Szku gratulacje !

    74709jcgjiz14w6b.png
‹‹ 727 728 729 730 731 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ